Sayfa 7 / 22 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba divanespartacus

sana tavsiyem
    1-2000 yılında aldığın cihaz kullanman gerektiğini gösteren rapor ve işitme testini
    2- 2007 de özel bir hastanede yaptırdığın işitme testini

bunlarıda yanına alarak şimdi yani 20008 de iyi bir işitme merkezine gidersiniz. şu an ki yaptırdığınız testi ve önceki yapılan testleri oyometrist arkadaşla birlikte karşılaştırıp incelersiniz. işitme kaybında artışlar olmuş mu. yoksa 2000 de de aynı 2007 de de aynı ve bu gün yaptırdığınız testtede aynı ise yani bir yükselme yok sabit ise
    (siz saten bu şekilde de duyabildiğinizi ve halinizden memnun olduğunuzu söylüyorsunuz.ama insanların yüzüne bakarak konuşursam anlıyorum bakmazsam anlamıyorum diyorsunuz. demek ki siz duyarak anlamıyorsunuz dudak okuyarak anlıyorsunuz. size şunu sormak istiyorum müzik dinleye biliyromusun. arkanda konuşulanları görmediğin çevrendeki farklı sesleri mesela dışarıdan geçen bir arabanın sesini diğer odadan sana seslenenleri çamaşır makinası bulaşık makinası klima gibi makinelerden gelen sesleri duyabiliyormusun. eğer bunların farkına varabiliyorsan senin işitme kaybın çok çok düşüktür.)
    böyle bir durumda cihaz kullanmasanda olur diye düşünüyorum.
    ama ben bu sesleri duyuyorum ama anlamıyorum dersen açıkcası durumunu göz önünde bulundurarak yine cihaz kullanmanın sana çok fazla bir katkısı olacağını sanmıyorum.
    ama ben bu sesleri çok az duyuyorum veya duyamıyorum diyorsan kesinlikle cihaz kullanmalısın.

ayrıca farklı zamanlarda yaptırdığın 3 farklı testler aynı değilde bir artış varsa yine kesinlikle cihaz kullanman lazım.

inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Üye
    divanespartacus Avatarı

Son Giriş
    16.08-2008
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vision arkadaşım sana ne kadar teşekkür etsem inan bana azdır senin gibi dürüst bilgiler sunan birini bulmak büyük şans benim için tekrar teşekkürler. senin gib insanlar ne kadar çoksa çevremizde hayat o kadar kolaylaşıyor ve güzelleşiyor. teşekkürler.

Üye
    divanespartacus Avatarı

Son Giriş
    16.08-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili vision 2000 yuılı ile 2007 yılı arası testlerde pek bir ilerleme yok aslında ancak benim algılama seviyem düşmeye başlamış(odiyometrisim böyle söyledi en son)bu raporda konuşmayı alma eşiği sağda 45 db solda 35 db- / saf ses ortalaması(500-200 Hz) sağ 50 sol 37 / konuşmayı ayır etme sağ %64-"85 db" sol %92 "75 db" sonda ise sağ kulakta hafif sol kulakta çok hafif derecede sensorinal tip işitme kaybı saptanmıştır diyor. gelelim sorularına
    müziği veya televizyonu çokı yüksek sesli dinleyince anlıyorum evde makina seslerini çok yakın değilsem duymuyorum ve diğer odadan bana seslendiklerinde duymuyorum ancak yüksek sesle seslenildiği zaman duyuyorum.
    ben profosyonel bir yardım almak istiyorum elbette ticari değerini kazansın hizmet merkezi ancak ben sadece bir ticari değer değilim ben sağlığıma kavuşmak için oraya gidiyorum ve pek sabırlı biri değilim bu anlamda daha önceki yazışmalarını okuduğum için nerede çalışıyorsun demeyeceğim anladığım kadari ile söylemeyeceksin ancak en azından bana istanbulda bana gerçekten yardımcı olacak bir kaç nokta teleffuz edersen sevinirim. ben en son idisin şişli magazasına gitmiştim oradada tabiri caiz ise yolunacak kaz gibi görüldüğümü algıladıgım için bi daha gitmedim ve şimdi yeniden bu tavır ile karşılaşmak istemiyorum (belkide ben öyle algıladım ama bana böyle hissettiren birde satış görevlisi vardı " ki odiyometrist değildi " sıradan bir insandı) bu konuda bir açılım yaparsan çok sevinirim saygılar
    Not: bu sorunu yarın çözmeyi düşünüyordum ama yazışmaları beklemeye karar kıldım bunu için senden acele cevap bekliyorum

BU ARAD SSK NIN BANA CİHAZIN NE KADARINI ÖDEDİĞİNİ DEĞİLDE ÖDEMEYİ NASIL YAPTIGINI SORABİLRMİYİM DEMEK İSTEDİĞİM NASIL BİR PROSÜDÜR UYGULANIYOR RAPORU NERDEN VE NASIL LAIYORUM YADA ALIYORMUYUM HEYET Mİ OLMALI YOKSA ODİYOMETRİS YETİYOMU

TEŞEKKÜRLER

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili divanespartacus

verdiğin bilgilere göre çok fazla bir işitme kaybın yok
    ama kesinlikle kanal içi dijital bir işitme cihazı kullanmanı bunun için daha fazla beklememen gerektiğini tavsiye ediyorum. çünki çevrendeki sesler sana göre az olduğu için duymuyorsun. işitme cihazı çevrendeki sesleri yükselteceği için artık diğer odadaki kişi size çok yüksek sesle seslenmeyecek onun normal seslenmesini işitme cihazın yükseltecektir. televizyon müzik çalar ve diğer makinaların yanına yaklaşmana gerek kalmıyacak bunların sesini işitme cihazı yükselterek senin kulağına aktaracaktır.

oticonun şişli şubesinden cihaz alıpta memnun olan büssürü hasta var. o an belki sen öyle hissettin veya o an seninle ilgilenen kişide bir problem olabilir. bu demek değildir ki oticon tüm hastalarını yolunacak kaz gibi görüyor. böyle bir benzetme maksadını aşan bir benzetme olur. sana ve tüm cihaz almayı düşünenlere tek bir marka ile kendilerini sınırlamalarını tavsiye etmiyorum en az 3 farklı marka deneyin sesleri karşılaştırın en rahat ettiğiniz ve en ekonomik olanı tercih edin.
    normal bir bayiye ideceğinize cihazın ana satış merkezine gitmeniz veya bayisine değilde kendisine ait şubesine gitmeniz daha isabetli ve ekonomik olur.

ssk nın ödemesine gelince
    önce bir hastanenin Kulak burun boğaz doktoruna gidip işitme kaybın olduğunu ve işitme cihazı kullanmak isetediğini söyleyeceksiniz. doktor sizi odyoloji bölümüne gönderip işitme testinizi isteyecek. odyometristin yaptığı testi tekrar aynı doktoraa götüreceksin ve doktor reçete yazarak seni sağlık kuruluna sevk edecek iki resimle rapor bölümüne müracat edip sağlık kurulu raporu alacaksınız.

elinizdeki sağlık kurulu raporu reçete ve işitme testiniz ile beraber bir işitme merkezine gideceksiniz. cihazlar denenecek ve beğendiğiniz bir modeli satın alacaksınız. hangi marka ve model aldığınız cihaza göre faturanız ve evraklarınız satıcı tarafından hazırlanacak. diyelimki cihazı 1000 ytl ye aldın. eğer aldığın markanın protokolü varsa 800 ytl yi geçmiyecek şekilde ödeme yapılır. mesela bir cihaz vardır protokolü 650 diğeri vardır protokolü 1100 ytl. 650 ytl olanı seçmişseniz ssk size 650 ytl den katkı payını düşerek (çalışanda %20 emeklide %10) sen çalışansın senden %20 yani 130 ytl düşecek ve 520 ytl alacaksın.
    ama 1100 ytl lik protokolü alınca en fazla 800 sınırı olduğu için 800 den %20 kesilecek yani 160 kesilecek ve size 640 ytl ödenecek.

Üye
    divanespartacus Avatarı

Son Giriş
    16.08-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

:? :? çok teşekkür ederim.vision gerçekten senden aldığım bu bilgiler beni çok rahatlattı bu arada widex 'i önerirmisin :? :?

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe
    eeee bulnescim bak gordunmu bide akpnin kdvesiyle basin derde giriyo
    :cry:
    BIZLERE BILGI VERMICEN GALIBA
    Merhaba,
    Bugün tekrar gidiyorum oraya.
    Kesin olan sonuçları sana pazartesi günü buradan bildireceğim merak etme

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili divanespartacus

widex'i önermesine öneririm çok iyi bir markadır. ama çok da pahalıdır.

senin için uygun olan 2 kanallı 3-4 programlı bir cihazı hemen hemen her markada bulabilirsin. gidipte çok fazla detaya girmene bence gerek yok. 2-3 bin ytl lik bir cihazlada işitme problemini giderirsin 700-900 ytl lik bir cihazlada. tabii ki ikiside aynı demiyorum.bu her tip işitme kayıpları için tabiiki geçerli değil ama senin kaybın çok fazla olmadığı için sadece sana özel bir durum var. ben senin yerinde olsam 700-900 ytl lik bir cihaz alırdım.

ayrıca widex inde 700-900 arası olan cihazlarıda var. ucuz olanı tercihde edebilirsin. widex'in bir modeli ucuz diğeri pahalı diye ucuz olan kalitesiz anlamına gelmez.

karar senindir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

benım ısıtme cıhazı canta 780d ılk programda cok memnun kullandım
    benım ısıtmemde cok kotu cıhaz takmadıgımda hıc ses duymam
    aradan zaman gecınce bayıye tevızyonun sesınıde duymak ıstıyorum o sesı acsana bıde tabak canak gurultusu kıs dıye gıttıydım dıjıtalya cıhazım
    oh aman butun sesler acıldı ses kısma dugmesı ıslevını gormuyor
    bayı bana kulagını temızlet buson var odyo cektır dedı
    ıyı guzel busonları temızleteyım cıhazın sesını napayım ustelık ımplant deneyımımden sonra fecı bır nefret olustu bende doktorlara karsı
    ıstermısın buson cıkaralım dıye cok az olan duymama da zarar versın doktor dıye paranoyakca dusunceler ıste
    gecen boru degıscek dıye mecburen gıttım bayıye bayı terkedılmıs gıbı cal kapıyı kımse cıkmaz
    sımdı vısıon hocam ben bunu tamıre yollarsam cıhazsız bırgun bıle dayanamıycam yedek bır cıhaz almayı kafaya koydum
    benım cantaya programı duzeltebılcek programını bılen baska bır marka onerebılırmısınız bana
    ordan hem yedek bır cıhaz alsam hemde sevgılı cantamın programını duzelttırsem dıye dusunuyorum bana bır onerın olurmu vısıon tesekkur ederım

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam shukufe

hangi ildesin.

ona göre sana bir yer tavsiye edebilirim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ankaradayim

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA SHUKFE

CANTA 780 CİHAZINI EN GÜZEL ŞEKİLDE PROGRAMLATA BİLECEĞİN ANKARADA 3 YER VAR. SANA HANGİSİ YAKINSA ORAYA GİDERSİN. BENİM TAVSİYEM BU ÜRÜNÜ TÜRKİYEYE İTHAL EDEN GÜMAŞIN KENDİ ŞUBESİ OLAN ANKARA ŞUBESİNE GİTMENDİR.

1-GÜMAŞ ANKARA ŞUBESİ Tunus Caddesi No:90/1 TEL: 0 312 468 94 16
    2-İ-MER İŞİTME Menekşe 2 Sokak No:19/17 Kızılay TEL: 0 312 419 53 14
    3-TEK SES İŞİTME Ataç 1. Sokak No:3/1 Yenişehir TEL: 0 312 432 38 92

BİR ÇOK İŞİTME MERKEZİNDE PROGRAM BULUNABİLİR AMA BU ÜÇ FİRMA DIŞINDAKİ YERLER PROGRAMI ÇOK PROFOSYENELCE BİLMEYEBİLİRLER.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cok tesekkur ederım vısıon
    ısıtme cıhazı aldıgım yerde odyo olcumu yapılmıyor acemı olarak aldımmı desem
    sonradan ısıtme cıhazının ıse yaradıgını anladıktan sonra arayıs ıcıne gırıp daha guzelını alayım dıye arastırdıgım gıttıım bayılerde hep odyo olcumu yapıyorlardı odıometrıst calıstırıyorlardı
    su sagır kulakla ankarada hangı hastaneye gıdıp odyo cektırmeye kalksam 3 ay sonraya gun verıyorlar
    o gun gelıncede benım hastaneye gıdesım olmuyor

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel bir işitme merkezinde yaptırdığın odyo testi ile devlet hastanesinde yaptırdığın odyo testi çok farklı olabilir. devlet hastanesindeki odyometri cihazı eski tip bir odyometri cihazı veya kalibrasonu yapılmamış bir odyometri cihazı olabilir. böyle bir cihaz odyometristin de yanlış test yapmasını sağlar. saten genelde hastane doktorlarıda dışarıda test yapılmasını isterler.

sana tavsiyem özeel bir işitme merkezinde test yaptırmandır.hatta programı yaptıracağın yerde testinide yaptır ve tüm bu işlemler için 30 ytl den fazla para ödeme gümaş ankara şube merkezine gidersen hiç para ödemezsin. rastgele bir firmaya bayilik vermişsiniz ve o firma beni mağdur etti. ölçüm yapamadı.program yapamadı ben sizi yeni buldum benim garanti süresinde bayinizden alamadığım hizmeti, şimdi siz vicdani olarak vermek zorundasınız dersin. garanti kapsamında değil derlerse garanti kapsamında iken bana bayiniz hiç bir hizmet veremedi yi anlatırsın.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Vision,
    Öncelikle bilgi ve deneyiminizi bizimle paylaştığınız için size teşekkür ederim.
    Ben de cihaz konusunda sizin önerinizi almak istiyorum. Her iki kulağımda da çok ileri derecede işitme kaybı var. (250-70 db, 500-75 dB, 1000 95 dB, 2000-100 dB, 4000-100 dB) Halen bir kulağımda analog Rexton markalı, diğer kulağımda ise Starkey Axent II markalı dijital işitme cihazı kullanıyorum. Rexton cihazımdan çok memnundum fakat artık neredeyse 15 yıldır yağmurda, nemde, sıcakta kullana kullana ömrünü tamamlamak üzere. Diğer cihazımdan ise açıkçası çok da memnun değilim, amplifikasyonu yetersiz kalıyor. Volümünü biraz arttırmak istediğimde feedback yapıyor, hem ben hem çevremdekiler rahatsız oluyor. Velhasıl, bugünlerde yeni bir cihaz almak istiyorum. Gönlümde Phonak'ın yeni çıkan super power modeli Naida V var ama fiyatı çok pahalı (2650 YTL!). Oticon Sumo DM de beğendiğim bir başka model (O daha makul, 1900 YTL civarı). Sizce bu cihazlar nasıldır? Bunlardan başka önerebileceğiniz bir cihaz var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vısıon yazdıkların karsısında nasıl saskınlıklar ıcınde kalıyorum bılgısızlıgıme artık nasıl bızlerı bılgılendırıp nasıl dualarımızı aldıgını dusunebılıyormusun
    ne vardı su ıdıs denende suslu gururlu kıbar kelımelerını bılgı ıcınde kullansaydı demekkı ınsanlar cesıt cesıt
    bende odyo olcumunu hastanelerde guzel yaparlar derdım yanılmısım meger ısın puf noktalarını burdan senın yazdıklarından ogrenıyorum okuyanlar ıcınde oyle faydalıkı
    ınsallah sıtemız devamı oluroturan bogamızda bızlere boyle bır bılgı hazınesıne sebeb oluyor
    sız gumas dıyorsunuz bende gumastan aldıgımı sanıyorum ısıtme cıhazımı garantısı daha dolmadı
    kocaman gumas tabelası vardı aldıgım yerde dısarıda
    ıcerıdede oyle verdıgı garantı belgesındede oyle
    ama odyo olctur deyınce burda nıye oyo olcumu yapılmıyor deyınce burda yok eskısehırde yaptır dedı
    sız odıometrıst degılmısınız deyınce degılım dedı gorevlı
    ısıtme cıhazı boyle yerlerde desatılıyormus sırketmısss ama

Sayfa 7 / 22 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon

Başlığın Etiketleri