Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ERTMEN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ERTEM
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar aranızda Phonax Naida V kullanan varmı aranızda bana 1 ay önce analog cihazdan Phonax Naida V takıldı maddi durum olmamasından dolayı vakıf sağolsun
    bu cihazı kullanan arkadaşlar tercübelerini ve yaşadaıklarını paylaşabilirlermi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ben naida ııı kullanıyorum memnunum

Üye
    ysml Avatarı

Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bende phonax kullanıyorum memnunum fakat en güzeli oticon derecen nedir bilmem ama oticon xp

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

benım kaybım cok ilerı derece olmasına ragmen burdakı arkadaslarımın coğu widex senso p 38 otıcon sumo dm phonax naıda v ve naıda III modelını onerdıler wıdex ve otıconu denedım hemen hemen hiç fark yok ıkısını de aldım ve bırını satacam aynı kayıpta olan ıker arkadasımda phonax kullanmakta ve memnun oldugunu soyluyor saydığım modeller işitme cıhazının en guclu olanları bıde otıcon chılılı dıye bı model cıkmış hiç tatmın etmedı dene ve oyle karar ver

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OTİCON SUMO kullanıyorum memnunum..işitme testlerim kendilerinde olduğundan kaybıma göre çıkan cihazları haber veriolar.. 1 hafta önce işyerime kargo geldi.. OTİCON CHİLİ tanıtım broşürleri vss.. algılama, ses kalitesi yönünden OTICON SUMO ya göre farklı ve daha iyi olduğundan denememi tavsiye ediyorlar.. yakında gideceğim hayırlısı bakalımm.. burda tartıştığımız konuda cihazdan cihaza en önemliside kişiden kişiye farklılık vardır.. bana olan size olmayabilir..en iyisi kişinin kendisi baskı altında kalmadan yeni çıkan modelleri bir kaç gün ara ile gidip denemeleri..bir kez denemeyle karar vermekte zordur..

Üye
    ERTMEN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ERTEM
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar
    benim işitme kaybım sol kulakda 95 db sağda ise nerdeyse hiç duymuyor 115 db kayıp var
    sağ kulağım hiç konuşmaları anlayamıyor cihazla dahi
    sol ise sağa nazaran daha iyi anlıyor
    şimdi 20 gündür falan phonax naida v up kullanıyorum
    çok güzel ses geliyor
    ben daha önce yaklaşık 13 yıldır analog kullanıyordum gayet mennundum danavox diye bir marka idi hiç bozulmadı bile ama işitme kaybım o zamanlar 70-80 db arasında idi hatırladığım kadarı ile normal konuşmalrı anlıyordum telefonla bile sorunsuz görüşüyordum o cihazla
    ama 3 yıl önce ani işitme kaybı geçirdik maddi ve manevi sorunlarla boğuşurken 6 ay falan tedavi gördüm ve ancak bu kadarını kurtardım o ani işitme kaybı geçirdim haftalarda hiç duymuyordum işitme cihazı (eski analog ile dahi hiç duyamıyordum sesi açtıkca cihaz ötme yapıyordu kortizon tedavisi ile anacak bu kadar duyabiliyorum
    fakat konuşmaları anlayamıyorum o günden beri dudak okumayı öğrenmişim dudağa bakmayınca olmuyor o zaman maddi sorun yeni cihazlara gücüm yemediği için eski cihazları kullanmaya devam ettim.
    Bu yılda cihaz almak için çalıştığım holding vakıf kurunca vakfından yardım istedim onlarda bana biz halledelim dediler işitme testi ile phonax aldılar galiba bağlantılı oldukları merkezin elinde phonax varmış.
    20 gündür falan kullanıyorum gayet menmunum çok güzel ses geliyor üstelik neme de dayanıklı fakat konuşmaları anlayamıyorum.
    Bunun için cihazı takan odiometris uzun yıllardır hem analog kullanma ve kendini dudak okumaya alıştıman dan dolayı kulak da tembelleşme var diyor
    benim şimdi istediğim konuşamları rahat bir şekilde anlayabilmek için neler yapabilirim .
    Bu satılan aksesuarlar fm alıcı vs. Falan bir faydası dokunurmu konuşmaları anlayabilmeme
    ben özel şirkette depo girişi yapıyorum bilgisayarda akşama kadar
    bilgi ve tercübeleri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim
    sağlıklı kalın

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertmen;
    bende senle aynı durumdayım ama benim sol kulak 75 db kayıp

ben konyadayım sabotek hd iyi diyorlar ama burada pek bir deneyebilecek merkez yok.. eğer sabotek'i deneme imkanın varsa veya iyi bir cihaz bulursan burada paylaş...

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bende kayıp aynı 108 95 db sensorıyal bende anlamakta gucluk cekıyorum

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Valla oticonu deneyin derim cidden tatlı bir makına.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar, ileri dereceli neurosensorial işitme kayıplarında maalesef konuşulanları anlama oranı düşüktür. yani dünyanın en iyi cihazını dahi taksanız, yüzde 100 anlayamazsınız konuşulanları. cihaz yeterli geliyorsa, sesleri duyacağınız için anlama oranı da bir miktar yükselecektir. zamanla bu oran biraz daha artabilir ama hiç bir zaman normal bir kulak gibi konuşulanları, özellikle de kalabalık bir ortamdayken yüzde 100 anlamak mümkün değildir. o nedenle naida yerine yok oticon dene yok sebo bilmem ne dene demek doğru değil. var olan cihazı doğru bir şekilde kullanmak en doğrusu...

ertmen,
    fm cihazlar sadece bir sınıfta, toplantıda, tv izlerken vb işinize yarar. onun dışında birebir konuşmalarda fazla faydası olmaz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

90 95 db den itibaren konusmayi anlama sevgili hunsal genede iyimser yazmis yuzdeell igbii anlarsaniz sevinin isitme cihaziyle
    koklearla bile dudak okumadan konusmayi anlamadim 7 yil gibi uzun zamanda
    dudak okumaya kuvvet yoksa ne alinin ne velinin cihazi
    rteklamla sununla konusmayyi iyi anladim diyen yalan soyler hnsalin dedii var olan isitme cihazinizdan yararlanmaya sesleri duydugunuza sukretmeye bakin
    her ne kadar dudak okunsa bile ses olmayinca dudak okumada yalan yanlis oluyo iste cok agir isitme kaybinda isitme cihazi burda ise yariyo hicbir zaman cok fazla bi beklentiniz olmasin milyarlik cihaz bile olsa

Üye
    ERTMEN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ERTEM
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili hunsal arkadaş dediklerine katılıyorum çok doğru söylüyorsun
    çünkü daha önce 70 db ler deki işitme kaybımla yaşadığım hayat ile şimdi 105-90 db de kayıpla yaşadığım hayat çok farklı
    önceden herşeyi cihazla anlarken şimdi cihazla sadece sesi duyabiliyorsun
    ama can bu durmuyor ne gibi birşeyler yapsam da anlamamıda sesle aynı seviyeye getirsem diye uğraşıyoruz ama bazen tıp ve teknolojide ileriye gidemiyor
    ben araştırmaya devam ediyorum arkadaşlar
    bulduğum bilgileri sizlerle paylaşacağım
    esen ve sağlıkla kalın

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cok ileri isitme kaybindan muzdarip bende bir animi yazayim
    koklear implant baya bi tetkik test yapilmisti
    burnumun dibinde ev telefonu calarken hic ses duymayan ben o testlerden sonra ev telefonunun sesini duymaya baslamistim buna hala hayret ederim hic aklimdan cikmaz
    diyorum ki o olcum test islerini biz cok ileri isitme kaybinda tedavi gibi uyarlasalar biraz sesleri daha iyi duyamazmiyiz

Üye
    Uzunhüso Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    04.03-2011
    Saat
    09:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benm solda 80 sağda 95 kaybım var ve daha önce alman malıydı galiba unitron u580 die cihaz kullandım.Şimdi kulak içindeki cihazlardan kullanıyorum ve tek fark dijital olması bide üstündeki düğmeye basınca program değiştirmesi.4 ay oldu alalı ama biraz insan garipsiyor.Bana hep kulak arkası cihaz verdiler kulak içiyle duymazsın dediler ama tavsiye üzerine ankaradaki tekno iştmeye gittim orda amerikan malı kulak içi denediler ve duydum ama sesler garip geliyordu.Sonra kulak ölçümümü çıkarttılar ondan sonra denedim oldu.1 ayda alıştım ama birazcık insan korkuyor kaybederim diye.Aklınızda bulunsun teknoloji hergün ilerliyor daha neler çıkar kim bilir.

Üye
    ERTMEN Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET ERTEM
    Son Giriş
    27.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Shukufe
    testlerden sonra işitmen geri gelmiş gibi yazmışın ya
    kulak gerçekten bir alem ardaş
    bak yazıyorum
    benim sağ kulak iyice duyuyordu 13 yıl önce ama sol az duyuyordu ve anlamıyordu sağ çok iyi anlıyordu o zamanki adını belleyemediğim bir cihaz hayırla alınan
    7 yıl önce aik geçirdim ve kortizon tedavisinden sonra sağ taraf sola geçti sol taraf da sağa geçti o tedaviden sonra kulaklar hastalıklarını değiştirdiler yani
    şimdi hala aynı sol ii duyuyor sağa göre anlıyor ama sağ heç anlamıyor zor duyuyor cihazla hemde
    bu nasıl oluyorsa çözemedik çözülemeyecek bir bulmaca gibi yanlış yapılan var ama ne belki yarın belki yarından da yakın belki tıp belkide teknoloji bulacak bekleyelim