Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, iki kulakta da aşağı yukarı yatay seyirde 50-55 db kaybım var. idis'te rite cihaz önermediler. bu tür cihazların, sadece yüksek frekansta kaybı olanlar için ideal olduğunu söylediler. phonak ta ise tam tersine bu modeller önerildi. bilgisi olan var mı????

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

50-55 db çok fazla kayıp değil ayrıca işitmeniz ilerleyici değil ise CIC

model cihazları öneririm hem estetik oluyorlar hem telefonda konuşması rahat oluyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

oticonun sumosu diilya miracle acep kisilmiyomuki bu rite isitme kaybina alismak zorrrr
    ahhh keske 50 55 db duysaydim su isitme cihazi denen seyin yanina bile yaklasmadan halime sukrederdim

Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüksek frekans derken ileri işitme kaybı değil de, ince seslerdeki düşüş kastediliyor sanırım. yani işitme testinde sanırım binden sonra ok direk aşağıya doğru inişe geçiyor??? benim kaybım ise neredeyse tüm frekanslarda aynı. çok kararsızım ve ne yapacağımı şaşırdım ama rite modeller kanal içi cihazlardan bile daha estetik. o yüzden rite istiyorum. ama açıkçası satıcılara güvenemiyorum. ticari düşünüyorlar gibi geliyor. burada odyoloji uzmanı arkadaşlar vardı. onlardan sesimi duyan yok muuuuuu???

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

rite cihazlar 100 110 db karsiliyormus sen istersen iyi bi dene miracle cokda ucuruyolar agzimin suyunu akitiyoda bu aralar yildimmine ama ben deniycem her ihtimale karsi
    pahali oluyor sanirim bu riteler sizin isitme kaybiniz az ya nispeten daha ekonomik cihaz alin diye mi tavsiye ediyolar
    albunu bize biraz tafsilat bilgi verse
    dijital isitme cihazlari nasilsa bizlerin isitme kaybina gore ayarlanabildiginden bence musteri istiyosa neden olmasin
    cic cihazlarin bakimi zor masrafli kulfetli bu riteler belki daha iyi olabilirmiki
    gelismeleri bizlerede aktarirsan seviniriz miraclecim

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

RITE cihazlar anladıgım kadarıyla ince hortumlu kulagın içine giren kısımında da extra mikrofonu olanlar. ben de cok istemiştim o cihazlardan ama bana fayda etmedi. kalın seslerin bulundugu frekanslarda 40 ın ustunde bir kayıp varsa kalın sesleri karsılayamaz.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlarr idis firması yani kullandığım cihaz olan oticon sumonun firması..ileri dereceli kayıplar için yeni cihaz çıkarmış OTİCON CHİLİ deneyen varmı telime gelen mesaja göre cep telefonu ve tv yi konuşmaları daha iyi anlama olanağı varmış bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

tuh ya ben bu oticonculara kendimi hic onlarin cihazlarin i begenmezmis gibisinden tanittim
    ne yuzle gidim simdi cihiiiiiii diye

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

cogu kbb doktoru isitme cihazindaki teknolojide gelismeden habersiz siz doktorlara isitme cihazi hakkinda bilgi almayi bosverin
    guzel guzel ameliyatlarini yapsinlar bide odyo olcumu icin size olur raporu versinler onlardanda cok sey beklememek gerekir

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

50/55 desibel ayarında ben kulak içi dijital cihaz kullanıyordum.Sorun yaşanmıyor.Marka takıntısına girme 500 ile 1000 lira arası bir bütçeyle alabilirisn.İşinin görür.

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SHUKUFE otıcondan o kadar memnunum ki KGÖKÇE nin dediği gibi her insanın farklı desibelde kayıpları olduğundan kendisinin kullandığı cihazı bir başkasına tavsiyesi biraz saçma kaçıyor evet ben konuyu açarken sadece oticon kullanıpta bir sonraki ürünleri olan bu cihili yi deneyen varmı? die meraktan yazdım..tabiki en kısa zamanda kendim bizzat denemeye gideceğim.. hayırlısı..

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Açıkca bende phonax vardı.İyi makınaydı.Sonra tasarım benim için önemli olmaya başladı bu yüzden oticon hit aldım güzel bir tasarımı vardır.Ses frekanslarıda gayet güzeldir.Marka konusunda belli başlı firmalar var zaten.Sen en iyisi git bir medikalciye dene.Aytrıca emin ol çok konuşan medikalciden bişiler alma.Az olsun öz konuşsun.Fazla areklama girenler bilki makınasına güvenmiyorlardır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

dogru gokcecigimsaglik ocaginda kbb doktoru ne gezer pratisyen hekimler iste
    bak sana kendimden ornek veriimmi ilk isitme cihazi kullancan demisti doktorlar analog cihaz ehhh sesler geliyo ama ben cihazsiz anladigim kadar bilem anlamiyom oticondu inatla bir ay taktim anlamakta zorlandigim zamanlarda bi elim hep isitme cihazinin kalibindaydi cekip anlayip tekrar takiyodum cihaza alisicamya guya
    ikincisi gene belki bu oticon iyi diil diye cok ovdukleri rexton o da ayni akibete ugradi
    3uncusu artik doktor odyoya yonledirdi ya odyocu kendi pazarladigi philipsi agzimdan girdi burnumdan cikti bundan baska cihazla duyamazsin diyince onu aldik oyle bi berbattiki inan inat bile edemedim bir ay alismaya evdekilerle kavga dovusmu desem iyi bi cingar cikar oldu cihazi takmadigimdan
    artik bende duymak istiyom bu cihazlarla hic anlamiyom diyince doktorum kokleardan baska care yok cok guzel duyarsin deyince koklear oldum
    onuda biliyosun 7 yil kullaninca aldirmak zorunda kaldim ameliyatimi yapan levent sennaroglu turkiye capinda degil dunya capinda bi doktor o kadar yalvardim bana isitme cihazi yaz diye
    olmaz sana cihaz yazmam obur kulagina koklear yapcam dedi
    kucuk bi hastaneye gittim bende ordan yazdirdim cihazi artik internetten filan arastirdik ailemle resoundda karar kildik ozellikleri cok iyi diye inan olsun koklear kadar olmasada iyi sayilir issssttteee doktor milleti islerine hangisi gelirse
    is bizlerde bitiyo artik net ortami filan insanlar uyandi doktoru odyometristi bizleri uyutamaz gozumuzu acarsak

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

banada 2002 yılında koklear ımplant demişlerdi..anlatın hocam dedim nasıl bişi bu anlatırlarken anladımki bu ameliyatın bana hiç faydası yok..eee cevabı anında yapıştıran biri olduğumdan dedim hadi bana eyvallah bana bi zahmet dijital işitme cihazı yazın dedim ne iyi doktora çatmışım ki yazıverdi aynen gözümüzü açmak lazım doktormu bilir bizim hangi cihazdan ne kadar randıman alacağımızı bencede hastanın kendisi bizzat yerinde çeşitlerini deneyerek karar vermeli...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili sverdif ne olur su chiliyi bi dene kendin icin bide benim icin bende iyi bi superpower cihaz arayisindayim artik kullandigim cihaz 5 yillik bozulursa yaya kalmiyim
    oticonun ankaradaki bayisine idemem sen iyi dersen isitme kayiplarimiz yakin gibi baska bi bayisinden bakarim bende denemeyi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon