Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Böyle saçma şey mi olur!
    Mevcut cihazın programını doğru düzgün yapamayanlar, başka model bir cihazınkini nasıl yapacaklarmış?
    Gerekiyorsa aynı markayı satan bir başka bayiye gidip, telecoil programını dediğim şekilde yaptırırsanız çok faydasını göreceğinizden eminim. Ben telecoili hem telefon için kullanıyorum, hem de TV ve müzik dinlerken. Çünkü dışardan gelen sesleri kestiği için anlama oranı müthiş farkediyor. Size de bu güzel özellikten mutlaka faydalanmanızı tavsiye ederim.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun hunsal , kalıp yaptırmaya giderken bir denerim .

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

heh hunsal işte o dediginiz prog. bende var ama sadece cok gurultulu yerlerde kullanıyorum(bar, sinema vs..). telefon için günlük programım yeterli geliyor, odyometrisim de 2. programı kalabalık mekanlarda kullanmamdan yana..
    2. programım genellikle insan seslerine odaklanıyor, bu da insanların bol bol konustugu yerlerde pek bir işe yaramıyor aslında. ilk baslarda, 2. programı epey kullanırdım ama yaz donemlerinde terden dolayı(ozellikle telefonu kulaga yaklastırdıgımda) cok fazla ses kısıldıgı için artık sogudum o tür programlardan. yaz donemlerinde napmamıs lazım hunsal bey ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

burda sevgili hunsal ve albunu arkadaslar cok ileri isitme kaybindan bahsetselerde konusmayi anlama skorlari sahane mavimsiyesille benim dudak okuyarak konusmayi anlamamizi pek anlamiyorlar galiba
    konusmayi anlama skorlari iyi olunca cok ileri isitme kaybi nasil oluyor hic aklim ermiyor
    oyle olursa sagirlik sahane

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok ileri derecedeki kayıplara biz ci oneriyoruz ama onu da siz begenmiyorsunuz, gerci sizin yasadıklarınızı ben de yasasam sizin yaptıgınızı yapardım heralde. en kotu kok hucreyi beklerdim, ya da kendimi anlamaya zorlardım. mesela 105 db kayıplı kulagımla(maalesef biri o kadar ileri) telefonda konusmayı cok denedim, bende kemik sesleri 50 60 db oldugundan sesler yeterince geliyor ama ne soylendigini(5-10 kere tekrar ettirerek) anca tahmin ederek anlayabiliyorum. sizin de bahsettiginiz o resound sparx ı kullanıyorum o kulagımda, sesler yeterince yuksek geliyor hatta rahatsız edicek seviyelere de ulasabiliyor ama anlama yonunden sag kulagımın yanından gecemez. yine de 2 yasından beri sagır olan bir kulak için 2 ayda (son 2 aydan once hic cihaz kullanmadım o kulagımda) 10 kelimeden 1 ini anlayabilmem de iyi bir skor sayılabilir.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Shukufe,
    Benim de konuşmayı anlama skorum oldukça düşük (2 sene önce %25-30 arasındaydı).
    Üstelik, işitme kaybım geç bir yaşta ortaya çıktığı için dudak okuma yeteneğim de çok zayıf. Ben de eskiden telefonla asla konuşamam diye kestirip atıyordum. Fakat sonradan baktım ki olacak gibi değil, telefon sesini yeterince duyabilirsem arada anlamadığım sesler olsa da konuşmanın bütününden karşı tarafın ne dediğini anlarım deyip telefonla konuşmaya başladım. Eskiden ben de telefonla bir işim olduğu zaman başkalarına arattırıyordum. şimdi sabit telefon için yurtdışından bir ses yükseltici cihaz getirttim, onu kullanıyorum. Cep telefonu olarak da işitme cihazıyla uyumlu bir telefon aldım. Bu sayede iyi kötü iletişim kurabiliyorum.
    Sana ve tüm arkadaşlara tavsiyem asla pes etmeyiniz. Uygun cihazlarla siz de kesinlikle telefonla konuşabilirsiniz.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ötmeyen cihaz olur mu ben kaç tane telefon değiştirdim hepsi aynı tek kulak işitme cihazı kullanıyorum sağ kulakta öttüğü için sağ kulağıma telefon getirmiyorum bile ikaç tane arkadaşım varsa hepsi aynı o program bu aparat şu telefon değil cihaz kalitesi vede hepsinden önce kalıp teknolojisi önemli olan

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

elbette öncelikle işitme cihazı önemli ama işitme kayıplılar için uygun olan telefon var, uygun olmayanlar var. amerika'da telefonların üzerine işitme cihazlarıyla uyumluluk derecesini göstermek üzere, T1, T2, T3, T4 ve M1, M2, M3, M4 şeklinde kodlar konulması zorunlu. buna göre mikrofon moduna en uyumlu telefonun kodu M4, telecoil moduyla en uyumlu olanınki ise T4 şeklinde kodlanıyor. İdeal bir telefon her iki modda da en yüksek koda sahip olan telefondur. ama telecoil kullanmıyor ve albunu gibi sadece mikrofon modunda (normal programında) telefonla konuşuyorsanız bu takdirde M4 koduna sahip bir telefon almalısınız. bu nedenle, alacağınız telefonun bu kodlardan hangisine sahip olduğunu önceden internetten araştırın. türkiyede satıcılar bunu bilmiyor, satıcılardan bilgi alamazsınız.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Kalıp Teknolojisi Kulağa Uygun kalıp olmadığı zamanda cihaz yine ötme yapıyor Kalıpları ya büyük yapıyorlar ya da haddinden küçük bide ölçü alıyorlar ya neyse bu işin özü budur bana göre işitme cihazınıza uygun kalıp olmadığı zaman ötme yapıyor benim burda bi tane arkadaşım gitti kalıp değitirdi şimdi istediği telefonla istediği kulağında rahat rahat konuşuyor ötme yapmıyor yani

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötme illa da kalıptan kaynaklanmıyor bence. aynı kalıp içersinde 10 dan fazla hortum denedim hepsi de ayrı sonuclar verdi. size tavsiyem hortumu cihaza bagadınız kısmı biraz uzun bırakın, daha az ötme yapacagını dusunuyorum. bu forumda boyle bir bilgiye(millet senede 1 deiştiriyormus buna da ayrı sasırdım) ulaşamadım, belki de rastlantı eseri bende işe yaradı, olsun deneseniz olmezsiniz orasını garanti ediyrm..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

albunu=en kotusu kok hucreyi beklerdim yada kendimi anlamaya zorlardim= demissiniz kim diyo onu yapmadigimizi
    ben kendimi o cihetten harika goruyorum sadece kendimi degil dudak okuyarak hayatini iyi bir sekilde surdurebilen sagirlarin hepsine hayranim dusundenize hic duymuyor anlamiyor ama bir sekilde ogretim filan gormeden cok ta guel konusup her seyi anliyor dudak yuz okuyarak sen bunu anlamazsin
    bide komik bi oneri sunuyosun ki\
    kalip hortumu uziycakmis daha guzel ses verip telefon konusmasi anlasilacakmis
    vahhh cosum onerine hayret ettim bu fizik kur\lina bilem aykiri ki sen atiyosun kafadan

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    en kötüsü degilde en kötü ihtimalde olucaktı o kısım ve yapmadıgınızı da soylemedim, asagılama gbi bi durum yok yani. kabul edersin ki normal duyuyorken bir anda duyma yetini kaybetmek baya bi kötü oluyor, bunu kastetmiştim.

kendi tecrubelerime gore yazdıgım önerim şuydu; gidip herhangi bir cihaz firmasından bir hortum alıp eve donuyorsunuz. otme yapan hortumla(hortumdan oldugunu varsayarsak) yan yana koyup biraz daha uzun bir sekilde kesiyoruz ust kısmını ve oylece takıp deniyoruz, bu kadar basit. kapito ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12