Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar. Benim işitme kaybım Sağ 57/52 db, Sol 60/53 db. Sizce Oticon marka işitme cihazı için bu kadar para ve işitme kaybı normal mi?
    Sizin bir öneriniz var mı? Bu işitme kaybı devlet memuru (KPSS) olmamda bir sorun yaratır mı?
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon hit eski teknoloji. Biraz daha araştır. Widex, Phonak, Oticon iyi markalardır. Bu markaları gezip dolaşıp dene ve kendin karar ver.

Memurlukta pek sorun olmaz sanırım. İşitme dışı işler yaparsın. Ayrıca bu kayıpla %40 rapor alman zor. %30 civarları rapor alırsın ki bu da işine yaramaz.

Geçmiş olsun.

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Ben niğdede yaşıyorum. Cihaz alabilecek tek medikal var. İstanbulda bu veya bundan daha iyi bir cihazı daha ucuza alma şansım var mı?
    Hype 1-50 (Audioservice) cihazı önerdi medikalci. Fiyat olarak 1700 TL dedi. Cihaz hakkında bilginiz var mı?
    Oticon 1750-2000 arası bir fiyat ile alabileceğim kanal içi cihaz modeli biliyor musunuz?
    Teşekkürler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

nıgdede yasıyorsanız ıstanbuldan almayı dusunursenız sıze daha pahalıya malolur daha zahmetlı olur
    soyle anlatayım sız daha yenısınız ya
    ısıtme cıhazını alınca 2 yıl garantı kapsamında kalıp cıkar hortum degısır ayarlamalar yapılır cıhaz arıza verınce bakım yapılır bunlar garantı kapsamında bedava
    sız nıgdede olmayan bır cıhazı alırsanız bı suru yol parası vakıt kaybı
    yakın ulasımı sızın ıcın kolay yerlerde alın cıhazını bırde cok tanınmayan fırması degısıp duran markalardan almayın

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Teşekkür ederim öneriniz için.Bu medikale cihaz zaten istanbuldan gelecek.Arıza olduğu zaman istanbula gönderecekler.Yami cihazın ist gelmesini beklersem 10 gün cihazsız kalacam. 1 ay sonra sınav var.Sınavdan sonra nereye atanacağımı bilmiyorum. Açıkçası cihazı mülakat sınavları için alıyorum.Yüz Yüze iletişimde herhangibir problem çekmiyorum. Doktor çok iyi dudak okuyorsun diyor ama ben telefonda konuşabiliyorum.Alacağım firmada sadece oticon var Bu modele bu fiyat normal mi yoksa bu paraya aynı markanın daha iyi kanal içi var mıdır?(750Tl peşin+1000Tl 10 taksit)

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ısıtme kaybınız dudak okumadan konusmaları anlayacak kadar ıyı yanı bu durumda otıconu al derım
    cunku zaman gectıkce dudak okuyarak ıyıce alısırsınız sonrasında telefonla fılan konusamazsınız bızler gıbı hıc beklemeden alır kullanırsanız ıyı edersınız
    para ıcın o kadar dusunmeyın derım cunku alısmanızda lazım bır muddet otıcon olunca cok yerde baktırabılırsınız eger begenmıssenız alın alısma surecıne baslayın derım

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Düşüncem para değil.Aynı fiyata daha iyi bir cihaz alabilir miyim onu araştırıyorum. Daha doğrusu cihazlar hakkında hiçbir fikrim yok.Yorumlardan marka-model çıkarmaya çalışıyorum kendime..Çevremde de bilgi alabileceğim kimse yok. Sadece sosyal gruplardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Konuşmalarımın değişmeye başladığını hissediyorum. Ş harfi zorluyor beni.İnşallah cihazdan sonra düzelir.Oticon hit Cic ITC.ITE cihazının kulak arkasını denedim sadece ama kanal içi yaptıracaklarmış istanbuldan. Sanırım bayramdan sonra doktora tekrar gidip bu cihazı alacağım...

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merak ettim cihaz aldınız mı?hangisini?
    benim neredeyse iki üç aydır denemediğim marka kalmadı.ben oticon hit denedim hiçbirşey anlamadım.cihazsız sanki daha iyi duyuyor gibiyim.ya önceki cihazım sağ kulakta analog idi ondan diyecem ama sol kulağıma taktığm oticon cihazla da birşey anlamadım.kişiye göre mi değişiyor acaba? bana biraz programı yapanın acemiliğinden kaynaklanıyor gibi geldi.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

elbette kişiye göre de değişir. dünyada kabul görmüş, kalitesi herkesçe kabul edilen belli başlı markalar var: oticon, phonak, widex, resound vb. gibi... bunların herbirinin de onlarca farklı modeli var. son yıllarda teknolojik gelişmelere paralel olarak işitme cihazları da bir hayli gelişti, çeşitlendi. aslında güvenilir markaların hemen hepsi işimizi görebilir. ama bunun için;
    a) işitme kaybımıza ve beklentilerimize en uygun cihazı seçmek
    b) cihazın program ve ayaralamalarının doğru yapılması
    gerekir. Çoğu kez bu iki hususun da yerine getirilmediği görülüyor. Dünyanın en ileri teknolojiye sahip en pahalı cihazını da alsanız, programı düzgün yapılmamışsa o cihaz sizin için yetersizdir. Buna karşılık, giriş sınıfı tabir edilen çok ucuz ama kaliteli bir cihaz doğru ayarlanırsa son derece verimli olabilir de. Ayrıca bir araştırma yapılmış, cihaza çok yüksek fiyatlar ödeyince beklenti seviyesi de yükseliyormuş ve bu da cihazdan memnun olmama ihtimalini artırıyormuş. Örneğin ben, bir kulağımda bozulan cihazımın yerine düşük fiyatlı bir cihaz satınaldım. Tabii ki markası ve modelini, teknik özelliklerini uzun uzun araştırarak ve pek çok cihaz deneyerek aldım. Ve şu an çok memnunum.

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bilgileriniz için.cihaz denen şey malesef domates almaya benzemiyor

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Bu cihazı medikal satıyordu. niğdede işitme merkezi yok. Ben de kayseriye gittim. Oticon Acto aldım kanal içi.1650 tl. Çok memnunum..

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla oticon hit kulak içi olsun diye denedim ama en kötü cihaz ondan iyidir.neden öyle oldu anlamadım....cic olsun diye en iyisini alaım dedim.hevesim kursağımda kaldı

bu arada ben baya cihazlar denedim. resound dot kulak arkası, widex-flash, oticon...phonak.. yani en iyisi widex ve resound geldi bana.ben biraz gür sesli olanları seviyorum galiba....istanbuldan gelirse widex-flash cic deneyeeğim.umarım oticon gibi hüsrana uğratmaz beni.

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

İşitme Cihazı ilk başta herkeste gür ses çıkarıyor ama zamanla azalıyor. Kulağın alışma süresi yaklaşık 1 hafta. Ben ilk taktığım günlerde evde kimseyi konuşturmuyordum. Bir de ben işitme kaybının daha altında ayarlattım. Sağ kulağımda var şu an ama mesleğim gereği sol kulağıma da alacağım. Karar vermedim ama büyük bir ihtimalle acto alacağım.

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın onurum
    acaba işitme kaybınız ne kadar?

Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağ kulak 57 db kayıp sol kulak 60 db kayıp

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon