Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 148 mesajın 136-148 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Odyologist,

Sanırım foruma girme fırsatınız olmadığından, bana ''binaural balance'' ile ilgili soruma cevap veremediniz. Bende sizin bana daha önceki yazınızda vermiş olduğunuz aşağıdaki şu tavsiyenizi dinledim ve ''Binaural Balance'' tanımının Sonic Innovations cihazlarında ne anlama geldiğini ve ne için kullanıldığını buldum.

Daha önceki yazınızda bana olan tavsiyeniz : ''odyoloji eğitimi aldığınız için size tavsiyem diğer markaların da teknik verilerini bulup incelemenizdir. bunun için ingilizce olarak bilgi edinebileceğiniz bir sürü site var yurtdışı kaynaklı.''

''Binaural Balance'' denen özellik, benim bildiğim en basit programlanabilir dijital işitme cihazlarında bile var olan, daha doğrusu kullanılan ve cihaz programı yapılırken sağ ve sol kulağa dengeli ses ayarı yapmak için, Odyometristlerin veya işitme cihazı programlayıcıların işitme cihazı ayarı yaparken kullandıkları programda basit bir ayar düğümesidir. Bu özelliğin Oticon Epoq 'ta bahsettiğim Binaural Processing, Binaural Synchronisation veya Binaural Coordination gibi iki ayrı cihazın birbiri ile kablosuz olarak sürekli bir bağlantı yapıp, bilgi alışverişi ve ses özelliklerini hesaplaması ile hiç bir alakası yoktur. Şimdi bakalım ben bunu nekadar doğru biliyormuşum

Sonnic Innovations'un uluslararası web sayfasını incelediğimizde sizin bahsettiğiniz Natura Pro'nun her ayrıntısını anlatan kataloğuna bir bakalım: http://www.sonici.com/ConDocs/500071...ProPIG-web.pdf
    Bu katoloğun 12. sayfasında ''Binaural Balance'' özelliğini şu şekilde tarif etmiş :
    binaural ba lance
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    Binaural Balance is a unique tool that brings fittings for asymmetric
    losses into balance through an in situ verification procedure.

Binaural Blanace, simetrik olmayan kayıplarda , verilen değerlere göre ayarları doğrulama prosedürüne göre dengeli hale getiren tek bir ayarlama aracıdır.

Yani daha açıkçası Binaural Balance(Çift taraflı denge), eşit olmayan işitme kayıplarında işitme cihazı ayarlarını dengeleyen bir ayarlama aracıdır. Bu yazının solundaki resimde de işitme cihazı ayarlama programının görüntüsü gösterilmektedir.

Daha önceki yazınızda bana olan tavsiyenizi şimdi ben size tavsiye ediyorum ve konu : Binaural işlemler ve Sonic Innovations cihazların teknik özellikleri olduğu için, Key Features linkinden benim size bahsettiğim özelliklerin ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim.

Not: Bunları yazıp konuşmak bir hırs değil, bir zevktir benim için

Kolay gelsin....

Üye
    tengizdeniz Avatarı

Son Giriş
    10.10-2009
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam.öncelikle bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.hemen size sorunumu anlatayım: Küçük yaşta geçirmiş olduğum bi rahatsızlıktan ötürü sağ kulağımda beyne giden sinirlerin öldüğü ve kulağımın duyma ihtimalinin olmadığı doktorlar tarafından söylendi.sağ kulağım hiç duymuyo ve bu günlük yaşantımı az da olsa etkiliyo.şimdi askerim,askere gitmeden önce rahatsızlığımı belirttim ve önce odyometri cihazında kontrol ettiler ve 120 db e kadar yanıt alnınamadı,daha sonra istanbul gataya sevk ettiler orda abr testine girdim ve 100 db e cevap alındı sonucu çıktı,buna hitaben askerliğe elverişlidir raporu verdiler.normal şartlarda tek kulak işitme kaybı elverişsizlik sebebi.benim kulağım hiç duymuyo,100 db e cevap alındı çıkması nasıl bi sonuç? Ve şimdi askere gelince askerde muayene oldum yine ilk odyometri cihazına girdim 120 db e kadar yanıt alınamadı,şimdi 7 ağustos 2009 için abr testine randevum var. Kulağımın hiç duymamasından ötürü askerliğimi yapmak istemiyorum. Daha önceki abr testinde uyumam söylenmişti, uyudum,bu sonucu ne şekilde etkiler? Uyumak mı duymama oranını arttırır ya da uyumamak mı? Cevaplandırırsanız çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Üye
    mbalci Avatarı

Son Giriş
    01.08-2009
    Saat
    09:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler

öncelikle böyle bir site için teşekkür ediyorum.
    Benim 4,5 yaşında oğlum var, küçükken anne, baba gibi kelimeleri konuştu, kelime kurmakta gecikti ve anlamsız kelimeler söylüyordu, bir kaç doktora götürdük normal olduğunu 3,5 yaşına kadar düzelebileceğini söylediler, Dış kulak yolları çok dar, bir şey söylendiğinde tekrar soruyor, bişey sorduğumuzda bazen duymuyor gibi davranıyor, bazen duyuyor, şu an uzun cümle kuramıyor, kelimeleri farklı kullanıyor(gelmek yerine çıktı gibi, su tabancası yerine "çeşme dolduruyorsun ya öyle" gibi.)
    Eskişehir Tıp Fak. KBB bölümüne götürdüm prof. Dr. muayene etti, Kulak testi, Bera testi ce tomografi(timponametrik inceleme) istedi.
    kulak testinde sol kulakta basınç yüksekliği(350), bera da sağ kulakta işitme kaybı, tomoğrafide ise ileri derece işitme kaybı teşhisi yazıyordu
    Doktora bazen hafif sesleri duyduğunu söyledik(bir gün dijital saatin dıt diye sinyal vermesini duymuştu gibi), Doktor da yanılma payı olabileceğini söyleyip tekrar testler için Anadolu Ünv. İÇEM/e sevk etti. Eylül ayına gün verildi, test adıyla ilgili tıbbi bir terim kullandı, dışarıda yaptırbileceğimizi de söyledi, nerde yapılabilr ve ücreti ne kadardır
    Bu konuda ne testleri yapılacağını, nasıl bir yol takip edeceğimizi hakkında bilgi verirseniz memnun olurum

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

iyi günler.
    bu işitme cihazı pilleri(panasonic vs..) 6lı halde satılıyor.
    acaba 4-5 paket alsak durduğu yerde biter mi?

Üye
    sdsby Avatarı

Son Giriş
    29.03-2012
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar;

Piller son tüketim tarihine kadar bitmez (tarih pillerin üstünde yazıyor), istediğiniz kadar yedek alıp bulundurabilirsiniz. Pillerin kabında ve koruma yapışkanlı muhafaza edilmesi yeterli.

Üye
    tengizdeniz Avatarı

Son Giriş
    10.10-2009
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam.öncelikle bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.hemen size sorunumu anlatayım: Küçük yaşta geçirmiş olduğum bi rahatsızlıktan ötürü sağ kulağımda beyne giden sinirlerin öldüğü ve kulağımın duyma ihtimalinin olmadığı doktorlar tarafından söylendi.sağ kulağım hiç duymuyo ve bu günlük yaşantımı az da olsa etkiliyo.şimdi askerim,askere gitmeden önce rahatsızlığımı belirttim ve önce odyometri cihazında kontrol ettiler ve 120 db e kadar yanıt alnınamadı,daha sonra istanbul gataya sevk ettiler orda abr testine girdim ve 100 db e cevap alındı sonucu çıktı,buna hitaben askerliğe elverişlidir raporu verdiler.normal şartlarda tek kulak işitme kaybı elverişsizlik sebebi.benim kulağım hiç duymuyo,100 db e cevap alındı çıkması nasıl bi sonuç? Ve şimdi askere gelince askerde muayene oldum yine ilk odyometri cihazına girdim 120 db e kadar yanıt alınamadı,şimdi 7 ağustos 2009 için abr testine randevum var. Kulağımın hiç duymamasından ötürü askerliğimi yapmak istemiyorum. Daha önceki abr testinde uyumam söylenmişti, uyudum,bu sonucu ne şekilde etkiler? Uyumak mı duymama oranını arttırır ya da uyumamak mı? Cevaplandırırsanız çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Tengizdeniz,

BERA testi kişi uyutularak yapıldığında en doğru sonuçlar elde edilir. Daha önce yaptırmış olduğunuz Odyometre ve Bera testi aslında birbirini destekliyor ve sağ kulağınızın duymadığını gösteriyor. Tek kulakta tamamen duymamak askerlik yapmamak için yeterli sebeb ise, elverişsiz denmesi gerekirdi bence. Bunun yanında askere gitmek istemeyen kişilere genellikle şüphe ile bakılır, çünkü bu kişilerin özellikle askere gitmemek için test yapan kişileri kandırmaya çalıştıkları düşünülür. Bu nedenle de sizin durumda olan kişilere bu testler tekrar tekrar yapılır. Askerlik yaparken istenmeyen olumsuz sıkıntılar yaşamamanız için bu sıkıntınızı mutlaka her fırsatta üstlerinize bildirin.

----------

Merhaba Mbalcı,

Dört buöuk yaşında olan bir çocukta işitme kaybı varmı yokmu varsa seviyesi nedir tespit etmek için, Çocuk Odyometresi(Oyun odyometresi), Timpanogram, Akustik refleks, BERA ve ASSR testleri yapılır. Bu testler konusunda İÇEM Türkiye'de en kapsamlı ve profesyonel çalışan kuruluşlardan biridir. Çocuğunuzun işitmesi ile ilgili vermiş olduğunuz bilgiler çok yetersiz olmakla birlikte, verdiğiniz sonuçlardan her iki kulakta da işitme kaybı olduğunu düşünüyorum. Sağ kulakta BERA işitme kaybı var demişsiniz , fakat seviyesi nedir belirtmemişsiniz. Sol kulakta Timpanogram testinin -350 basınçta olması ise, hafif derecede olan ve üst solunum yolu problemlerinde çocuklarda çok sık rastlanan orta kulak ile ilgili bir sorunu gösteriyor. Bunun yanında Bera ve diğer testlerde birşey yoksa Sol kulakta korkulacak birşey olmayabilir. En iyisi siz çocuğunuzu tekrar İÇEM'de testlerden geçirin ve o sonuçlara göre Dr.'unuzun yorumunu ve tavsiyelerini dinleyin.

Çok geçmiş olsun, olumlu sonuçlarla kaşılaşmanızı dilerim.

----------

Merhaba Mavizaman,

İşitme cihazı pillerin ömürleri genellikle 2-3 yıldır alırken son kullanma tarihilerine dikkat edin ve nem olmayan bir ortamda saklayın.

Üye
    denizer Avatarı

Son Giriş
    13.11-2009
    Saat
    22:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize merhabalar; bu foruma yeni kayıt oldum. yaşadıklarımdan sonra sizi gayet iyi anlıyabiliyorum arkadaşlar.benim nişanlımdada işitme kaybı var, sensörinöral sağ 42 sol 45 db civarında, 16-17 yaşlarımda farketmiş bu durumu, şimdi yaşı 24, 2 senedir tek cihaz kullanıyo, ve çok korkuyo işitme kaybının ilerlemesinden, ister istemez bende etkileniyorum, elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum, sizden ricam şu; acaba bu işitme kaybınının zamanla ilerleme durumu nedir acaba? buna benzer bir sorun yaşayan arkadaşlardan bilgilenmek istiyorum, hepinize hayırlı günler dilerim...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

42 45 ds ohho onada ısıtme kaybı dıye sayıyosan hıc nısanlının yanına ugrama evlılık namzedı
    sevıyorsan onun o kadarcık ısıtme kaybını solemen senın aklına bıle gelmemelı
    eger bı ısıtme kayıplıyla yasamak sana zor gelecekse ısıtmeyen arkadasımızın hıslerıyle oynama onu mutsuz etme
    ısıtme kayıplı olanlar cok ınce hıslı olur

Üye
    eonder87 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2010
    Saat
    23:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

arkadaşım bu mesajı yazan arkadaş nişanlısını merak ediyor onun rahatsızlıgının ilerleyip ilerleme yapabilirmi onu soruyor o yüzden hiç merak etme bence dalga geçtigini falan sanmıyorum...

bendede sag kulagımda BERA testi sonunda 100 db'ye cevap alınamadı... bu nedenle size bir sorum olacak ben bu kulagımdaki sorunu uzun zamandır biliyordum yalnız sorun olmuyordu nedeni ise diger kulagım saglamdı. bu testi ben son yoklama döneminde askeri hastanede yaptırdım.
    Benim sorum ise benim askerlik durumumu etkilermi birde tedavi imkanı varmı yada kulak içi kulaklık ile duyabilme imkanı varmı?

Sag Kulak Sensörinal 100 dB cevap alınamadı...

Üye
    uzm.biolog Avatarı

Son Giriş
    25.05-2010
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın onlıne odyolojı sıteye yenı uye oldum sureklı odyolojı konularından bahsedıyorsunuz ozellıkle tek konu varmıs gıbı ısıtme cıhazından pekı neden hıc nörootolojı konusunda yada pısko akustık konularından bahsetmıyorsunuz kı ısıtmecıhazının pıskolojık etkılerı ve pısko akustık almanya da en cıddı okulda en zor derslerdendır.

soruma gelınce hep şiddet ve frekanstan bahsedıyorsunuz pekı hersey buna mı baglı nerde gurultunun konusmaya oranı normal duyan bır ınsanın statyumda yanında kı arkadasını nasıl anlayamıyorsa ısıtme cıhazı kullanan arkadaslarımızında en buyuk sorunu gurultuyu baskılamaktır bence.

bu arada bı yazınızda 8000hz ve 10.000hz kazanc saglayan cıhazlardan bahsetmıssınız bu katolog degerlerını dedegınız cıhazlarda olctum hayal kırıklıgına ugradım yakında bununla ılgılı bır turk fızık muhendısı arkadasımız bıtırme tezını yayınlayacak yayınlanınca burdan konu ıle ılgılı arastırmayı sızlerle paylasmaktan mutluluk duyarım.

Türkiye de odyolojının gelısmesı dıleklerımle

Üye
    Sarıcivci Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim Oğlum 9 yaşında ve hafif derecede işitme kaybı var doktor işitme cihazı takılacak dedi

sizce de takılmalımı aslında herşeyi duyuyor ama doktor büyüyünce sorun olur diyor lütfen cevap yaźın tesekkürler

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Sarıcivci

Oğlunuzun işitme kaybı söylediğiniz gibiyse, işitme cihazı kullanmasında fayda var. Sadece hafif sesleri duyamaması, konuşmasında problem olmaması cihaz kullanmaması için yeterli değil. Bu yaştaki çocukların zihinsel gelişiminde, okul başarısında ve sosyal ilişkilerinde işitmenin çok fazla önemi var.

İşitme testini görürsem daha doğru yorum yapabilirim. Testi, atesmehmet59@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Genellikle hafta sonları Ankara'da oluyorum.

Geçmiş olsun.

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri