Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dunya markasi diye hep oticon bayilerini dolasir orda yaptirirdim kalip hortumum koptugu zaman bir ayda kopar kopmazsa iki ayda yapisir bida gittigimde jiletle keserdi odyometristler kortumu

dur bakalim phonak kaliteli diye orda yaptirmaya kalkmistim 8 ay once baya bir tecrubeli bir hanim vardi hep ayda bir bu hortumla ugrasip sinir oldugumu soyleyince sende kulak kalibini yenile dedi bana tabi koparmis kalip eski olunca kopsun ama neden eriyik gibi oluyo su hortum nanesi
    bisi diil; odyometristler kendiniz ellemeyin yapistirmayin diyince bende hep tsinirdim hic sevmesemde birisine is yaptirmayi bu phonakta yaptirdigim bir ay once ayrildi nasisa kalibim eskiymis japonlayayim bakalim ne kadar gider dedim inanin duruyor

ibnsanin aklina ne geliyo biliyo musunuz

bu hortumun iyi olanini kullanan phonakin isitme cihazlarindada kaliteyi kullandigi cihazlarininda saglam oldugu

yorum sizin

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba,
    Ben şahsen hep gördüm ve biliyordum. Kulak kalıbının hortumunu japon yapıştırıcı ile yapıştırdıklarını......
    Hatta bir ara bana biraz hortum vermişti, hortumun sertleştiğinde kendin çıkar kendin yapıştır demişti.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizler nasıl bişey kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben yazın 2 hafta da 1, kısın da ayda 1 olmak uzere baya bir degiştirip duruyorum hortumu, japonla çinliyle ugrasmadım hic. naylonumsu seyin fiyatının 2 tl olması da cabası..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Valla bu noktada durmak lazım. Acaba farklı şeylerdeni bahsediyoruz.
    Benim kulak kalıbım yumuşak tip.İşitme cihazına hortum ile bağlanmaktadır.

Ne yazın ne de kışın ben kurcalamadığım sürece bir sorun yok. Eğer aynı şeyden bahsediyor ise ben çok şanslıyım demektir.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hortumun ustunde nem tanecikleri biriktigi zaman paranoyak bi şekilde degiştiriyorum hemen, malum 2 senelik kullanıcıyız daha acemiyiz de sanki sesler yutuluyomus gibi geliyor hortum nemlenince. pompiş de aldık ama pek bir işe yaramıyo. 2 haftalık pilleri de 1 hafta kullanıyorum mal gibi..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Bayağı triplere sokmuş sizi bu cihaz
    Valla ben rahatım nem biriksede genelde hortumu tıkayıp ses gelmemeye başlayınca çıkarıp üflüyorum.
    Bazen kalıp kulağımda nem yaptığımda temzilemek için çıkardığımda da üflüyorum o kadar.
    Ha birde işitme cihazı için elektrikli nem kurutucusu aldım Heba-therm ürününden. Hafta da bir 2 saatliğinede oraya bırakıyorum.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle gecmişe dogru bi yolculuk yapın taa ilk cihaz kullanmaya basladıgınız donemlere gelin, aynı tripleri ben yasamadım diyebiliyor musunuz ? maalesef oyle yani kulak içi kullandıgım donemlerde hicbir masrafım ve de otme osurma yoktu(havuza gir-cık-tak, no problem). kulak arkasına gecerken bilemedik..

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes,
    heba-therm hayırlı olsun. nasıl, memnun musunuz? anlayamadığım neden haftada bir bırakıyorsunuz? nem her an var, 6 gün oksitlenmesi için yeterli bir süre. bence her akşam bırakmanız gerekir. bilmiyorum, satın aldığınız yerde bu şekilde mi kullanmanızı söylediler?

diğer yandan, hortumun nemini almak için özel pompa kullanmanızı tavsiye ederim. çünkü nefeste de nem olduğu için üfleyerek kurutmak pek de yarar sağlamıyor. phonak ve idis bayilerinde bu tip pompalar 15-20 liraya satılıyor.

al bunu,
    hortumu sadece sertleştiğinde değiştirmek yeterli. 6 aydan önce pek sertleşmiyor. kalıbı ise senede bir değiştirmek gerekiyor. ama ben de 2 yıl oldu hala değiştirmedim. yakında gidip yeniden kalıp aldırmam lazım.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba hunsal,
    Heba-therm'den memnunum, cihazı kupkuru yapıyor. Evet nem her gün oluşan bir şey.Senelerdir kurutmak için bir faaliyette bulunmayan ben haftada bir bile olunca cihazımın gözleri gülüyordur
    Aldığım yer bir şey söylemedi ama ben mantıken her gün bırakıpta cihazın içindeki incecik kabloları her gün ısıtmak istemiyorum. Zararı olabilir yani en azından o incecik kabloların ömürlerini kısaltmış olurum diye düşünüyorum. Ama satınaldığım yer özellikle belirtti şöyle ki normalde senede bir kere bakıma sokuyorsak cihazı bu kurutma cihazını kullanmaya başladığınızda 6 ayda bir bakıma vermek gerekir demişti.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ha bi de bakıma veriyomusuz bozulana kadar bi yere vermiyorum ben, kimse de "ver bakim bakımını yapalım" demiyor. daha bilmedigim bişey kaldı mı ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

basligi acarken dedimki;bulnes ve antioksidan muhendisbize malzemeler hakkinda bilgi verecek
    hunsal o zaten bizi bilgilendiren hocamiz
    phonak kaliteli
    sizler ne diyorsunuz
    ben biktim bu hortum icin merkeze ugramaktan

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

İdis bana dedi 1 sene sonra bakıma getirin bakımını yapalım dediler bende götürmüştüm.
    Merak etme benimde bilmediklerim var 17 senedir kullanıcı olarak

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

benim kulak kalibimda cihazimla yasit 4 u bitirip 5e bastifelaket tirsiyom yeni kalip olcusu vermeye tek kulagim azicik duyuyo doktorlarin serrine ugradigi gibi bide kalipcinin serrine ugrarsa baska kulagim yok yumusak kalip en iyisi
    albunu isitme cihazimi hic bakima vermedim aldiktan beridir cok guzel calisiyo
    onceleri gumastan hizmet alamamistim sonrasi cesaret edemedim baska cihaz alirim artik diye daha yuksek cikislisini alicam cihazin he bakalim biras daha arastirmadan sonra

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

vay beee
    ii ki yazdin bulnes bisi daha ogrendim sayende bu nem alici cihaza hic ihtiyac duymadim ben tahta canakcigim sagolsun aksam aksam acarim cihazin pil gozunu sabaha bisi kalmiyo
    o hortumda nem zerrecikeride bi muddet kulaktan cikarilip bekletilince is goruyo
    su nem alicinin kullanildikta 6 ayda bi bakima verilmesi nem alicinin kullanilmadikta bir yilda bakima verilmesi hosuma gitti
    nasi yani teknoloji kakalayip cihazimizi cabuk eskitip baska cihaz almayami yatiriliyos
    gerci benim sorunum yok resound canta 780d cihazim 5 yasina basti seytan kulagina kursun diim daha hic bakim makim gormedi

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende 2 senedir kullanıyorum Oticon Sumo DM'yi ve daha bir kere bakıma götürdüm haliyle performansı farketmişti.
    Daha önce kullandığım Phonax'ı 7 senedir kullanmıştım hiçte bakıma götürmedim ama işte nemden,yağmurdan,tozdan,kirden oluşan arızalarda (mikrofon değişmesi gerekiyordu) götürüp arızayı gideriyordum.
    Kurutma cihazını aldığım yer aslında özellikle elektrikli olanı değil tablet olanını tavsiye etmişti hani ben uğraşamam diye ben aldım elektrikli olanı yoksa kesinlikle İdis bana tabletliyi al dedi.
    Şunuda unutmamak gerek bence her şeyin bir avantajı bir de dezavantajı vardır.
    Sonuçta cihazımızda nem oluyor mu? Oluyor.
    Elektronik olan cihazımız için nem tehlikeli mi? Tehlikeli.
    Ve buna çözüm bulunmalı. Ben her zaman kulağımda olmadığı sürece pil yuvasını açık bırakıyorum ama çoğu zaman kurumuyor. Onun için arada bir hatırladıkça kurutma cihazında kurutup cihazımı nemden korumaya çalışıyorum.
    Ayrıca bu işitme cihazlarınında bir ekonomik ömrü vardır sanırım. Yani kaç senedir bunların ömrü bilmiyorum ama genç ve orta yaşlı ise cihaz ilk günkü gibi çalışıyor olsa dahi öyle 15-20 sene kullanması mantıklımıdır? Yenilenen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak lazım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon