Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sizce hangisi ? Ses berraklığı ve anlama açısından ? Bende nokia 6230i var ,sesi idare eder ancak daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar işitme cihazları cep telefonlarının antenleriyle etkileşime girdikleri için, anteni kulağınıza en uzakta kalan telefon en iyi telefondur. bu nedenle özellikle istiridye denen kapaklı telefonları tavsiye ederim. bu tür telefonlarla işitme cihazının T (telecoil) veya otofon modundayken dahi çok net duyabilirsiniz. Benin şu an kullandığım Samsung S3600 model telefonu kesinlikle tavsiye ederim. Sesi o kadar yüksek geliyor ki, aynı ortamda bulunan insanlar 2-3 mt uzaktan duyabiliyorlar sesleri. Bazen sesini kısmak zorunda kalıorum, o derece yüksek!

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Eşimde Nokia 6500 Slide vardı onunla rahat görüşüyorum.Bana hediye N73 gelmişti ama hiç duyamıyordum malum parazitler yüzünden.Eşimle değiştirdik. 1 sene kadar böyle gittik. Sonra eşim N73 ü beğenmedi. Bende kendi telefonu geri verdim ve N73 ü şirketteki arkadaşıma sattım akabilinde bende internetten ulaştığım bir arkadaştan 2. el 6500 Slide'ı aldım. Çünkü artık sıfırı bulunamıyordu.Şu anda 3 aydır kullanıyorum çok rahatım.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yukarıda saydığınız cep telefonların çoğunu kullanmışımdır.ben aralarında nokia 2700 tek geçerim.cıc cihaz kullananlar için mükemmel ayırıca telecoil özelliğine bile ihtiyaç duymuyorum.telecoil özelliğini cihazımda kapattırdım.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cic yle her telefonda konusulabiliyor bence. telecoil cok aptal bişi zaten. kulak arkasına gecince sony ericsonn(hic tavsiye etmiyorum) umu galatasaray fener derbisinde sahaya fırlattım.
    nokia 6500 slide iyidir bende onu kullanıyorum ama yazın güneş in altında fazla kalınca hemen bozuldu kerata. slide ve kapaklıları tercih edin..
    ha bir de blackberry ler de iyi ses veriyo, ama hayatında telefona hic para odememiş biri için blackberry ve iphona hayal..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

telefon kullanan insanlari gorunce hasedimden catlar olurum
    kendimi bildigimden beri hic hic cep degil ev telefonundan bile bisi anlamiyorum
    sefasini surun arkadslar

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen ne gelirse başıma şu telefonlardan geliyor..anlamıyorumm karşı tarafı iyide hep benmi konuşucam

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

telecoil özelliğine "aptal bişi" diyen o özelliğin ne işe yaradığını bilmiyor demektir. bence bir işitme kayıplı için telefonla konuşmanın veya kablosuz iletişim kurmanın olmazsa olmazıdır telecoil.
    işitme cihazının normal mikrofon modunda da telefonla konuşabilirsiniz ama gürültülü bir ortamda ne yapacaksınız? oysa telecoil moduna geçince, çevreden gelen sesleri keser ve sadece telefondan gelen sesleri duyarsınız. bu da anlama oranını büyük ölçüde arttırır. ben sadece telefonla konuşurken değil, müzik ve TV dinlerken de telecoil modunda dinliyorum. tabii bunun için öncelikle bir "neckloop" kulaklığa ihtiyaç var (ne yazık ki Türkiye'de şu an bulunmuyor). bunu bir kez denerseniz bir daha vazgeçemeyeceğinizden eminim.

shukufe,
    elbette biz de telefonda yüzde yüz her şeyi anlayamıyoruz. ama uygun bir telefonla ses o kadar yüksek geliyor ki en azından işimizi görecek kadar kullanabiliyoruz telefonu. eminim sen de uygun bir telefon ve doğru kullanımla telefondan istifade edebilirsin. aynı şey ev telefonarı için de geçerli. örneğin idis mağazalarında satılan Phonic Ear Relation telefon sayesinde bir hayli rahat edeceğinden şüphem yok.
    PhonicEar Relation Telefon Duyuyorum.com

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

hunsal arkadaşımızın yazdıklarının altına aynen imzamı atarım.
    Telecoil olmazsa olmaz bir özelliktir bizler için.
    Ve evet telefonda hala anlayamadığımız veya yanlış anladığımız oluyor ama çoğu zamanda anlaşabiliyoruz ve buda çok güzel bir olay.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben telefonu fazla kullanmıyorum maalesef. Dudak okuma olmadığından. Cep telefonu için daha uygun bir şey düşündüğümden açtım konuyu.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

mavimsi yesil sen genede birazicik kullaniyosun herhalde ben dogdugumdan kendimi bildigimden beri hic bisi anlamadim bu tefondan koklear implanti telefon islerimi yapamadigimdan ona buna yalvar yakar iste zor is diye olduydum ama 7 yil koklear kullanmama ragmen hic anlamadim telefondan
    artik o defteri kapadim kapamasinada hep icim gider
    napalim hic olmazsa sms her yerde internete erisim ya eskiden onlar yoktu bu cok zor olmali

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;

telecoil e aptal diyen benim evet. hicbir zaman telecoil kullanamadım sesleri kısmakdan baska bir işe yaradıgını gormedim. belki de bnm cihazlarım dandikti ya da odyometrist denen pazarlamacı iyi ayarlyamamıstı. neyse su anda otocoil mi nedir, sesleri otomatik yonlendiren bir ozellik kullanyrm, kısılma kasılma diye birsey soz konusu degil sadece telefondaki ssleri yukseltiyor, dısardaki ses aynen geliyor..
    ve evet tel.de mukemmel konusuyorum diyenlere aldanmayın, onlarınki böbürlenmekden baska bişey deil.

edit: otocoil mototcoil hakkında pek bir bilgi verilmedigi için ne var ne yok bilemiyorz. tek bildigim tel. i kulaga yaklastrdıgımda seslerin degiştigi..

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

al bunu , telecoil bende de işe yaramadı. Aynen dediğin gibi sesler kısıktı. Niyeyse odyometristler de ilgilenmiyor telecoil ayarlamayla. Bizde zaten kaç odyometrist var ki işini doğru düzgün yapıyor. Cihazımı ayarlatıyorum mesela, kadın hiç bir şey dinletmeden ses nasıl diyor !!!

Ben de telefon kullanamıyorum shukufe . Arkadaşlara falan söyleyip yaptırıyorum işlerimi . Mesela kredi kartı işlerini hep arkadaşım aracılığı ile yaptırabildim , illa ki telefon istiyorlar nedense
    Koklear implata rağmen telefon kullanamaman da ilginç. Demek ki mecbur kalmadıkça koklear implant yaptırmamalıyım sonucuna vardım kendi hesabıma . Rus ruleti oynamaktan farkı yok benim şu anki halimde.
    Evet teknoloji gelişiyor , internet ve sms yardımcı oluyor. Ben de zorlanıyorum , bazen kendimi dilini anlamadığım yabancı bir ülkede yaşıyor gibi hissediyorum

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

talihsiz örneklerle karşılaşmışsınız. bir dahaki sefere cihazınızın bir programını sadece telecoil olarak programlattırın ve kazancını da en az mikrofon programının seviyesinde ve hatta tercihen biraz daha yükseğe ayarlattırın. yalnız, telecoil özelliğinin bir kusuru eloektromanyetik alanlarda bazen motor sesine benzer bir gürültü oluyor. bunu da önlemenin yolu belli frekanslarda kazancı kısmak. basit bir işlem, tüm odyometristler kolaylıkla ayarlayabilir bunu. bunu bir kez deneyin, bir daha vazgeçemeyeceğinizden eminim.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşe yaramıyor hunsal pek. Telefondan bahsedince hemen bana pahalı modelleri satma yarışına giriyorlar.Şunu almalıymışım, telefonda şu model iyiymiş tarzı sözler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon