Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gezdiğim onlarca odyomestrit ayar yapamadığı için cihaz kullanmamaktayım.Ya bu cihazların çoğu bir işe yaramaz ya da teknik eleman yetersizliği söz konusu..Muhtemelen iştime testini de yanlış yapıyorlar diye düşünmekteyim.3000-4000 tl para sayacaksın adamın eline son teknoloji en marka cihazı takıyorsun ötüyor, uğulduyor..Ses net gelmiyor.Kafanı sağa sola çevirince kesiliyor.Ses cihaz olan kulağa sonradan geliyor..Olmadı hortumu değiştir büyük tak küçük tak vb..vb..Ayar işi çok meşakkatli bazen saatler sürecek iş gibi görünüyor.Cihaz satan firmalardaki çoğu odyomestrist aynı zamanda satıcı olduğu için bu işe harcayacak zaman bulamamakta dolayısıyla işi çabucak geçiştirmektedir.Benim firmalara tavsiyem en iyi ayarı hastanın kendisi yapar.Kullanım klavuzunu ve yazılımları verin hastanın eline evine gitsin en iyi ayarı kendisi bulsun.İsteyen de yine odyomestrist yardımı alsın.

Üye
    Ezzoo Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    .......
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar, cihaz ayarı yapan programlı laptopunu ben de ankarada sormuştum.programsürekli değişiyor takip etmen lazım demişlerdi.bu programları satın alan işitme engelli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim,ben de almayı düşünüyorum.

sayın murat aslankara, işitme testi yapılmasında,cihaz satılmasında,kalıp yapılmasında odyomestritlere herhangi bir tepkimyok.fakat işitme cihazının ayarı yapımında odyometristlerin çoğu maalesef bizi anlamıyor.ses ayarlarını maalesef tutturamıyorlar.ses ayarı yapımını en iyi işitme engellinin kendisi bilir.siz de işitme engelli olsanız bizi çok net anlardınız.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ezzoo,
    iş sadece programı elde etmekle bitmiyor. programı internetten bedavaya indirebilirsiniz. asıl önemli olan hi-pro denen kutu ve kabloları. onların da fiyatı oldukça pahalıdır (1000-2000 dolar arası). varsayalım onları da temin ettiniz, hatalı program yaparak işitmenize kalıcı zararlar da verebilirsiniz. sesleri gereğinden fazla açarak vb. o nedenle işitme cihazı ayarları dünyanın her yerinde sadece yetkili odyometrist veya odyologlarca yapılır. ama yurtdışında bazı az duyulmuş markalar var, program kablosunu vb de gönderiyorlar, ister internet üzerinden onlar yapıyor isterseniz kendiniz de yapabiliyorsunuz ayarlarını...
    America Hears - Purchase Hearing Aids

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

butun ayar aletleri elinizin altinda
    ne sesinin hangi sesin frekans ayarina karsi gelen yerlerini bilsek sahane bisiy olurdu kendimiz ayarlasakta isin ucunda aniden sesleri verip olan isitmedende olmak var bunu biliyormuyuz
    bizler isitme kaybini biliyoruzda su cok gelismis diye allayip pullayip kuse kagitlardan okudugumuz masallara bilem kaniyoruz uretici firmalarin masallari bize cok hos ehhh is olmadi cihazin ayari uymadi tabi su iptidai cihazlarin zavalli odyocular ugrassalarda bi moka benzemeyen anlatilan masaLLARLA ALAKASI olmayan anlatilan masalllara uymayan cihaz icin suclu ayari yapamayan uc kurus maasli odyocu oluyor bunu uretip pazarlayip paralari cebe indiren cihaz saticilarinin hic gunahi yok cunkum turlu sitelerle isitme kayipli saf insanlari suslu sozlerle parlak kagitlarla kandirmAK COK KOLAYDA
    napsakta biz bu frekanslara uyduramayiz genede sag olsun butun her seyi gogusleyen odyocularimiz
    bu isitme cihazlarina BIZLER DAHA COOOOK Paralar veririz ureticiler boyle davrandiktan sonra

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İşini düzgün yapan odyometristleri ve firmaları ayırmak lazım. Mesela ben aktif duyudan aldım cihazlarımı memnun kalmadım daha sonra arya işitmede tekrar ayarlattım. Şimdi memnunum ayarlardan.

Üye
    Tirza84 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    11.04-2015
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cihazi taktiktan sonra isitme testini yapmak zorundalarsa bu onemli bilgi hic bir yerde yok.

Bu gerekli birbilgi ve herkese duyurulmali.her seyi neden taksit taksit ögreniyoruz

Üye
    Sessizhayat Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 20 yıldır isitme cihazi kullaniyorum bu ana kadar analog kullandim anlamamaktan yakindim hep dijital alirsam. Cok rahat edicegimi soylediler doktor tarafindan yeni cihaz aldim ama ayarlar berbat yuksek sesler cift ve kisik dusuk sesler normal.olsada tatmun edici degil gercekten pskolojimi bizdu bu durum mutlu olmak yerine yeniden ayar denemesi yapicam nelere dikkat etmek zorundayim dijital kullananlar bana soyleyebirmi tesekkurler simdiden

Üye
    farukilhan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk İLHAN
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sessizhayat kullandığınız cihazın markası ne acaba ? yardımcı olabileceğim bir markaysa bizzat ilgilenip ücretsiz bir şekilde ayarını yapmak isterim bu kadar canınızı sıkacağınız bir durum yok ayarını düzgünce yapamamışlardır ayarın 3-4 modülü var bazı meslektaşlarım bunun 1 tanesini ayarlayıp aman duysun ben paramı alıyım yeter zihniyetinde insanlarla ilgilenmeden gönderebiliyorlar malesef..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

@farukilhan06

evet 4 5 program diye yutturulan cihazlara oyl tek program yukluyorlar, frekans ayarlarida dogru olsa baricok ileri isitme kayiplilar bunu kullanamiyor sonrabunu ayni cihazda satanida, tekrar ayar yaptirdigim 6 tane odyometristte tek program ayarladilar. biz isitme kayiplilar bos programli cihazlara niye para verecekmisiz.
    boyle bi duzen sektorunde yapabilecegimiz volum kontrolu olmayan isitme cihazi almayacagiz.

Üye
    farukilhan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk İLHAN
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe
    haklısınız işini çoğu insan doğru yapmıyor hemen örnek vereyim kullandığınız oticon chili cihazınızın feedback yönetimi genel algılama konuşmayı algılama kendi sesim akustik parametreler ve uygulama ayarları diye tam 6 bölümlük bir ayarı var normalde cihaz satan bir odyometrist sadece uygulama ayarları kısmına sizin odyogramınızı girip sesi duymanızı sağlayıp gönderiyor geri kalan ayarlar cihaz kullanıcısının ses konforunu yakalaması için gereklidir eğer bu ayarlar hastayla koordineli bir şekilde yapılmazsa sadece ses duyar cihazın geri kalan özelliklerini kullanamaz aradaki fark bu .

Üye
    Sessizhayat Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@farukilhan06

Oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkur ederim sonunda ayarlari yaptirdim ne kadar tatmin. Olmadiysamda ilgilendiler fakat 15 gunumu kabusa cevirdiler ben ayarlar iyi degil parazit yapiyor sesleri secemiyorum dediysemde 1 hafta daha kullan devam ederse gel dediler verilen bu surecin 2 ci gununde sinirlenerek gittim bana ta adam gibi ayar yapin yada cihazi iade alin dedim merkeze gondererek durumu duzelttiler ben unitron almistim 20 yil analog kullandim dijitale gecisin mukemmeliyet olucagini beklerken 15 gun kendi dunyama cekildim resmen duzgun ayar yapilmadigi icin

Üye
    farukilhan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer Faruk İLHAN
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim sizin adınıza sevindim dijital cihazda dediğim gibi cihazın tüm fonksiyonları güzelce ayarlanırsa kullanıcı gayet memnun olur. Fakat ülkemize giren cihazların tüm klavuzları ve cihaz özellikleri yabancı dillerde olduğu olduğu için odyometristler bunları araştırmıyor ve ilgilenmiyor bazılarını tenzih ederim sadece insanların ses duymasını sağlayıp gönderiyor halbuki bir işitme cihazı ufak bir bilgisayardır ayarlamasını bilene..

Üye
    Sessizhayat Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen bu konuda cok deneyim yasadim diyebilirim her ne kadar her sey dort dortluk olmasada kabullenme yetenegine sahibiz cevremde icinde bulundugum duruma gulenler alay edenler bile oldu ama artik ben guluyorum onlara isitmekle anlamak arasinda verdigim savas omur boyu surucek fakat alistim artik

Üye
    kahramanOrdu_ Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda bende çok sıkıntılıyım. Malesef kulaklarda uğultu ve çınlama olduğu için sağlıklı bir odyo testi yaptıramıyorum. Hatta odyo testi yapan kişiye diyorum, kulağımda çok aşırı uğultu ve çınlama ve çeşitli sesler var, cihaz ayarlaması yapacağım bu konuda bazen yanıltıcı yanıtlar verebilirim, bu konuda biraz sabır gösterirseniz sevinirim.
    Ama malesef odyocu baştan savma bir test yapıp bitiriyor. Örneğin odyo testinde size şunu diyorlar, hayal meyalde olsa duyduğun seste bas.
    İyi de bazen duyduğumu zannediyorum basıyorum, ya da emin olamadığım için basmıyorum. Haliyle test yanıltıcı oluyor.

Benim sol kulak total işitme kaybı, sağ 80db, işitme cihazı aldığım yer odyo ölçülerini giriyor. Kulaklıkta bir parazit ses var başım dönüyor.
    diyorum hani müzik çalmayan ve hiçbir ses vermeyen ama çalışan bir müzik aletinin hoparlörünü sonuna kadar açarsınız hoparlörün kendine ait manyetik bir sesi vardır. Öyle bir ses geliyor. Bunu bir şekilde yok edemiyorlar. Etselerde bu seferde sesler kısılıyor.

Ortamda çok ses var, ama seslerin bir anlamı olmuyor. Hatta ortam sesleri konuşma seslerini bastırıyor. Bu sefer konuşmayı anlayacağım diye sanki otobanda yada inşaatta biriyle konuşursunda onca ses içerisinde konuşan kişiyi anlamaya çalışırsın aynen öyle birşey. Halbuki cihazı ayarladığın ve test ettiğin ortamda sessis.

Nasıl olacak bu bilmiyorum. İki cihaz aldım ikiside aynı. Yok mu bunun bir çaresi.
    yada şu uyutarak kulak ölçümü yapıyorlar ya, onunla ölçüm yapılıp o ölçüye göre cihaz ayarlanmıyor mu?

Hani tamam %100 orjinal ses duyamayacağız. Ama cihazdan gelen seste adamın psikolojisini bozuyor. Konuşma sesin haricinde anlamsız bir çok ses var.

Bu arada İzmir'de ve ya İzmir'e yakın bir ilde iyi bir odyo testi ve cihaz ayarı yapan, tavsiye edeceğiniz bir yer var mı?

Üye
    kahramanOrdu_ Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Odyo testi yaparken, bir kaç kez azar işittiğimi hatırlıyorum.
    Sanki bilerek yapıyoruz. Odyologlar afra tafra yapıyorlar, tabi o anda da moral bozukluğuda oluyor.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon