Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    efet cihaz takmadan mümkün değil.

Starkey çok kısa bir süre içinde IIC modelini sürcek.IIC dışardan hiçbir şekilde görünmüyor.Starkey'le hiç işim olmaz ama Starkey'den sonra widex,oticon,phonax da bunlardan çıkartır diye umuyorum.Beklentim o yönde.
    Bu çıkarsa,2 cihazıda 24 saat kullanırım.Estetik olarak mükemmel ama widex,oticon,phonax
    ın çıkarması 5 yılı bulur gibime gelior.Beklicez görcez

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    04:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,

İstanbul da Oticon Hit in kulaç içi modelini denedim ancak kulak arkası cihazı ile bu deneme yapıldı sadece kulağımın içine bir kalıp koydular kulak içi kulak arası arasında farkı anlamam için bu nekadar doğrudur cihaz denemesi böyle mi olur bilmiyorum ancak Oticon Hit - CIC için dışarda 10 - 15 dk deneme şansım oldu , çok fazla gürültü yoktu ancak yanımdaki arkadaşımın konuştuklarınıda çok fazla net anlamyıyordum , ancak ses kalitesi olarak beğendim diyebilirim , normal duyulan sese çok yakındı

Daha sonra Istanbul Taksimde Phonak ın Phonax Certana Art Power Petite CIC i denemek için dün gittim , daha önce böyle bir deneme yaptıklarını söyledim ancak burdaki arkadaş yanlış deneme yapılmış böyle olmaz sizden kulak içi kalıp alalım ve ertesi gün deneyelim dedi bende tamam dedim , cihazı taktım konuşulanların çogunu anladım bu cihazla ancak dışarı çıktığımda dış sesler çok daha fazla geliyor odyolog tüm ayarlamaları şimdilik yaptım dedi daha sonra tekrar sizin istekleriniz doğrultusunda tekrar yapacağım dedi ancak şuan içerdede yani sessiz bir ortamdada Oticon a göre tam verimli olduğunu düşünmüyorum bu cihazın içime sindiremedim , Oticon Hit CIC ve Phonak Phonax Certana Art Power Petite CIC KULLANAN arkadaşlardan yardım rica ederim , acaba hangisini almalıyorum şuan PHONAK için ödeme yaptım ancak iade alacağımı düşünüyorum , yasal süre 7 gün galiba iade hakkımız ?

Ne yapmam lazım çok arada kaldım , OTICON u da tamamen kulak içinde kullanmadım , pişman olacağım bir değişiklik yapmak istemiyorum.

Tecrübe sahibi arkadaşların yorumlarını rica ederim.

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,

sağ v e sol kulagımda 40 db işitme kaybım var İstanbul da Oticon Hit in kulaç içi modelini denedim ancak kulak arkası cihazı ile bu deneme yapıldı sadece kulağımın içine bir kalıp koydular kulak içi kulak arası arasında farkı anlamam için bu nekadar doğrudur cihaz denemesi böyle mi olur bilmiyorum ancak Oticon Hit - CIC için dışarda 10 - 15 dk deneme şansım oldu , çok fazla gürültü yoktu ancak yanımdaki arkadaşımın konuştuklarınıda çok fazla net anlamııyordum , ancak ses kalitesi olarak beğendim diyebilirim , normal duyulan sese çok yakındı
    Daha sonra Istanbul Taksimde Phonak ın Phonax Certana Art Power Petite CIC i denemek için dün gittim , daha önce farklı bir markada yukarıdaki gibi bir deneme yaptıklarını söyledim ancak burdaki arkadaş yanlış deneme yapılmış böyle olmaz sizden kulak içi kalıp alalım ve ertesi gün deneyelim dedi bende tamam dedim , cihazı taktım konuşulanların çogunu anladım bu cihazla ancak dışarı çıktığımda dış sesler çok daha fazla geliyor odyolog tüm ayarlamaları şimdilik yaptım dedi daha sonra tekrar sizin istekleriniz doğrultusunda tekrar yapacağım dedi ancak şuan içerdede yani sessiz bir ortamdada Oticon a göre tam verimli olduğunu düşünmüyorum bu cihazın içime sindiremedim ,

Oticon Hit CIC ve Phonak Phonax Certana Art Power Petite CIC KULLANAN arkadaşlardan yardım rica ederim , acaba hangisini almalıyorum şuan PHONAK için ödeme yaptım ancak iade alacağımı düşünüyorum , yasal süre 7 gün galiba iade hakkımız ? Ne yapmam lazım çok arada kaldım , OTICON u da tamamen kulak içinde kullanmadım , pişman olacağım bir değişiklik yapmak istemiyorum.

Tecrübe sahibi arkadaşların yorumlarını rica ederim.

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benden daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi cevap verecektir ama ben yinede yazayım...

herşeyden önce hiçbir kulaklık,kulaklık kullanmadığın zamanlardaki gibi rahatlık,net anlama vermez...

gürültülü ortamda bütün konuşma sesleri net gelmez..sadece tek bir sese yönelmelisin...

bu senin yukarıdaki sorunların tipik bir işitme engelli sorunlarınıdır..

şunuda belirteyim. karar verdiğinde 2 kulağına işitme cihazı kullan..

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Deat_ Kıng ,

mesajın için teşekkür ederim haklısın bu konuda katılıyorum ancak denediğim OTICON un ses kalitesi daha iyiydi Phonak a göre , çünkü Oticon la dışarıda 10-15 dk kaldım araç trafik görültüleri , motor sesleri olduğu gibi orijinal olarak duyuyordum ancak phonakta bu gürültü sadece hışırtı olarak geliyor bana , yakındaki insanı dahi duyamıyorum , cihazı çıkardığım zaman yanımdaki insanı çok daha iyi duyduguma eminim belki ayarlamalarını tam yapamadı odyolog ancak yaptım dedi , bundan sonra sadece senin talebine göre ufak değişiklikler yaparım dedi 1 hafta sonra neticede phonak ı sindiremedim , oticon u da 2-3 gün denemem lazım

saygılarımla

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba master1,
    ikisi de iyi markalar, ben her iki markanın cihazlarını da kullandım ve halen kullanıyorum da. şunu söyleyebilirim, yok aslında birbirinden farkları. tek fark programlayan kişinin cihazı ne derece iyi programladığında. oticon'cular (idis) sesleri biraz daha fazla açıyorlar, phonak'cılar ise daha az. bu nedenle sanki oticon daha fazla ses veriyormuş da diğeri az veriyormuş gibi geliyor. teknik olarak aynı özelliklere sahip 2 cihazın ses düzeyi aynıdır. ama bunu prgramcı (odyometrist) sizin odyogramınıza bakarak programlar, kimi sesleri kısar kimini açar. muhtemelen phonak cihazınız gürültü bastırma özelliğini biraz fazla ayarlamış. o nedenle dışarda araba seslerini vb daha az duyuyorsunuz. bu aslında bir dereceye kadar iyi bir şey. fazla gürültü işitme kaybınızı artırabilir. ama tabii önemli olan gürültülü ortamda insan seslerini nasıl duyduğunuz. eğer insan seslerini duyabiliyorsanız mesele yok. her halükarda, cihazı aldığınız yere tekrar gidip memnun kalmadığınız yanlarını anlatın, onlar yeniden ayarlasınlar. böyle böyle en iyi ayara ulaşabilirsiniz. ama içinize sinmeyecekse geri verin, oticon'u alın. ama onda dahi mutlaka memnun kalmadığınız özelliklerini anlatarak yeniden ayara yaptırmayı ihmal etmeyin...
    son olarak, death-king'in dediği gibi hiçbir işitme cihazından normal kulağın verdiği randımanı beklemeyin. anlama oranı asla %100 olmaz.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

10 yıllık cıc kullanıcısı olarak sesin gücünde ve sesin kalitesinde starkey destny modelini tek geçerim ama ne varki arıza sorunu var ama şuanda destny modelimde 2 senedir tık demiyor maşaallah ayrıca starrkeyin IIC MODELİ sesi pek güçlü değil onun yerine cıc modeli tavsiye edin derim yeni cıc model ayrıca telefondan kendin ses ayarı yapabiliyorsun oda olmadı odyo mmetrise telefon açıp odyo karşıdan telefondan cihaza ayar çekebiliyor ayrıca ince ayar bile çekilebiliyor.fiyatıda 3200 tl falan olması lazım

starkeyin yeni cıc modeli tarafımdan denenmiştir.oticon ağıl cıc phonax widex ciclere göre starkeyin cic cihazın ses gücü çok yüksek 81 db işitme kaybıma göre sesi sonuna kadar açtıramadım beni rahatsız etti.ayrıca ses kalitesi inanılmaz derece kaliteli inşallah arıza sorununada bir çözüm bulmuşlardır.

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Hunsal,

Yanıtın için çok teşekkür ederim , Phonak a gittim tekrar ayar yaptırmak için bir miktar sesini açtılar , ancak ben eskisi ile aynı duyuyorum , açıkcası dediğin gibi içime sinmedi forumdan öğrendiğim kadarıyla en iyi markalar phonak, oticon ve widex , ancak odyometrist herhalde tam olarak yapmadı bu cihazı iade edeceğim öyle gözüküyor , buğün ise oticon a idis e gittim , bana CIC modeli tavsiye etmediler ITC kanal için yapacaklarını söylediler böyle olunca 2 mikrofondan teke düşmeyeceklerini söylediler eğer CIC yaparsak bir mikrofon olacak. ayrıca , OTICON ACTO yu tavsiye ettiler ben hem ACTO hemde HIT i denemiştim , ACTO diğerine göre daha fonksiyonelmiş gürültülü ortamda HIT e göre daha iyi ses kalitesi veriyormuş Cumartesi günü cihazımı alacağım test edeceğim hayırlısı...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

master1,
    acto oticon'un daha yeni bir modeli. streamer denen tv ve telefon vb dinlemeye yarayan yardımcı cihazı bununla kullanabilirsiniz. ancak acto'nun fiyatları da hit'ten çok daha yüksek (2750-3500 lira arası). bütçeniz uygunsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz. aksi halde hit de fena değil.
    hayırlısı olsun...

Üye
    master1 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hunsal,

Oticon ACTO Mini Rite diye kulak arkası modelini seçtim , rahatlık kulak içine göre daha iyi ve daha fazla randıman alacağımı düşündüm , görüntü olarakta küçük bir cihaz , hem ilerde işitme kaybımın artmasınıda karşılayabilecek ve şöyle bir durumda var tek cihaz alıyorum bütcemden dolayı ancak odyometrist bu kulak arkası cihazı sağ sol kulağında da kullanabilirsin dedi yani 1 hafta sağ 1 hafta sol kulağımda cünkü her iki kulaktada aynı miktarda işitme kaybım var , yarın kısmetse alacağım cihazı. ve ilk deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım , tecrübeleriniz için ve yardımlarınız adına hepinize teşekkür ederim.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

master1 merhaba...
    cihazınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. gerçekten çok kaliteli bir cihaz. kulakiçi almaktansa bunu tercih etmeniz de isabetli olmuş.
    cihazla ilgili değerlendirmelerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.
    iyi günler..

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana göre 2. kulaklığı kesin olarak almalısın..1 haftada diğer kulağındaki hücreler ölür ve duyman azalabilir...

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende widex mind 440 cic te karar kıldım. görüntü açısından kulak arkası istemedim.
    bu benim için önemli bir karar . çok büyük meblağlar ödüyoruz ve henuz yolun başındayım. artık bu cihaz benim hayatımın bir parçası olacak. minimum beş yıl değiştirme gibi bir imkanım olmayacak.
    widex te passion cihaz kulak üzeri ve çok küçük. kanal içi rahat edemezsem passion a geçmeyi de göz önünde bulundurursak,
    deneyimlerinize dayanarak soruyorum sizce hangisinde karar kılmalıyım?

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

master1 işitme kaybın sonradan ortaya çıktı galiba ilerlemesini duurdurabiliyorlar mı bu kadarla mı?sonradan ilerlemez değil mi çevrendeki akrabalarının nasıl az bi kayıpla başlayıp ilerliyor mu yoksa hep aynı kayıpla mı devam ediyor?ilerlememesi için gerekirse önlem al bence şimdiden...

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu test sonucuna göre ne tür bi cihaz kullanmalıyım acaba.Şu an cic model bir cihaz kullanmaktayım.Ama yetersiz gibi geliyor.

KONUŞMAYI ALMA EŞİGİ
    SOL 55 SAG 60

KONUŞMAYI AYIRDETME
    SOL 95 DB , SAG 95DB

http://imageshack.us/photo/my-images/828/2010itme.jpg

Oticon go pro ite bu kayıp için uygun gibi anladığım?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon