Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fezayücel Avatarı

Son Giriş
    06.12-2012
    Saat
    09:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sağ kulağım orta dereceli, sol kulağımda da İleri derece S/N tipi işitme kaybı var şu anda
    elimde iki takım olarak tam 4 adet işitme cihazım var ve her iki marka da benim müzik çalışmalarımı rahatlatmadı
    birisi interton cic, diğeri odio line cic
    en iyi şekilde müzik yapmamı sağlayabilecek işitme cihazı hangi marka veya modeldir. bu konuda deneyimli ve bilginiz var mı ?

FORUMDA araştırdım bu konu ile ilgili bir açıklama yoktu

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Arkadaşım sana 2 marka tavsiye edebilirim oticon ve phonak deneyim görüp alabilirsin..

Üye
    fezayücel Avatarı

Son Giriş
    06.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu iki marka nın cic modelleri yeterli derece de kanal içeriyor mu yoksa kulak arkası modellerden mi bahsediyorsunuz

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en iyi müzik yapabildiğiniz cihaz en iyi duyduğunuz cihazdır... oticon ya da phonak markalarının her ikisinin de CIC ve BTE modelleri mevcut... ilker'in dediği gibi gidip deneyip en iyi sesi hangisinden alıyorsanız onda karar vereceksiniz..

CIC cihazlarda var mı bilmiyorum ama artık BTE (kulak arkası) bir çok dijital cihaz 3-5 programlı üretiliyor... müzik, gürültü bastırma, kapalı alan, açık alan gibi programları var...

bu arada ben de işitme engelliyim ve 20 yıldır klasik gitar çalıyorum... son 1-2 yıldır işitme kaybım çok ileri derecede seyrettiğinden eskisi kadar çalamıyorum gitarımı... ama sizde henüz orta derecede bir kayıp varken bu yeteneğinizi kullanın...

sevgiler...

Üye
    fezayücel Avatarı

Son Giriş
    06.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Anti Oksidan detaylı olarak cevaplandırdığınız teşekkür ederim.

Henüz yaşım genç sayılır (38) haklısınız fırsatları iyi değerlendirmek açısından bence de en iyisi bte olan kulak arkası cihaz kullanmak kanal içi cihaz ile müzik yapma isteğimin tek sebebi belki sesleri kaçırmadan piyasaya çıkabilmek ne kadar etkiler bilemem çünkü toplumumuz gördükleri zaman daha fazla yüksek sesle cevap vermeye çalışıyorlar bunu sizde takdir edersiniz Saygılar

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba...
    piyasadaki çoğu işitme cihazının frekans aralığı 100 ila 5000 hz arasındadır. oysa müzikal eserlerin kullandığı ses aralığı çoğu kez bu sınırların dışında kalabilmektedir. bu nedenle, müzisyenlerin veya müzikle ciddi olarak ilgilenenlerin frekans aralığı daha geniş olan işitme cihazlarını tercih etmeleri gerekir. aksi halde müzik eserinin bütününü anlasanız dahi, dinlediğiniz şey, kimi notaları duyamayacağınız için işitmesi normal bir kişininkinden daha farklı olacaktır. oticon ve phonak gibi markaların üst modellerinin frekans aralığı oldukça geniştir. örneğin phonak'ın audeo modellerinde frekans aralığı 100-8300 hz arasındadır. size tavsiyem cihaz tercihi yaparken bu hususu göz önüne almanızdır.
    iyi günler dilerim.

Üye
    fezayücel Avatarı

Son Giriş
    06.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim hunsal dikkate alacağım çünkü gerçekten önemsiyorum

Üye
    Hoop Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    18:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı şeyi Televizyon için soracaktım ne zamandır.

Ağır işitme kaybı olan birisi TV'yi daha rahat nasıl izleyebilir
    yani özel bir TV mi gerekiyor, özel bir kulaklık mı ?

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hoop;
    arkadaşımızın konusunu bölmek istemem,
    aradığınız sistemler aşağıdaki linklerde mevcuttur ama ileri ve çok ileri işitme kayıplarında işe yaradığını sanmıyorum.. yine de ilgili firma ile görüşmenizde fayda var... sevgilerimle...

Bernamed. Sennheiser İşitme Yardımcıları

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hoop,
    Tv dinlemek için bütçenize göre farklı alternatifler mevcut. En ucuz seçenek, uzunca bir kablosu olan (örneğin 5 metre kablolu Philips kulaklıklar var) kulaklıkla TV'yi izlemek. Fakat bu durumda TV'nin dışarıya verdiği ses kesileceği için odada başkaları varsa onlar TV'yi dinleyemez. Bunu önlemek için RGB çıkışı olan bir müzik seti veya amfiden yararlanabilirsiniz. TV'nin arkasındaki scart çıkışına üzerinde in-out düğmesi olan bir scar adaptörü takın. Buna takacağınız RGB kabloyu amfi veya müzik setinin RGB yuvalarına takın. KUlaklığı da TV'nin değil amfi veya müzik setinin kulaklık girişine taktığınız zaman TV sesi kesilmeksizin siz TV'yi kulaklığınızla dinler ve ses ayarını amfi/müzik seti üzerinden yapabilirsiniz.

Eğer bütçeniz elveriyorsa, Phonak'ın FM vericilerini öneririm. Bunların en ucuzu 2000 TL civarında satılan EasyLink FM verici ve MyLink neckloop alıcıdır. (Yurtdışında 550 euro'ya satılmakta.) EasyLink vericiyi TV'nin yanına koyarsınız, boynunuza MyLink alıcıyı takıp, işitme cihazınızı da T (telecoil) konumuna getirerek evin başka bir odasından dahi dinleyebilirsiniz.
    FM Vericiler - Aktif Duyu Bireysel

Daha uygun bir alternatif ise, Oticon bayilerinde satılan PhonicEar Minicon TV sistemidir. Fiyatı 151 euro, gayet hesaplı. Bu cihazı da TV'nin arkasındaki scart yuvasına takıyorsunuz. odanın süpürgeliklerinin altından odanın dört bir yanından bir kablo geçiriyorsunuz, kabloların ucunu Minicon'un arkasındaki yuvaya takıyorsunuz. Bu cihaz sesi endüktif dalgalara dönüştürüyor, ve siz de odanın herhangi bir yerinde işitme cihazınızı T (telecoil) konumuna getirerek sesleri duyabilirsiniz.
    PhonicEar Minicon TV Sistemi Duyuyorum.com

Gerek TV, gerekse müzik dinlemek için işitme cihazında telecoil (T) özelliği bulunan (ki çoğu kulak arkası modelde bu özellik vardır) tüm arkadaşlarıma mutlaka "neckloop" adı verilen bir tür kulaklık edinmelerini mutlaka tavsiye ederim. Bo kulaklık kulağınıza değilde kolye gibi boynunuza takıyorsunuz. Sesleri manyetik dalgaya dönüştürüp işitme cihazınıza iletiyor. Ben bunu, hem cep telefonunda kullanıyorum hem de müzik ve TV dinlemede yararlanıyorum. İlgilenen arkadaşlar olursa nasıl kullanıldığını detaylı olarak anlatabilirim.
    RNID.org.uk: Shop: Product category A to Z: Conversation amplifier accessories

Üye
    fezayücel Avatarı

Son Giriş
    06.12-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgi ve alakanıza teşekkür ederim önemli olan geniş bir şekilde bilinçlenmek bence ne kadar rahat duyarsak o kadar iyi oluyor mutlu olmak kadar güzel bir şey yoktur

Yasaklı Üye
    Razcall Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    15:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme cihazı takıyorsan bend e tatmin olma sınırlarını düşük tut.Sonuçta bu mekanık bir alet sana gerçek kulağın verdiği tatmini vermez.Sadece tavsiyem olduğu kadarıyla yetin.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

feza yücel ben de müzik aşığı biriyim.. kou başlığınıza şimi denk geldim.. benim işitme kaybım ile ilgili en üyük korkum bir müzik dinleyememek ve şarkı söyleyememek.. ben işitme problemim yüzünden konsevauar hayallerden vazgeçtim.. bgüne kadar sesimi duyan herkes konservatuar okumalıydın sen diyor ama problemimi kimi biliyor kimi bilmiyor.. arkadaşlarımız çok güzel bilgilendirmişler ama ben maddi durumdan dolayı maalesef tavsiye ettikeri cihazları da aksesuar niteliğindeki parçaları da alamam.. özelle müzk hayatınızda başarılar diliyorum.. inşallah bi gün ben de kendimi müzik hayatının içinde bulabilirim.. hayal de olsa güzel.. sevgi ve sağlıkla kalın...

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 yıldır sennheiser ie-8 kulaklık kullanıyorum. hem bilgisayarda, hem telefonda, hemde mp3 playerde her girişe uygun uzatma kablolarıda piyasada mevcut. ayrıntılı sormak istediğin bişey varsa cevaplarım.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu bahsettiğiniz modele nereden ulaşabılırım ve fiyatı nedir?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon