Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çınlama hayatımın bir parçası zaten.. her daim dışarıyı çok iyi duymasamda onu çok iyi duyuyorum:S

phonak ta aynı özelliklere sahip bir cihaz için minimum 1000 tl fark öderiz gibi geldi bana bilmiyorum ama oticon deneyeceğim birde bu hafta içi başka bir firmaya gidip.

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çamlıca;
    evet ayarlamayı çok iyi yapması gerekiyor. çünkü benim kaybım a göre odometri testine bakınca yarı V şeklinde bir şekil çıkıyor.
    bu sebeple ayarda zorlaşıyor sanırım.
    peki analogda mı alışmam gerek öncelikle,
    yoksa direk dijitalle başlasam sorun yaşarmıyım daha sonra?
    odyometristimiz önce analog a alıştırıyoruz dijitale geçmek kolay oluyor fakat dijitalden analog a geçmek sıkıntı yaratıyor demişti.
    ama benim olası duymam gerekli sesler analog mu bunu anlamaya çalışıyorum.
    gürültülü ortamlarda çok karmaşa olarak alıyorum sesleri.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, kaybınız ayarlaması zor olanlardan. Benim kaybım da kısmen öyle. Tecrübeli bir odyolog lazım.

Analogdan dijitale geçiş sıkıntılı olabilir başta. Ancak zamanla alışırsınız. İlk başta hafif dijital olarak ayarlanır, sonra kademe kademe artırırlar. Dijitalle daha iyi duyarsınız. Analogda tüm seslerin yükseltilmesine alışık olduğunuzdan dijital sesler az gibi gelir ancak gerçekte dijitaller insan sesini daha fazla yükseltirler. Gürültüde işitme ise biraz şahsidir ve öncelikle dijitale alışmanızı tavsiye ederim. Sonrasında gürültü ayarları da yapılır. Analogda sürekli belli bir seviyede sese alıştığınız için dijitallerin değişken sesi zorlayıcı gelir. Zamanla alışırsınız.

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuan tam dijital e geçirdi ayarları. bir kaç günde bu şekilde dene dedi ama feed back durumunu çok yaşıyorum. en ufak bir ani yüksek seste feedback yapıyor cihaz.
    birde işte telefonu cihaz kulağımdayken kullanamıyorum. bir kaç kez denedim kendi kulağımla daha net anlıyorum cihaz nedeniyle kulağıma fazla yaklaştıramadğımdan ses metalik ve uzaktan geliyor. bu sebeple anlamıyorum ve hemen çıkarıyorum telefonla konuşurken.
    sanırım ben çok sıkıntı çekeceğim bu cihaza alışma ve ayarları oturtma sürecinde..

Üye
    charmoix Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Eşimin odyo testi sonuçları bu şekildeçıkmıştı.. fotografını cekip eklemek istedim ..

odyocrop.th - Unitron Latitude 16, CIC kullanımı hakkında..?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çamlıca merhaba...
    milo plus up kullanıyorum. giriş sınıfı bir cihaz ve 1000 lira gibi çok uygun bir fiyata aldım. ama performansından çok memnunum. sadece 4 kanallı olmasına karşılık, ses kalitesi gayet tatminkar. digital audio zoom özelliği gürültülü ortamlarda çok işe yarıyor. ben ince ayar yaptırırken diireksiyonalitesini daha atak hale getirttim (yani önden gelen sesleri daha fazla alırken, yanlardan ve arkadan gelenleri iyice azalttırdım). ayrıca şimdiye kadar herhangi bir feedback sorunu da yaşamadım.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun hunsal, senin kaybın ne civarda? Benimki 90 db civarı ve bende low frequency denilen kayıp da var o yüzden direksiyonel mikrofondan çok verim alamıyorum. Çünkü bildiğin gibi direksiyonel modda low frequency kaybı meydana geliyor.

step84;
    Feedback ayarlarını yeniden yaptırınız. Ayrıca kalıbınızın kulağınıza tam uyması gerekir.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar;
    ben de siemens nitro 301 cic modeli aldım bir kaç hafta önce..genel anlamda oldukça memnunum.. duymayı unuttuğum sesleri duyuyorum şimdi.. ama kendi kendine çok sık ötüyor ( buna feedback mi deniliyor bilmiyorum ama)..bir de çok gürültü ortamda ve tek ses bile olsa yüksek geldiğinde ötmeye başlıyor... benim kaybım her iki kulağımda da 85db.. tek kulağımda cihaz var şuan en kısa sürede diğer kulağım için de alacağım..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,
    bugün unitron latitude 16 cihazımı geri verdim. yeni kalıp aldılar iki günlüğüne cihazsızım bu vesileyle biraz dolaşalım dedik ve başka markaların satışının yapıldığı bir yere gittik.
    öncelikle hiç marka bilmeden beş cihaz denedim odyo grafiğime göre ayarlarla ve beğenmediklerimi eledim. on onbeş dakikalığına bu cihazları dışarıda normal hayat koşullarında kullanma imkanım oldu. trafikte yürüdüm sohbet ettim vs. ve iki cihazda memnun kaldım.
    ve hala markalarını bilmiyordum. biri widex biri phonaktı ama ben ilk widex i denemişim ve ilk ürün hoşuma gitmişti. ses berraklığı netliği kendi sesimi genizden duymamam gayet şaşırtmıştı beni. çünkü unitron beni ses kalitesi konusunda pek tatmin etmedi. yeni kalıplı haliylede deneyeceğim olmazsa iade edeceğim unitronu ve widex alacağım.
    widex m2 2900 civarıyken m4 4980 tl. m4 te konuşma ve diğer sesleri, televizyondaki sesleri çok başarılı aldım.
    sanırım widexte karar kılacağım kol bacak kesip :S sonuçta benim duyma performansımı hangisi en iyi verebilecekse o olmalı diye düşünüyorum..

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çamlıca günaydın...
    Benim kaybım, sağ 90 dB, sol 95 dB civarında. düşük frekanslarda 70-75 dB'den başlayıp, yükseklerde 100 dB'e kadar çıkıyor. dolayısıyla benimki de tam tersine yüksek frekanslarda yoğunlaştığı için direksiyonalite işime yarıyor. işitme cihazının yanısıra yardımcı işitme araçları (fm sistemi vb.) kullanıyor musun?

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır hunsal, işime yarar mı bilmem fm sistemleri falan. Aslında pek lazım olmuyor . Sen konuşmayı ayırt etme sorunları yaşıyor musun? Bazı phonaklardaki soundrecover belki işe yarar sende. Soundrecover sayesinde 8700 hz e kadar işitebiliyorum. Ancak ne kadar işe yarar tabii tartışılır.

Duyabildiğin frekans aralıklarını bu site yardımıyla bulabilirsin. Online Tone Generator - Free, Simple and Easy to Use. firefox üzerinde çalışıyor.

step84, memnun kaldığın hangi cihazsa onu kullan. Şimdiden hayırlı olsun.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çamlıca ne yazık ki bilgisayarımda firefox yüklü değil (işyerinde yazılım yükleme imkanımız yok), o nedenle çalışmadı bende ilgili site. yine de bilgi verdiğin için teşekkür ederim. diğer taraftan, insan konuşma sesleri genellikle 500-2000 hz arasında geçtiği için çok yüksek frekansların konuşmayı ayırdetme üzerinde fazlaca bir etkisi olduğunu sanmıyorum. ama tabii ki doğadaki her bir sesin ayrı bir güzelliği var ve özellikle müzikte çok yüksek frekanslar dahi büyük fark yaratıyor. mevcut cihazlarımla ne yazık ki 4000-5000 hz'ten yukarısı benim için gizemli bir saha. tüm sensorineural kayıplılar gibi ben de konuşmayı ayırdetme konusunda sorun yaşıyorum. ama dile karşı bir yeteneğim olduğundan mıdır bilmiyorum, bu kadar ileri düzeyde kaybım olmasına rağmen telefonla (tabii ki işitme cihazımla) konuşabiliyorum. yardımcı araç olarak benim de fm sistemim yok ama listener adı verilen bir tür amplifikatörüm var. ve sesin yetersiz geldiği ortamlarda ondan yararlanıyorum. ayrıca müzik ve tv dinlemek için de neckloop adı verilen bir tür kulaklık kullanıyorum. özellikle neckloop'u mutlaka tavsiye ederim. onun sayesinde yıllar sonra müzik dinlemenin keyfine vardım. bu tür araçların uygun fiyatla satıldığı, kar amacı gütmeyen bir site var ingiltere'de. ilgini çekeceğini umuyorum.
    Shop - Action On Hearing Loss: RNID

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi içi sağol hunsal. Bahsettiğim sitede save düğmesi ile sesi kaydedip windows dan dinleyebilirsin.

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cihazla konuşabiliyorum demişsiniz hunsal bey,
    ben cihazla deneme aşamasında bir türlü beceremedim o işi. kanal içi kullanmama rağmen.
    bu cihazla mı alakalı acaba yoksa ayarlamayla ilgili bir püf noktası var mı anlayamadım.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayarlama ile ilgilidir. Cihazdaki telefon programının sizin ihtiyaçlarınıza göre ayarlanması lazım. Bunu odyolog ile konuşmalısınız, benim gördüğüm genelde telefon programlarını ayarlamıyorlar.

Kanal içi demişsiniz. Cihazınızda telefon programı bulunmayabilir. Bunu da emin olun.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon