Sayfa 8 / 21 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 302 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    65

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    faydasi yok esgokcugum
    cunkum siz biliyomusunuz bilmem su begenmedigim cihazda hep sanki hani muzik calar gibi ayarlamis isguzar odyocunun teki cinlamalardan sikayet edincebuda zoraki konusmalari anliyan ben gibi sagirin konusmalari anlamasini coddi sekilde engelliyor
    zaten ortam seslerini duyunca baya guzel cinlamalara tahammul ediliyor

Üye
    poyrazaktepe Avatarı

Gerçek Adı
    poyraz
    Son Giriş
    09.08-2013
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çevremde şeker hastası olan insanlar var Çınlama yok. Tansiyon hastası olanlar var Çınlama yok. Kanser hastası olan var Çınlama yok. Aşırı kilolu olan var Çınlama yok. Yüksesde müzik dinleyen,ler var Çınlama yok. Bol bol tuz tüketen var Çınlama yok. Alkolü Su niyetine içenler var Çınlama yok. Günde 3 paket sigara içen var Çınlama yok. Çevremde Alkol, Sigara ve Madde 3 ünü bir arada kullananlar var Çınlama yok. Duyma kayıbı olanlar var Çınlama yokk. Sabah kahvaltısı yapmayan evden çıkanlar ve öğle yemegine kadar yarım paket sigara bitirenler var Çınlama yokk. YA Doktor ve profösörler yapmayın yaa insanların beynini karıştırmayın. Tamam bu kötü alışkanlıkların zararları var yok deil kabul kabul yaa 8 yaşındaki bebekler biliyor bunları. Ya hemşerim çalışsanız şu kulak çınlaması hakkında bi yogunlaşsanız çaba ve gayret gösterseniz diyoruz artık yaa. bırakın bunları sormayıda lütfen yaa Araştırınn ÇALIŞINNNN ALOOOOOOO

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sana katılıyorum poyraz bnede alkol sigara yuksek ses yok nescafe asit yok yok da yok ama çınnama ve duyma kaybı var herşeyi yapıyor bu bilim adamları yuz naklıne kadar bir kulağa çözüm yok ya

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çınlama bende de çok aşırı derecede mevcuttu. İşitmemi tamamen kaybedince çınlama kesildi. O kadar rahatsız ediciydi ki işitme kaybımın çok ileri derecede olmasından bile memnun kaldım...

Bazı arkadaşların yorumlarından koklear implant'ta çınlama ve uğultu devam edermi gibi sorular sormaktalar.

Kendi tecrübelerimi aktarıyorum ; Bende uğultu ameliyatın ilk haftasında oldu diğer kulağa işitme cihazı takınca bir gün içinde kalıcı olarak geçti.

Yaklaşık olarak 1,5 yıllık koklear implant kullanıcısıyım. İşitmemi tamamen kaybettikten sonra hiç çınlama olmadı ameliyattan sonrada bu konuda hiç şikayetim olmadı.

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çınnamanızın gitmesine sevindim gecmiş olsun bu şekilde memmunsunuz sanırım hayatınızdan sağlıklı günler

Üye
    poyrazaktepe Avatarı

Gerçek Adı
    poyraz
    Son Giriş
    09.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ansızın slm. valla sen sevililen kullardan birisi olsan gerek gözün aydın gelmiş geçmiş olsun sana. Darısı bizlerin başına inşallah. canan nasılsın ? nasıl gidiyor hayat inşallah iyidir. senin sol kulakta çınlama ve işitme kaybı var sanırım dimi yanlış okumadıysam.

Benim 7 ay öncesi başladı sol kulagımda çınlama. Hastane hastane gezdim durdum. tüm araştırmalar yapıldı testler falan. sadece sol kulakta işitme kaybı manasını çıkararak ha bundan bundan dediler çınlaman. bende yedim tabiki yemezler. biri dediki tisler arızalı. biri akustik travma. biri yok bir sorun gayet iyi duyuyorsun dedi. biri ALLAH ALLAH dedi dedi dedi işte. yaklaşık 14 kutu ilaç bitirdim. sol kulakta hala devam çınlamamı yoksa damardan geçen kan dolaşımı sesimi desem. yoksa elektirik trafosundan çıkan sesmi desem. ne desem bilmiyorum şaşkınlık verici bir durum.

Canan merak ettim senin nasıl başladı. hangi kulak. ve kötü alışkanlık v.s. işte. kullandıgın ilaçlar

Buradan PROFÖSÖR'LERE SAYGILARIMI SUNUYORUM D.r ,larada ayriyeten. Beni deney ve kobay olarak kullana bilirsiniz ben hazırım. yeterki insanlık kurtulsun bu belirsiz şeyden. Gerçi okadar çok şey yazdımki bunumu görecekler pehh Neyse ben tekrar slagonumu diyveriyim. ALOOOOOO DUYAN YOKMU GÖREN YOKMU BİZİ AAALOOOOOOOOO

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    210
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Sayın poyrazaktepe,

Şu an için kulak çnlamasında tıbbın imkanları oldukça yetersiz. Tıbbi önerileri mutlaka takip edin, ancak ben size alternatif bir yöntem önermek isterim.

Bu çınlamaların esas probleminin beyinde olduğunu biliyoruz. Beyin de öğrenme kapasitesine sahip bir organ. Meditasyon ve biyo feedback benzeri yöntemleri deneyebilirsiniz. Örneğin, egzersiz olarak günde bir kaç seans halinde kulak çınlamanızın yerini tespit etmeye çalışın. Yani bunu "sağ kulağım çınlıyor" şeklinde değil, kulağımdan 4cm içerde, gözümün tam arkasında, elimle işaretlesem şurası" der gibi tam yerini bulmaya çalışın. Eğer buna benzer yöntemlerle çınlamada hafifleme veya rahatlama hissederseniz bunu sık sık yapmaya başlayın.

Bu söylediğim zerre kadar işe yaramayabilir, ama küçük bir olasılıkla işe yarar... Nasıl olsa size de bir zararı yok.

Üye
    ali32 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar konuya yazmıstım yaklasık 5 aydır cınlama var bendede fakat son 1 aydır corekotu yagı ve arches tınıtus formula dıye bı ılac kullanıyorum eskıye nazaran cok rahatladım belkı sızede faydası olur..

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ali bey çörekotu yağını nereden alıyoruz aktarcılardan mı alıyorsunuz bir ismi varmı yazarsanız denemek isterim ben sonuçda vücuda zararı yok aksıne faydalı bieşey bilgisayardan baktım

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aktardan tabiki.çörek otu yağı derseniz size verirler ürünü.

Üye
    nevzat66 Avatarı

Gerçek Adı
    nevzat
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sorun bende.de var 15 yıldır tek kulağımdan şimdide diğer kulağımdan doktorlar onunla yaşamaya alış diyorlar

Üye
    ali32 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aktardan alıyorum ama ismini hatırlayamadım eve gittiğimde bakıp yazarım ...Günde 1 tatlı kaşığı iciyorum ikinci şişe yarı oldu bakalım buda bitsin duruma göre devam edicem artık.

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam arkadaşım sağ ol bence 3 ay devam et bir tadavi için doktorlar 3 ay zaman dilimi koyarlar bana bitkşsel ilaç tavsiye etti 3 ay kullan dedi 3 ayı tamamla bence şuan tamamen bittimi baya afiflesdimi sen bu çınlamaya alışmış olmayasın sana azalmış da gelebilir ama ben deneyecegim

Üye
    poyrazaktepe Avatarı

Gerçek Adı
    poyraz
    Son Giriş
    09.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5,inci yüz nakli bugün itibariyle yapıldı hayırlısı olsun hasta olan arkadaşa inşallah yüzü hep gülsün huzurlu ve mutlu olsun bir ömür boyu. evet bir yüz nakli daha. çınlamaya daha çare yok haydi hayırlısı. birşeyler olması gerekiyorsa bir somut ya olumsuzluk yada olumlu birşey olması gerekli sanırım. mesela bu çınlama yüzünden bir kaos. hayata son veriş yada şans eseri bir deney yada başka birşey. büyük bir ihtimalle anında tedbir almak üzere profösör,ler el ele verecek ve bu konu için çalışmalar kat edecekler ve pozitif sonuçlarla karşımıza çıkacaklar.

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0