Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaa muzo hepten gidiyo sesler diye panik oluyodum benim prof, pek ne diyim burnu kaf daginda soru sormak icin destur lazim dinlemiyo bile sirasinda
    dustuk iste ellerine naparsin kolestotam ameliyatlarini 6 ayda bir yapalim diyo bende gitmiyom o da bana garez zorda kalinca ameliyat oluyom iste benim koklear macerasi
    senin dedigin [yuksek sesten isitme cihazi kullanip cikarinca duymamak] iste bu iyi oldu yazdigin
    kok hucre bende ilgiyle takip ediyorum ama odleklkte yapabiliyom doktorlardan sitkim siyrildi iyice

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

kulak icinde olmamasi gereken yerlede olan yabanci cisimmis deri kalintisi kist gibi seylermis
    koklearda bana cok mudahale olmustu
    ondan oldu bu kostotam belasi gokce
    her daim damoklesin kilici bende

Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    Muzaffer bey sizin kaybınız ileri derecede takip ettiğim kadarıyla. Cihanızdan gerçekten yukarıda bahsettiğiniz kadar memnun musunuz hala? bir işitme cihazının insanı böyle mutlu etmesine inanmak zor. Benim çevremde de cihaz kullananlar var. Ben bugünlerde yavaş yavaş işitme kaybı yaşıyorum, sonumu bilmiyorum. Doktorlar da birşey söyleyemiyor. Allah yardımcımız olsun.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

miracle84;
    muzo arızalı cihaz kullandığından ve duyduğunu anlamadığından işitme kaybını ileri derecede sanıyordu... ama cihaz tamire gidip geldikten sonra hayatında ilk defa sinyal sesini duyunca o da biz de ileri derece olmadığını anladık..

eğer yavaş yavaş bir işitme kaybı başlangıcı yaşıyorsanız panikleyip üzülmenize gerek yok... çünkü hafif işitme kayıpları için kanal içi cihazlar oldukça faydalı olabiliyor... çevremde kanal için kullanıp yaşam kalitesi düşmeden hayatını devam ettiren insanlar var...

orta derecede kayıplar için çok iyi ve ileri derecede kayıplar için de oldukça güçlü cihazlar var... eğer iç kulak sinirlerine bağlı bir işitme kaybı yaşıyorsanız tedavisi şimdilik malesef yok... ben 20 yıl işitme cihazı kullandım, hayat kalitemde bir düşme olmamıştı... zira tıp ve teknoloji baş döndürücü bir hızla ilerliyor... 5-10 yıl sonrasında ne tür gelişmeler olacağını şimdiden kestirmek çok zor... bu açıdan bakarsak üzülmenizi gereksiz buluyorum... gününüzü doya doya yaşamanız dileklerimle...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

miracle84;
    evet gerçekten duyuyorum ve sesler temiz.. düşün dün gece 23 de evim 3 katta cam açıktı sokakda bir arabanın alarım sesini dehşet içinde duydum... polis gibi hemen cama atlaıdm kim lan o bak polise veririm sizi lan diye

bagırıdm aslinda hırsız filan yok kedi ne halt yemişse arabanın altindna kaçti )) anla yani az hava atalim dedi DUYUYORUM.!!!

Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kulaklarınızda kaç desibel kayıp var merak ettim açıkcası ayrıcaaa çoooookkk çooookk daha güzel duymanız dileklerimle, herkes için..

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sag 90 db sol 90 db yazıyor test de ama cihaz kullanmadan önce sağ sağ %60 sol %60 idi

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 5 yıl içinde 60 dan 90 zana düştü.. ama ben şunu tesbit ettim.. cihaz kullanmaya başladım kulaklar düştü sebebi ise. beyin yüksek sese alışıyor cihazı çıkarınca hiç birşey duymuyorsun.. odiyo teste gidince işde gerçek işitmen ortaya çıkmıyor bunu net şekilde ögrendim... benim kullandığım cihaz kanal içi cihaz... ve duydugum sesler normal sesler degil...

o yüzden ci,haz ile odiolar anlaşamıyor.. düşünsene ben en son test 90 db yazıyordu sol ve sağ.. 90 db kaybetmiş biri normal cihazla o sesleri duyamaz

KATILIYORMUSNUZ BANA.?

Üye
    miracle84 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya 90 db kayıplı birinin kanal içi bir cihazdan verim alması da ilginç. Ben sizi anlamadım

Duyduğum sesler normal sesler değil ne demek acaba?

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani şöyle diyeyim geçen yazdığım gibi araçla gidiyorsun saga döneceksin sinyal vermen gerek işde o sinyal ses çıkartiyor.. onu duymak gibi..

evde oturyorum arabanın alarmı çaliyor. onu duymak. 20 metre ilerde 2 kişi konuyor duymak gibi... 90 db ye göre bu mümkün gözükmüyor..daha önecede duymuyordum cihazla .. ama cihaz bi gitti geldi garim Allah herşes degişti sesler çok net ve temiz.. ayırıyorum şimdi insan sesini görültüyü ambulans sesini ezan sesini. ama kalabalık 3/5 kişi aynı anda konuşursa karişiyor biraz

demeki 2 yıl boşu boşuna o bozuk cihazı takmasaydım şimdki gibi olsaydı 2 yılda çok yol gitmişti kulaklarım galiba

bunları diyorum yani kanal içi dedigim kulagın içinde dışdan görünüyor.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işde banada tufa geldiği için.. garibime gittiği için şaşıyorum. normal değil yani ama testtimi scner yaparsam buraya koyacagım

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o ne lo ne demek bera şu kualgına birşey koyuyorlar sonra minik bir aletle iki kulak arasındaki sesi ölçen mi diyon

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ben o testi biliyorum ismini bilmiyormuşum bak nasılda cahalmişim yaptırayım tamam evde vardır arşivimde heheheh sakatlık arşivi kurcalarım akşama artık

Üye
    cedoyk Avatarı

Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şu an 9 yaşında olan oğlum için 2007 yılında para ödeyerek aldığım STARKEY DESTİNY 400 her iki kulak içinde kullanmaktayız, diyorum ama aldığımızdan beri memnun kalamadık ,önceleri çocuk tam olarak şikayetini belirtemiyor düşüncesi ile ufak tefek ayarlarla geçiştirdik..ama bu 2 sene zarfında toplam cihazları 6 defa servisine götürdüm. en son geçen hafta götürdüğümde çalışmıyor diye verdiğim cihazın bana pillerini değiştirin deyip geri göndermeleri oldu ancak eve geldiğinde cihaza taktığımız pille çalışmadığını tesbit ettim. önceki götürdüğüm yeri kadıköydü ,kızdım bu sefer şişliye götürdüm iyi karşıladı derdimi anlattım çok kereler götürüp getirdiğimi ve cihazın dijital oluşundan çocuğun yaşça büyüdüğünü ve işitme ile ilgili gelişmelerini nasıl takip edileceği programlarının yenilenmesi gereklliği varmı gibi konuları da belirttim. cihazın birini bıraktım bitince çocukla birlikte gelip kontrolünü yaparız dedim ve çıktım ..2 gün telefon geldi pil kontokları arızalı değişecek ve program swici ile ilgili bişeyler daha söyledi ücret olarakta 60 tl istedi.
    öylesine sinirliydimki hiç bişey düşünmeden cihazı iade istedim defalarca götür getir ve sonrasında garanti süresi bitmiş ücretli demeleri beni gerdi.. haksızlığa uğradımı mağdur olduğumu düşünüyorum ..merkezlerine mail atmak durumu izah etmek istedim ama siteleri yapım aşamasındaymış ..bana bu konuda bir yol gösterirseniz sevinirim arkadaşlar. saygılar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12