Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe, ilacı 1 yıldır kullanıyorum zaman zaman kulak çınlamam duruyor ama bir kaç saatliğine sonra tekrar başlıyor bazen bir iki gün hiç çınlamıyor tekrar yine başlıyor 1 yıldır böyle deva edip gidiyor alıştım artık kulağımda bir zil sesiyle yaşamaya ALLAH beterinden saklasın bu derdi veren ALLAH şifasınıda veriri elhamdulillah...

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Saçlarımı 5 yıl once isitme cihazı takmaya baslayınca uzattım
    kulagımı kapatıyordum. kimse gormesin die
    1 senedir de topluyorum arkadan goren olursa soluyorum hatta artık is yerinde duymayınca isitme sorunum war az bagırırmısınız demeye de basladım ama
    su an icin kulak arkası model i takabilecegimi sanmıyorum: ) cok kaba ins. hic tamama gerek kalmaz ama odyo testlerindede gorundugu gibi
    gun gun artıyor ister istemez yapabilecegim bisi de yok sigara zaten kullanmıyorum. ole yaws yawas daha kotulesiyor.
    sag kulagımı bekletiyorum derken hic isitme cihazı takmadım sag tarafıma yani ilerde iyicene kotu olursa duymam onada takarım bi mumdet de ole idare ederim demek istedim. ama sanmayın benim iyi sizin isitme kaybınız daha fazla soledigim gibi gun gun benimde artıyor. elimden bisi gelmiyor :S

Üye
    Şener Avatarı

Son Giriş
    01.08-2011
    Saat
    17:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar

Burayı yeni farkettim ve bende bir şeyler yazayım dedim

Ben kendimi bildim bileli sol kulağım çınlar, 1963 doğumluyum,bazı dönemlerde yanımdan kamyon geçtiğinde dengem sarsılır,düşecek gibi olurum,normal sese bile tahammülüm yok,bu yüzden komşularımla eşimle dostumla devamlı didişmek zorunda kaldım.O yüksek sesleri sanki beni delirtmek için yaptıklarını sanarak işi kavga boyutuna kadar taşıdım.Yaşam kalitem düştü,25 yıllık eşimden ve çocuğumdan ayrılmak zorunda kaldım,ses duymayayım diye kulaklarımın ikisi de şu an bile pamuk tıkalı.Bir ay önce pazarda dolaşırken aniden yere düştüm.stres,alkol,sigara,fazla yemek,uykusuzluk gibi etkenlerin bu sorunumu daha çoğalttığını gördüm.

Yıllarca hiç bir doktor derdime çare bulamadı,ben kulağımda akan şelale sesiyle ve yüksek sese tepkimle baş başa yaşamak zorunda kaldım.Yanımda yöremde eşim dostum arkadaşım kalmadı.Normal konuşmalar bile bana zarar veriyor.Burnumu tutup nefesimi kulak boşluğuna bastırarak ,iç kulağıma hava göndermek suretiyle dışarısıyla iç kulağın hava basıncını ayarlıyorum.Bu çok faydalı oluyor.

Şimdilik bu kadar,konuyla ilgileneceklere şimdiden teşekkürler

Üye
    BERATS Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    26.07-2011
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar sigaranın işitme oranını yükseltiyormu

Üye
    Şener Avatarı

Son Giriş
    01.08-2011
    Saat
    17:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlış bilgilenmeyelim
    sigara kulak çınlamamı baş dönmemi yani vertigoyu tetikliyor zarar veriyor

Üye
    Bülent Biçerler Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent Biçerler
    Son Giriş
    09.03-2011
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Juiceles'e ,
    Konuşmaları daha iyi anlayabilmek için, her iki kulağınıza cihaz takmanız şart.
    Örnek vermek gerekirse: Diyelim ki her iki gözünüzde 3 derece miyop, ama siz sadece bir gözünüz için gözlük takıyorsunuz. Diğer gözünüz boş. Görüşünüz sizce ne kadar sağlıklı olur ? Kulak da aynen göz gibidir. Nasıl, iyi görebilmek için her iki gözümüze de gözlük takıyorsak, iyi duymak için de iki kulağımız birden bozuksa iki kulağımıza birden cihaz takmamız gerekir. Allah hem gözü hem kulağı ikişer tane yaratmış. Ama bunlar biri yedek olsun diye değil. Daha iyi duymak ve görmek için
    İşitme kaybınız CIC cihazlar için gayet uygun. Yaşınız itibarı ile, en az 4 kanallı kaliteli bir işitme cihazı kullanmanızı öneririm.
    Çınlamaya gelince; kullandığınız işitme cihazlarının kulağınızdaki çınlamayı baskılayacağını tahmin ediyorum. Gece yatarken ise, küçük bir radyoyu çınlayan kulağınıza doğru koyun ve istasyonu tam ayarlamadan kulağınızdaki çınlamaya yakın karşı bir sese ayarlayın.
    Üniversite de kulak konusunda uzmanlaşmış bir hocaya çınlamanızı araştırtın. Çünkü çınlamanın sebepleri çok fazladır. Kulaklarınız dışında bir sebepten olabilir. Devlet hastanelerinde bu araştırmayı yaptıramazsınız. Size ilaç yazıp gönderirler.
    Eğer hiç biri sorununuzu çözmüyorsa, bir psikoloğa gidip, size çınlamaları unutmanın yolunu öğretmesini isteyin. ( bu konuda tecrübeli bir psikolog olsun)
    Allah yardımcınız olsun ve sabır versin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

vayyy ne kolaymisss psikolog kulak cinlamasininunutmasini ogreticekkkk su isi en basindan yapalimki doktorlarda hastanelerde surunmiyelim dimiama

ayrica isitme cihazina gozlugu mesel gostermenizede hayret ettim cokbilmis
    ee isitmeyle ilgili ukalalik yapmak icin birazicik odyometriyle ilgilendiyseniz dicek yok tabi

Üye
    slethern Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bendede kulak çınlaması var...yaklaşık 8-9 aydır ve her hafta giderek artıyor.özellikle odanın sessiz olduğu yada kafamı yastığa koyup uyumaya başladığım zaman dahada belirginleşiyor.kulak çınlaması işitme kaybını dahada artırıyor mu?çınlama yüzünden işitme kaybı artan arkadaş var mı? ben sınırdayım şu an eğer işitme kaybım dahada artmaya başlarsa bu durum benim için kötü olacak ..şu an 70-65 db deyim.ilaç kullandım ama fayda etmedi.kortizon taedavisinden bahseden doktorlar var.kortizon tedavisi gören arkadaşımız var mı?tşkler...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

[QUOTE=slethern;876906]arkadaşlar bendede kulak çınlaması var...yaklaşık 8-9 aydır ve her hafta giderek artıyor.özellikle odanın sessiz olduğu yada kafamı yastığa koyup uyumaya başladığım zaman dahada belirginleşiyor.kulak çınlaması işitme kaybını dahada artırıyor mu?çınlama yüzünden işitme kaybı artan arkadaş var mı? ben sınırdayım şu an eğer işitme kaybım dahada artmaya başlarsa bu durum benim için kötü olacak ..şu an 70-65 db deyim.ilaç kullandım ama fayda etmedi.kortizon taedavisinden bahseden doktorlar var.kortizon tedavisi gören arkadaşımız var mı?tşkler...[/QUOTE

benim isitme kaybim 95 db daha yukari olmedim herseye ragmen hayat cok guzel isitme kaybim dahada artar diye kendine zindan edicegine bugun duydugunla mutlu yasa isitme kaybin arttigi zaman uzulursen yetmezmi
    cok guzel dijital isitme cihazlari var korkma bu teknoloji caginda dahada iyileri cikiyor gun gunden
    isitme cihaziyle daha dayanilir oluyor kulak cinlamasi ilaclar bi yeri yaparken bi yeri bozuyor ben artik kullanmiyorum ilac helede kortizon gibi korkunc ilaclar temkinli yaklasmakta fayda var

Üye
    BahaBp100 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    15:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    çınlama probleminin gerçekten can sıkıcı ve tedavisinin de zor olduğunu duydum. Hatta öyle ki çınlama problemi yaşayan KBB doktorları var ve baya araştırıyorlar alternatif yöntemler deniyorlar...
    Siz Ankaradasınız sanırım; bence şükredin çünkü en fazla odyoloğn olduğu yer burası.
    ben sektörden biri olarak söylemeliyim ki mutlaka bir odyolog ve kbb doktoruna gittikten sonra cihaz alın. Kafanıza göre bir merkeze gidip almayın.
    Ankaradaki büyük eğitim araştırma ve universite hastaneleri gerçekten çok iyi, mutlaka buralardan randevu alın ve sistemli sizi takip eden bilen bir doktorunuz odyoloğunuz olsun.
    Bir gün hastaneye gittiğimde laserle çınlama tedavisi yapıldığına dair bir sunum vardı, o zaman çok ilgilenmemiştim ama.
    google a yazınca ilk çıkan linki paylaşıyorum, dilerseniz bir araştırın blki işe yarıyordur.

Kulak Çınlamasında Yeni Tedavi Yöntemi: Soft Lazer, Soft Lazer Nedir? | Kulak Çınlaması
    geçmiş olsn..

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aha ben soft lazer oldum pek bir şey değişmedi

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

maksat; doktorlar medikal sektor ilac sektoru bizleri yolsun iste

Üye
    slethern Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler arkadaşlar iyi bir işitme cihazı aldım ,kullanmaya başladım ki dünya çok gürültülüymüş ) son bir yıl içerisinde iştme kaybım gittikçe artmıştı .doktora gittim ve işitme cihazı kullanmamın artık şart oldugunu aksi taktirde kelimeleri ayırt edemeyip duyma ve anlama probleminin total olacağını ve beyin deki işitme hücrelerinin öleceğini söyledi.bende gittim phonak exelia art cıc m petite modelinden 2 adet aldım.kulak içi olması ve dışarıdan bakınca görünmemesi nedeniyle çok kolay benimsedim ve kısmen de olsa memnunum.sesleri iyi duyuyorum fakat kelimeleri anlmakta ve ayırt etmekte zorlanıyorum.işitme cihazını kullandıkça zamanla kelimeleri anlamam mümkün mü acaba?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kelieleri anlama ve sesleri ayirdetme iste buna cok bi faydasi olamiyor
    ama ses duymamak cok seyi kaybettiriyor gerin gergin ne konusulcak ne denecek diye beklemektense kolaycana anlam verebiliyorsunuz isitme cihazini kullanirken yani en cok sinir stres olmuyorsunuz bide kismen daha kolay oluyor konusmalara katilmak
    cidden cok iyi bir cihaz almissiniz hayirli olsun gule gule kullanin
    isitme kaybinda birazicik polyannacilik tavsiye ederim

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tek kulakta cihaz gerçekten verimli olmuyor. bende bunu denedim kısa bir süre. ama iki kulak için kalıp alıp deneme süresine istinaden cihaz takıyorum şuan henuz bir hafta oldu. sesleri daha yüksek ve olması gerektiği gibi alıyorsunuz.cihazı çıkardığımda asıl anlıyorum ne kadar sessizmiş benim dünyam diye.
    tv izlerken konuşmaları anlayacağım diye son ses açıyordum neredeyse kısma açma kavgası oluyorda evde sürekli.
    işte de çok sorun yaşadım konuşulanları anlamama çok oluyor çınlama da bunun baş sebebi gibi geliyor bana. duyma kaybımız olduğu gibi birde buna çınlama eklenince iyice anlamalar zorlaşıyor. stres ve yorgunluk çok etkiliyor çınlamayı şiddetlendiriyor. bazen çıldıracak gibi oluyorum . buda beni psikolojikmen etkiliyor. sinirli oluyorum etrafıma da yansıyor bu durum .

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12