Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Mavimsiyesil,

Sizin gibi iki taraflı ortalama 92db işitme kaybına sahip kişiler , genellikle işitme cihazlarından bahsettiğniz şekilde faydalanabilmektedir. Bu durumdaki, yani işitme cihazından faydalanabilen kişilere genellikle cochlear implant pek tavsiye edilmez. Cochlear implant kullandığınızda sesleri işitme cihazına göre daha net duyup algılama imkanı belki sağlanabilir, fakat bu uzun bir alışma süreci ve profesyonel yardım gerektirir.

Cochlear İmplant hakkında daha geniş ve doğru bilgi almak için bu cihazların satışını yapan firmalara ve bu implantları uygulayan Marmara Üniversitesi hastanesi ve CAPA'daki KBB doktorlarına başvurmanız gerekir.

Benim size tavsiyem yeni geliştirilen, gürültü yönetimine sahip, konuşmalara odaklı ses artırımı yapabilen ve sadece önceden verilen odyograma göre değil, ortamdaki ses değişikliklerine göre doğru seslere karar verebilen dijital işitme cihazlarını denemenizdir. Bu özellikleri taşıyan cihazlar genellikle bir kulağına cochlear implant verilen hastanın diğer kulağında uygulanır ve böylece her iki kulakta dengeli bir duyma sağlanır. Çünkü bu özelliklere sahip cihazlar, cochlear implanta en yakın ses kalitesini sunmakta ve cochlear implant gereksinimini azaltmaktadır.

Bu özellikleri taşıyan cihazları Oticon, Phonak ve Widex cihazlarını satan firmalarda bulabilirsiniz. Bunların içinden Sumo DM denen bir modeli en çok tercih edilen ürün olarak bilmekteyim.

Sağlıklı günler dilerim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cok faydali bilgiler veriyorsunuz hepimiz istifade ediyoruz online odyoloji
    bu cihazlari ozelliklerini daha etrafli bilgimiz olsa
    7 yil implant kulladim hic durmadan implantli kulagimdan ameliyatlar oldum haliyle uzun yara iyilisme donemlerinde cok zorlandigim halde doktorlar olsun odyologum olsun firma olsun boyle bir bilgi vermediler
    size tesekkur ediyorum online odyoloji hayatiniz boyunca isitmenin en guzeliyle mutlu yasayin

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim Shukufe, keşke daha iyi çözümlerde bulunsada, daha fazla insana daha fazla çözüm sağlanabilse.
    İyi niyetli güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için teşekkürler Online Odyoloji . Tavsiye ettiğiniz türden cihazların maliyeti yüksek. Ben şu an Bernafon win 112 cihazını her iki kulakta takmaktayım. İki yıl öncesine kadar bir tane Oticon E26 P analog cihaz kullanıyordum. Şu an çok daha iyi durumdayım ama konuşmayı algılamada zayıflık devam ediyor.

On dört yaşında ilk kez cihaz taktığımda kaybım 60 desibeldi.

Koklear implantı tavsiye etmemekte haklı olabilirsiniz. İstanbul'dan kurum adresleri vermişsiniz ama ben Ankara'da yaşıyorum. Tek istediğim biraz daha iyi bir konuşmayı anlama ayırdetme seviyesine gelmek.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ankarada hacettepe hastanesinde prof dr levent sennaroglu koklear implant ameliyatlari yapiyor egerki riskleriyle beraber kabul edersenizkoklear implanti
    hacettepeden levent beyden randevu talep ederek danisabilirsiniz kendisi iyi biridir bu konuda ama telase memuru sinirli bir tiptir kendisi iyi niyetine ragmen bide hacettepe hastanesi hicte memnun olunacak biyer degil

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Online Odyoloji arkadaş......
    Orta ileri derece işitme kaybım var.İşitme cihazımı 2003 ekim ayında SSK lı olarak aldım .Şimdi malülen emekliyim .İşitme cihazımı yeniletmek istiyorum .Tekrar başvuru süresi kaç yıl sonra olur .Şimdiden başvuru yapabilir miyim ...

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sen/duyar,

Sosyal güvenlik kurumu 5 yılda bir ödeme yapıyor. Daha önce sadece bir kulağa işitme cihazı almışsanız, diğer kulağınıza da rapor çıkartarak hiç beklemeden yeniden bir cihaz daha alabilirsiniz. Ayrıca yanılmıyorsam, daha önce çalışan olarak bir işitme cihazı almışsanız ve şimdi emekliyseniz belli bir zamanın dolmasını beklemenize gerek kalmadan yeniden rapor çıkartarak işitme cihazı ödemesi alabilirsiniz.

Daha doğru bilgi için, bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumunun bölge müdürlüğüne başvurunuz.

İyi günler.

Üye
    mercan46 Avatarı

Son Giriş
    15.09-2008
    Saat
    00:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dijital bir işitme cihazı aldım; fakat özelliklerinde analog ses kontrolü yazıyor bu ne demek oluyor? Analog ses kontrolü ile dijital ses kontrolü arasında ne gibi farklılıklar vardır?

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mercan46,

Bir cihazdaki Dijital bir uygulamanın manası, o cihazın sayısal verilere dayanarak uyguladığı hesaplamaya göre çalıştığı anlamına gelir. Böylece daha hassas ve doğru sonuçlar elde edilir.

Analog olan cihazlarda ise yapılan ayarlamalar ve uygulamalar bir hesaba ve önceden kaydı yapılmış bir bilgiye göre yapılamaz.

Tam Dijital İşitme cihazların güçlü modellerinde manuel olarak kontrol edilebilen volüm kontroller vardır. Bu volüm kontroller yine sayısal verilerin kontrolünde ses değişiklikleri uygularlar. Bu tür %100 dijital cihazlarda volüm kontrolün hastanınn tercihine göre manuel veya otomatik kullanıma açılması cihaz programlayıcısı tarafından sağlanabilmektedir. Tam dijital işitme cihazları, hastanın işitme değerlerine göre çevresindeki bütün sesleri hesaplayarak otomatik olarak hasta için en yararlı hale getirmeye çalışırlar. Fakat hiç bir cihaz hastanın kendi kulağı gibi olamayacağından ve her hastanın farklı kişisel ihtiyacı olabileceğinden(özellikle daha önce manuel işitme cihazı kullanmış olan kişiler ses kontrolünün kendisinde olmasına alışmıştır ve bu özellik ellerinde olmadığında bundan çok endişelenirler ve kendilerini güvende hissetmezler) volüm kontrol düğümesi otomatik ve manuel kontrol seçenekleri ile sunulur.

Bazı dijital programlanabilir veya yarı dijital olarak tanımlanan cihazlarda volüm kontrol düğümesi kilitlenip tamamen otomatik hale getirilemez veya kilitlenme(volüm kontrol özelliğinin kapatılması) imkanı olsada volüm kontrol düğümesi kullanıma açıldığında bu düğümenin uyguladığı değişiklikler belli bir hesaplama kontrolünde olmadığından buna analog volüm kontrol denir.

iyi günler

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Soykankaan,

Her iki kulağındada aynı seviyede işitme kaybı olduğundan ve her ortamda daha rahat duyup konuşmaları seçebilmen için iki taraflı işitme cihazı kullanman çok daha başarılı sonuç almanı sağlayacaktır.

Alacağın işitme cihazı mutlara %100 dijital, çift mikrofonlu veya geniş frekans aralığında konuşmaları koruyarak gürültü yönetimi yapabilen bir cihaz olmalı, bu gürültü yönetim sistemleri de farklı olabiliyor, en iyisi üçlü yani üç kademeli gürültü yönetimi sağlayanlar.

SSK yani bugünkü SGK kulak arkası dijital işitme cihazına 570YTL gibi ödemeler yapıyor, bunun kesin miktarını söyleyemiyorum fakat brüt olarak 800YTL olarak biliyorum.

SGK dan faydalanmak için, beş yıl dolmamış olsada daha önce cihaz almadığın kulak için bugün rapor çıkartarak en azından bir kulağına %100 dijital güzel bir cihaz alabilir ve daha rahat duyup anlayabilirsin.

Bu bahsettiğim özelliklerde ve sizin işitmenize ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek cihazların fiyatları 1000YTL civarından başlamaktadır.

Piyasayı biraz araştırıp alacağınız cihazın gürültü ve konuşmalarla ilgili özelliklerini deneyerek satın alın. Alacağınız cihazın markasının dünyada ve Türkiye'de nekadar yaygın ve nekadar köklü olduğuna dikkat edin. Öyle tek tük şubesi olan, 3-5 yıllıdır Türkiyede faaliyette olan bir markanın cihazını almayın.

İyi günler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

sorularinlarimiza sorularimiza yilmadan cevap verip bizleri bilgilendiriyorsunuz bizler iletisim kisitliligi olan zorluk cekenler icin okuyup ogrenmek siz gibi bilgi verenler olunca oyle makbule geciyorki online odyoloji
    sizdenbir soru daha sorabilirmiyim
    ben dogdugumdan beri isitme zorlugu ceksemde ayri zamanlarda 3 tane analog cihazdan faydalanamadan 7 sene implant kullanip implanti aldirdiktan sonra dijital cihazi kesfedip ise yaradigina birbucuk senedir inanan biri olarak
    aldigimiz isitme cihazlarinin programini ilk ayardan sonra degistirmek cihazimiz icin bir risk teskil edermi
    ilk ayarrina gore kullanmadan birdaha birdaha degistirtmek isitme cihazimizi bozarmi
    tesekkur ederim

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Shukufe,

Dijital İşitme Cihazını sık sık programlatmak ve ayarlatmak cihazı teknik olarak bozmaz, fakat ilk yapılan ve bilgisayarın sizin işitmenize göre önerdiği ayarların mümkün oldukça sabit kalması ve bunlara alışmanız sizin için daha verimli olur. Sık sık ayarlamalar yaptırmak, her bir ses ayarı alışma süreci gerektireceğinden ve seslerle ilgili yeni başka sıkıntıların çıkmasına neden olacağından, sizin ve programcınız için daha zor ve sıkıntılı bir sürece sebep olur.

Bu konuda benim dikkatimi çeken genel bir şey var. Bugünkü teknolojide nerdeyse her marka işitme cihazında çok güzel çözümler var, fakat bu çözümleri doğru kullanabilen ve hastasına doğru uygulayabilen kişiler az. Durum böyle olunca hastalar cihazdan memnun kalmıyor ve sık sık program değişiklikleri yaptırarak daha iyi bir ayar yaptırmaya çalışıyor. Bununla birlikte uzun yıllar işitme kayıplı olan kişiler, bu sıkıntılarından dolayı genellikle çok sabırsız, sinirli, karşı tarafı dinlemeyen, sürekli birşeyler anlatmaya çalışan kişiler olabiliyorlar ve bu durumdaki kişilere doğru cihaz ve doğru program yapılmış olsada, alışmak için gayret sarfetmediklerinden ve kullanım talimatlarına uymadıklarından yine aynı sorunla karşılaşılıyor.

Mutluluklar

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,

İşitme cihazları ile ilgili bilgi için ben hala buradayım.
    Uzun zamandır doğrudan bana yönelen bir soru olmadığından, bu forum içinde sorduğunuz sorulara yanlış anlaşılmamak için cevap vermedim.

Saygılar;
    Online Odyoloji

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

valla cok sevindim iyiniyetine online odyoloji yani terketmediniz bizleri
    vivatoneyi cok begenmistim kulak kalibi yok diye kucuk bir probla isi goruyur horumlarida incecik duysele gittim odyometrist cok iyiniyetle yardimci oldu sorularima anlayisla cevap verdi hatta bu cihaz senin koklear implantlik kadar isitme kaybini karsilamaz istersen genede odyo olcumu yapayim eger olcumun tutarsa ayarlari yapariz dedi benim cok guzeldudak okudugumu bilmiyor tabi baya iyi isitiyor zannetti
    olcumu yapti maalesef olamiyor dedi hicbir ucret almadi benimde hevesim kursagimda kaldi
    kulak kalipsiz oldugu aklimdan cikmiyor
    sizden sormak istedigim su kulak kaliplarinda bir yenilik varsa bizleri aydinlatirmisiniz
    hic sevmiyorum koca kalibi yeni bir kalip yaptirmayi goze aldim eger bir yenilik varsa hangi markalarda yapiliyorsa o marka satanlarin kapisini calayim
    tesekkur ederim

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Shukufe,

Dünya çapında öncü olan işitme cihazı markalarında, kalıplar konusunda mikro kalıp denen yeni modeller var, fakat bunlar şimdilik ortalama 80dB'lik işitme kayıplarına kadar daha küçük ve estetik çözümler sunabilmekte. Ayrıca bu konuda çalışmalar devam ediyor ve 100dB'lik kayıplara kadar çözüm sunan mikro power kalıplarda deneme aşamasında.
    Çok ileri derecede işitme kayıplarında, normal kalıbın dışında, yarım konka denen kulak kepçesini tam olarak doldurmayan yumuşak veya sert bir kalıpla ötme sorunu olmadan çözüm sunabilen teknolojide işitme cihazları var. Yine öncü markalarda bulunan bu tür işitme cihazlarında bu imkanı sunan özellik; aynı anda iki farklı feedback önleme sistemi kullanıyor olması. İşitme cihazının kazancını azaltmadan ıslık sesi gibi ötmeleri önleyen bu sistemlerin adı; Dinamik Feedback Önleyici ve Otomatik Feedback Yönetimi.

Sağlıklı günler dilerim,
    Online Odyoloji

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri