Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babanız söylenenleri iki kez tekrar ettiriyor ise televizyonu çok yüksek sesle dinliyor ise onun işitme kaybı 35 desibelden fazladır. odyo testini yaptırdığınız yerdeki odyometri cihazında kalibrasyon bozukluğu olabilir başka bir yerde yeniden odyometri testi yaptırın. odyometri cihazı veya odyo testini yapan odyometrist hatalı test yapmış olabilir.
    eskiden 35 desibele doktorlar rapor yazıyor idi halaa yazan doktorlar var. ama önceden faturayı devletin normal memuru onaylayıp fatura miktarı ödeniyor idi. ama şimdi onaylama işlemini memur yapmıyor. sgk da faturalar doktorlar tarafından inceleniyor ve tıbbi uygunluk veriliyor bu verilen uygunluğa göre devlet memuru ödemeyi yapıyor. eğer işitme kaybı 35 db ise ve hastane doktoru cihaz gereklidir yazmış ise sgk daki doktor işin doğrusunu yaparak 35 db ye cihaz verilmez diye tıbbi uygunluk vermez ve kurumda faturayı ödemez.
    sınır her iki kulaktan birinde en az 40 desibel işitme kaybı olmalı diyebiliriz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bende ısıtme sorunu yasıyan olarak yazsammııı
    mavı zaman neden babanıza bırseyı ıkı kee soylemekten televızyonun sesını bıraz yukseltmesınden rahatsız oluyorsunuz
    ınsan pskolojısı problemler cogalıp hayatın ınsanların ne dedıgı ınsanın canını sıkmaya kendı kendıne kalmaya fırsatı olmayınca bazı seylerı dınlemeden televızyonun sesını tercıh edebılırmı
    emın olun ısıtme cıhazının problemlerı cıhazı takmak sıkıntısı hıcte hos degıl
    ben ıddıa edıyorumkı o kadarcık bır ısıtme kaybıyla babanız ısıtme cıhazını alsanız bıle kullanmaz

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe
    ben ıddıa edıyorumkı o kadarcık bır ısıtme kaybıyla babanız ısıtme cıhazını alsanız bıle kullanmaz
    shukufe ye aynen katılıyorum.kullansa bile işine yaradığına inancından değil sizin zorlamanızla kullanacaktır.

Üye
    abahcivan Avatarı

Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar,
    benim işitme kaybım da 38-40 dB,(otoskleroz sebebiyle)en az 10-12 yıldır da bu şekilde ve cihaza ihtiyaç duymadım çünkü ailem ve arkadaşlarım bunu biliyor benimle yaşamaya alışkınlar.Nasıl ki ben iyi göremeyen babamla ya da burnu hiç koku almayan annemle yaşamaya alıştıysam,bu konuda dikkatliysem onlar da benimle konuşurken dikkat ediyorlar.Aslında bunun için çaba sarfetmiyorlar kendiliğinden gelişiyor.
    Şimdi işitme cihazı kullanmak istiyorum bunun sebebi
    1)işyerimde kaybım olduğunu kimse bilmiyor bilmelerini de istemiyorum,bu sebeple de sorun yaşıyorum.(yargılamayın lütfen bu benim tercihim,iş hayatı farklı.)
    Bilmedikleri için de zaman zaman çok kısık sesle konuşuyorlar,arkamdan alçak sesle seslenebiliyorlar,özellikle müdürümün konuşma tarzı kısık ses ve bazen onu yanlış anlayarak yanlış bir iş yapıyorum.

2)yakında bebeğim olacak,başka odada olduğum zaman onu duyamayabilirim.

Uzun saçlı bir bayan olma avantajımı kullanarak kulak arkası bir cihaz kullanmaya karar verdim ama tabi vivatone gibi yani bakınca direk görünmeyen saçımın kolayca örteceğibir cihaz kullanacağım,hala araştırıyorum.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden kulak arkası düşünüyorsun ki

kaybın çok az

çok rahat dışarıdan görünmeyecek kadar küçük kanal içi cihaz kullanabilirsin.

bir işitme merkezine git meseleyi onlar çözer.

Üye
    bluex Avatarı

Son Giriş
    28.05-2009
    Saat
    10:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arrkadaşlar ne yazık ki her işitme cihazı satan merkezde odyoloji eğitimi almış bir çalışan bulunmuyor. Böyle oluncada buralara giden hastalar mağdur oluyor. Mutlaka işin eğitimini almış kişilerin işitme cihazı uygulaması ve satışı yapması lazım. Kullanıcılarda tek markaya bağlı kalmadan ama yine de özellikle bilinen markalardan şaşmadan deneme yapmalı ve öyle cihaz almalılar. Bilinen markalar en azından her zaman için servis ve diğer konularda yardımcı olur. Bir sorun yaşadığınızda karşınızda muatap bulursunuz.

Kulak içi cihazlara gelince CIC dediğimiz bu modeller hafif, orta ve orta-ileri dediğimiz işitme kayıpları için uygundur. Fakat ileri ve çok ileri derecedeki işitme kayıplarını karşılamaz. Yeterli gelmez. Sırf görünmez diyerek işitme kaybınızı karşılamayacak bir cihaz kullanmayınız. Verim alamazsınız. Paranız boşa gider. İşitme kaybınız az ise memnun kalırsınız. Fakat unutmayınız ki kulak içi cihazlar aynı zamanda hem daha pahalıdır hem de daha hassastırlar, kullanımda dikkat isterler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hos geldiniz bluex
    isitme sorununlu arkadaslara yardim eden bilgili ellere muhtaciz
    bizler alisveriste olsun iletisim sorunu yasiyanlar cok magdur olanlariz
    iyi hos odyometrist calistirsinlar satici bayilerde sanki egitimleri bilgileri yeterli gibi gozukmuyor dolastigim yerlerin cogunlugunda gordugum kadariyle odyometrist gecinenler
    yeni mezun olanlar helede
    tecrubeli bilgili olanlarini soylemiyorum
    okuldan yeni mezun olanlarinda oyle bi yeterlilik goremiyorum acikcasi
    bizler icin sirasinda kbb doktorlarindan daha onemli olan odyometristlerin egitimine egilecek bir kurum varmidir

Üye
    bluex Avatarı

Son Giriş
    28.05-2009
    Saat
    10:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle hoşbulduk, teşekkür ederim.
    Odyometristlerin yetersizlikleri konusunda söylediklerinize katılıyorum fakat bu söyledikleriniz ne yazık ki her meslek grubu için geçerli. Benim için en önemli olansa bir odyometristin mutlaka kendisini geliştirmeye çalışması ve mutlaka İŞİNİ SEVMESİ. İşitme engellilerin psikolojisinden anlamak ve daha hassas yaklaşmak gerek. Bununla birlikte işinde kendini geliştirmişte olursa kesinlikle başarılı olur odyometrist arkadaşlar.
    15 yıldır bu işte olan birisi olarak her zaman yardımcı olmaya hazırım. İşiniz gerçekten zor. Sizlere hitap eden meslektaşlarımın kendilerini sizlerin yerine koyarak hareket etmesini beklerim. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan, bir engelli adayıdır. Yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Bu yüzden kendisi engelli olmayanların işi sadece ticaret olarak görmemesi lazım. Yarın aynı şey kendi başlarına, çocuklarına, yakınlarına gelebilir. İnsan kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yapmamalı. Burada sözüm özellikle engellilerle ilgili iş yapanlarda. Konum olduğu içinde özellikle işitme cihazı satanlara. Çok hayati bir hizmet verdiklerini unutmasınlar. Hem engelli hem de genel anlamda maddi imkansızlıkları olan kişilerle karşı karşıyalar. Vicdanlarıyla hareket etmelerini öneriyorum. Sevgiler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12