Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    apartma derimde ekremcim bende yanimda calan ev telefonunun acik kalan muslugun sipsiplari banyoda dus alirken dusun sesini ruzgarin ugultusunu denizdeki dalgalarin sesini selaleden gelen o guzel siriltiyi isitme cihazim olmassa duymam
    kokleari taktirdikta asiri bi cay tiryakisi ben o bardaga koyarkenki sirrrr diye sevimli sesi hayatimda hic duydugumu bilmiyordum simdi cihazla o cay doldururkenki sesi duymuyorum ama anlamada ikisinin farki yok
    sen biraz reklamcilik oku bide sagirlari anlama adina daha cok ilgilen gelen hastalarinla

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe ben bir engelli olarak bilmedıgim bır sey icın sizden yardım etmenizi istiyorum ben dr. değilim odyologda değilim hastam falanda yok

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ekremm merhaba..
    şu anda piyasadaki en güçlü cihaz oticon'un sumo dm modeli ile phonak'ın naida serisi (ki bunun III, V, IX gibi modelleri mevcut).
    size önerim bu iki markanın yetkili satış merkezlerine gidip sözkonusu cihazları denemeniz. belki memnun kalabilirsiniz. genellikle işitme cihazları 110 dB'e kadar olan kayıplara yeterli geliyorlar. bu nedenle muhtemelen size 1000 hz ve üstü frekanslarda yeterli gelmeyebilir. insan konuşması genellikle 500 ila 2000 hz arasında yoğunlaşmakta. 1000 hz ve yukarısını duyamazsanız, alçak frekansları duyabilseniz dahi konuşmaları anlayamazsınız. kaldı ki, konuşmayı anlamada (yüksek frekanslı) tiz sesler hayati önem taşırlar. basları duyamasanız, tizleri duymanız halinde konuşulanları anlarsınız ama tersinde bu mümkün değil. özetle, oticon ve phona^'a mutlaka gidip bir deneyin... umarım fayda görürsünüz..

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal teşekkur ederım ben phonex marka bı cıhaz almıştım kullanamadım ve iade de edemedım sıfır cıhazlarım halen durmakta eğer otıcon da aynı firmanın cihazı ise bedava verseler kullanmam bana widex senso p 38 kulak arkası önerdiler fakat denemem için verilen süre bir kaç saat oda yeterlı değil fayda görmediğim halde bu phonex bana satıldı tekrar aynı hatayı yapmak istemıyorum tekrar teşekkürler

hunsal;

merhaba hunsal
    daha önce phonexten bir cıhaz almıştım fakat 2 adet cıhazı hiç kullanamadım gerıde veremedım halen bende sıfır kutusunda beklemekte eger otıcon ıle phonex aynı fırma ise hedıye etseler almam canımı n iki defa yanmasını istemıyorum widex senso p 38 kulak arkası modelını önerdıler denemek istiyorum
    teşekkur ederim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

rica etsem su phanaki bana versen
    phonakda beyenmeyen sagir degildir haaa sunu diim

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eger duyup anlamak istiyorsan ci den baska sansın yok gibi gorunuyor. ci den suphelerin varsa, bir cochlear implant dernegine gidip oradaki insanları gozlemleyebilirisn. oradaki cogu insanın işitme seviyesi seninkiyle hemen hemen aynıydı, şimdi tekrar duymanın keyfini cıkarıyorlar. shukufe gibi negatif sonuc veren ornekler de var tabii. iyi dusunmek lazım ve de doktorların da dikkatli test etmeleri lazım. adamlar para gozuyle bakarlarsa bastan umursamaz gecirrler beynine elektrotları nasolsa ölsen(mübalaga yaptım) bile parasını alıcak adam..

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

al bunu;
    yanı sana katılıyorum para için bu işi yapan cok fazla bırısıde phonex adamlar parayı aldıktan sonra benı tanımadılar 2 cıhaz elımde

shukufe;
    senın adın cennet mı ıdı ne sen phonex iyi dıosun ben 12 yıldır cıhaz kovalıyorum bak nete kadar düştüm cok istıyorsan sana vereyım faka fayda gorecegını sanmıyorum çunkı dıjıtal degıl şuan pıyasada en kalıtelı cıhaz widex ve otıcon dur phonexten 2 kat fazla fıyatı var hiç cihaz kullanmadım ve seslerı de tanımıyorum sadece benım kaybımda yada benzerı kısılerden bılgı istiyorum

çelikyays;
    sana katılıyorum deneyecegım widex yada otıcon

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ses olmadan dudak okuyan birine bir sagir olaraktan sapka cikaririm

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ekremm merhaba...
    Phonex diye bir marka var mı bilmiyorum. Benim bahsettiğim Phonak dünyanın en iyi markalarından biridir. Eğer sizdeki cihazların markası Phonak ise, modeli nedir yazar mısınız?
    Satıcıların ilgisizliğinden dolayı umudunuzu kaybetmeyin. Gerekiyorsa bir başka satıcıya götürüp bunları yeniden programlattırabilir ve cihazınızdan fayda sağlayabilirsiniz.
    Ayrıca Oticon ile Phonak aynı firma değil, tam tersine birbirlerinin rakibidirler. Widex de çok iyi bir markadır. Ama özellik olarak Wideks'in Senso p38 modeli biraz eski bir model, kanal sayısı ve diğer özellikleri Naida ve Sumo DM'e göre yetersiz. Yine de ses yüksekliği diğerleriyle hemen hemen aynıdır.

Birkaç saatliğine de olsa bu denemeler size bir fikir verebilir, sesleri duyup duyamadığınızı görebilirsiniz. Tabii, gönül arzu eder ki bizde de yurtdışında olduğu gibi 30 veya 60 gün deneme süresi olsun.

Yine de denemeden ve tam tatmin olmadan cihaz almayın, aksi halde alacağınız cihazlar mevcut cihazlarınız gibi kutusunda çürümeye mahkum olur.

Size kolay gelsin...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ekremm,
    bugün 20.56'da bu konu ile aynı içerikli bir konu açmışsınız...
    diğerini sildim... buradan devam ediniz...

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sana vereyım ama cıhazlar dijital değil

yukselekrem@hotmail.com lutfen ekleyın yardımınıza ihtiyacım var

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bugün hacettepeye kontrole gittim.doktor bana cihazın değerlendirmesi için işitme testi istedi.test sonucu şöyle.
    Saf Ses Ortalaması (dB) ''PTA''
    Sol Sağ
    Hava 95 90
    Kemik

Konuşmayı Anlama Eşiği (dB) ''SRT''
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    75 90

Konuşmayı Ayırdetme (%)
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    96 88
    dB dB 100dB 100dB dB

Tedirgin Edici Ses Yüksekliği (dB) ''UCL''
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    100 100

Kemikyolu konuşmayı alma (soru-cevap) 45 dB

bende fotokopi olmadığı için aynısını yazdım.test sonucunu yorumlayabilirmizsiniz

bugün hacettepeye kontrole gittim.doktor bana cihazın değerlendirmesi için işitme testi istedi.test sonucu şöyle.
    Saf Ses Ortalaması (dB) ''PTA''
    Sol Sağ
    Hava 95 90
    Kemik

Konuşmayı Anlama Eşiği (dB) ''SRT''
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    75 90

Konuşmayı Ayırdetme (%)
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    96 88
    dB dB 100dB 100dB dB

Tedirgin Edici Ses Yüksekliği (dB) ''UCL''
    Çift Hplr Sol Sağ Aletle
    100 100

Kemikyolu konuşmayı alma (soru-cevap) 45 dB

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

baho75 cok ileri derece isitme kaybin olsada konusmayi anlama esiginiz iyi durumda bana gore siz iyi bir dijitalle super diyim anlarsiniz konusmalari

bende size hacettepeden bi soru sorayim
    su koleastotam icin gene levent beyin elini opmem lazim lazimda soylentiler hic hos degil
    soyle ki benim kokleardan oturu kulak yollari bozuldugundan her doktora ameliyat olamiyorum
    simdi 1 subattan beri ogretim uyeleri muayene ameliyat yapmiyorlarmis hukumetin yeni uygulamasi sonucu ucret olmadigi icinuzuldum cok
    acaba siz ogretim uyesinemi gittiniz yazabilirmisin isler nasil hacettepede

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım geçmiş olsun. Sınıra dayandığını görmek üzücü (((( benim iki kulakta 100'ün üzerinde. bende oticon sumo vardı. buna rağmen ince kuş sesli kapı zilini duyamazdım. tv - buzdolabı çalışma sesini de duyamazdım. kaybım ilerledi. sumo bile fayda etmemeye başladı. tüm cerrahi riskleri göze alıp ameliyat oldum. çok şükür sorunsuz geçti. ve implant sayesinde bahsettiğim bu hassas tınıları - sesleri duyabiliyorum. yürürken hışırtıyı bile duyuyorum. üst kattaki komşumun çocuklarının konuşma seslerini bile duydum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12