Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynen yani hukuki düzenleme şart...ben nerden bilebilirim ki odyometristin bana önerdiği cihazın benim için uygun olup olmadığını bana önerdiği cihaz o olduğu için ben onayı veririm bütçeme uygunsa ama ya o cihaz bana uygun değilse ya memnun kalmazsam? bu konuda bazı haklarımız olmalı kesinlikle..

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ah sosyal devlet ah... Bir gecede KHK'ler çıkaranlar böyle hayati konularda neden Avrupa standartlarını yakalayamaz ki... Bu konuda BİMER'e mutlaka yazmak gerek...

Yıllar önce başıma geldiğinden söylemiştim, İstanbul'daki Danavox bayisinden bir cihaz almıştım, ama cihazdan hiç verim alamadığım için hiç kullanmadım ve birkaç ay sonra "bu cihazı hiç kullanmadım geri alabilir misiniz" dediğimde, almadılar ve ısrar etmeme rağmen yapacak birşeyleri olmadığını söylediler. Oysa aynı kişi cihazı satarken "cihazınız kulağınızda kaldıkça alışacaksınız...." "şimdi olmasa bile olumlu etkisini sonra hissedeceksiniz...." gibisinden bir sürü zırva sıralamıştı.. Aklıma geldikçe halen hayıflanırım...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben bu cihazımı ilk defa bu işime merkezinden alacağım.. bu yüzden biraz endişe taşıyorum ama ne olacak.. gerçekten bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da yasal düzenlemeler hukiki haklar sart.. yani bu cihazlar denenmeden anlaşılamaz..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dün Unitronu geri vermek için gittik. durumu anlattık ve widex denediğimi arada gece gündüz kadar fark olduğunu söyledik. adamda anlayışla karşıladı ve para iadesi için talimatı yazıp bir kopyasını bize verdi.
    sonradan başım ağrıyacağına şimdiden ağrısın daha iyi dedi. haklıydı da..
    widex için randevu aldığım bir şubeye gittik ve ayar vs. denemeler sonucunda cic model için widex mind 440 model için kalıp alındı.
    umarım istediğim gibi olur.
    birde passion modeli var o kulak üzeri o kadar minik ki kulak içinde rahat edemezsem passion a geçme durumum olabilirmiş bir hafta onbeş gün içinde bunu istersem.
    sonuçta bizim rahatımız önemli değil mi arkadaşlar?
    biz hangisiyle iyi hissediyorsak o cihazda karar kılmalıyız.
    bu tür durumlarda şubeyle açık açık konuşmak en güzeli.
    ben şimdiden sorayım aklımı kurcalamasın , sonra sizi de zora sokmak istemem dedim ve iade ile ilgili prosedürlerini öğrendim.

salı çarşamba widex cihazımla deneyeceğim.. sabırsızlıkla bekliyorum.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de teslim alacağım gün parayı teslim etmeden bunu dile getireyim o zaman.. ama yok iade ya da dğişim yapamm derse? arkadama bakmadan uzaklaşayım mı
    tabiii ki önemli olan bizlerin rahat edeceği rahat duyabileceği bir cihaz bulmak.. bu da bazen deneme yanılma ile olabilir..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet gamze dile getirmelisin bunu. hatta kalıbını aldırmadan sorsaydın iyi olurdu diyebilirim. senden kapora almadılar mı bir miktar?
    ben kalıbımı aldırmadan önce bunu sordum ve olumlu yaklaştılar. bir hafta onbeş gün süre tanıyabiliyoruz, rahat edemezseniz sadece kalıp parasını istiyor firma ve istediğiniz diğer cihaz ı alabiliyorsunuz dediler.

bence iade yada değişim süresi tanımazsa ben o firmanın sadece satış odaklı olduğunu düşünürüm. çünkü olay satmakla bitmiyor. satış sonrası destekte var işin içinde.
    bunu verimli olarak alamayacağın bir firma için o işe başlamanın hiç bir faydası olmaz sana.
    cihazın siemens ti sanırım değil mi?
    başka cihazları da test ettin mi peki? neye göre siemens i tercih ettin?
    ben hiç denemedim siemens bilmiyorum. phonak , starkey , widex denedim. phonakla widex ten kaliteli ses aldım.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sol kulağımdaki siemens nitro 301cıc.. şimdilik memnunum ama çok ötme yapıyor.. güya söyledim ayarladılar ama yine de ötüyor.. siemens benim bilgi dahilinde bir tercihim değildi.. benim kaybıma uygun olduğunu söylediler.. ben de onlar bizden daha iyi biliyorlar diye yönlendirmelerine uydum.. sağ kulağıma başka bir yerden alıyorum dr tavsiyesi üzerine gittim... ilgileri çok güzeldi o yüzden oraya ikna oldum.. ama değişim olayı hiç aklıma gelmedi o an.. şuan benim model firmanın da elinde yokmuş o nedenle isviçreden getirecekelrmiş.. teslim almaya gittiğimde teslimattan önce soracağım bu konuyu..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede çok ötme vardı o denediğim unitronda. ki en üst modeli olmasına rağmen ..
    widexte ötme olayı sıfır yani o derece farklı ses kalitesi.
    gittiğimiz yerde siemenste satıyorlardı ama ben hiç denemek istemedim bile.
    widex in mühendisleri bile işitme kayıplı imiş. kendilerine göre işitme cihazı yazılımı yapa yapa ilerliyorlarmış. sonuçta böyle mühendisler bizim sıkıntımızı daha iyi biliyorlardır değil mi
    ötme sorununu hep yaşayacaksın gibi.
    başka ürünleri de denemeni tavsiye ederim ve öyle karar vermen daha sağlıklı olacaktır.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte zaten problem bu deneme olayında.. sol kulağımdaki kanal içi benim kalıba göre yapıldığı için denem şansım olmuyor alırken.. sağ kulağıma alacağım kulak arkaası belki onda olabilir...

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kulak arkası mı denemiştin sen şuan aldığın cic modeli? bende kulak içi denemiyorum yani ama kulak arkasıyla kulak içinde ses kalitesinde bir değişiklik olmuyor ki.
    cihaz iyi olsa bile kalıp düzgün alınmadığı taktirde seni memnun edemez hiçbirşey.
    bende zaten kulak içinde rahat hissetmezsem kulak üstüne geçeceğim. widex passion minicik. kulak üzerinde duruyor ama hiç belli olmuyor. kulak içine uzanan ipi bile bildiğimiz ipten farksız.
    yakında karar vereceğim bende merak ediyorum noktayı hangi üründe kullanacağımı

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hep mümkün olduğunca kanal içi tercih ettim.. sol kulağıma siemenste uygun var dediler kaybıma göre.. ama diğer gittiğim yer sağ kulağım için kaybıma uygun kanal içi olmadığını söyledi bu nedenle kulakl arkası bir model tavsiye etti..benim kayıp her iki kulağımda da 80-85db ama cihaz ayarı yapılırken güçsüz geliyor o yüzden 90 bd kaybı ayarında ayrladılar.. kafam çok karıştı bu konuda valla.. inşallah şansım yaver gider..

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yazdıklarınızda Oticon'u göremedim..
    Oticon gibi köklü bir firmanın cihazlarını mutlaka deneyin derim..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim oticon u deneme şansım olmadı Anti oksidan. idis beni hayal kırıklığına uğrattı. bende phonak denemek için gittiğim yerde starkey phonak widex deneyebildim.
    doğru tercih yaptım diye düşünüyorum.
    umarım istediğim verimi alabilirim..

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    her yer he cihaz çeşidini satsa aslında olmaz mı yaa

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12