Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim sağ kulak 58 sol kulak 64 db kaybım var 2007 den beri pureton cic model cihaz kullanıyordum ve 2009 dan beri faal olarak kamu kurumunda çalışmaktayım hiçbir sıkıntı da çekmedim toplantılara ve seminerlere katıldım bu süreçte.Büyük bir sıkıntım olmasa da söylenenleri anlama konusunda sıkıntılarım oluyordu zaman zaman bunun üzerine birçok yerdede kulak arkası cihazların cic modellere göre daha verimli olduğu ve tavsiye edildiğini duymuştum. Açıkçası ilk kez burda cic modeller daha çok öneriliyo şaşırdım Aslında cic modele alışmış bir insan olarak kulak arkasına çokta meyilli değilim ama ortamlarda kulak arkası modelle daha etkili olabileceğimi düşünmemden ino pro da karar kılmıştım.Bakalım sanırım deneme sürecini bi geçireceğim

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cic modeller bence daha iyi telefonda konuşması daha iyi kulakta taşıması daha iyi sanki bir organınmış gibi kabullenip cihazın olduğunu unutuyorsun bile.yağmurda çamurda sorun olmuyor.şimdiki cıc power modeller özellikle oticon ve starkeyin 100 db ye kadar karşılaması var

Odyometristlere sorarsan kulak arkası daha iyi derler aksine onlar için cıc ın kalıbını alması zor tamiri zor hatta ayar yaparken bağlantı kablosunu bile takmak zor o yüzden hep kulak arkasına yöneltiyorlar hastaları tamam ses ihtiyaçlarını karşılamadıklarında kulak arkası ama karşılıyorsa bnce odyolar cic tavsiye etmeli

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cic in dış görünüş ve kullanım açısından kolaylıkları bencede tartışılmaz.Ama daha iyi duyabilecek insanları daha iyi anlayıp iletişim sağlayacak ve konuşulanları algılamamı arttırdığını görürsem dış kolaylıklar önemini yitirir diye düşünüyorum...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cihazlarin karsilama gucu yani db otanlari odyocu ne derse o oluyo iyi arastiramayanlar icin
    hicbir cic cihaz oyle pek agir isitme kaybinda kullanilamaz 140 db maksimum karsilayan cic varmidir
    ayrica cic ler pahali
    onlara kalip yaptirma tamir isi pahali
    birde ter nem cicler icin olagan cunku kulak icinde duruyor cabuk bozuluyor
    isitme kaybiniz 80 uzeriyse kulak arkasi kacinilmaz

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe sen bu olaylarda daha tecrübelisin sanırım benim sağ kulak 58 sol kulak 64 db kaybım hakkında cic den kulak arkasına geçip geçmemem için ne düşünürsün.Ben açıkçası cic den memnunum ama bazı konuşulanları anlamıyorum kulak arkası önerilen cihaz ile daha çok şey duyacağım hatta bazı (s, ş gibi) harflerin kullanımında zayıflığımın oluştuğu konuşmanında etkilendiği söylendi(odyometris). Hatta bana cic kullandığımda zamanla kaybımın artma olasılığı olduğu kulak arkası kullanmayı daha önce neden düşünmediğimi sordu.Ben de sağlık ön planda görünüm vs. kolaylıkları boşver deyip kulak arkasına karar verdim.Ama bi kullanıp olmazsa iade ederek cic e dönmeyi düşünmeye başladım.
    Bir de sormak istediğim bu cic dışında kulak içi başka cihazlarda var onlar nasıl olur?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kulak arkasi cic den baska bide ipli cep tipi oluyo ademata cihazi derim ona kucukken almislardi bana ses duyurmaktan gectim uzun ip gibi siisi elbiseme degdikce oter duydugum sesleri berbat ederdi hic kullanmadim
    sizin isitme kaybiniz azmis cicle konusmalar daha iyi anlasildigi soyleniyor ben hep agir isitme kaybim oldugundan tecrube bile etmedim bunu

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

mai80 merhaba...
    Günümüzde işitme cihazlarının hemen tüm modellerinin CIC (komple kanal içi), ITE (kulak içi) ve BTE (kulak arkası) çeşitleri mevcut. Dolayısıyla bir modelin temel özellikleri CIC, ITE veya BTE de pek değişmez. Tabii BTE'ler hacmen daha büyük oldukları için içlerine çift mikrofon, daha güçlü bir amplifikatör ve telecoil gibi ilave donanımlar konulabiliyor. CIC ve ITE'ler kulak kepçesinin sesleri toplama özelliğini de değerlendirebildikleri için konuşmayı anlamada daha iyi oldukları genel kabul gören bir husus. Ama diğer taraftan BTE'ler de çift mikrofon desteğiyle bu konudaki açıklarını kapatabiliyorlar. Shukufe'nin de söylediği gibi, ileri seviyeli kayıplarda daha esnek olmaları sebebiyle BTE'ler daha uygun olur. Fakat sizinki orta seviyeli bir kayıp, bu durumda mutlaka BTE kullanmanız gerekmez diye düşünüyorum (tabii tüm frekanslardaki kayıp düzeyinizi bilmediğim için, ortalama değerlere göre konuluyorum; şayet belli frekanslarda 80-90 dB ve üzeri kaybınız varsa o takdirde durum değişir.) ş-s gibi sesleri BTE'lerle duyabileceğinizi sanmayın. özünde tüm işitme cihazları aynıdır, hiçbiri doğal bir kulağın yerini tutamaz.
    Size tavsiyem, birden fazla marka ve modeli deneyin. En uygun olduğunu düşündüğünüzü alın...

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal teşekkürler verdiğin bilgiler için. Tabii ki doğal bir kulak gibi olamayacağını biliyorum. 4 yıldır kullandığım cic modelde özellikle konuşulanların birkısmını anlamama sorunum oluyor şu ana kadar beni çok etkilemedi, alıştık sanırım. Şimdi karşıma böyle bir teklif geldi . Bana da çift mikrofon falan anlatıldı bu özelliklerle şu an ki halimden daha iyi olup olmayacağı konusunda çok büyük şüphelerim var açıkçası ve sosyal iş hayatında da denemeden bunu anlayamayacağım sanırım.Ölçü verdim ino pro için. Alıp bi deniyeyim olmazsa 15 gün için oticon cic power modeli bakacağım o zaman o kadar parayı belirgin bir fark olmayacaksa vermenin anlamı yok gibi

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@mai80 Oticon ino pro ve Oticon cic power'ın fiyatları ne kadar?

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Optix cic power in fiyatını bende şu an bilmiyorum ino pro 2500 dediler.İkisini 4500 e indirebildim.

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah, ikisine 4500 dediklerine göre cic power'da 2000-2500 civarı olmalı sanırım.

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annesini ilk kez duyan bebek

Şu teknolojinin güzelliğine bakın yaaa!! Ne güzel şey duymak...... Dilerim hiç duymayan arkadaşlarımız da bu durumdan yararlanabilirler.

(linki tıklayın-izleyin)

bu arada eklemek isterim.
    Ben widex flash ı cic bir ay önce aldım. Kalabalık ortamda memnun değilim diyebilirm. İlk aldığımdan bu yana ayar yaptırmadım. Biraz ihmal ettim. Ama ben alırken odyemetristin dediği şu idi: Kulak arkası ya da BTE (öyleydi sanırım) alırsam daha büyük oldukları için çift mikrofon ve tabi daha rahat duyma imkanı oluyor. Ama cic olursa tek mikrofona iniyor. Nedense cicler de daha pahalı oluyor. Enteresan gerçekten!

Yani maio sizin de alacağınız cihazda böyle bir durumunuz var mı bilemiyorum. Bilgilendirmek istedim.

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler çölçiçeği ben belki alışkanlıktan cic model cihazkullanımında çok rahatım.İnsanlarla iletişimimde de zaman zaman anlamama sorunu oluyor.Bana da odyometris Bte için aynı açıklamaları yaptı.Bu nedenle bte ye karar verdim.Pazartesi geliyor 15 gün iade süresi olduğunu söylemişlerdi.O süreçte iş ortamında deneyip bakacağım.Cic e göre iletişimimi etkiliyorsa devam ederim.Fazla bi fark yoksa cic power almak istiyorum cic ile bu cic power arasında acaba nasıl bi fark olur onuda bi danışacağım bakalım sonuç ne olur

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

15 gun deneme suresi aldiginiz cok iyi cihazi iade ederseniz sizden kac lira kesicekler bunuda yazarsaniz sumo deneyimimi unutup bende chili denemeye gidebilirim mithatpasa idisepower yani super guc agir isitme kaybina

colcicegi cift cihaz kullananlar simdi spice diyo phonak ole bisey soyleyen olmadimi size

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bi deneyelim bakalım iade edersem süreci nasıl işlemiş olduğunu burda aktarırım...

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon