Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oyle guzel oluyorki bizleri bilgilendirmeniz sagolasiniz online odyoloji keske sizleri daha oncelerden tanisaydik
    isitme cihazlari kisitli para kazanabilen isitme engellilerin kesesini epey zorlasada mecburuz yasamak isimizi yapmak topluma katilmak icin
    benim cihaz resound canta 780 d ben buna yaptircam kalibi bilgi eksikligi iste olur yenilikler zannediyodum
    galiba baska isitme cihazi alinca olucak herhalde o ince hortumlara filan heveslendim ama

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Shukufe,

Kullanmakta olduğunuz Resound Canta 780 D gerçekten çok güzel özelliklerde bir işitme cihazı ve daha önce benim bahsettiğim ötme sesini önleyen sistemlerin benzeri bu cihazda da Adaptif Digital Feedback Supression (DFS) adı altında zaten kullanılmakta, fakat bu cihazın yeterli olduğu işitme alanı kalın seslerde 95DB, ince seslerde 100dB'e kadar olan kayıplar içindir. Bu cihazı kullanıyorsanız ve ses yetersiz geliyor diye, sesi artırdığınızda seste ötmeler ve parazitlerle karşılaşıyorsanız, öncelikle kalıbınız güzel değildir, ikincisi programı doğru yapılmamıştır veya bu işitme cihazın gücü size az geldiğinden olabilir. Ayrıca işitme kaybınız bu cihazı kullanmanızı gerektirecek kadar fazlaysa daha önce bahsettiğim mikro kalıplı o ince hortumlu işitme cihazları size şidilik yetersiz gelir. Şuan kullanmakta olduğunuz işitme cihazının maksimum kazanç ve çıkış seviyeleri 51dB/135dB'dir. Aşağıdaki adreste cihazınızla ilgili teknik katalog var ve bu katalogta kazancı daha da yüksekmiş gibi gösterilmek istendiğinden veya sadece daha ayrıntılı bilgi vermek için 50dB girişteki kazancı 67dB gösterilmiş, fakat cihazlar arasında standart olarak kazanç karşılaştırmaları 60dB girişlere göre yapılır buna görede maksimum kazancı 51dB'dir.
    http://www.who-sells-it.com/cy/heari...44/page-2.html

İyi günler,
    Online Odyoloji

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hacettepe önceden güzeldi şimdi selbest dolaşım çıkalı kötüleşti ben 4 defa kbb de opera oldum bütün dr pof biliyorum levent beyde elinden gelen gayretiyle iyilk yapan biridir :lol:

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ben digital işitme cihazı aldım gecen sene analog cihaz kullandıgm için daha önce digital serisine alışamadım 1 sene olcak yaw anologa tekrar gectim yanlışmı yapıyorum acaba yoksa kişinin kendi kararına göremi yada digital cihaz kullanması mecburimidir bilgilendirisenz sevinrm

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Yılmaz1,

İllaki dijital işitme cihazı kullanmak zorunda değilsiniz, bu tercih tamamen size kalmış birşeydir. Bununla birlikte, işitmenize uygun kaliteli ve doğru programlanmış dijital işitme cihazları sizin için çok daha doğal ve anlaşılır sesler sunacaklardır. Daha önce aldığınız dijital işitme cihazınız ya doğru programlanmadı yada bazı özellikleri eksik olduğundan dolayı, eski alıştığınız sese ulaşamayıp, memnun kalmamışsınızdır.

İyi günler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

musaade online odyoloji
    isitme icin hepsini kullanan olarak yazsam olur dimi
    analog cihaz
    seslerin bazilarini yeteri kadar alamazken cok gelen seslere odaklaniyorsunuz anlamak icin bu seferde anliyacak oldugunuz sozleri anlamak icin daha cok gayret sarfederken hem anlamak daha zorlasiyor hemde yuksek sesler dikkat cekerken az gelen sesler kayniyor sinirleniyorsunuz
    dijital cihazlar sesler net yumusak geliyor fazla gelen sesler kisildigindan anlamak daha kolay oluyor sakince dinlerken daha cok anliyorsunuz
    koklear implant
    madeni sinir bozucu yuksek sesler hani demiri kesersiniz birbirine carparsiniz oyle sevimsiz ki genede ses duydugunuz icin sevinirsiniz epey bir zaman sonra guzel anlarsiniz konusulanlari
    ona ragmen cok heveslendigim dudak okumadan konusmayi anlamasziniz telefonu dudak yuz gormediginizden hic anlamazsiniz
    bular benim tecrubelerim

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler Shukufe, siz çok daha iyi anlatmışsınız. Bunu yaşayan kişi olarak siz çok daha geçekçi olarak durmu açıklamışsınız.

iyi günler

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb vision bnm interton marka digital işitme cihazlarım var bunları kime satabilrim cok temiz yardımcı olursan sevinirim

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    İnternette dolaşırken gördüm, hayran kaldım. Oticon kanal içi ve kulak içi cihazlardan çok daha estetik ve gizli görünümde RITE P diye yeni bir işitme cihazı modeli çıkartmış. Bu modelde hoparlör kulak kanalının içinde gizleniyor, mikrofonları ve yükselteç devre olan amplifikatör de kulağın arkasında kalıyor fakat çok küçük. Bu şekilde olan bu cihazların Epoq RITE P,Vigo RITE P ve Vigo Pro RITE P şeklinde üç farklı modeli var ve bunlar 100dB'lik işitme kayıplarında bile çok güzel çözüm sunabiliyormuş. Bunlara ek olarak Epoq modellerinde frekans alanı ilk defa bunlarda 10 000Hz'e kadar genişlemiş. Bu Epoq modelleri iki kulakta birlikte kullanılınca birbiri ile sürekli bilgi alışverişi yapıp tek bir merkez gibi çalışıyorlarmış ve Streamer denen bir yardımcı aksesuarla cep telefonlarınla bluetooth'la bağalantı kurarak cep telefonunu elinize almadan rahatça telefonda konuşulabiliyormuş.
    http://www.oticonusa.com/Oticon/Consumers/Products/Vigo/Vigo_Power.html
    bu linke tıklarsanız bahsettiğim bu cihazlardan Vigo RITE P nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bilgiler icin tesekkurler online odyoloji
    100 db isitme kaybi ile telefonu anliyabilen isitme sorunlu olurmu
    benim enson olcumde 96 db oldugundan dudak okumazsam hic konusulanlari anlamiyorum
    zaten dogdum dogali imreniyle bakardim telefonla konusanlara
    icim aciyor imreniyorum ama olsun baskalari faydalanabiliyorsa cok guzel teknolojinin ilerlemesi napalim
    koklear implant ameliyatini sirf bu telefon ugruna oldum ama hic kullanamadim telefonu

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Shukufe,

Çok küçük yaştan sizin gibi işitme kaybı olan kişilerde genellikle iç kulakta var olan ve konuşmaları seçmemizi sağlayan tüğ hücrelerin (bunlar birer sinir hücresidir) çoğu yıpranmış durumda olur ve sağlam durumdaki bu tüğ hücrelerine uzun süre ile sesler iletilmediği durumlarda kişi konuşmaları duyarak değil görerek(yani dudak okuyarak) çözmeye alışır. Dudak okuyarak konuşmaları seçmeye alışan kişilerin sonradan duyarak konuşmaları anlamayı öğrenmesi imkansız denecek kadar zordur. Ancak 0-3 yaş arası veya en fazla 5-6 yaş arası çocuklar bunu öğrenebilir.

Bu benim bahsettiğim işitme cihazları ise ileri derecede işitme kaybı olupta dudak okumadan, duyduğu konuşmaları %40 ve daha fazlasını seçip anlayabilen kişiler için çok güzel bir çözümdür.

Sizdeki durumu tam olarak bilmiyorum ama nasıl olsa denemesi bedava bu nedenle eğer Türkiye'deki Oticon temsilcilerine bu cihaz geldiyse bir deneyin derim. Ben internetten inceledim Türkiye'deki Oticon temsilcilerin web sayfalarında bu cihazların RITE modelleri var ve tanıtılmış, fakat RITE Power modellerin heniz Türk web sayfalarında tanıtımını göremedim.

İyi günler.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba online odyoloji,
    Ben Bende sağ-sol kulaklarımda 105-107 db işitme kaybı var.
    Şu anda tek kulağa analog işitme cihazı kullanıyorum.
    Oticonun Sumo DM serisi cihazını denedim ve beğendim gibi.
    Ben şu anda bazı gürültü ve patırdıları bastıramadığımdan sıkıntı çekiyorum.Ama genel olarak sakin bir ortamda konuşulanların çoğunu anlıyorum.Telefonda öyle böyle.
    Dijital cihaz ile şimdikinden daha faydalı olacağına inancım tam.
    Ama malesf oldukça külfetli ve pahalı cihaz.Kendi imkanlarımızla alacağız.
    Acaba o sizin bahsettiğiniz cihaz kaç paradır?

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Bulnes,

Öncelikle sizin işitme kaybınız için bu bahsettiğimiz RITE P model işitme cihazları zayıf gelebilir, tam olarak odyogramınız bilgisayar ortamında bu cihazların kazançları ile karşılaştırılmadan bu konuda kesin birşey söylenemez. Fiyatlarına gelince yeni çıkan ürünler olduklarından pahalı olma ihtimalleri yüksek ve ayrıca henüz Türkiye'de satılmıyor olabilirler, satılıyor olsada fiyatlarını bir Oticon temsilcisini arayarak ancak öğrenebilirsiniz.
    Oticon Sumo DM 'ler ise sizin gibi çok ileri derecede işitme kayıpları için benim bildiğim kadarı ile çok iyi çözüm sunabiliyorlar. Bunun yanında Sumo DM 'ler ile ve hatta diğer birçok MT ve T ayarı olan cihazlarla kullanılan ve Bluetooth ile cep telefonu ile rahat konuşma sağlayan, Bluetooth ile çok rahat TV dinleme, Bluetooth ile müzik dinleme ve gürültülerde konuşmaları daha anlaşılır duymayı sağlayan özel bir mikrofon ve dinleme sisteminin de çıkmış olduğunu gördüm o akşam.
    http://www.phonicear.dk/eprise/main/PhonicEar/DK_gb/SEC_ALD/ALDPrivateCustomers/Telephoning/CNT02_HearItAll

iyi akşamlar

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Üye
    __X__ Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    siemens aurora 22 model cihaz 16 kanallı olabilirmi?

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri