Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bencede çok mükemmel bir cihaz. türkiyeye gelmesini bekliyorum. bende oticon agil kullanıyorum. kullandığım cihaz çok mükemmel. yaprak hışırtısının sesini bile duyabiliyorum. tek sorun konuşma seslerini duyduğum halde tam net anlayamıyorum. dişler üzerindeki cihazın 12500 hz geniş frekans alanına sahip olacağını söylüyorlar. bu genişlikte bir frekans alanına sahip olan cihazın anlamayı kolaylaştırır bence. daha şimdiki işitme cihazları hava ile sesleri beyne gönderirken bu cihazın kemikler yoluyla sesleri dış ve orta kulağı es geçip direk iç kulağa göndermesi konuşma seslerini daha iyi anlamamızı sağlayacaktır bence. öyle görünüyorki bu işitme cıhazı türü gelecekte çok daha iyi cihazların üretilmesinin önüne açacak gibi. tahminimce en çok 2 yıl sonra 90 db kaybı olanlar dahi yeni üretilecek cihazlarla daha iyi duyacaklar... en son deri altı işitme cihazı çalışmaları başladı. bunun yanı sıra kulak memesinin içine işitme cihazı yerleştirilmesi çalışmaları başlatıldı... değerli dostlar işitme cihazı teknolojisi ve işitme kaybı tedavisinde yeni yeni yöntemler deneniyor. bana göre 2 yıl içinde işitme engelliler için çok güzel şeyler olacak inşaALLAH.

Üye
    ERTMEN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ERTEM
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Missbeeanlamadım;

merhaba Leman Hn.
    bende şu anda phonax naida V up aldım 7 ayu önce
    ilk haftalarda sesleri güzel alıyordum ama anlama malesef istediğim verimde değil
    benim kaybım sol 98 sağ ise 104 db de idi
    ne kadar ayar için uğraştıysam istediğim verimi alamıyorum bu cihazdan bu yüzden coklear ımplant yaptırmayı düşünüyorum
    önümüzdeki aya adsay olup olmadığıma baktıracağım
    sizin kaybınız ne kadar naıda V up dan memmun kalmadığınızdan bahsetmişiniz

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru Şirine, benimde midem bulandı, dişime mi takacakmışım? öğğğ

Üye
    hayal_ses Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    Başkentin komşusu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba umocuk;
    Şuanda kullandığımız normal işitme cihazını taksan veya takmasanız bile yemek yerken ağız gürültüsü olarak rahatsızlık duyuyor musun? Bu yeni çıkan ağzının içine yerleştirilen cihazda mikrofon olayı diye bir şey yok. Bu ağzının içine yerleştirilen cihazın görevi, kulağına takılan cihazdan verileri alır, aldığı gibi kemik yoluyla direk iç kulağa iletir.
    Yani anlaşılan ağzındaki gürültüyü hissedebilmeniz için ağzındaki cihaz mikrofonlu olması gerekiyor Yani seslerin ilk giriş yeri kulağa taktığın cihazlardır. Dolayısıyla ağzında yer alan cihazın mikrofon ve hoparlör olarak işlem görmüyor. Böyle olduğuna göre gürültü açısından rahatsızlık verici söz konusu olamaz. Yalnız burada dikkat edilecek hususta Soundbite firmasının dediğine göre tek tarafı duymayanlar için ve diş sağlığının iyi olmasına dikkat ediliyor.
    Eğer frekans açısından bizim işimize yarayacaksa bu çok iyi olacak ama dezavantajlardan biri de bataryalarının 6-12saat gibi kısa sürmesidir. Bu yüzden teknoloji olarak daha bir başlangıçtır. Zamanla bu bataryaların kullanma (dayanma gücü) süresini artırırlarsa çok seviniriz. İnşallah gelecek yıllarda daha neler değişeceğini dört gözle bekliyoruz..

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.arkadaslar bu cihazi hiç beyenmedim.çünki bir sey ki ağzinin içinde ola,koku,tamir falan....

Tabi Shukife de hakli

sizin işitmeniz sinirselmi bozuk

kaç tl aldiniz naidayi

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

buda kulak arkasına bağlantılı ne anlamı kaldı gereksiz

Üye
    nuran Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:40
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ama kemik yolu ile iletim var dikkatinizi çekerim yani ses direkt iç kulağa gittiği için duyduğunu anlamamayı en aza indiriyor olması lazım......(inşALLAH)
    ben çok merak ettim şahsen.....

Üye
    hayal_ses Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkentin komşusu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada bir çok markaları araştırmama rağmen dişlerin üzerinden iletilen seslerin yararlı olacağını hiç sanmıyorum. Neden derseniz sebotek işitme cihazı sitelerine girdiğinizde sebotek 111kanal 100-14000 (hz) frekans olduğunu göreceksiniz ama bu cihazın dB düşük ve bu iki cihazın arasındaki farkı da sebotek işitme cihazı sadece kulak arkası cihaz kulağına takılıyken, azı dişine yerleştirilecek cihaz ise fazladan 2.cihaz olarak yer kaplamış. Ama bu azı dişi üzerinden iletilen cihazın dB(sesin çıkış gücü) yeterli mi? burası önemlidir eğer dB yeterli değilse, ağır işitme kayıpları için bahsettiğim sebotek işitme cihazı ve bu azı dişindeki cihaz kullanmanın da bir anlamı yok. GELELİM dB ile Hz ARASINDAKİ BAĞLANTIYA; Eğer ileri derecede işitme kaybınız var ise örneğin 90dB'lik cihaz ortalama 5000-7800 frekanslarda yer alırken, orta ileri derecede işitme kaybına göre cihaz ise ortalama 65dB'lik cihazın frekansı 10000hz civarında yer alıyor. Bu demek oluyor ki Cihazı yapan firmalar, bir cihaza çıkış gücünü (dB) yükseltelim derken frekansı kolay kolay yükselemiyor, aksine düşüyor veya olduğu yerde duruyor. Bir cihazın çıkış gücü (dB) az olduğunda bu sefer frekansını zenginleştirebiliyorlar. Yani dikkat edilirse dB yükselirken frekans aralığı düşüyor. dB düşürürken frekans aralığı tersine yükseliyor.
    İleri derecedeki işitme kaybı yaşayanlara dB iyi olan bir cihaz veriyorlar (güzel duyuyurum diyorlar) ama bu cihazın frekansı(hz) düşük olunca, bu kişi "gürültülü yerlerde konuşan insanların seslerini ve tv seslerini duysa bile (dB)" "ne dediklerini anlayamıyor (hz)" demek ki;
    Türkiye'de yüksek dB'li işitme cihazları var ama bu cihazların FREKANSLARI yeterli olmadığı için bu sıkıntı devam edip gidiyor.
    Eğer ileri derecede kaybı olanlar için mevcut olan yüksek dBlik bi cihaza en az 10000hz veya 12000hz hatta 14000hz frekans yerleştirirlerse bunu yapan firmaya helal olsun derim ve hangi marka olursa olsun böyle bir cihazı deneyip almak için koşa koşa giderdim, beklemeden alırdım. Ama maalesef böyle bir cihaz bulunmuyor bulunsa bile Türkiye'ye giriş yapmamıştır.
    Bu linkteki kulak içi ve kulak arkası olan işitme cihazlarındaki çeşitli hoparlör dB ve Hz durumu ortada http://www.widex.pro/WebFiles/9 502 2178 001 02.pdf bilginiz olsun diye bu linkte kanalın içine yerleşecek olan, kulak içi hoparlörlere dikkat ederseniz, resimde gördüğünüz 5. sıradaki küp şeklindeki hoparlörler özel kalıbınızın içine yerleştiriliyor, bildiğim kadarıyla bu işi yapan uzmanda sadece İstanbul'da yapıyorlarmış. O kadar Ankara'daki widex bayilerine gitmeme rağmen bu hoparlörlü kalıp işini biz yapmıyoruz diyen bayiler var ve uğraşmamak içinde bu hoparlörlü cihazı göstermeyip önünüze ellerindeki başka cihazları gösteriyorlar. Bundan dikkatli olmanızda fayda var, özellikle cihaz alırken karşımdaki beni ikna etmeye çalışırken, bende onu ikna etmeye çalışıp bildiklerimi onların yüzüne söylüyorum. Böyle olunca da onlar beni bilinçli ve araştıran biriymiş diye bazen sustukları ve bozuldukları oluyor. )
    Size tavsiyem sadece dB araştırmayın, aynı cihazında frekansın ne kadar geniş olduğuna da bakın, her ikisi de diğer markalara göre çok iyiyse, hangi marka olursa olsun bu cihaz iyidir ve bir sonraki iş cihazı iyi ayarlayabilen uzmana düşüyor. Bu da iyi olursa hayatımızı yaşarız.. Umarım bu konuyu bilmeyenlere yeteri kadar bilgi vermişimdir, Hepimize geçmiş olsun dileklerimle..

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tesekkur ederim kardes,yazinin son kismi faydali oldu.benim de sana faydam deysin,dunyadaki en iyi cihazlarin tamami turkiyede var.benim baslatdiğim son konuda yeni phonaklar hakkinda bilgi var baka bilirsin

Üye
    hayal_ses Avatarı

Son Giriş
    04.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkentin komşusu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim. Daha önce 6yıl boyunca kulak arkası widex senso modelini kullanıyordum,sağlam bir cihazdı, sıcağa dayanıklıydı memnundum. Bir anda bozulmasıyla teknik servise yaptırdıktan sonra orjinal gibi çalışmaz oldu. Daha sonra phonak naida 5 kullanıyorum, 3yıl oldu ama bu cihaz daha 2yıla adım atmadan sıcaklık artınca çalışma performansı düşüyor. Bu probleminden dolayı yeni cihaz araştırıyorum.
    Dediğiniz gibi yeni phonak işitme cihazlarında bir yenileme yok sanırım. phonak sitesinden incelediğim verilere göre örneğin phonak naida 5 modeli 90dB ve 100-4900Hz iken, yeni phonak naida spice 9 up modeli de 90bB ve 100-4900Hz yani yeni cihazın frekansı yine aynı yerde duruyor ne anladım bundan.
    Bayiye gidip aldığım verilere göre bu iki cihazların arasındaki fark kanal sayısının, aksesuarlarının zengin olması ve işlemci gücünü iyi olmasıdır. Bayideki adam bana phonak naida 9 satmak için diyor ki, senin kulağındaki cihazın saniyede mesela 150 milyon işlem yaparken, yeni modeli 200-300 milyon işlem yapıyor diyor. Ve yeni modeli denedim bu iki cihaz arasındaki pek bir farkı göremedim. En büyük sebebi de işlemciden değil frekansını zengin olmadığı için. Yani eski cihazımla tv karşısında ne kadar anlayabiliyorsam, yeni denediğim cihazı taktım yine aynı hiç bir fark yok. Gürültülü yerlerde de bu iki cihaz arasındaki farkını göremedim. Bu adamlar yeni çıkan cihazların frekans farkını söylemeyip, başka özelliklerle göz boyuyorlar. Denediğim cihazı iyi ki de almamış,geri verdim. Alsaydım boşuna almış olacaktım. Adam başlıyor kanal sayısı demeye, bende soruyorum bu cihazın frekansı ne kadar diye bir şey demiyor

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana arkadaslik gonder lutfen.phonakin son modelleri cikmis ona bak istersen naida q modeli ve audio q sanirim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12