Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ...ansızın...;

Bu sizin şanssızlığınız bence. Yoksa biz birçok işitme merkezi ile çalıştık ve hiç birinin dediğiniz gibi davrandığına şahit olmadım.
    Cihaz alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta sanırım bu.

Üye
    BahaBp100 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    15:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Merhabalar;
    Baha ile ilgili bir çok paylaşım olmuş. Bende daha önceden forumlarda bu konuda bahsetmiştim. Aaklınızdaki sorular, uygun olup olmadığı konusunda çekinceleriniz nelerse hepsine yardımcı olmaya çalışırım.
    Şu an Baha kullanan yetişkin ve çocuklar ile görüşmenizi sağlayıp tecrübelerini dinleyip aklınızdaki sorıuları sorabilirsiniz. Ben her ne kadar ürün hakkında detaylı bilgi vermeye çalışıp artı ve eksiklerini aktarmaya çalışsamda, kullanan k,işilerden daha detaylı bilgi almanız sizler için daha doğru olabilir.
    Fakat burada yanlış anlaşılmak istemiyorum : Benim amacım ürünü satayım hemen birini bulayım diye kesinlikle değil ki bu benim yapabileceğım birşey değil. Ben burada bilgi aktarmak, Baha diye bir cihazın varlığından bahsetmek istiyorum. Diğer adımlar odyoloıg - doktor ve kullanıcı adayları arasında gelişecek durumlardır. Burada güven ortamını oluşturmak gerçekten çok önemli.
    Şu an devletin belirlediği koşulları sağlayan hastalarda %100 geri ödemesi var ve devletin desteklemesi güzel bir avantaj. Şu an kullanıcalardan izin alarak bir proje hazırlıyorum fotoğraflarını ve görüşlerini aktaracağım bir blog hazırlayacağım. Bu ortamda birebir tecrübe aktarımı ve olumlu olumsuz bütün detayları yansıtacağım.
    Detaylı bilgi-deneme-işitme testi için yardımcı olabileceğim ne varsa destek olmak isterim.
    saygılar,Gizem Babaoğlu

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an kullanıcalardan izin alarak bir proje hazırlıyorum fotoğraflarını ve görüşlerini aktaracağım bir blog hazırlayacağım.

Gizem Hanım, hazırlayacağınız blog'u merakla bekliyorum....
    Kaç yıldır kullandıklarını, ne gibi zorluklar yaşadıklarını vs... hepsini paylaşırsanız sevinirim...
    Umarım hazırlayacağınız bu blog BAHA hakkında tüm soru işaretlerini giderecektir...

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Biz gerçekten "bir kullanan" çok aradık ve çok zor bulduk. Gizem Hanım böyle bir çalışma yaparsa düşünenler için çok makbule geçer.
    Forumda alligator takmaadlı üye bunu kullandığını söyledi ve inanılmaz memnun. Cochlear implant ile mukayese bile edilemeyeceğini, neredeyse BTE kadar kullanışlı olduğunu söyledi.

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Gizem Hanım;

Verdiğiniz numaradan rendavu alıp bugün test oldum.
    Öncelilkle beni yönlendirdiğiniz için size ve bana çok yardımcı olan Odyolog Dr. Sayın Şengül Terlemez hanıma teşekkür ediyorum...
    Yapılan odyolojik inceleme sonucunda baha işitme cihazının bana uygun olmadığı tespit edildi...
    Her iki kulağımda çok ileri derecede sensorinöral işitme kayıplı.
    Bana koklear implant hakkında bilgi verildi ve istanbulda koklear implant merkezine implant için başvurmam önerildi..

Artık benim için yeni bir dönem başlıyor,içime öyle doğdu çünkü çok ileri derecede işitme kaybım olduğu için geri dönüşü yok diye işitmemi tümden kaybedeceğim diye bir korku taşımıyorum artık.Bu tamamen sansa bağlı bir durum her şey yolunda giderse çok iyi duyabilen biri olarak hayatıma devam edeceğim,koklear implanttan fayda görmezsem de kulak çınlaması dışında pek bir korkum ve kaybım olmayacak yani doktorda uygun görürse ameliyat olmaya karar verdim...

Tabi son kararı uzman doktorlar verecek..Gelişmeleri sizlere aktaracağım inşallah...

Şengül hanım bana özellikle hemen fayda görmeyeceğimi bir yıl içinde istenilen seviyede fayda göreceğimi söyledi...

Sevgili shufkenin tüm uyarı ve ikazlarına rağmen ben ameliyat için adım atma cesaretini bugün test olduktan sonra kendimde bulabildim...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

niyeki sevgili ansizin tum uyari ve ikaz
    caniniz nasil istiyorsa isinize nasil geliyorsa oyle hareket edersiniz netten birinin basindan gecenleri anlatmasi size uyari degil
    size isitme koklear yolunda basarilar diliyorum

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Shufkecim,

Neden beni yanlış anlıyorsun ki ?

Ben kötü niyetle ikaz ve uyarı yaptığını söylemedim,tabiki iyi niyetle yapıyorsun bu ikaz ve uyarılarını daha doğrusu tecrübelerini aktarıyorsun bizlere...

İkaz ve uyarı kelimesini ben o anda lafın gelişi ve espiri niyetiyle yazmışım,merak etme ben seni çok iyi anlıyorum,yazdığın tüm tecrübelerini okudum bunun için çok teşekkür ediyorum.

Şunuda belirteyim her insan tecrübelerini aynı şekilde anlamıyor, kimisi anlatım tavrını yanlış anlayabiliyor, kimiside benim analdığım şekilde anlıyor.Tabiki herkes özgür iradesiyle karar verecek,senin başında geçenler herkesin başına gelecek diye bir şey yok...

Benim kararımı vermemdeki etken şu oldu: İşitmem çok ileri derecede artık işitmemi kaybedeceğim diye bir korkum yok ve çoğu implantlı arkadaş memnuniyetini belirtiyor bende sansımı deniyorum duyarsam mutlu olurum duymazsam kaybım olmayacak.Duysamda duymasamda kararımda negatif veya pozitif rolün yok,umarım anlatabildim

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

...ansızın... bende koklear ımplant kullanıcısıyım sessizsiniz grubundanım.. yüreğinin sesini dinle, en iyi kararı sen vereceksin tabii ki. Shukufe nin yaşadıklarını bende talihsizlik görüyorum, benimde yaşadıklarım olumsuzluklar oldu tabii ancak ben bu olumsuzlukları kişiye özgü bulduğumdan anlatma gereği duymuyorum..araba kullanan bir sürücü kaza yapsa bu potansiyel bütün sürücülerinde kaza yapacağını göstermez. Geçmiş olsun, şansın açık olsun..

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatın anlamı,

Seninle aynı fikirdeyim

Sessizsiniz grubundayım derken ?

Ben sadece facebook üzerinde sessizsiniz grubuyla yazışıyorum,derneklerine falan gitmişliğim yok.

İyi dileklerin için Teşekkür ederim

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar.
    bende Baha 4 Attract Sistemi işitme cihazı var. 3 proğramdan oluşmaktadır. 1-cevre sesi daha çok olmak şartı ile konuşmayı alıyor. 2-konuşmayı daha çok alma şartı ile cevre sesini alabilirsiniz. 3-yankılanma cevre ve konuşmayı eşit şartta alabilirsiniz. ben çok memnunum yaklaşım 2 yıldır kullanmaktayım.

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Bu vidalı implantın görüntüsü nasıl bileniniz var mı ?

Benim iki kulağında havayolu iptal ama kemik yolu biri iyi biride orta halli .

Normal ımplantı yaptırmaya tırsıyorum ama bu bahsi geçen vidalı baha cihazını yaptırabilirim gibi geldi

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    15 gündür baha 4 attarac kullanıyorum bayramdan sonra bidaha ince ayar yapılacak bakalım daha iyi olur yalnız hacettepe deki odyoloğlardan memnun degilim hiç ilgi yok randevu zamanını çok ileri tarihlerde vermek gibi durum var bayram sonu bidaha gidecem bakalım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12