Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
Toplam 148 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bluex Avatarı

Son Giriş
    28.05-2009
    Saat
    10:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın _X_
    SGK ödemesi devlet ve üniversite hastanelerinden alınan raporlara karşılık yapılıyor. Burada özel üniversite hastaneleride bu kapsama giriryor. Özel üniversite hastaneleri dışında kalan özel hastaneler rapor veremiyorlar.

Üye
    elvan09 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2009
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Siteye az önce üye oldum. Ben de yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim.
    2006 yılının son aylarında başlayan kulak rahatsızlığım gezmediğim doktor ve hastane kalmamasına rağmen giderilemedi ve giderek ilerleyen bir işitme kaybına neden oldu. Sonunda bana cihaz önerildi. Hiç bir araştırma yapmadan gittiğim hastanedeki görevlinin önerdiği cihazı aldım. Şimdilik fena değil. Ancak hastaneden verilen bilgiler ile sonradan yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgiler (ne işe yarayacaksa, bu araştırmayı önce yapmalıydım değil mi?) birbirini tutmadı.
    Takılan cihaz siemens AC 22 dendi garanti belgesi de ona göre dolduruldu ancak bu A&M markalı bir ürünmüş. Gerçi patenti siemens ama doğru söylense daha iyi değil miydi?
    Cihaz bedeli 1500 tl, 350 kurum karşılıyor, 150 indirim 1000 tl ye 10 taksit yapıyoruz dediler. Ancak aynı ürün 2009 fiyatı duysan.com.tr de listelendiği gibi 1000 tl. Yani kurum rakamı da benden alınıyor.
    Kurumdan alınmak için evrak hazırlayacağız deniyor ama bu forumdan öğrendiğim kadarı ile SGK nın kabul etmesi için raporun devlet yada üniversite hastanesinden olması gerekiyor. Yani zaten rapor veremezler. Dolayısiyle kalkar üniversite yada devlet hastanesine giderim diye bunu söylemek yerine cihaz bedelinin tamamını benden alıp kurumdan da alacaklarmış gibi yapıyorlar. Bana bilgi veren görevli hem hiç bir müşterisi ile böyle bir muhabbete (yani cihazın bedeli ile ilgili) girmediğini söyleyerek aklınca beni ayıplarken bir yandan da kurum paraları çok geç ödediği için evrakları hazırlamakta acele etmediklerini bunu "kaale almamak" şeklinde ifade ediyor.
    Şimdi söyleyin lütfen bu hastaneye bir daha güvenir misiniz? İstenildiği takdirde hastanenin ismini yazmaktan çekinmem çünkü bu şikayetlerimi onlara da ileteceğim.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

elvan hanım,
    öncelikle geçmiş olsun. ne yazık ki ülkemizde insanları kandırarak kısa vadede para kazanmayı marifet sanıyor bazıları. bilmiyorlar ki, uzun vadede kaybeden onlar olacaklar. bu forumları takip ediyorlarsa, buradan duysan firması yetkililerine de çağrıda bulunmak istiyorum: lütfen insanları yanıltmayın! tamam, a&m siemens grubuna bağlı bir markadır ama siemens değildir. eğer bu ikisi aynı olsaydı, firma üzerine gönül rahatlığıyla siemens markasını koyardı. daha düşük kaliteli parçalar kullanılarak üretilmiş ve teknik özellik olarak da siemens markasından daha geride olan bu markaya ait ürünleri siemens diye satmanız ticaret ahlakına uyuyor mu cevabını siz verin...
    Elvan hanım... Akılları sıra sizi kandırdıklarını sanan sözkonusu hastanenin adını buradan ilan edin ki, hiç olmazsa bu forumu takip edenler böylelerini tanısın ve eskaza onlar da aynı zihniyetin kurbanı olmasınlar...
    Saygılarımla

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Dikkat ederseniz, elvan09 isimli üyemiz işitme cihazını alırken, bu cihazı satan firma tarafından fiyat açısından da kandırılmış. Cihazın asıl fiyatı 1000TL 'mış, fakat kendisine fiyat 1500TL olarak verilmiş ve sanki indirim yapılımış gibi gösterilip cihaz normal satış fiyatından satılmış. Bu şekilde çalışanları kınıyorum.
    Saygılarımla

Üye
    elvan09 Avatarı

Son Giriş
    07.05-2009
    Saat
    23:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim....

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ya doktor bana gözlük tipi dijital işitme cihazı raporu verdi.çok pahalı.ikinci el olan varsa lütfen arasın.5372225912

Üye
    selay Avatarı

Son Giriş
    25.06-2009
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benim babamda sol kulakta % 90 sag da% 75 derecesınde işitme kaybı var cihaz almak ıstıyoruz daha oncedende aldık ama arıza verıyo sureklı hangı markayı tercıh etmelıyız.tesekkurler sımdıden

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Babanızda ileri derecede işitme kaybı olduğu için güçlü bir işitme cihazı edinmeniz uygun olur. Bu alanda en çok satılan iki modeli önerebilirim: Biri Oticon'un Sumo DM modeli, diğeri ise Phonak'ın Naida (ki bunun da 3 ayrı alt modeli mevcut, III, V ve IX olmak üzere) modeli. Fiyatları 2000 TL civarı ve üstüdür. Daha uygun fiyatlı bir cihaz isterseniz, Siemens'in Intuis II SP modeli de işinizi görebilir (Fiyatı 1000 TL).
    Mutlaka bu modellerin hepsini deneyip ona göre karar verin.
    Kolay gelsin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

babanızın ısıtme kaybı benımkıne yakınmıs 96 ds
    ben aldıgım otıcon rekton phlıps markalarını kullanamadımhıc gercı analogdu
    bır kulagımı koklear ımplanta feda edınce moral bozukluguyla resound canta 780d aldık aılemın zorlamalarısonucu cok ama cok memnunum gercı aldıgım fırma benım ısıtmeme gore programlayamadan sorun yasasamda sonradan baska bır odyometrıstın tam dıyeyım bana gore ayarlamasıyla cok rahatım ıstersenız sızde deneyın babanıza
    ayrıca fıat olarakta obur markalara gore kalıtesıne gore avantajlı gıbı bence

Üye
    real34 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2009
    Saat
    14:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, iki kulağımda orta-ileri derecede işitme kaybı var, bugüne kadar tek kulağımda cihaz kullandım, şu anda kulak içi cihaz kullanmaktayım. Ancak yeni bir cihaz almak üzereyim, karar veremiyorum. Doktorum Oticon epog çift taraflı kullanmamı tavsiye etti, fiyatı oldukça pahalı, çifti 12-13 bin tl , piyasada aynı kalitede muadili yok deniyor, birbirleriyle haberleşmeli (binaural) cihazlar hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Sizce değer mi Oticon Epog almaya?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ufffff 12 13 bınnnnn vah arkadasım engelımız bızım kazancımıza ıpotek koymusta haberımız yokmune
    bır ısıtme engellı oyle kolay para kazanabılıyor harcayabılıyorsa ıyıdeee
    gercı en ıyı yatırım kendı hayatımız ıcın olanıdır

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon Epoq'un fiyatı 2500 euro civarında. Oticon'un en yeni modellerinden biridir ve çok iyi bir cihazdır. Fakat bu kadar fazla para vermeye bence hiç gerek yok. Tanesi 2500 TL civarında çok iyi başka cihazlar da mevcut. Örneğin Phonak'ın MicroPower V veya Versata'sı veya kaybınız çok ileri derecede ise Naida V'i işinizi fazlasıyla görür. Ayrıca Oticon'da da daha düşük fiyatlı modeller mevcut. Bunların hepsini deneyip, kararınızı ona göre verin. Ayrıca bu fiyatlar üzerinden pazarlıkla indirim de yaptırabileceğinizi unutmayın.

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: real34 Mesajı Gör
    Merhabalar, iki kulağımda orta-ileri derecede işitme kaybı var, bugüne kadar tek kulağımda cihaz kullandım, şu anda kulak içi cihaz kullanmaktayım. Ancak yeni bir cihaz almak üzereyim, karar veremiyorum. Doktorum Oticon epog çift taraflı kullanmamı tavsiye etti, fiyatı oldukça pahalı, çifti 12-13 bin tl , piyasada aynı kalitede muadili yok deniyor, birbirleriyle haberleşmeli (binaural) cihazlar hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Sizce değer mi Oticon Epog almaya?
    merhaba. oticon epoq güzel bir işitme cihazıdır ancak fiyatı çok yüksek. özellik olarak epoq'dan daha yüksek Sonic Innovations markasında 2 farklı seçenek var: Velovity 24 modeli ve Pearl 24 modeli var. bu modellerde birbiriyle haberleşme özelliği var e kanal sayıları 24
    denemenizi tavsiye ederim

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: selay Mesajı Gör
    merhaba benim babamda sol kulakta % 90 sag da% 75 derecesınde işitme kaybı var cihaz almak ıstıyoruz daha oncedende aldık ama arıza verıyo sureklı hangı markayı tercıh etmelıyız.tesekkurler sımdıden
    merhaba. babanızın işitme kaybı ileri seviyede ve her iki kulakta da var. güçlü bir cihaz kullanması gerekir. hangi marka ve model kullanırsa kullansın böyle bir işitme kaybında konuşulanları anlamakla ilgili sıkıntılar yaşayacaktır yine. eğer imkan varsa iki kulağına aynı anda cihaz kulanması konuşmaları anlamasına biraz daha fazla yardımcı olur. böyle bir kayıp için değişik markalarda farklı modeller var. benim tavsiyem; widex, gnresound, unitron, sonic innovations ve oticon markalarıdır.

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri