Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    niran Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, kulak kalıbını yaptırdığımızda eskisine göre büyük olmak zorunda mı?eski kalıba göre yapılamaz mı?sizler kalıbı nasıl yaptırıyorsunuz?hortumun uzun veya kısa olmasının bir artısı var mı iyi işitmek için?bir de kulak dışında bazen sivilce gibi yara oluyor,kalıp takmak zorlaşıyor,kalıptan mı acaba,ne yapmak lazım bu durumda. şimdiden tşklr.hepinize hayırlı yıllar

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalıbınız kulağınızın ölçüsü alınarak yapılır. Her seferinde büyüyecek değil ancak eski kalıba göre değil kulağınızın şu anki ölçüsüne göre yapılır. Hortum kısa olmamalı yoksa cihaz ötme yapabilir. Sivilce haricinde yaraların bazıları fazla büyük gelen kalıptan ileri gelir. Kalıba traşlama denilen bir işlem yapıp düzeltirler. Diğer yaralarda ise cilt doktoruna görünmeniz lazım , önce yara iyileşmeli sonra kalıp kullanılmalı.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kulak icinde sivilce gibi seyler sanirsam en cok hijyene kalibin hatasina dayaniyor
    bi keresinde hortum degistrtigim zaman acelem vardi kontrol etmeden oldugu gibi taktim kulaga
    vay senmisin aksama bi rahatsizlik agri hemen kibrit copune terramisin surdum dikkatlice kulak icini sildim
    bide kalibi yikiyim hortumu degistiren odyometristin elleri kimbilir ne ki benim kulak mikrop kapti dedimdi bi baksam hortum yeri tirtil tirtil once makasla guzel bi kestim duzelttim sonrada iyice bi yikadim kalibi
    kulak kalibini cok yikamazsak bu tahrisler sivilceler olur hijyene dikkat

Üye
    niran Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgileriniz için tşklr.gittiğim odyomestrist kalıptan dolayı kulak içi biraz genişler demişti.önceki kalıpla şimdiki kalıp arasında fark var.şimdiki biraz büyük.demekki her kalıp değiştirmede bu durum yaşanıyor

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu da tıpkı yeni ayakkabı gibi. alışıncaya kadar büyükmüş gibi gelebilir ama zamanla alışırsınız. tabii aşırı büyük yapmadılarsa. o takdirde kalıbı kulağınıza takmakta zaten zorlanırsınız. bu durumda traşlatmak lazım.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki, kalıbı ufacık yaptıran var mı aranızda ? kulak kanalını kaplayacak sekilde..

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki bende bir soru soracağım... benim şimdi işitme cihazını bir sorunu olduğundan yaptırmak için satın alığım yere götürmiştüm o sırada ses ayarı ile oynanmış... şimdi benim kulaklığı takınca 1.5'a getirsem bile çekilmeyecek şekilde içinden ve dışarıdan fark edilicek şekilde ötüyor adama tekrar götürdüm ama nafile son çare kulaklık kalıbı yaptıracağım benim sorum şu daha önce ötecek mi diye denemek için 3'e 4'e getirdiğimde bile ötmeyen kulaklık gibi tekrar eski hale nasıl getirebilirim... kalıb işe yarar mı???

Üye
    niran Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;

eski kalıptan biraz büyük ve rahatsız ediyor.dediğiniz şekilde yaptırıcam artık.tşklr

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

death king,
    eğer önceden ötmüyordu da tamirden sonra öter hale geldiyse belli ki ayarlarıyla oynanmış. yeniden ayarını yaptırmalısınız (muhtemelen tiz seslerde kazancı biraz kıstırarark ötmesi engellenebilir.)
    sorun ayardan kaynaklanmıyorsa, kalıp hortumunda yırık falan olabilir, kontrol edin. Aslında kulak kalıbını ötmeyi önlemesi için aşırı sıkı yaptırmak doğru değil. Olması gereken, cihazın ayarlarında gerekli girişimlerde bulunarak feedback (ötme)'in engellenmesidir.
    Kulak kalıbı aslında çok önemli bir konudur. İşitme cihazından tam verim alabilmeniz için kalıbın doğru yapılmış olması şarttır. Aksi halde, cihaz ne kadar iyi olursa olsun tam verim alamazsınız.

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;

hunsal hocam şöyle bir yanlış anlaşılma var..ötmeyen kulaklığı şuan kullanmıyorum çünkü çok az çalışıyor..temizledim hepsini yaptım yine düzelmedi.bende,yedek bir kulaklığı kullanayım dedim ve o kulaklıktata çok fazla ötme oluyor sanırım ayarıyla oynanmış olmasınından kaynaklanıyor.şimdi bu kulaklığı tiz ayarı yaptırıp tekrar deneyeceğim sonucu burada yazarım...

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diğer cihazını da servisine gondermeyi ihmal etme..

Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 kulaklığıda servise veriyorum..yok yine aynı valla 4 defadır gidip geliyor işitme cihazı..artık bir göndreceğim o gönderiş ya yapılacak ya yapılacak

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Al Bunu,

O şekil kalıp ileri ve çok ileri derecedeki kayıplar için uygun değil. Kulak kanalı her ne kadar tamamen tıkanmış gibi görünse de en ufak harekette ya da darbede ötmeye sebep olur. O nedenle full kalıp denilen kalıplar kullanılır ki hiç kaçak olmasın.

091310 westone fig4 - Kulak kalıbı hakkında birkaç soru..?
    Bu sadece kulak kanalını tıkayan kalıp. Sanırım senin dediğinden.

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

al bunu benim kulak 70 desibelde buna benzer bir kalıp yaptırmıştım herhangi bir sorun olmuyordu fakat tekrar eski kalıpalra döndümde ses varkını yaşadım sen bildimiz düz kalıpalrdna yaptırıp rahat et.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalip olcusu aldirmaktan kacindigimdan prob denedimvalla hic bisi anlasilmiyor konusmalari dinlerken
    5 yillik kulak kalibim hala otme yapmiyor ama bunun bi sonu var
    bu demek oluyorki isitme cihazimizin otmeyi onlemesi iyi durumdaysa kalip malip bisi degilmis is cihazin kalitesindeymis

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri