Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam bu forumda yeniyim. oldukça yararlı bir forum... forumdaki arkadaşlarımdan bir hususta bilgi alacağım.

benim sol kulağımda 83 sağ kulağımda 93 db kayıp var. yeni bir işitme cihazı alacağım. güçlü kanal içi işitme cihazı düşünüyorum.
    gittiğim bir firma yetkilisi bana yakın bir zamanda starkeyin s serisi çıkacak dedi. istersen onu bekle dedi. bende kanal içi olacağı için beklemeyi uygun gördüm... a

rkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa bana detaylı bilgi verirse gerçekten çok makbule geçecektir..

bi de cep telefonuyla rahatlıkla konuşma imkanım olabilecek bir işitme cihazı tavsiye ederseniz sevinirim.

vereceğiniz bilgilere şimdiden çok sevinirim...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Starkey mi aman kardeşim o cihazdan uzak dur..,
    Sana tavsiye edecegim bir kaç marka var phonak,oticon ve widex bu markalar kendini kanıtlamış markalardır..

Ayrıca şu linke bakmanı rica ederim.
    http://www.engelliler.biz/forum/isit...maz-oldum.html

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben starkeyin s serisinden bahsediyorum abi. ayrıca okuduğum kadarıyla bu arkadaşı sorunu giderilmiş ve cihazından oldukça memnun gözüküyor. çünkü fabrika hatası burada anlattığına göre. ben cep telefonuyla rahat rahat konuşabilecek bir cihaz istiyorum . bahsettiğiniz markalar benim işitme kaybımda işitme kaybımda göz önünde bulundurularak bütün ihtiyaçlarımı giderebilecekmi.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bahsettiğim markalar dünyada kendini kanıtlamış markalardır ve bu markalar senin işitme kaybına güzel sonuçlar verecektir.......

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam forumcu arkadaş senin işitme kaybın sol ileri derece sag çok ileri derecede dolayısıyla kulak içi iyi olmaz sana,kulak arkası daha iyidir bende çok ileri derece işitme kaybı var kulak arkası kullanıyorum.starkeyden alma ilker arkadaşın tavsiyesine uy benim her kulagada starkey kulak arkası aldım 1 senede 2kez bozuldu.birini çöpe attım.ilkerin bahsettigi markalardan al hayırlı geceler

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet ben de yorgun savaşçı'ya katılıyorum, işitme kaybınız ileri derecede olduğu için kanal içi cihaz size uymaz. bunu bilmesi gerektiği halde, sırf cihaz satabilmek adına size s serisi çıkacak ondan alın tavsiyesinde bulunmaları dahi starkey'den uzak durmanız için yeterli sebeptir! kendim de dahil olmak üzere, starkey kullanıp da memnun kalana bugüne kadar rastlamadım. bir kere, hizmet kaliteleri çok yetersiz. ilker arkadaşımızın dediği gibi, oticon, phonak ve widex'ten şaşmayın ve de kulak arkası modellerine bakın.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Aynı şeyleri bende söyleyebilirim. 1 sene kullandığım starkey cihaz hiç arız yapmadı belki ama dünyanın cızırtsını duya duya kafamı şişirdi. Ayrıca her işitme merkezinin söyleyeceği şey olan yüksek işitme kayıplarında kanal veya kulak içi cihazın kullanılamayacağı,çünkü yetersiz gelecektir. Ben Oticon Sumo Dm modelini kullanıyorum ve çok memnunum, cep telefonuylada konuşabiliyorum. Bence o S serisi dediği şeyi bekleyeceğine git dolaş özellikle oticonu dene derim. Denemekten insan ölmez di mi

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yorgun savaşçı, çok ileri derece işitme kaybınız varmış. ALLAH sizede, banada bu forumdaki bütün arkadaşlarımada ŞAFİ sıfatıyla tecelli etsin. amin... yorgun savaşçı kardeşim, hangi marka cihazı kullanıyorsun? ve ne kadar verim alıyorsun? telefonla rahat konuşabiliyormusun? sorularıma cevap vermeniz işitme cihazı alma konusunda bana bir fikir verecektir.

Üye
    yorgun savaşçı Avatarı

Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar forumcu kardeş vardiyalı çalıştıgım için 3 vardiya çalışıyorum bu hafta 4-12 vardiyası eve gece 1 de geliyorum.şu anda starkey kulak arkası anolog kullanıyorum 2 tane her iki kulaga biri 2 sefer bozuldu çöpe attım .tek sol kulakta takıyorum,2 kulakta taktıgım zamanlarda aşırı bir basınç yapıyor gibi hiissediyordum sanki kulak patlayacakmış gibi nerden geldigi belli olmayan gürültü vardı.karşımdakini sözlerini 4 numaraya kadar cihazı açsamda hem çok az bir ses hemde acıtıyordu.ancak dudaklarını okuyarak ve dikkatli bir şekilde gözlerle takip ederek anlamaya çalışıyordum.ssk lı oldugum için anlaşma yapmış starkey ssk ile ucuza verdigi için özel alsak 2-3 milyar vercez bende yüzde 20 sini ödeyerek aldım cihazı.verime gelince dijital kulak arkası olsun analog olsun sadece cihaza ses geliyor ayırt edemiyor nerden geldigini bulamıyon verim çok düşükcep telofonda konuşamıyorum telefon cihazi engelliyor,cız ,cız ,cızdiye ev telefonda ses geliyor anlamlandıramıyorum.cevap verirken sanki hoporlardan ses çıkıyor gibi sesim çok yüksek cıkıyor dengeliyemiyorum.bu tip sorunları en iyi şekilde çözebilecek bir cihaz olmalı .starkey bir şeye yaramıyor.arkadaşların tavsiye ettigi cihazları denebende ilerde başka cihazları deniyecegim.hayırlı geceler

Üye
    tacar Avatarı

Gerçek Adı
    –
    Son Giriş
    27.01-2013
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu arkadaş merhaba bende iişitme kaybım sol 75 db sağ 72 db ileri derecede sensorial işitme kaybım var bu işitme testtiyle starkeyden dığıtal cihaz almaya gitim ben kanal içi cihaz istedim sana bu işitme testiyle kanal içi uygun değil dediler ben ısrar ettim ve aldım 3 yıl oldu 2 kez arızalandı gürültülerde çok rahatsız ediyordu dışarda araba sesi çok geliyor diye kulağımdam çıkardım cebime koydum ve orada cihazımı kaybettim şimdi hayatta bedava starkey cihaz versin gene almam da bir de telefon sesini hiç almıyor sana tavsiyem octicon cihaz hemde sana kanal içi cihaz tavsiye etmem alırsan sonra pişman olursun en iyisi kulak arkası bence ben de octicon kulak arkası almaya çalışıyorum

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticon un 90 db e kadar kulak içi cihazı cıkcak istersen onu bi dene. ayrıca phonak da da 90 db e kadar kulak içi cihazlar mevcut ama cok da tavsiye ettikleri soylenemez, bi cihazı son gucunde kullanman o cihazın omrunu kısaltabilir ve de otmenin alasını da yapabilir. kanal içi dedigin kulagın tamamını dolduran cihazlardansa senin kaybına uygun birsuru cihaz var ancak kulak arkasından daha itici bi gorunume sahip

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kullanıyorum oticon go pro kulak arkasını kullanıyorum oticon go pronun kulak içide var ama ben kulak arkası aldım memnunum bi deneyin derim

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çözümsel anlamda bir işe yaramıyacak ama...kendi deneyimlerimle kulak içi işitme cihazının faydasını göremezsin.keşke görsek,

bende kelimeleri ayırt etme işitme kaybından önce başladığından kulak arkasınında faydası olmadı...bu konuya umarım benim gibi olanlar değilde fayda görenler yazar bende sende sorunumuza çözüm buluruz.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

selamun aleyküm :
    sol total işitme kaybı sağ kulakta saf ses ortalaması 45 db kanal içi cihaz kullanıyorum .nedense ince sesleri çok iyi algılayabiliyorum ama kalın sesler özlliklede fısıltı şeklindeki kalın sesleri duymakta zorluk çekiyorum bunun bir ayarı varmı ?
    birde sağ kulağıma sizce ne tür cihaz takabilirim kulak arkası kanal içi yada komple kanal içi bu yeni çıkan serilerden bahsediyosunuz ben hastalığımı pek araştırmadım ama bana yardımcı olun lütfen

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    forumdaki arkadaşlarımın tavsiyeleri ve yönlendirnmesiyle starkeyden kesin olarak vazgeçtim. starkeyin sabıka dosyası çok kabarıkmış. şu anda oticon agil power cic veya oticon agil mini rite modellerini düşünüyorum. ankaradaki idis işitme merkezi yada i-mer işitme merkezine gidip deneyeceğim. fiyatı biraz tuzluymuş. ama özelliklerine bakılırsa çok iyi bir cihaz. özellikle üç boyutlu ses özelliği çok daha cazip geliyor bana. aşağıda oticon agil'in özellikleri var. değerli arkadaşlar bu özelikler konusunda ne düşünüyorsunuz. bilgileriniz için şimdiden teşekkürederim...

Standart özellikler:
    • Binaural işlem ( her iki işitme cihazı birbiri ile haberleşerek işlem gerçekleştirir).
    • Dalgalı Linear Kazanç
    • Binaural senkronizasyon
    • Üç boyutlu gürültü yönetimi
    • Binaural koordinasyon
    • 10 kHz'e genişletilmiş bant alanı
    • Öne odaklanma
    • Yaşam boyu öğrenme
    • Kendi sesim
    • Dinamik feedback iptali 2
    • Binaural Dinamik feedback iptali 2
    • Power Bass
    • Müzik derinliği