Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İki tane kulak arkası bernafon cihaz takıyorum, kaybım sol 88 sağ 90 db . Cihazlar iyi ayarlansa bile kalıplar düzgün olmayınca verim alamıyorum. Whistling veya feedback da denilen düdük sesinden muzdaribim. Değişik işitme cihazı satıcılarında kalıp yaptırdım fakat iyi yapan birilerine denk gelemedim. Çoğu zaman gevşek oluyor kalıplar , bazen de fazla büyük oluyor. Bir türlü düzgün bir kulak kalıbım olamıyor. Bir yabancı forumda yazıştığım amerikalı odyolog ise açık ağızla kalıp ölçüsü aldırmamı tavsiye etmişti. Genelde ağız kapalı olur ölçü alımı esnasında. Benim de esnek bir kulak yapım var. Yumuşak kalıp ( biopar ) kullanıyorum , cam da denilen sert kalıplar ise daha verimsiz.

Sizin bildiğiniz iyi bir yer var mı ? Gerçekten iyi ölçü alabilen birine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

amerikaliodyologseni ekmis bence
    agziniz hep acikmi durucaksiniz senin dedigin gibi agiz genelde kapali durur biz sagiriz sonucta

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sert kalıplardan verim alamamanız doğal... çünkü sert kalıplar kulağa tam oturmadığından daha fazla feedback yapar... biopor (yumuşak) kalıpları en iyi yapan yer bence ODIOTEK firması....

ODIOTEK, 0212 231 99 93 - 246 21 05 ...
    Kocamansur Sk. Gülen Apt. No:125/2 Şişli / İSTANBUL
    info@odiotek.com

buradan ODIOTEK'in kulak kalıbı sayfasını görebilirsiniz...
    odiotek

ben Oticon Sumo'yu almadan önce hep buradan yaptırırdım... ama yaklaşık 2 yıldır Oticon Sumo DM kullanıyorum ve IDIS'teki odio uzmanı bayan arkadaş, cihazım çok güçlü olduğundan feedback engellenmesi için kalıba çok daha küçük ikinci bir delik açtırıyor... ikinci bir delik feedback'i tam engellemiyor ama her şeyde ötmesini biraz olsun engelliyor...

bu da IDIS'in iletişim bilgileri...
    Abdülhakhamit Cad. Pamukpalas Apt. No:13 Kat:1 D:3
    Beyoğlu - İstanbul

Tel: 212 361 22 95 - 96

Gerçi Ankara'daymışsınız ama telefonla ya da mail ile bilgi alabilirsiniz...

bu arada açık ağız ile kalıp aldırma konusunda bir not:
    ağzınızı açtığınızda kulak kanalı daralacağından, açık ağızla kalıp yaptırdığınızda dar bir kalıp aldırırsınız ve daha çok feedback sorunu yaşarsınız.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için teşekkürler. Keşke istanbulda olsam dedim şimdi Şu odiotekin ankarada tavsiye edebileceği bir yer olsa. Firmalar nedense e-maillere pek takmıyorlar. Telefon kullanamıyorum fazla. Mail yazsam bile pek cevap veren çıkmıyor. Sanırım klavye alerjileri var

@Anti Oksidan , ikinci delik cihazın gücüne zarar veriyor mu ? Bildiğim kadarıyla super power türü cihazlarda ikinci delik tavsiye edilmiyor ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kulak kalibi ssiki olmali degilmi
    benim kulak kalibim 4 yasini bitirip 5 e basti hic otme sorunum yok ilk yaptirdigimda feci canimi sikmisti yemek yerken sankim ice kacar gibi rahatsizlik verir beni sir ederdi ama neylersinizki kokler implantimi yeni aldirmis ses diye olen ben cehennem azabina bile dayanacaktim sesler icin dayandim alisiliyo

antioksidan sumoyu 2 kere denedim oyle bi otuyo ki benim resound cihazimda hic hic otme olmuyor sumo gibi siz daha iyi bilirsiniz ama bu otme sorunu cihazimizin kalitesi diyorum ben otmeyi onleme iyiyse kalipta tam oturuyosa otme olmaz bence

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz nerde yaptırdınız kalıbı shukufe ? Ziya gökalp caddesinde net duy işitme diye bir tamir yapan yer var babam bir kaç defa gitti geldi, bir de orayı denemeyi düşünüyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

isitme cihazimi 4 yil once gumastan almistim tubitakin yaninda simdi o firma gaere satmis o aralar hic hizmet mizmet almadim gumastan cesitli cihaz firmalarinda isimi gordum
    simdi gaese satilmis bu odyolog filan iyi ama orda daha hic bisi yaptirmadim

Üye
    niran Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb shukufe cihazınızı nerde ayarlattınız ben de gümaştan aldım cihazı ama verimden pek memnun deilim.kalıp yaptırcıam onunla beraber ayrlamayıda yaptırmayı düşünüyorum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

eskisehiretasidim hep anadolu universitesinde hulya hanim sgolsun tecrubeli bu marka hakkindada bilgili biri
    gaesten cok sonralari haberim oldu artik ankara gaese giderim odyometrist hanim konusunda bilgili birine benziyor iyide ilgi guler yuz ee biz isitme kayiplilar icin ilginin biras daha iyi olani makbul

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yeni nesil işitme cihazları feedback engelleme yazılımları sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyor.
    sumo dm de de bu özellik mevcut (phonak naida'nın feedback önleyici yazılımı kadar başarılı olmasa da). ben de sumo dm kullanıyorum ve eğer tesadüf değilse şimdiye kadar 3 ayrı yerde yaptırdığım kalıplardan hiçbiri ötme yapmadı. oysa önceden kullandığım cihazlarda nerrede yaptırırsam yaptırayım her 2 kalıptan biri tanrının emri mutlaka öterdi!
    kalıba açılan deliğe ventilasyon adı verilir ve bunun feedback önlemeyle bir ilgisi bulunmamakta. kalıba açılan ventilasyon deliği "occlusion effect" denilen tıkanıklık hissini azaltmak ve dolayısıyla seslerin daha doğal algılanması için açılır. mavimsiyesil'in dediği gibi ileri derecedeki kayıplarda ventilasyondan fayda elde edilemiyor. o deliğin çapı dahi işitme kaybının derecesiyle yakından ilgili. idis'te nedense sumo cihazlarının kalıplarına dahi çok ince bir vent açıyorlar (benim kalıbımda da var). ama ventin çapının çok küçük olması nedeniyle tokluk hissini önlemek açısından bir fonksiyonu olduğunu sanmıyorum.
    diğer taraftan feedback, işitme cihazının yükselterek kulağa ilettiği sesin dış kulak yolundan sızarak dışarı çıkarak yeniden cihazın mikrofonuna girmesinden kaynaklanmakta. dolayısıyla bu kalıba vent açmakla değil, tam tersine sızıntı yapmayacak denli sıkı bir kalıpla veya yazılımsal olarak önlenebilir.
    özetleyecek olursak, feedback'ten şikayetçiyseniz, ya kalıbınızı değiştirmelisiniz ya da cihazınızı...

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kaçıncı kalıp değiştirme hatırlamayacağım Gelecek sene sürem dolunca naida I almayı düşünüyorum. Şu an için sıkı bir kalıba ihtiyaç var.

Bir de şu var. Kalıba ilave yaptırabilir miyim ? Yani tıraşlatmanın tersi bir işlem . Gevşek yerlerde sıkılaştırmayı sağlar en azından. Evde kendim yapabileceğim bir yolu var mı ki ?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aklınızda bulunsun, Naida I'in adından başka hiç bir özelliği diğer Naida'lara benzemiyor, bari Naida III alın... Veya Naida I fiyatına yine Phonak'ın Milo Plus UP modelini de deneyebilirsiniz.
    Kalıba kaynak maalesef olmaz. Zaten olsa dahi o kadar uğraşılacağına yeni bir kalıp yaptırmak daha pratik. Türkiyede var mı sanmıyorum ama dünyada dijital kalıplar var. Bilgisayarla kulak yolunun ölçüleri alınıp size tam uyan bir kalıp yapıyorlar. Bir araştırmak lazım, belki buralara da gelmiştir.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Naida I kullandınız mı ? Milo plusı da düşünüyorum tabii daha süre var. Milo plusın frekans genişliği 100-4100 hz arasında . Bu bir sıkıntı çıkarır mı ? Şu anki cihazımda bu değerler 140-6000 hz . Marka olarak phonaka karar verdim, modeli de araştırıyoruz işte.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kullanmadım. Ben de geçmişte heves ettim almaya ama dünyada çok az sayıda ülkede satılması, hakkında Phonak'ın sitesinde dahi tek kelime geçmemesi, bayilerinin bile teknik özellikleri konusnda fazla bir şey bilmemesi huylandırdı beni. Sonunda uzakdoğulu bir odyolog sayesinde özelliklerine ulaşabildim. Bunun da freakans aralığı 100-4900 hz. İnsan sesleri genellikle 500-2000 hz arasında yoğunlaşmakta. Konuşmada çok önemli değilse de müzik vb dinlemede freakans genişliği önemlidir.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler. Naidanın sp modelleri 6900 hz i görüyor. Şimdilik kalıp meselesini çözmek yeter bana. Şu ötme olmasa kullandığım bernafon win 112 ler de fena değil.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon