Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onurum Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben Oticon acto cic aldım 1650 liraya. İlk aldığımda işitme kaybımın altında bir frekansa ayarlandı. Başlangıç için rahatsızlık vermesin diye. ben de daha sonra açtırmadım. 3 aydır daha düşük frekansta kullanıyorum.Şimdi işitme kaybımla eşit seviyeye ayarlatacağım.Diğer kulağıma da Acto almaya karar verdim. Tek sıkıntı pil dayanmıyor. 4-5 gün gidiyor.

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün benim cihazlar geldi.İş yerinde insanların konuşmalarının daha net anlayabildiğimi farkettim.Bilgisayarda daha önceden kelimelerini tam seçemediğim bir reklemı çok net bir şekilde anlayarak dinledim. cic e göre bazı farklılıkları var alışmak için ancak işitme ve anlamada şimdilik baya bi fark hissettim ben.Ayrıca oticon da derya hanıma da aklımın bir yerde cic power da kaldığını iade süresince (15 gün) deneyip beklentimi göremezsem cic power ile değiştirmek istediğimi söylediğimde de olabileceğini söyledi.Sen bilirsin ancak gerek şu gerekse ilerde artış olması halinde bte nin daha verimli olacağını.Kendilerinin hep kulak arkasını tavsiye ettiklerini söyledi.Artık bi 5-10 gün kullanalım bakalım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

iyi gunlerde iyi seyler duyarak kullan cihazini hayirli olsun
    nede olsa cihaz yeni ben gibi bakim makim yaptirmadiysan dogal memnuniyetin hadi darisi bizlere ama ameliyat paralarindan cihaza bisi kalmiyoki

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

M Ali bey hayırlı olsun inşallah sureklı fayda verır işitme oranınız nedir ve memnun oldugunuz cihaz markası üstten yazılanları okumaya üşendim teşekkurler

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun yeni cihazınız, ben de kulak arkası denediğim zaman gerçekten daha iyi hissetmiştim. Sesleri daha mi iyi topluyor ne oluyorsa? Fiyat sanki olması gerektiği gibi diye düşünüyorum.Yanlış hatırlamıyorsam ben de yakın zamanda (2 ay kadar önce) sorduğumda o civarda olduğunu hatırlıyorum.(Kesintisiz fiyatı)

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşlar ..Şu an işitme ve anlama konusunda cic e göre verimin farkında ve memnunum.Ancak kafama takılan bir iki soruyu da burada paylaşayım.

1.Bte kullanan arkadaşlar dışarda birden yağmur başladığında ne yapıyorlar.Cihazın ıslanmaması lazım.Kulak içinde pek sorun olmuyordu.Burdacihazı çıkartmak mı lazım.O zaman da iitemezsin?
    2-Kulak arkasında bulunan cihazı kulak ta sızı ve tahribat yapıyo hafiften.Arada bir ovuyorum
    3-Telefonla konuşma olayına hala alışamadım.Cic de kulağın içinde olduğundan tel ile kolayca konuşuyordum.Şimdi cihaz kulak arkasında olduğundan tei o tarafa doğru tutmak gerekiyo.Yoksa karşı tarafı anlayamıyorum.
    4- Sabah kalkınca cic i çok kolayca takıyordum.Bte biraz oyaladı.Tabii daha yeniyim .Zamanla alışılacak.

Şimdilik bu sorularıma çözüm bulabilirsem sıkkıntı yok. Bulamazsam düşünmeye devam )

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

milleti bilmemde benim cihazim cok kiymetlidir kimseden tavsiye almadim ama
    cantamda hep koruyucu cuzdan gibi seyisi durur benim cihazin yagmur kar yagarsa yazin sahilde esinti filan olursa kum girer diye hemen cikarir kurulama bezine sarar kilifina yerlestiririm
    bide kulak kalibinizi hortumla beraber cok yikayin hijyene devam ettikce faydasini gorursunuz

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım.Çanta kullanmadığım için ne yapmak lazım die düşündüm.Yağmur da çıkarınca da etrafı duyamazsın.O zaman ne olacak? Şapka takmak a sorun olur sanırım.Cihazları çanta olmadan taşımak ta zor cihazlar cic e göre çok büyük.Kafam karışık

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kisin zaten hep beremis vardir yagmurdada genelde semdiyemis ama deniz kiyisinda bu hic hosuma gitmiyor ama napalim cihaz bozulacagina bunu sineye cekiyoruz
    o kucucuk cantayi gomlek cebinize koyabilirsiniz zatwen evden cikarken pil tasimadan olmuyor yanimizda

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe sen tek kulak mı kullanıyorsun iki kulak tamı? İki cihazı bi çantada sıkıştırmak zor Bu cihazlar tabii ki bizim kulaklarımız sağlık için bazı şeyleri sineye çekeceğiz.4 sene cic kullandıktan sonra bte de yapmak gerekenler insanı biraz sıkıntıya sokuyor.Ancak insan zamanla alışıyor.Hayat insanı birçok şeye alıştıırıyor.Şükretmek lazım.Önce cic te tuhaf gelmişti.Sonradan kulağımda cihaz olduğunu unuttuğum çok zaman oldu...

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

m. ali bey cıhaz aynı sorunu ilk gunler bende de yasattı cıhazlar yenı ve pahalı oldugu için dıkkat gerektırrır alışması uzun surmez mümkunse kapişonlu giysiler onerırım daha olmadı bozuk havalarda kutusunu cebinde taşımanda fayda var kulağın kısa surede alışacaktır hortum çok kısa olursa kulağı gerdiriyor telefonda konuşmaya gelince ben şuan onu hiç anlamış değilim cıhazı cıkartıp öyle konuşuyorum yada konuştuğumu sanıyorum siin cıhazda bluetuut özelliği vardır sanırım onu kullanabılırsınız tekrar hayırlı olsun

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

tek cihaz kullaniyorum cunku obur kulagima koklear implant taktirdim sonrada aldirmak zorunda kaldim kor yani olu obur kulak

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım.Bu arada ismim Tolga Hortum olayında bende boyuna göre ayar olursa o sorun çözülebilir diye düşündüm.Bluetooth var ama streamer cihazını da lıp sürekli boyunda taşımak gerekiyor. Bir müddet kullanalım bakalım bir yanım hala cic power nasıl olur demekte

Üye
    zngldk83 Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    03:03
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle slm yazınızı okudum ve simens marka 120 desibele hitab eden cihaz kullandığınızı okuyunca birden mutlu oldum benim 80 desibele çıktı işitme merkezi kulak arkasına geçmemi söledi ama kulak arkasına geçmeye çekiniyorum alıştım kulak içine ve zonguldaktayım gidip geldiğim medikalciden 10 sene önce simens marka cihaz almıştım ve çok iyiydi hatta o cihazla 2 üniversite ve bir sene ücretli öğretmenlik yaptım sonra atolye ortamında kullandıydım kalıbı değişmesi gerektiğinden medikalciye verdim cihaz gelmedi bana 8 sene kullanmıştım sonra dediler senin cihaz ölmüş yeni cihaz al değiş yeni teknoloji şu bu o zaman simens olsun dediler onlar simensle çalışmıyormuş artık oticona geçmişler daha i iyi felan dediler mecburen ve güvenebildiğim tek medikalci olduğunda tamam dedim aldım aldığımda 58 db di duyum 1 sene geçmedi 70 db çıktı sonra daha güçlü cihaz geldi felan onu al dediler o zamanda memur olmuştum mebin sınavla düşünmeden 2600 tl verdim güçlüsünü aldım şimdide 80 db düştü duyum yaşantılarımı gözden geçirince artık insanların ne olduğunu anladım simense dönmeyi düşünüyorum tekrardan cihazı nerden aldığınızı merak ettim yardımcı olursanız çok mutlu olacam şimdiden teşekkürler.

bu yazıyı kuonunun 2. sayfasında 120 db e hitab eden simens işitme cihazı kullanıyorum diyen arkadaşa yazmıştım buraya geldi merak ettim öle bişey varsa nerden alabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    siemensde benim kullandigin resoundda fevkalade iyi dayanikli guzel cihazlar olmakla birlikte firma degisikligiyle biz eski kullanicilarini magdur etmelerinde sorun
    baska oticon diyolar phonak diyolar onlar bu kadar sanssiz olmadigina koklu deniyo iste firma degisikliginde musterilerini magdur eden cihaz saticilari artik kirk takla atsalarda o musterilerini kaybettigini dank ettirmekte bize dusuyor ne kadar cihazlarini begensekte
    sagirsak yolunacak kaz degiliz

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon