Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar sanıyorum burada bir kavram karışması da var. Odyometristlerin 2 yıllık eğitim sürecinde daha ağırlıklı olarak odyolojik ölçüm üzerinde durulur. Cihaz ayarlama olayını genellikle mezun olduktan sonra çalıştıkları firmalarda öğreniyorlar.

Odyologlar ise 4 yıllık psikoloji, fizik ted. ve rehabilitasyon, fizik, biyoloji bölümlerinden mezun olup üzerine 2 ya da 3 yıl master eğitimi görmüş kişilerdir. Bu kişiler tüm odyolojik ölçümler üzerinde bilgi ve deneyim sahibi oldukları gibi işitme cihazı konusunda da ayrıntılı uygulama ve teorik eğitim almaktadırlar. Ayrıca odyologların tanı koyma yetkisi bulunmaktadır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

staj zorunlulugu
    5 yil bi isitme merkezinde hademe cayci temizlikci olarak calisan ilkokul ortaokul lise mezunlari bir haftalik kurs gorup odyometrist belgesi aliyolarmis yaaa

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekrem haklısın valla odyometrisler ayar filan bilmiyo burda da öleleri var bilmiyen çok

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyiki bunlara uzmanlık belgesi verip ameliyatlara almıyorlar

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kübracım evet öğrenim döneminde yoğun bir staj da görüyor odyometrist arkadaşlar. Mezun olduklarında da öyle çaycılık filan yaptıklarına şahit olmadım. Genelde kaliteli ve saygın işlerde çalışıyorlar. Unutmayalım ki her meslekte mesleğini kötüye kullanan, mesleğine hakkını vermeyen ve kendini geliştirmeksizin işe atılan kişiler var. Tam tersine işine iyi hakim olup iyi yapanlar da var. İşitme problemi olan insanlarla çok iyi empati kuran, cihazlar konusuna hakim olmuş tanıdığım odyometristler de var. Yorum sizin...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Pırıl'a katılıyorum. Her meslekte iyiler de vardır, kötüler de, bu nedenle böyle genellemeler yapmak yanlış. Benim de tanıdığım son derece bilgili, konusuna hakim ve de hastalarına yardımcı olmaya çalışan çok sayıda odyometrist var.
    Çaycılık konusu da şurdan çıkmış sanıyorum; geçmişte yeterli odyometrist bulunamıyor diye işitme cihazı satıcıları derneği bir sertifika kursu düzenlemeiş, o kursa meslek yüksek okulu odyometri bölümü mezunu olmayanlar katılarak bir odyometri sertifikası edinmişler. ve firmalar bu sertifikaya sahip olanları da odyometrist statüsünde çalıştırmışlar. işte geçmişte yapılan bu uygulamaya kimileri, çalıştırdıkları çaycılara bile sertifika verip odyometrist yaptılar iddiasında bulunmaktalar. varsa dahi bunların sayısı çok fazla değildir. ayrıca kaliteli firmalar zaten böylelerini çalıştıracak kadar aptal değildir...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

isitder diye isitme cihazi satiscilari derneginin istedigi dogrultusundan meclis saglik komisyonunca kabul edilen odyoloji derneklerini cok uzen bi uygulamadir bu sevgili hunsalcigim
    yani eski bi si diil yeni uygulama

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kübracım,
    Odyoloji yüksek lisansında 2. yılımdayım şu an. Bittiğinde uzman odyolog ünvanı veriliyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kutlarim seni piril cok cok sevindim insallah ustun basariyle uzman odyolog unvanini eline alir tezelden biz sqagirlarin yarasina merhem olursunz
    acaba mahzuru yoksa tez konunuz hakkindada bi parca citlatirmisiniz
    nede olsa sagirlar isitme cihazlari koklear implant hakkinda olur bitirme tezinizde
    ayrica psikoloji lisansi aldiginizdan daha bir bilgilice empati kurar mesleginiz icinde sagirlar icinde faydali olur

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Övgüleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Mesleğimi layığı ile yapmaya, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Üye
    Murat Aslankara Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Aslankara
    Son Giriş
    05.04-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Fındıkzade
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tüm yazılanları ilgi ile okudum.. Şimdiye kadar okuduğum romanlardan bile daha sürükleyici idi inanın. Meğer biz odyometristler neymişizde haberimiz yokmuş. Boşu boşuna okul okumuş kendi adıma söylüyorum 14 yıl boşuna çalışmış onca insanın duasını boşuna almış onca hayata küsmüş insanı hayata boş boşuna geri çevirmişiz. Halbuki biz olmasak her bilgisayarı olan eline hi pro da olunca kendi kendinin ilacı oluyormuş. Hatta bizim okul bile saçma imiş yahu. Hastalar kendileri sessiz kabine girsinler iki düğmeye bassınlar kendi duyduklarında düğmeye bassınlar ve işitme testlerinide kendileri yapsınlar işler bu kadar kolay iken onca para da vermeyip bir elektronikçiden bir hoparlör bir mikrofon bir potans gerekmez ama birde çip alsınlar cihazıda elleri değmişken yapsalar ne güzel olurdu. Bizde boşu boşuna okumaz cihaz ayarlamak için seminerlere katılmaz eğitimden geçmez gerekirse bu ufak tefek parçaları satar yolumuzu bulurduk..

Arkadaşlar gerçekten bir dertten canı yanan insanlar olarak burada toplanmışken nasıl bu şekilde konuşabiliyorsunuz anlamadım. Belki tecrübesiz belki okulu layığıyla bitirmemiş belki o gün rahatsız çok derdi olan birisine ayar yaptırmışsınız ve tüm odyometristler ayar bilmez oldu. Bu sitede hiç mi memnun olan kimse yok cihazından yada odyometrisinden. Gerçekten çok üzücü. Ekrem arkadaşımız cihazını almış ve kendi sesinden rahatsız olmuş... İşitme cihazları için kullanılan programlarda dünya çapında kabul görmüş bazı sayısal değerlerle örtüşen standartlar vardır ve programlar sadece odyogram bilgisini bile girseniz sizin için bu standartlara göre cihazı ayarlar. Hadi oda olmadı siz standart dışı birisiniz rahat edemediniz. Cihazınızın garanti belgesini alırsınız elinize ana firmaya ulaşırsınız sorununuzu anlatır çözüm için tavsiye istersiniz. Belki başka bir firma tavsiye edilir ama kimse size al kardeşim kendin yap demez. Zateb hayatınızın geneline bakarsanız olay hep bu şekilde değil mi ? Bir mal almak için ki bu bazen 50 tl lik bir şey olur 10 tane dükkan dolaşır kafanıza yatan yerden alırsınız. Kimi zaman satıcıya güvenirsiniz kimi zaman fiyat cazip gelir. 50 tl bir mal için on dükkan dolaşıyorken sizin hayatınızda eksik olan bir şeyi tamamlamak için neden bu kadar sabırsız oluyor ve bütün meslektekileri suçluyorsunuz. Sanırım bu türk olmak ile alakalı ne zaman tv bozulsa içini açarız bakarız üfler püfler iki tane vurur kapatıp tamirciyi ararız yada merakımıza yenik düşüp iki kabloyu oynatır bir şeylerin yerini değiştirir sonra 10 paralık şeyi yine tamircide bu sefer 100 liraya yaptırırız. Ama bakın arkadaşlar bu sağlık yerine koyabileceğiniz bir şey değil. Size göre kendi sesinizi kıstınız ve rahatladınız ama ya beraberinde kıstığınız sesler yüzünden arkanızdan gelen bir hışırtıyı duymadınız !!! Üzgünüm bende bir odyometrisim işimi iyi yaptığımı düşünüyorum ve bütün hastalarıma söylediğim şey şudur. Aldığınız şey kul yapısıdır gerçeğiniz yerini hiçbir zaman tutmaz. En pahalısıda en ucuzuda...

Umarım bütün bunları sinirle değil üzüldüğüm için yazdığımı anlamışsınızdır. Ve yine bütün bunları Ekrem arkadaşımızın gerçekten ona uygun düzgün bir işitme cihazını, düzgün bir işitme merkezinden ( medikal değil ) ve kendini bir haftalık kurstan sonra odyometrist diye tanıtan birinden değilde gerçek bir odyometristten aldığını varsayarak yazıyorum. Eğer durum bu şekilde değilse zaten bütün bu konuşmalar boş sanırım..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sevgili murat aslankara

evet mesleginde odyometrist olanlarak isini iyi yapanlar cok ama biz isitme kayiplilar bize isitme cihazini uygulayan satan odyometrist oldugunu nereden bilecegiz
    isitme cihazi satilan yerlerin mudurleri bile isitder istedi diye meclis saglik komisyonunca kabul edilen bir haftalik kursla belge alip odyometrist ve mdurluk yapabilecek sertifikayi alabiliyorlar

burda ekreme sitem ediyorsunuz ama bu uygulamayla bizlere bilhassa siz meslegini hakkiyle elde edip basarili uygulamalariniza golge dusuren bu isitderin istegi dogrultusunda olan seye hic deginmiyorsunuz

isitderin uyeleri kim
    isitme cihazi ithal edenler ve satanlar
    mesun olan odyoloji konusunda uzmanlasan odyometristlerde tohmet altinda kaliyor sizin muhterm mesleginizi karaliyor bu sertifikalilar bence

Üye
    Murat Aslankara Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Aslankara
    Son Giriş
    05.04-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Fındıkzade
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe bazı şeylere burada değinmedim ama lafı açılmışken onuda belirteyim. Bahsi geçen dernek ve yaptığı uygulama adına hem kişisel olarak hemde TO-DER yani odyometristler derneği olarak davalarımızı açtık. Halen davalar devam ettiği için bence bu konuda konuşmak yersiz.
    Size cihaz satan kişinin odyometrist olup olmadığı sanırım diplomasını sorduğunuzda ortaya çıkar. Ama mesele şu.. Sizler bu konuda yara almış sıkıntı çeken insanlarsınız ama bu meselenin çözümü ne ayar aparatlarını alıp cihazı kendinizin programlaması nede odyometristlere bu işi bilmediklerini söylemek. Türkiyede 150 bin cihaz satılıyor ortalama ve bunların belkide 100 bin tanesi odyometrist tarafından satılıyor. Bu insanların arasında sanki kimse memnun değilmiş izlenimi oluyor bu konuşulanlarla.
    Bu arada bahsi geçen dernek haksız ve yersiz bir uygulama yapmaktadır ve kendi sitelerinde bu gruba üye olan firmaları zaten görebilirsiniz. İşini hakkı ile yapan firmaların orada olmadıklarını zaten göreceksinizdir. Saygılar..

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

murat aslan kara ve ve gokce kardeşim ve konudakıler, benım lafım hakkıyle işini yapana değil tabii ki vardır iyi ayar yapanınız elınden gelenını yapmaya calışanınız ama ben adam akıllı ayar yapana daha rastlamadıım en ıyısı dıye gıttıgım odyometrıs isim vermek istemıyorum ayarımın 80 db olması gerekırken 120 db kadar acmış olması dıyorum kı sesım kendı sesım benı rahatsız edıyor oda bana daha yenı takıyosun bu ayarda seslı olarak kıtap okumalısın dıyor allahım yarabbım oyle bısey kı nefesım bıle beynıme vuruyordu benı o ayarla evıme gonderdı ve kıtap okumak nerede yarım saat bıle takamadım cıhazı üstüne bıde 50 lıra ödeme yaptım ayar ödemesi normalde böyle ücret ödenıyormu bilmiyorum bu konuda yenıyım

daha ne olsun elımdeki cıhaz bana gosterdıgı 144 85 db oranla fayda verıyor gorunuyor fakat rahatsız oluyorum varmı boyle bişey rahatsız edıyosa faydası yok fayda verıyorsa neden ayarı tutturamıyorum hatta formda bıle sıfır aldıgım cıhazı satmak ıstedım taaki benım ayarı yapana kadar...

şu anki yapılan ayrımdan memnun sayılırım tek sorunum konuşulanları anlamamak, bu işitme kaybını odyomedrıs değil yasayan bilir tabı hiç bir cıhaz rabbımın verdıgı işitme yetısı kadar fayda veremez yıne de en ıyısını yapmaya calışanlardan allah razı olsun

Üye
    berxo Avatarı

Gerçek Adı
    ethem
    Son Giriş
    09.03-2013
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben yeni bir işitme cihazı aldım 16 kanallı djital siemens marka ama ayarlarını doğru dürüst yaptıramıyorum istanbulda iyi ayar yapabilen bir yer biliyormusunuz

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon