Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    __X__ Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cic türü kulaklıkların kalıpları ne kadar tutar?.

Üye
    karadagli82 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    17.05-2012
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cıhazımı ızmırde program yuklettım sorun hala olmadı; ıstanbula bakım ıcın yolladım halen daha radyo cızırtısı seslerı gelıo kulagıma

ne yapmam gerektıgını bılmıyorum. Bır turlu verım alamadım cıhazımdan ses de hıc bısorun yok ama o radyo cızrtısna benzer ses yok mı benı delırtıyo ve bu yuzden cıhazımı takamıyorum :S

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

karadaglı82 bır kullanıcı olarak tavsıyem
    lutfen o adam olmıyacak cıhazınla vakıt kaybetme
    ben analoglardan faydalanamıyorum dıye cıhaz kullanmadım dudak okuma yoluyla ısı cozmek daha kolay geldı
    bakın dudak yuz gormedıgımde mukemmel o lan ısıtme cıhazımla bıle bısı anlamıyorum
    ısıtme cıhazım oldugunda bıle elımdekı ısımı derhal bırakarak dudak okumaya gecıyorum telefonla konusmaktan bıhaberım
    yenı bır cıhaz ıcın lutfen kolları sıva anlama kaabılıyetını koreltme duymamak anlamamak bızlere cooook seyler kaybettırıyor

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: __X__ Mesajı Gör
    cic türü kulaklıkların kalıpları ne kadar tutar?.
    montajı yaptıracağınız yere göre değişir fiyatı. ama 50 tl ve 100 tl arasındadır yaklaşık fiyat.

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karadagli82;
    firmadan cihazınızın doğru çalıştığına dair rapor alın. bu işlemin Fonix box'da yapılmış olmasına ve raporun da fonix box cihazından alınan çıktı olmasına dikkat edin...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

fonix box
    bu nedir odyologist biraz daha etrafli bilgi verirseniz sayenizde her isitme sorunu yasiyanlarin sorunlari minimuma inse
    zaten iletisim eksikliginden derdimizi tam anlatamadigimiz oluyor bilgilerde kisitli olunca firmaya gidince dogru bildiklerimizi bile ifade ettirmeden kendi bildigini okuyanlarda oluyor

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba arkadaşlar ben Oticon Sumo DM modelini satın aldım.
    Bu cumartesi günü gidip program ayarlamalarını yaptıracağım.
    Şunu söyleyebilirim ki analog cihaz kullanmanın getirdiği (cızırtı-kışırtı ve çok mekanik sesler duymam nedeniyle) baş ağrılarım bitti.
    Bazen çok iyi ve yalın duyuyorum bazen de özellikle yankı yapan ortamlarda biraz karışık anlıyorum.Zaten ilk program yüklemesi odio raporuna göreydi.2 hafta kullanıp eksileri artıları tespit edip program güncellemesi yapacak şekilde programımızı kurmuştuk.Yani benim isteklerime göre program oturana kadar bu işlem sürecek.
    Şu ana kadar İdis Kadıköy şubesi bana her konuda güleryüzü ile yardımcı oldular.
    Sabahları kalkmak için işitme cihazını kulağımdan çıkarmıyordum alarmı duyabilmek için.
    Bunun içinde İdis'in uygun alarmlı-titreşimli saatleri varmış, rica ettim ondan da bir tane getirtip denemem için verecekler.Eğer işimi görürse ondan da alacağım.
    Bilmiyorum aşağıda linkini verdiğim bu saatlerden kullanan var mı?
    PhonicEar ShakeAwake Titreşimli Saat Duyuyorum.com
    Var ise görüşlerini yazmasını rica edeceğim.
    Sağlıcakla kalın.

Üye
    karadagli82 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    17.05-2012
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım ısıtme kaybım dusuk sayın shukufe . kullanmasam da yakındakı sesleri duyuyorum algı ve anlamamda problem yok benım sorunum uzaktakı seslerde yane bana arkadan ve uzaktan bagrdıkları zaman duymuyorum bu kaybı en aza ındırmek ıcın cıhaz aldım ve tek sorunum bu cıhazın cızırtı yapmasi .

Üye
    psikomavi Avatarı

Son Giriş
    03.06-2009
    Saat
    14:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben de ozellikle sol kulakta olmak uzere her iki kulakta da isitme kaybina sahibim.

Kolesteatom ameliyatlari sebebiyle zamanla artmis bir durumda kayip yasiyorum.Eskisine göre hayat kalitem çok düştü.Ancak ne var ki işitme cihazı kullanımına çok temkinli yaklaşıyorum.

Gözlük kullanmakla eşdeğer tutup,sen de al bir tane ne olacak diyenler ayrıca sinirimi bozuyorlar.

Hala konuşma dilini anlayabilen,dersi ön sıradan da olsa dinleyebilen bir durumdayım(anlama az olsa da).İşitme cihazına ihtiyaç duyuyor muyum bilmiyorum,olayın psikolojik boyutunda takıldım kaldım. Kendi kulaklarımla yarım-yamalak iki kez tekararlatıp duymak-anlamak konusunda inatçılığımı sürdürüyorum.

Yanlış mı yapıyorum?

Üye
    emromar Avatarı

Son Giriş
    09.08-2014
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selma hocam herkesi bilgilendirdiğiniz için size minetarım...benim özelikle sağ kullağım hiç duymuyor ve sol kulağımda yüzde 90 kayıp var ve iştme cihazı kulanıyorum...şu an üniversite tıp 2 sınıf öğrencisiyim ve gelecek sene steteskop kulanmam gerekiyor dersler için...arkadaslara sordum bana amerikalı özel steteskop üreten bir firma tavsiye ettiler ve türkiyede hiç satış ve pazarlama firması yokmuş...sizin bu konuda bilginiz var mı hocam? bizi bizi bilgilendirirseniz çok memnun olurum....

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: emromar Mesajı Gör
    selma hocam herkesi bilgilendirdiğiniz için size minetarım...benim özelikle sağ kullağım hiç duymuyor ve sol kulağımda yüzde 90 kayıp var ve iştme cihazı kulanıyorum...şu an üniversite tıp 2 sınıf öğrencisiyim ve gelecek sene steteskop kulanmam gerekiyor dersler için...arkadaslara sordum bana amerikalı özel steteskop üreten bir firma tavsiye ettiler ve türkiyede hiç satış ve pazarlama firması yokmuş...sizin bu konuda bilginiz var mı hocam? bizi bizi bilgilendirirseniz çok memnun olurum....
    özel steteskopların türkiyede satıcısı yok maalesef. ancak yurtdışından teminedebilirsiniz...

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    fonix box
    bu nedir odyologist biraz daha etrafli bilgi verirseniz sayenizde her isitme sorunu yasiyanlarin sorunlari minimuma inse
    zaten iletisim eksikliginden derdimizi tam anlatamadigimiz oluyor bilgilerde kisitli olunca firmaya gidince dogru bildiklerimizi bile ifade ettirmeden kendi bildigini okuyanlarda oluyor
    fonix box dijital işitme cihazları için hata denetimi yapan bir alettir. cihaz bu alete bağlanır ve sorun olup olmadığına bakılır. bütün parçalar hatta cihazın kazancı hakkında da bilgi verir. yanılma ihtimali nerdeyse hiç yok. cihazınızla ilgili aklınıza takılan bieşey olurda ve firmayı inandırıcı bulmazsanız fonix box cihazından alınmış bir rapor isteyebilirsiniz.

Üye
    __X__ Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar odyolist yine soracaklarım var size zamanınız olduğunda cevaplarsınız.

iade edilen cihazlarda sgk nasıl haberdar oluyor. ben daha evvel aldığım cihazları iade ettim fakat sgk nın bu durumdan nasıl haberar olacağı hakkında net bilgim yok.
    yeni bir cihaz almayı düşünüyorum peki bu durumda sgk yeniden anlaşmaya varırmı?

hangi işitme cihazın bana uygun olacağınıda size sormak isterdim. isterseniz son odyo testini gönderirim fakat bu güne kadar ölçülen hiç bir test aynı değil.sağ 70dB sol 90dB diyelim biz. özellikle yağmurlu havalardan etkilenmeyecek cihaz düşünüyorum. işim gereği sürekli şantiye kontrolleri yapıyorum. nem toz toprağın içinde çalışıyorum. bu tür ortamlara uygun bir cihaz bulabilirmiyiz ?

selametle..

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

__X__;
    merhaba. öncelikle almış olduğunuz işitme cihazının sgk tarafından iadesi mümkün değildir. yani 5 yılda bir olan cihaz hakkınızı kullandınız. sürenin dolmasını bekleyeceksiniz. kaybızınıza uygun işitme cihazı belirlemek için odyogramınızı görmek gerekir. ama ortalamalara baktığımıza kullanmanız gereken cihaz kulak arkası olmak zorunda. cihazların nemden korunması için çok gelişmiş sistemler yok maalesef. her marka işitme cihazı gibi kullanmaya karar vereceğiniz cihazınızı da nemden ve sıvıdan kollanamanız gerekecek. ama cihazları korumak için özel kılıflar var. cihazın dış kısmına takılıyor. kısmen faydasını görürsünüz. marka olrarak size tavsiye edeceğim: oticon, gnresound, widex ve sonic innovations. ama en önemlisi deneme yapmak. öncelikle cihazları araştırın. beğendiğiniz bikaç taneyi firmada deneyin. sonra karar verin marka ve modele

Üye
    __X__ Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tşk ederim;
    son odyo testimi özelden gönderiyorum.
    ancak ben iade ettiğim işitme cihazlarını doktor kontrolünden geçmeden sgk'na anlaşmalı bir firmadan almıştım. cihazları aldığıma dair bir kağıt imzaladım sgk nn bu şekilde haberi oldu. ancak iade esnasında firma personeli "banka taksitlerini sildiğimizde sgk durumdan haberdar olur" gibi palavra bir cümle kurmuştu. zaten yeterince gergin olan ortamı daha da gerilmemesi için fazla önemsemedim. şimdi işi sıkı tutuyorum.
    deneme yapacağım ama bu güne kadar yaptığım cihaz denemelerinde kendi sesim ve cihaz kullanırken algıladığım sesler çok farklı geliyordu bana. ve her defasında kullandıkça zamanla alışabileceğim söylenirdi.. bu zamanla alışma meselesi "giydikçe genişler"; "hem kota hem kumaşa yakışır" gibi esnaf stratejilerimidir. yoksa gerçek anlamda zamanla alışma söz konusumudur. cihaz denemesi sırasında tam olarak nelere dikkat etmek gerekiyor.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri