Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar kanaliçi aldığım iştme cihazım arızalandı ve para iadesi yapıldı.. kulak arkası için çok büyük işitme cihazı çıkardı işitme merkezi bense artık çok ileri dereceli kayıplar için de küçük cihazlar olduğunu duydum ama onlar çok problem çıkarıyor dedi işitme merkezi.. siz ne diyorsunuz bu duruma? kaybım 85-90 db..

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sorsaydınız, ne gibi problem çıkarıyormuş? öyle bir şey olsa mutlaka internette bu konuda yazılar çıkardı. bana inandırıcı gelmedi. ellerinde küçük cihaz olmadığı için size büyük boy bir cihaz satmak istemişler gibime geldi.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hoparlörü dışarıdaymış bu nedenle sürekli arıza yapar küçükler dedi.. üstelik küçük cihazda parçalar da küçük olur senin kaybına uygun olmaz dedi.. ben de araştırmak istediğimi söyleyip para iadesi aldım..

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

Bence alakası yok hele dijital işitme cihazları çok iyi senin istediğin ses aralıklarında istediğin zaman bilgisayar ortamında ayarlayabiliyorlar. Ben ondan kullanıyorum ve memnunum yani tavsiye ederim...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senelerdir kullandığım işitme merkeziydi bu olay ile bağımı koparrdım arkadaşlar.. bana öyle büyük işitme cihazı çıkardı ki kabul edemedim.. kulağımı kaplıyor resmen.. tamam küçükler olmasa başka çare yok mecburum derim ama küçükler de gayet iyiyse ve sağlıklı ise neden takoz bir moel kullanayım ki.. bana telefonlardan örnek veriyor nasıl eski takozlar bozulmuyordu ama şimdi bu çıkan küçük çok programlı cep telefonları sürekli bozuluyor küçük işitme cihazları da öyle sürekli problem çıkarır diyor..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

gamzecim sana bisi soliyim ama bana kizma
    valla at nali diil bilgisayarimi kafama degil boynuma takip gezerim eger iyi duyacaksam gel gorki su kullandigim canta 780 d ile bile elimden dusurdugum seylerin sesini duymaz oldum bu siralar konusmayi anlama dursun gel gor ki ameliyat paralarinin altindan kalkmak icin yeni cihazlarin en ucuz bana ses duyuracak olanlarini arar oldum
    sende bu kulak arkasi seylerin buyuklugunu takma istersen
    istersen bana oticon chilinin maketini yolladi kendi cihaziml;a karsilastirdigim zaman kucucuk kaliyor chili
    oyle bir isitme kaybi ki benimki artik sesleri duyarsam sevinicemkonusmayi anlama dursun

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufecim seni çok iyi anlıyorum.. ama benim henüz çok şükür ki o boyutta değil.. ben sadece kaybıma uygun bir cihaz arıyorum ama madem ki daha küçük boyları mevcut ise ve maddi olarak da kaldırabileceğim bir fiyat ise neden değerlendirmeyeyim ki.. elbette ki önemli olan duyabilmek buna kayılıyorum.. ben de kaybımı daha fazla kaybettiğim noktada istesem de istemesem de o büyük cihazları kullanmak zorunda kalacağım hatta belki de koklear implant a mecbur kalacağım ama şuan için sadece elimdeki imkanları değerlendirmek istiyorum..

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe de çok haklı, sen de haklısın. illa satıcıların satmaya çalıştığı modeli almak zorunda değiliz. kaybımıza en uygun, en iyi sesi veren cihaz hangisiyse onu almalıyız. bunlar içinde görünüş olarak da en uygunu neyse onu tercih etmemizden doğal bir şey olamaz... bence siz de oticon chili'yi deneyin... hem küçük hem güçlü hem de kaliteli bir cihaz...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hunsal
    bana işitme merkezim kaybıma uygun olarak bernafon neo 112 yi önerdi ve sipariş verdi tek kulağım için şimdilik... maalesef kaybıma uygun olanları tek tek deneme şansı vermiyorlar ki.. hangisi uygun diyorlarsa onu seçmek zorunda kalıyorum..

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

gamze marka bir cihaz al oticon.. phonak.. widex ve siemens olsun derim. phonak nadia V önerim. ama çok pahalı 2500 duymuştum.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bernafon neo 112 modeli için de pazarlklı fiyatı 2500tlden alıyorum zaten.. ama benim kayıp türüm değişikmiş.. her iki tür işitme kaybım mı ne varmış.. onu da cihazı almaya gittiğimde soracağım tekrar adını unuttum.. bana uygun olacak model buymş.. 3 model çıkrdı ama en iyisi bu dedi.. diğer modelelrin adını hatırlamıyorum... diğer kuşağıma kanal içi yaptırmıştım siemens marka 2 hafta içinde arıza yaptı.. kanalım ile alakalıymış.. ama 2 hafta gayet iyi iken sonra bir anda arıza yaptı.. artık kime güveneceğimi bilmiyorum.. işim biaz şansa kaldı.. odyoloğun insanlığına güvenmeye çalışıyorum.. tavsiye ettiği cihaza olur verdik mecburen çünkü bir an önce kaybıma uygun cihaz kullanmam gerekiyor çünkü benim kaybım hızla ilerliyor..

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mix (mixed) tip kayıp diyorlar seninkine. biliyorsunuz 2 tür işitme kaybı var: bir tanesi kondüktif denen ve ameliyatla vb. tedavilerle düzeltilebilen işitme kayıpları. örneğin kulak zarında yırtılma veya orta kulakla ilgili sorunlar bu kategoriye girer. diğeri ise, sensorineural denen ve hiç bir şekilde tedavi edilemeyen kayıplar. işitme kaybı her iki tipi de içerenlere ise mixed tip kaybı var denir. anladığım kadarıyla seninki bu tip bir kayıp. ama bu durumda dahi tek alternatif bernafon 112 değildir! neo 112, giriş sınıfı, 5 kanallı, 71 dB kazanca sahip bir cihaz. 2500 liraya da çok pahalı! en fazla 1500 lira eder. Bunun eşdeğeri Oticon Go Pro 1350 lira. Oticon'un en yeni power modeli Chili SP5 bile 1850 liraya (pazarlıkla 1700'e alırsınız) satılıyorken, Bernafon Neo 112 nasıl üstelik pazarlıkla 2500 lira oluyormuş anlayamadım! Bence almayın bunu.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hunsal
    bu bilgilendirme benim için çok iyi oldu.. ilk defa gititğim bir işitme merkezi ve biz fiyat bilgisine sahip olmadığımız için siparişi verdik.. gittiğim zaman bunu mutlaka ileteceğim onlara.. bunu ispatlayabilir miyim 1500 tl olduğunu.. kime inanacağımı öyle şaşırdım ki hangi cihaz iyidir fiyatı nedir şaşırdım valla.. benim için en iyi cihazı nasıl bulacağım bilmiyorum.. işitme merkezinin önerdiği cihazı kabul etmek zorunda kalıyorum..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

gamzecim oticon chiliyi denemeden cihaz alma derim onuda dene hangisi daha iyi karar ver

sevgili hunsal bizlere bunu anlatmisti ondan beri aklimdan cikmasada benim kaybimi karsilamazmi diyorum hunsaldan cok seyler ogrendik biz sagolsun

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana getirttirdikleri bernafon neo 112 modeli firmanın elinde yokmuş diye yurtdışından getirtiyorlar ben diğerini de denemek istediğimi söyleyip bekletebilir miyim? yani oticon chili yi beğenirsem ben bunu almayacağım diyebilir miyim?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon