Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    04:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar ,

2009 agustos ayına kadar işitme ile alakalı hiç bir sorun yaşamadım ancak yavaş yavaş işitme kaybı yaşamaya başladım 2009 dan sonra ailede işitme kaybı var , akrabalarda da aynı şekilde herhalde genetik işitme kaybımız. dosyayı ekleyemediğim için sonuçları aşağıdaki gibi yazıyorum , kullanmam gereken işitme cihazı hakkında tavsilerinizi rica ediyorum.

Grafik 30 db den başlayıp 2000 , e kadar hemen hemen düz bir seyir izlemekte , 2000 den 4000e kadar 50db den 80 db ye kadar düşmektedir.

SAF SES ORTALAMASI
    HAVA SOL 40 SAG 40
    KEMIK SOL 35 SAG 40

KONUŞMAYI ALMA EŞİGİ
    SOL 40 SAG 40

KONUŞMAYI AYIRDETME
    SOL 80 DB , SAG 80DB

EN RAHAT SES YUKSEKLIGI
    SOL 80 , SAG 80

TEDIRGIN EDICI SES YUKSEKLIGI
    SOL 40 , SAG 40

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

isitme kaybina alisik bi cevreden geliyosunuz once etrafiniza sorun onlarin deneyiminden daha ityi ne olabilirki
    bence bu kadarcik isitme kaybina cihaz kullanma gerektiginde alirsiniz isitme cihaziyla duymak dogal duyma gibi olurmuhic safasini sur isitmenion degerini bil

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2000'den 4000'e kadar 50 db'den 80 dB'ye düşüş yüksek frekanslarda kayıp yaşadığınızı gösteriyor... Sanırım kulak çınlamanız var... 40 dB - 40 dB işitme kaybı hafif derecede bir işitme kaybıdır ve eğer çalışıyorsanız sizi iş yaşantınızda olumsuz etkiler... İki kulağa da ITE (kulak içi) ya da CIC/ITC (kanal içi) cihaz kullanabilirsiniz.. Karar sizin..

İşitme Düzeyi İşitme Durumu
    0- 25 dB.........Normal
    26- 40 dB.......Çok hafif derecede işitme kaybı
    41- 55 dB.......hafif derecede işitme kaybı
    56- 70 dB.......Orta derecede işitme kaybı
    71- 90 dB.......İleri derecede işitme kaybı
    91- ↑ dB.......Total isitme kaybına işaret eder.

cic tablo - Verdiğim değerlere göre işitme cihazı tavsiyeleriniz nelerdir..?

itc tablo - Verdiğim değerlere göre işitme cihazı tavsiyeleriniz nelerdir..?

ite tablo - Verdiğim değerlere göre işitme cihazı tavsiyeleriniz nelerdir..?

corda tablo - Verdiğim değerlere göre işitme cihazı tavsiyeleriniz nelerdir..?

gopro bte tablo - Verdiğim değerlere göre işitme cihazı tavsiyeleriniz nelerdir..?

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Rahatlığı düşünmenizi tavsiye ederim cihaz görünmeyecek diyede kendinizi sert cisime mecbur etmeyin.Dijital kulak arkası cihazların çitf mikrafonları olduğu için duyma kalitesi daha yüksek bu yüzden ses iletimleri daha yüksek kalitede...Kulak içleri cihazlara hem alışmak zor hemde en ufak terlemede risk altında.

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba shukufe ,

Mesajın için teşekkür ederim evet ailede işitme kaybı var ancak cihaz kullanan annemden başkası yok , bizde işitme kaybı anne tarafından gelmekte Anneannem , annem 1 teyzem ve en son ablam işitme kaybına maruz kaldı şuan maalesef tek işitme cihazını kullanan annem , 10 yıldır kulak için dijital bir işitme cihazı kullanıyordu ancak 2-3 ay öncesine kadar bu cihazlada duymamaya başladı yeni teste göre işitme kaybı biraz daha ilerlemiş simdi yeni işitme cihazı için rapor alacak yani annem harici cevremden alacağım bir bilgi yada destek yok , bu arada tam olarak yazdığınızı anlamadım bu verilere göre sizce işitme cihazına ihtiyacım yok mu ? ama 3-4 kelimede bir karşı tarfa ne dediğini tekrarlamasını istiyorum kaybım hafif yada orta olabilir ancak maalesef bir işitme cihazına ihtiyacımın olduğunu düşünüyorum

Selamlar Anti Oksidan ,

Cevabın için teşekkür ederim , evet çalışıyorum ve yurt dışına çıkmayı düşünüyorum ingilizce eğitimim için ve yeni bir dil ögrenmek şuanki işitme kaybımla zor olacak zira konuşulanları anlamata zorluk çekiyorum sesi alıyorum ancak bunları kelimelere ceviremiyorum her 10 kelimenin 2-3 nü tekrar ettirmek durumunda kalıyorum , 2009 dan evet buğüne kadar kulak cınlamam var ancak bu cınlama genelde tamamen sessiz bir ortamda maksimum seviyeye çıkıyor , konuştuğum yada müzik dinlediğim anlarda çınlama hissetmiyorum , geceleri yatarken cınlamam devam ediyor hatta bir ugultu duyuyorum bu uzaktan calısmakta olan bir makina yada cok yuksekte giden bir ucak sesi gibi ,

marka olarak onerebileceğiniz bir işitme cihazı varmı ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Merhaba Sirine ,

Tavsiyen için teşekkür ederim

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar Anti Oksidan ,

Cevabın için teşekkür ederim , evet çalışıyorum ve yurt dışına çıkmayı düşünüyorum ingilizce eğitimim için ve yeni bir dil ögrenmek şuanki işitme kaybımla zor olacak zira konuşulanları anlamata zorluk çekiyorum sesi alıyorum ancak bunları kelimelere ceviremiyorum her 10 kelimenin 2-3 nü tekrar ettirmek durumunda kalıyorum , 2009 dan evet buğüne kadar kulak cınlamam var ancak bu cınlama genelde tamamen sessiz bir ortamda maksimum seviyeye çıkıyor , konuştuğum yada müzik dinlediğim anlarda çınlama hissetmiyorum , geceleri yatarken cınlamam devam ediyor hatta bir ugultu duyuyorum bu uzaktan calısmakta olan bir makina yada cok yuksekte giden bir ucak sesi gibi ,

marka olarak onerebileceğiniz bir işitme cihazı varmı ? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın master1, oticon ve phonak teknik desteği iyi olan köklü firmalardır...
    hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama eğer almayı düşünüyorsanız oticon ya da phonak tavsiye ederim...

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin Anti Oksidan,

tavsiyeleriniz ve yanıtınız için çok teşekkür ederim.

selamlar

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Master 1 işitme Kaybımız seninle hemen hemen yakın.benimde işitme kaybım 40-48 aralıgında.

Ben Phonax Certana Art Power Petite CIC aldım.çok memnunum.güçlü bir cihaz.Tavsiyede ederim.
    Fakat Oticonunda bu işitme kaybını karşılayan modelini hatırlamadığım çok güçlü bir CIC modeli var.Onuda dene derim.
    Bana diyeceksinki "neden sen oticon yerine phonax aldın".. Çünkü ben çocukluktan beri phonax aldığım için yine öyle aldım,alışkanlıkmıdır nedir bilmiorum ama cihazdan memnunum.
    Ama dediğim gibi Oticonun senin işitme kaybını çok rahat karşılayan CIC cihazınıda kesinlikle dene.
    Sonuç olarak bu 2 markadan şaşma derim.

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Secoonder,

tavsiyen için çok teşekkür ederim , sence 1 cihazmı almalıyım yoksa 2 cihaz mı ? birde netten baktıgım kadarıyla rakamlar bu cihazlar için 3000 tl civarında ,

yanıtını beklerim

selamlar

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bahsettigim Phonax ın fiyatı 2200 civarlarında.Oticonun fiyatıda 1800 civarlarında idi(Ama Oticonun fiyatını yanlış hatırlıyor olabilirim).Ben Phonax için yakın zamanda bir yere gittim,ve alıcı gibi saldırdım ,1800 -1700 de uzlaşır gibi olmuştuk.İyi bir pazarlıkla bu rakamlarda alabilirsin.
    "Kaç tane alıyım" diye soruyorsan 2 tane al derim.Ben zamanında tek(sol tarafı) kullanıordum.İyi bir cihazım vardı.çok ii duyuyordum.Zamanla öyle bi duruma geldimki duymak istediğim an, sol tarafımla odaklanıordum(şaka gibi ama gerçek).Sağ kulağımı unutmuştum resmen.Beyin buna inanmaya başladı.Hep solla duymaya çalışa çalışa sağ kulak tembelleşti ve sağ kulagımın işitme kaybı 8-9 desibel arttı.Şimdi mecburiyetten 2 cihazıda kullanıorum.
    Benim yaptıgım hatayı sen yapma ve 2 cihaz Kullan derim.

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim secoonder tüm bilgi ve tecrübelerin için

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınızı dikkatle okudum gercekden tek kulağ o daklaşınca diğer kulak tembelleşiyormu yoksa bizmi tek kulagı kullanmaya çalıştıgımız için öbür kulağı uutuyoz bende tek kulakla dıyyom hep sag sol iptal ettim cihazıda sevemedim.

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cannan;

2 side Canan.Ama ilk söylediğinin etkisi daha büyük.Yani,iyi duyan kulağımızla konuşmaya odaklanmak işimize geliyor doğal olarak.Örneğin biri sana birşey fısıldayacaksa iyi olan kulağını(O tek Cihazı kullandığın tarafı) çevirirsin ona.
    Başka bir örnek:6 ay düzenli Spor yaparsın,sonra 1 kereliğine uzun mesafeli koşu yaptığında çok fazla zorlanmazsın.Ama Spora uzun bir süre ara verirsen,(vücudunu,bacaklarını ,kaslarını çalıştırmazsan) sonrasında yapacağın uzun mesafeli koşuda birkaç dk sonra bitkin düşersin,durursun.Çünkü,senin koşmanı sağlayan uzuvların,fonksiyonların düzenli spor yapılmadığından kullanılmaya kullanılmaya tembelleşir.

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hıım anladım ama bu durumda işim zor benim sol kulakda sorun var gerçi sagdada her ik kulaga cihaz kullanmam gerek ama ben bır turlu kullanmak istemiyorum ve hepsag kulaga agırlık veriyorum sol tamamen iptal yani daha dogrusu ben öyle yaptım tembeleştirdim sizin yazdıklarınıza göre öyle yapmışım çalıştırma gerek ama cihaz takmadan asıl yaparı ki
    Verdiğiiz bilgiler için teşekkur edrim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon