Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cansu sen baska bayıde ayar duzelttırmek dersen
    ankarada 50 lıra ıle 140 lıra arasında dedılerdı ehh onemlı degıl dıyosunda
    her gıttıgın bı kulp takıyo yesyenı cıhazına
    bırı bu senın kaybına gore degıl sp degıl up olacaktı aldıgın yer yanlıs vermıs ehh yapalım bakam
    bırı ee bu cıhaz boyle o paraya ne beklıyodun sunu alıcaktın
    bırıde ben bu markayı degılde sunu onerırıdım bana geleydın cıhaz almaya ama bı yapalım bakam fıttıngı dıyo
    yane herkes kendı cıhazını satmak dururken baskasının pıslıgını neden temızlesın 100 140 lıra ıcın
    bu cıhaz satıcıları bollugunda buda normalmıs gıbı gozukuyo
    satanın sorumlulugu olmayan bı dunyada yasıyoruz

Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

shukufe aynen doğru söylüyorsun güzel bir tespit....
    satanın sorumluluğunda olan cihazı kullanıcı neden bedelini ödesin mantık dışı zaten istanbula gitmek de otobüse parayla bilet alınıyor cihaz ayarı için de ücret sözkonusu bu işin suistimale yapılmaması için denetim gerekiyor bu işi otokontrolü kime ait acaba?
    ben analog cihazı kullanırken cihazda potans ve düğme ayarını kendimiz belirliyorken dijital cihazlara sadece işitme merkezleri ayar yapabiliyor paraya para kırıyorlar hele ki satan kişi bu işi beceremeyince başka yere havale ederek bu işten sıyrılıyor birilerinin bu işe dur demesi lazım

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

dephyr denetımmı dedındı
    o ne kı denetımı kım yapıyodur dıyosun gelen denetımcı salondakı satafata bakıyo herhalde bence
    bı gırseler o odyo odasına bır cıhaz ayarı yaptırsalar gorurlerdı
    neysekı bunlar azınlık sonradan dolastıgım yerlerde
    bıde denetımcı sagırlardan olmadıktan sonra onların derdı degıldır accuk agırlarsın olur bıter sagırlar babanın oglumu
    eskı cıhazlarda kendın potans ayarıyle yaptıgın ses degısıklıklerını soyldınya
    bu phonak alan unutsun bunu ama dıger cıhazlarda var
    bıde ustelık gıttıgım bernafon satan bırı sıemens satan bırı gaestekı odyocu sagolsunlar cok ıyı ayar yapmaya calıstı hepsı
    bıde arkasında volum kontrolu var bu cıhazlarda tekerlegımsı onu asagı yukarı cevırınce oluyomus
    artık bıda phonak satan yerlerın semtıne bıle ugramıycam
    hem ayarını olabılecek en yuksek sesle yaparlar hemde otomatık program gecısı dıye tek bagıran programla kalıyomussun

Üye
    dephyr Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

@ cansukara bir gelişme var mı? yaptırdınız mı?

Üye
    CANSUKARA Avatarı

Gerçek Adı
    ismican
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır daha henüz gitmedim. Şhukufe sağ olsun döktürmüş gene çok canı yanmış belli morelim bozuldu, bende o sözleri duyacağımı biliyorum satış yerlerinden.ama artık bunlara alışmalıyız herkes satış yapmaya çalışıyor biz uyanık olmak zorundayız.o da nereye kadar çoğu zaman onların anlattıklarına inanıyoruz buna da zorunluyuz bi yerde, ellerine düştüğümüzü onlarda biliyorlar. Bizi koruyan bir derneğimiz yada vakfımız olsa hakkımızı ararlar belki bu kadar rahat olamazlar.Her satış merkezlerine zorunlu odyolog koysalar çünki pahalı cihaz satıyorlar ama bilgili kişiler az o zaman satmasınlar bu kişilere sınav yapsınlar. Öğretmenler bile öğretmen olarak mezun oluyorlar ama göreve başlamak için tekrar öğretmenlik sınavına giriyorlar.Satış merkezlerindeki oddiyomentisler %60, %70 lere kadar ayar yapabiliyorlar bizim gibi ileri derece işitme kayıplarında yetersiz kalıyorlar.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    138

gerçekten biz işitme engelliler çok şansısız,sözde kaliteli cihaz alıyoruz,ve bir sürü para ödüyoruz ama yinede sıkıntımız bitmiyo malesef,ben ankara gibi bir yerde ne simense ne otinona adam gibi bir ayar yaptıramadım, attım bi köşeye duruyo şimdi,bütün firmalar malesef bizleri kandırma taktigiyle çalışıyo,herşey satana kadar sattıktan sonra yüzüne bile bakmıyo,onun için her zaman diyorum cihaz markası önemli degil,öenmli olan kaliteli yerlerden alabilmek,tabi burası türkiye malesef,allah yardımcımız olsun arkadaşlar...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

dıplomaya guvenmeyın ben odyometrıstten alıyom dıye cok guvenmıstım fosmus dıploma bı kagıt barcasıymıs duvara asılan
    eskı cıhazımı alırken sormustum odyometrıst degılım demıstı kursa gıttım sadece demıstı semranım
    ama ılk ayarında cıhazıma tapar olmustum
    yaptıgı kalıbın rengı kotuledı artık dıye hala bu gunlere kadar kullandım utanarak doktor fılan gorunce
    ama naparsınızkı bı uyan kalıbım olmamıstı sımdıye
    odyologların cıhazları buyuklere ayar yaptıgını duyarsanız bana da haber verın

Üye
    CANSUKARA Avatarı

Gerçek Adı
    ismican
    Son Giriş
    16.11-2015
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shukufe ben odyolaogdan bahsediyorum. kaldıki sen odyomantis olmayan birinden bahsediyosun senin ayarını nasıl yapıyor peki diplomasız odyomantis olmayan biri çok şaşırdım. Her konuya faklı ilginç yorumlar yapıyorsun.hep negatif. Dalga geçiyorsun .Odyologların bilgilerini o kadar çalışmalarını sen sıfıra indiriyorsun.Bazan yazdıklarına inanamıyorum sırf muhalefet olsun diyemi yorum yapıyosun anlamadım bi türlü.bu sitede birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz birbirimizi gelişmelerden haberdar etmeye çalışıyoruz.iyiki her kez senin gibi yorum yapmıyor yoksa bu sitenin adı tartışma sitesi adını alması lazım.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

ya ole cansu napalımkı sende yanlıs anlıyomussun
    annem derdı kı
    oynamaya bılmeyen kız davuldan gorurmus

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yelizzz Mesajı Gör
    acil izmirde veya manisada güvenilir oticon işitme cihazi bayii arıyorum bana yardımcı olun cihazımın ayarı bozuldu ayarını yaptırmak istiyorum
    Yolunu bu tarafa düşürürsen beklerim.. Adnan Menderes Bulvarındayım, Aydın Merkez'de... )

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar.... Hiç boşuna gerilip canınızı sıkmayın. İşin aslı şu ki ; bu eğitimler bizlere verilirken yani Odyometri Teknikerliği süresince pek çok ders eğitimi almaktayız. Aldığımız dersler Teorik de olduğu gibi , hastane stajlarında pratik de oluyor.. Ancak bir işitme cihazı firmasında cihaz proglama gösterilmiyordu. İşitme cihazının ne olduğu , hangi parçalardan oluştuğu, parçaların tek tek görevlerinin ne olduğu gibi .. vs vs ... Şimdi bu bilgiyi alan bir odyometrist , eline aldığı işitme cihazına bakıp bakıp , derste okuduklarını hatırlamaya çalışarak program yapamaz... Mezuniyet sonrasında şunla yaşanılıyor. İş imkanı konusunda devlet bizleri tanımıyordu ve hemşirelik kadrosunda 1 kişi çalıştırıyordu. Dolayısıyla insanlar Yüksek Okul mezunu olarak başka işlerin peşine düşüyorlardı. İşitme cihazı dünyası yeni bir iş alanı oluturmaya başladıkça daha da yaygınlaştı. ANCAK... Bu cihazların hepsi yurt dışından geliyor ( şimdi yerlisini de yapmaya çalışıyorlar da , o hooo ) ve her marka cihazın kendisine ait bir program ayarı var... Bu ayarlamaları ve cihazların özelliklerini öğrenebilmesi için de bazı firmalar elemanların çok özellikli yaklaşıyor. ancak Sürekli yer değiştiren bir odyometrist firma firma gezerse elbette bir noktaya gelemez. Herkes satış yapıp para kazanmanın derdine düşerse de amaç sağlığa hizmet etmekten çıkıyor. Halbuki amaç iyi bir hizmet ve kalite olduğunda , firmaya ve cihazlara yeterince hakim olduğunda , devamı kendiliğinden geliyor. AKSİ olursa ne oluyor ; sonuç bu forumda yazılıp paylaşılanlar gibi oluyor. KUMAŞGÖSTEREN TERZİDİR. elbetteki çok güzel cihazlar var. Ancak iyi bir merkayı ve iyi bir odyometristi bir arada bulabilmeniz malesef biraz şansa kalmış durumda sizler için. Hiç kötümser olmayın. Hiçkimsenin ruhunu da karartmayın. Ümitsiz olmayın lütfen. Bu paylaşımlar sayesinde doğru noktaları bulabilirsiniz belki de.. şu nu da bilmelisiniz ki, Odyolog odyometristten çok daha iyi cihaz programlar düşüncesini de bence unutun. Çünkü yazımı bir daha okursanız cevabı kendiliğinizden bulacağınıza eminim.. MUTLU OLUN, POZİTİF OLUN ARKADAŞLAR... Kötü yaklaşımlara kim olursa olsun izin vermeyin. Teknoloji de her geçen gün ilerliyor.. Ne kadar yakalayabilirsek o kadar şanslıyız. Sevgiyle kalın hepiniz )))

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

ılk once kendısıne meslegıne saygı
    derman olmaya cıktıgı yolda ılgılendıgı hastasının ısıtme kaybının cesıdı
    elındekı cıhazın nası ses verdıgını ne tıp ısıtme kaybına oldugunu
    en en en onemlısı yuksek seslerın konusmaya degıl kulagın olmesıne yardımcı oldugu kafasına basması
    para para paraymıs tabıde eger gelen musterısının derdıne care bulmak degıl satıs yapmaksa gorevı ıste bun u bırkere yaparlar
    ıs dıplamadan once ınsana ınsan oldugu bılıncıyle yaklasması
    memnun olanlar etrafındakılere bunu cok sevınerek soylıyecek sattıgından baskaları vasıtasıyle daha bır suru musterı bulacak ıyı nıyet bılgıyle cıhaz satan yerler

Üye
    ceremicem Avatarı

Gerçek Adı
    Betül
    Son Giriş
    17.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MARMARİS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

çok haklısın söylediklerinde. yapılan yanlışların sonunda ortaya çıkan sonuç , tamamen bu anlattıkların işte.. Bunun bilincine varabilmesi için ve mesleğin hakkıyla yerine getirebilmesi için ciddi bir eğitim verilmeli. Üstelik teknik bilgi dışında bir eğitim olmalı bu. Mezun olmuş olan arkadaşların işitme cihazı sektöründe çalışmaya başlamadan önce bu konulara dair mutlaka bir sertifikalı eğitim programından geçmeleri gerekli. Çünkü her mezun odyometrist cihaz satacak diye bir kaide yok. Bu sadece meslek mezunları için bir iş kapısı. Ama herkes bu işi yapmaya uygun değil malesef. Hak veriyorum sana .

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    06:18
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Odyolog odyometrist hikaye bu ayar meselesi fazla abartılıyor bence.

Siz hiç cihazların kalitesiz olduğunu düşündünüz mü? işitme cihazı teknolojisinin çok geride olduğu aklınıza geldi mi?

Cihazların klavuzlarında yazan özellikler palavradan ibaret.Herşey reklam üzerine dönüyor.Geri kalmış teknolojiyi size gülen, mutlu görünümlü kadın erkek resimleriyle pazarlıyorlar.Tamamen aldatmaca.

İşitme cihazı teknolojsiyle uğraşan firmalar sabah akşam yatıyorlar.Yeni yaptıkları hiçbirşey yok.

Şimdilerde IIC (invisible in canal) diye bir palavra çıkardılar ki sormayın bu sözde teknoloji (!) 20 kişiden 1 ine hitap ediyor.Onların da memnun kaldığı muaallak.Ama bunu abartıp vitrine koyarak size daha kalitesiz ve daha fazla kar vaat eden cihazlarını sunuyorlar.

Toplumda duymayanların sayısı ne kadar azsa rant da o kadar azdır.Dolayısıyla dünyada işitme kayıplı birey sayısını artıracak olağanüstü birşeyler olmazsa bu tembel rantçı firmaların yeni teknolojiler üretip bize getireceklerini bir 30-40 sene daha beklememeliyiz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    91

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    logın sen yenılere bakmaaynen ole ıste
    bırazıcık eskı cıft mıkrofonlu gurultu onleyen cıhaz ıste bızlere olacak hemde accık ucuza verırler
    cok paralar vermeyelımkı hayal kırıklılıgı olmasın

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon