Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba;

13 senedir analog cihaz kullanıyoruz; Birinci cihaz ne markaydı unuttum. Phoenix diyesim geliyor. İkinci cihazımız ise philips. Ama bunlar analog cihazlar ve telefonla konuşulamıyor biliyorsunuz. Ve de hiçbir özellikleri yok, ufak bir hatada çok feci ötüyor.
    Bu yüzden hastaneye gittik ve yeni bir cihaz için rapor verildi. SSK sadece 300 küsür veriyor, kalanı cepten ödeyeceğiz.
    Öneriler üzerine birçok işitme cihazcıya gittik. 6 yere gittik. İlk gittiğimizde denetilen cihaz fena değildi.
    İkinci gittiğimizdeki de fena değildi ama birincideki kadar değildi.
    Üçüncüyü hiç beğenmedik.
    Dördüncüde nerdeyse ses duyamadık hiç.
    Beşincisi de birinci ve ikinci gibi ama onlardan daha kötüydü.

Altıncıda da Starkey'e gittik ve denetilen cihaz o kadar harikuladeydi ki hayatımızda daha önce böyle iyi duymamıştık. Yine telefon görüşmesinde de diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar yüksek netlikte ve parazitsiz bir görüşme yaptık. İlk defa telefonla bu kadar net bir şekilde görüşebildik.
    Bu yüzden starkey almaya karar verdik.

Almadıklarımız içinde danimarka, alman v.s. birçok mal vardı ama isim vermek istemiyorum.
    Fakat burada Starkey hakkında yazılanları görünce afalladım. Biz başka bir starkey mi denedik yoksa buradaki insanlar mı başka bir starkeyden bahsediyor?

Starkey için bugün akşam (birkaç saat önce) ödeme yaptık, yarın kargoya verilecek ve öbür gün cihaz elime geçecek.
    Yoksa daha cihazı almadığımdan mı henüz pişman olmadım?
    Yoksa şikayetçi olunan konular eski analog cihazlara mı aitti?

Gerçekten tedirgin oldum burayı okuduktan sonra. Sonuçta 1300 lira para verdik.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz zaten beğenerek satın almışsınız. Bundan sonra da beğenerek kullanabilirseniz mesele yok , olmazsa da garantiden değişim istersiniz. Starkey hakkında ben de çok iyi şeyler duymadım. Ancak bu sizde de böyle olacağı anlamına gelmez. İnşallah sorunsuz, beğenerek kullanırsınız.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben yıllardır starkey kullanırım ses kalitesi olarak ve telefonda konuşma olarak çok iyidir starkey.ama arıza yapma olayı fazladır.ama teknik servisi iyidir.adamlar ilgileniyor.

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

satlas;
    Sayın Satlas;
    Ne tür arızalarla karşılaştığınız ve neye dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi verebilir misiniz? Biz de aynı hatalara düşmeyelim, dikkatli olalım.
    Sizde örneğin ne arıza ya da arızalar oldu?
    Şenol.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne model var sende destny mi ? Seuqel mi ? Ayrıca kulak arkasımı kanal içimi beninki destny cıc model sık karşılaştığım arıza tozlu ortamlarda mikrofon çabuk bozuluyor.ayrıca cihazın kapak birleşim yerleri çabuk açılıp çıkıyor.ama destny modelin ses kalitesi çok iyidir.

Üye
    odym Avatarı

Gerçek Adı
    cihan ceylan
    Son Giriş
    30.12-2010
    Saat
    11:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

satlas;
    iyidir derken siz kullanıyormusunuz yoksa satıcısımısınız nanoydu demi o

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

satlas;
    Destiny 1200 BTE (Kulak Arkası) modeli sipariş ettik. Yarın elimize geçecek.
    Daha evvel iki tane analog cihaz eskittik, bu üçüncü olacak o yüzden cihaz kullanımına yabancı değiliz.
    Ama ses gerkeçekten denediğimiz hiç bir cihaza benzemiyordu. Ne normal konuşmada ne de telefon görüşmesinde denediğimiz cihazların hiç biri buna yaklaşamadı.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

senoleker,
    genellikle biz (yaptık, denedik vs.) diye konuşuyorsunuz, cihazı kendiniz için mi başkası için mi alıyorsunuz?
    ben de starkey'in destiny modelini kullandım. ilk başlarda ses kalitesi beni de tatmin etmişti. gerçekten de son derece net geliyordu. hatta o meşhur markalarda dahi bu ses berraklığını bulamadım. ama sonradan çok kısa sürede cihaz arızalandı ve şimdiye kadar 3 kez servise gitti. her seferinde ilk günlerde ses iyi geliyordu sonradan yine bozuluyordu. sonunda pes ettim ve umudumu kestim. çünkü her servise bırakışımda 100-120 lira gibi bir para veriyordum. bilmiyorum belki türkiyede daha çok ssk kanalıyla cihaz verdikleri için buraya özel daha düşük kaliteli üretim mi yapıyorlar da onun için böyle sık arızalanıyor?

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;
    Evet, Eşim için alıyoruz. Benim de hafif sorunum var ama ölçtürmedim. Cihaza ihtiyacım yokmuş gibi hissediyorum henüz.

hunsal servise Garantisi dolduktan sonra mı garanti dahilinde mi gitti?

Bozulmadan kastınız nedir? Nasıl bir bozulma oluyor? Bir şeylere benzeterek (sen teneke içinde konuşuyormuş gibi, hamamda konuşuyormuş gibi, yankılı, boğuk v.s. gibi) tarif edebilir misiniz? Arızasının ne olduğunu söylüyorlar mıydı (Kirlenmiş, toz dolmuş, rutubet almış v.s.)

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

birincisinde garanti kapsamındaydı. ama sonrakilerde garanti dolmuştu (yani 2 yıl sonra).
    bozulmadan kastım sesi çok yetersiz geliyordu. baştan pili bitti sanıyordum, yeni pil taktığımda düzeliyordu, ama 1 gün geçmeden yine aynı sorun başlıyordu. sonraları yeni pil de fayda etmez oldu. sesi çok yetersiz geliyor. diğer kulaklığımı kapattığımda hiç duyamıyorum. tamirden gelince gayet iyi, bir ay sonra yine aynı şey başlıyordu. arızanın ne olduğuna ilişkin, oksitlenme yapmış falan diyorlardı. iyi de, bakım yapıldıktan 1 ay sonra tekrar hemen nasıl oksitleniyor, buna bir cevap veremediler.
    fakat diğer yandan sizin almayı düşündüğünüz destiny 1200 modeli de çok iyi bir cihaz. türkiyede fiyatı da oldukça uygun. eşdeğeri bir cihazı başka markalardan 2 katı fiyata ancak alabilirsiniz.
    yukardaki mesajda benimkinin modelini yanlış yazmışım, benimki axent idi, destiny değil.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben satıcı değilim kullanıcıyım.şuana kadar starkeyin 4 adet cihazını kullandım (kulak arkası)analog-axent ve cıc modeli olarak sequel ve destiny kulladım aralarında en iyisi destiny dir.ayrıca fiyat olarakta iyi almışın.axent modeline gelince hünsal sizin bahsetteğiniz sorun axent modeli ssk ya verilen modeldir.bütün kullanıcılar sizin yaşadığınız sorunu yaşadı.ben 2 sene önce bütün ünlü cihaz markalarını gezdim ne oticon kaldı ne phonax aralarında en güçlü en temiz berrak ses starkey destiny di.ama dediğim gibi arıza problemi var heleki cıc cihaz oldumu dahada problem artıyor.geçenlerde starkeye uğradım s serisinde arıza problemlerini an aza indirdiklerini söylediler ayrıca yine iddialıyız diyorlar en güçlü en temiz ses en berrak ses bizde olacak dediler buna minumum arıza +uygun fiyatta oldumu en karlı cihaz olacak dediler.bakalım bnde merak ettim s serisi bir gelsin deneyeceğim.

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Umalım ki aldığımız cihaz uzun seneler arızasız sorunsuz çalışsın, ben de burada "Aman sakın Starkey almayın" değil de "Destiny 1200 harika bir cihaz, herkese tavsiye ederim" diyeyim

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah. hayırlı olsun şimdiden. cihaz geldikten sonra yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Starkey ile görüşleriniz ne memnun musunuz. Araştırma yapmama değer mi...
    Ben Oticon ya da Phonak düşünüyorum ama ..
    Memnun musunuz...

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cihazın kataloğunda kulağa telefon yaklaştığınfa otomatik olarak telefon modula geçeceği yazılıydı. Denetilen cihazda da telefonu kulağa yaklaştırınca "bip" sesi yapıyor ve telefon moduna geçiyordu.
    Bana verilen cihazda ise bu özellik çalışmıyordu.
    Uzun süre "olacak, yanlış ayarlamışız, şimdi ayarladık" v.s. gibi şeylerle oyalandım,
    daha sonra "ses çıkmasa da telefon moduna geçiyor" gibi yalanlarla ikna edilmeye çalışıldım.
    Bunun dışında yine kataloğunda yazılı başka kimi özellikleri de yoktu, dolayısı ile cihaza güvenim sarsıldı.
    Tüketici hakem heyeti vasıtası ile cihazı iade ettim.
    Ancak anladığım kadarı ile cihaz oluştan arızalı idi ve Starkey'in merkezi değil, bayii tarafından mağdur edildim.
    Buradaki Starkey ofisi bayilikten şubeye dönüştükten sonra tutumları tamamen değişti. Muhtemelen de bu durum Starkey'in değil, kapanan bayiliğin kabahati idi.
    Sonuç olarak, Starkey'i seçenekler listenize koymanızı öneririm.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon