Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar en son odyo testim :
    -----------------------------------------------------------------
    Hava sol 37 db - sağ 40 db
    Kemik sol 37 db - sağ 38 db

Konuşmayı alma eşiği : sol 40 db // sağ 45 db
    Konuşmayı ayırt etme skoru : sol % 68// sağ % 48

En Önemli nokta ise odyogramda sağ kulağın 4000. frekansta 70db 'ye düşmesi vee 6000.frekans'ta 85db düşmesiydi.
    -----------------------------------------------------------------
    6 yıldır phonax ITC(Kanal İçi) kullanıyorum.Fakat sağdaki kayıp ilerlediği için( yukarıdaki test en son hali) sağ cihaz işitme kaybımı karşılamıyor,yeni cihaz alcam(yine kanal içi(ITC) alcam.CIC'lerde benim işitme kaybımı karşılayan pek yok.CIC'ler tam sınırda karşılıyorlar.Kaybım artarsa CIC çöpe gidebilir.O yüzden ilk tercihim Kanal içi (ITC),sonra dip kanal içi CIC)Ankara'da girmediğim merkez kalmadı.Gözlemlerim:

1- Oticon hit (hem CIC hem de İTC denedim) tam sınırda karşılıyor.kaybım artarsa sıkıntı olur.Ses kalitesinide beğenmedim.

2- Phonax Versata Art (ITC) fazlasıyla karşılıyor.Ama ses kalitesini beğenmedim.

3- Widex Mind 220 m2-X denedim.Ses kalitesi güzeldi.Cihazı çok beğendim.Ama kaybımı tam sınırda karşılıyor.Diyeceğim o ki : cihazın sınırı 85 desibel.

Bana BTE denediler.herkesin kulak kalıbı farklı olduğu için herkese kulak arkası (BTE) deniyolarmış.Ben bu cihazı almaya karar verirsem bunlar BTE 'nin içindeki programı benim kulak kalıbımı alıp ITC nin içine ayarlayıp verceklermiş.Dedikleri şu : SENİN DENEDİĞİN VE DENEYİPTE BEGENDİN BU MODEL (BTE),SENİN ALMAK İSTEDİĞİN KANAL İÇİYLE PERFORMANSI AYNI OLCAK.BİZ PROGRAMI DEĞİŞTİRMEDEN ITC NİN İÇİNE KOYCAZ.

Burda sorum şu: Arkadaşlar bana denedikleri Bte yi kanal içine göre ayarlayıp verdiklerinde aynı olur mu? Sonuçta kanal içi cihaz küçük. BTE kadar nasıl iyi olsun.Bu mantıklı mı ? cihazın kazancı olan 85 desibel, düşmezmi biraz daha ?.Bide bu Widex Mind 220 m2-X nasıl iyi bir cihaz mı ?

2.sorum şu : Bide starkey destiny 1600 denedim. böyle ses kalitesi olan bi cihaz görmedim.Tek kelimeyle süper.ama şu siteye girince starkey hakkında okuduklarım beni şaşırttı.Yani bu cihaz bu kadar sık bozuluyor mu? Tavsiye eder misiniz? Aldıktan sonra sürekli teknik servisle haşır neşir olcak mıyım ?

Birde size bir bilgi aktaracağım.Hangi Starkey merkezine gitsem adamların tek dediği şu :
    "S serisini bekleyin,gümbür gümbür geliyoruz,1-2 aya kadar çıkçak". Burda yazdıklarımı okuduktan sonra gelde kafan karışmasın.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ne guzel seymis kulak arkasinin programini kulak ici cic a yuklr ayni performans
    valla olcak bisi gibi gozukmuyoda
    sevgili hunsal yetis olabiliyorsa senin agzindan bilgilenelim

iste bende oticonun ve diger denediklerimin seslerini sevmedim
    siemens ve resoundun sesi daha sevimli yumusak dogal geldi bana
    digerleri metalik bi ses veriyor ama bu herkeste baska baskami oluyor bilemicem

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kulak arkası (BTE) deneyip de aynı programı kulak içi (ITE) cihaza yükleme olayı "custom" tabir edilen cihazlarda yapılan bir uygulamadır. Çünkü sözkonusu cihaza kalıp döktürmek lazım. Alıp almayacağınız belli olmadığı için cihaza kalıp dökemezler. İkisi de aynı markanın aynı serisine ait cihaz olması koşuluyla fazla bir sorun çıkacağını sanmam. Temel özellikleri, içinde kullanılan mikrofonu, çipi, yazılımı aynı olduğu için bir sorun çıkmaz. Ama kulak içi cihazlar kulak kepçesinin avantajından da yararlandıkları için sesleri kulak arkası cihazlardan daha farklı alırlar. Bundan dolayı ses kalitesi biraz fark edebilir.

Diğer taraftan, kendim de halen Starkey'in eski bir modelini kullanmaktayım bir kulağımda. Ses kalitesi hakikaten çok temiz ve net. Fakat gelin görün ki sık sık arızalanması canımdan bezdirdi. Müşteri hizmetleri de biraz zayıf. Buna karşılık Türkiyede fiyatları oldukça uygun. Burada 1500 liraya verdikleri bir cihaz ABD'de 2000 dolar. Ses kalitesini beğendiyseniz ve fiyatı da uygunsa tavsiye ederim. Ama dediğim gibi arızalanma riskini de göze almalısınız. Şansınız yaver giderse arızalanmayabilir de.

Kolay gelsin...

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

destiny 1600 cıc modelinden daha güçlü daha temiz ses bulamassınız.ben kullanıyorum ama arıza olayı var senede 1 kere servis yüzü görürsün. s serisini bende bekliyorum bakalım adamlar çok iddialı..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Read More

Starkey are the only American based hearing aid manufacturer in the world. They were founded in 1967 by William Austin in Minnesota, who first started a hearing aid repair company which in turn led him to aquire a small hearing aid earmould manufacturing company. The two were merged to form Starkey Laboratories and based their success on customer satisfaction and care. Throughout the 70s,80s and90s Starkey led the way in providing cosmetic In the ear (ITE) annalogue technology. They were one of the last manufacturers to go digital.

Their head office in the U.K. is near Stockport. They have just launched their new IQ range geared at better speech perception in noise and the Otolens which is a new deeper canal hearing aid or CIC, making it even more invisible to the eye.

For more information or advice on this manufacturer’s products please call us free on 0800 0304 542

Manufacturer Model Price Info
    Starkey S Series 11 IQ £1,495
    Read More

Starkey S Series 9 IQ £1,295
    Read More

Starkey S Series 7 IQ £1,095
    Read More

Starkey S Series 5 £ 895
    Read More

Starkey E Series 3 £ 695
    Read More

Starkey E Series 2 £ 495
    Read More

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O yerle anlaştım.150 lira kalıp bedeli karşılıgında 2-3 gün deneme süresi verdiler.Deniycez,görcez.

Shukufe "ama bu herkeste baska baskami oluyor bilemicem ".. Bence öyle oluyor shukufe.Herkese göre ses kalitesi değişiyor.Birine oticonun ses kalitesi iyi geliyorken bize gelmiyor.bizi iyi gelmeyen başkasına iyi gelebiliyor.Birçok kişinin hem fikir olduğu ise Starkeyin ses kalitesinin berraklığı.Ama onun durumuda malum.Teknik servisle akraba oluyosun zamanla.
    çözüm şu: cihaz almadan önce bi çok yeri karış karış gezip bilgi almak ve denemek

Hunsal ve Satlas: Starkey hakkındaki verdiğiniz bu bilgi benim için çok önemliydi.tşk ederim.
    Shukufe evet bu S serisine fena güveniyor adamlar.Bunların bayiliğinden bugün bi kadınla konuştum.bu ayın sonunda geliyor dedi.hafif - hafif Orta-Orta dereceye hitap ettigini bi yerden okumuştum.Ama ileri dereceyi karşılıyormu onu bilmiyorum.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

81 db benim karşılıyor destiny s serisi hayli hayli karşılaması lazım.starkeyle akrabalık durumuna gelince hakikaten akraba oluyorsunama adamların hakkını vermek lazım odyometristlerin hizmeti çok iyi dün cihazımın ses ayarlar için tam 1 buçuk saat uğraştlar ben sıkıldım onlar sıkılmadılar hatta güven verdiler sıkma canını bunu isteğin gibi ayarlayacağız dediler.üstelik bu tip şeyler içinde ücret almazlar.

Üye
    LORD_55100 Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    2

ben 3 yıldır starkey dijital cihaz kullanıyorum ve bazen ses ayarlarına format attırıyorum. en büyük özelliği telefonla konuşma ayarı güzel lakin piller fazla dayanmıyor... bide ıslanmamam için verdiğim çabada canımı sıkıyor. bu modellerin su geçirmez olanlarını da yapsalar yaa. aynı saatler gibi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

eski bi cihaz icin birbucuk saat zaman ayirmalari muthisss satlas sonucta cihaz satmadan size yenisini kakalamaya ugrasmadan markanin isim hakkina yatirim
    su starkeyin superpower olanlari varmiki
    hic ugramadim starkeye bende bi deneyim isime yararsa varsin servislede ugrasalim sirasinda
    superpower olanlar hakkinda biri bilgilendirse cekinmeden denemeye giderdim yeni bir cihaz almaya karar verdimde elimdekini nasilsa kullaniyorum ama bundan daha iyi olursa denediklerim hic dusunmeden alicam

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kulak arkasında güçlü cihazları varmı bilmem ama cıc modellerde starkeyden güçlü yok ama sen yinede s serisi bekle git bir dene belkilim olur.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

starkey kullanıpta sorun yaşamayan var mı ben cihaza 5 sene de bi kaç cihaz parası harcadım her arıza 200 tl nolcak

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim cihaz arızası en fazla 95 tl. oda nadir normalde 40-50 tl. tutat

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Satlas 81 db kaybın olduğunu söyledin.
    peki bu 81 db derken odyo kagıdındaki nerde yazan rakamı söylüosun.grafikteki en alt rakama göremi.yoksa sağdaki değerlerden saf ses ortalaması yazan yere göre fln mı

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağda yazan saf ses ortalaması 81 db

Üye
    secoonder Avatarı

Gerçek Adı
    Seco
    Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tşkler satlas.
    çıkan sonuç şu: Starkey alacakların 1 değl 2 kere düşünmesi lazım.Sonrasına epey masraflar çıkartabiliyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon