Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugggu Avatarı

Son Giriş
    10.08-2008
    Saat
    00:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vision mesajlatini okudum.Ben gecirdigim begin kanamasi sonucu kulaklarikm duymaaz oldu ileri duzey duymuyorum.earnet pp144 analog cihazim var ama sesleri hic net duyamiyorum hep hisirtili hic anlasilmiyor :S
    Doktorlar senin duyabilcegin dijital cihaz olmaz diyolar . sen ne dersin bu konuda

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabab ugggu

bir işitme testi yaptır ama sadece hava yolu olmasın kemik yolu ve konuşmayı ayırt etme v.s gibi diğer testlerinide yapsınlar.

bu test sonucunu bana bir şekilde ulaştır. mail at .mail adresimi özelden gönderiyorum sana.

"Doktorlar senin duyabilcegin dijital cihaz olmaz diyolar" kesin sonuç değildir. dijital cihazlada çok rahat duyabilirsin. ama sürekli analog cihaz kullandıysan dijitalde aradığın performansı bulamaya bilirsin.

test sonuçlarını görüp rahat kullanabileceğin bir dijital cihaz tavsiye edebilirim

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

kulakiçi konusuna sormuşum yanlışlıkla :mrgreen:
    slm vision bu bölümün gurusu sensin galiba 1-2 konuya göz attım genelde konuyu toplayıcı sen olmuşsun 8)
    babmda da işitmeyle alakalı sorun var artık bizide rahatsız etme noktasına geldi. tvnin sesini fazla açma, 2-3 kere dediğimizi tekrarlatma vs..
    sağlık kurulu raporunda;"hastanın tm sağlam olup,r:38db l:35db işitme kaybı mevcut olup, sağ kulağına "kulak arkası ,özel kalıplı dijital" orta dereceli işitme cihazı kullanılması uygundur. kararı var.
    bu nedenle babama da bir cihaz almanın arefesindeyiz. doktor bir marka önermiş ama öylece bırakmış model belirtmemiş.
    biz neye göre bakacağız firmadan babamın ihtiyacı olandan daha üst modeli önermesinler :wink: hangi teknik özelliklere bakacağız bilemedik.
    2.sorum ssk emeklisi olduğundan ne kadarını devlet karşılar bir konuda 800den bahsedilmiş doğru mu?
    3. sorum "odyo çektir" cümlesine takıldım nedir bu? babmın yaptırması gerekir mi?

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba mavi zaman

38 db ye çok rahat kulak içi cihaz kullanabilirsiniz.
    ama kulakta akıntı varsa yara oluşmuşsa gibi sebeblerden dolayı doktor kulak arkası önermiş olabilir.
    veya doktorlar hasta özellikle istemez ise genelde kulak arkası yazarlar.bu onlar için alışkanlık gibi birşeydir. doktora ilk gittiğinde sadece başım ağrıyor dersen sana aspirin verir. nasıl ve ne şekilde ağrıdığını incelemez ise başı ağrıyana aspirin verilmesi gibi kulak arkası yazılmasıda normal olabilir.
    doktor kulak içini yapısını v.s. incelememişte direk işitme testi sonucuna göre kulak arkası işitme cihazı yazmış ise kulakta akıntı kulak kiri yara vesair yoksa kulak içide çok rahat kullanabilir.
    ama baban yaşlıdır. kulak kirine akıntısına dikkat etmez cihazı temiz kullanamaz bakımlarını kontrollerini yaptıramaz ise bende kulak arkası kullanmasını tavsiye ederim. ama babanız cihaza gözü gibi bakacaksa kulak içi alabilir. çünki çok hafif işitme kaybı var. 38 db ye hemen hemen her marka kulak içi cihaz uygun olur.

eğer kulak içi almak isterseniz reçete ve raporunuzu yazan doktara gidip kulak arkası ibaresini düzelttirip kulak içi yazdırmanız bu düzeltmeyide paraf ettirip kaşe imza yaptırmanız gerekmektedir. bu kulak arkası raporla kulak içi cihaz alamazsınız. yada doktora düzelttiremez iseniz; başka bir doktordan sıfırdan başlıyarak yeni istediğiniz gibi rapor yazdırabilirsiniz.

doktorun herhangi bir markayı önermesine gelince, sadece tavsiye olsun diye tavsiye etmezler genellikle. %80 X markasından pirim alır. çünki X firmasının doktorlara prim verdiğini doktorları yurt dışı tatillerine gönderdiğini fuarlara kongrelere gönderdiğini bu piyasadaki herkes biliyor. %10 X cihazlarını tanır bilir, o yüzden tavsiye etmiş olabilir. %5 çok pahalı ve lüks bir cihaz olduğu için sorun yaşamayacığınızı düşünerek tavsiye etmiş olabilir. % 5 te diğer sebebler diyebiliriz.
    sadece doktor tavsiye etti diye doktorun tavsiye ettiği markayı almak artık size kalmıştır.

babamın ihtiyacı olandan daha üstü model cihaz önermesinler demişsin. bu bikere satıcının işine gelmez. size neden daha fazla özelliği olan üst model cihazı versin ki size hangi cihazı verirse versin siz o cihazla duyacaksınız çünki fazla bir işitme kaybınız yok. ucuz cihazı vermek varken daha pahalısını vermez. bu konuda rahat olun. saten ucuzda verse pahalıda verse yani alt modelde verse üst modelde verse sizden aynı parayı bir şekilde alır.
    hangi teknik özelliğine bakacağız demişsin.
    çok fazla kaybın olmadığı için çok fazla teknik özellik arama.tek programlı olmasın bir kaç farklı program yüklenebilsin.cep telefonu ile rahat görüşülebilsin.gürültü bastırma özelliği ve ötme bastırma özelliği olsun,cihaz üzerinde ses açma kapama olmasın bunu cihaz otomatik yapsın sizin için yeterli.

ssk emeklisinin ne kadar ödeme iadesi alacağına gelince
    almaya karar verdiğin cihazın sana geri ödemesini buradan görebilirsin http://www.emekli.gov.tr/bilgi/Malze...uleButon=TAMAM

cihazın malzeme kodu genelde model ismidir. bunu satıcıdan öğrenebilirsin.

odyo çektirmek demek işitme testi yaptırmak demektir.
    doktor size rapor verdiğine göre bu test olmadan rapor verilemez. babanızada bu test saten yapılmıştır.

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

verdiğin bilgiler için teşekkürler vision.
    bende kişisel bir soru sorsam; kulakta herhangi bir zamanda oluşan kısa süreli ağrı neyin işareti olabilir?(kulaklıkla vakti zamanında günde 3saat kadar yüsek sesle müzik dinlerdim onda kalma olabilir mi?)

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba mavi zaman

kulaklıkla vakti zamanında dinlediğin yüksek sesli müzik bugün kulağını ağrıtmaz.

kulağında sürekli değilde ara sıra ağrı olması kulağın nemli kirli olması veya iltihablanması gibi büssürü sebebi vardır.

en iyisi bir kbb doktoruna görünmendir.

kulağın içine bakmadan yorum yapmak doğru olmaz.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar

bir çok arkadaşımız sorularını özelden göndererek yardım istiyor.

LÜTFEN İŞİTME CİHAZI İLE İLGİLİ BENDEN MARKA TAVSİYESİ İSTEMEYİN.

BU FORUMU AÇMAMDAKİ SEBEB İNSANLARI İŞİTME CİHAZI HAKKINDA BİLGİLENDİRMEK.BİR MARKANIN REKLAMINI YAPMAK DEĞİL.

YAKLAŞIK 6 AYDIR İŞİTME CİHAZLARINDAKİ SEKTÖREL SORUNLAR YÜZÜNDEN İŞİTME CİHAZI SATMIYOR İDİM. SEKTÖRDEKİ SORUNLAR KISMİDE OLSA ÇÖZÜLDÜĞÜ İÇİN ARTIK KURUMLARDA ÖDEME YAPIYOR.
    BENDE TEKRAR İŞİTME CİHAZI SATAN BİR FİRMADA İŞE BAŞLADIM. ŞUAN İŞİTME CİHAZI SATIYORUM. EĞER BENDEN MARKA TAVSİYESİ İSTERSENİZ KENDİ CİHAZLARIMI SATMAYA ÇALIŞIRIM. BÖYLE OLURSADA SAMİMİ OLARAK BAŞLADIĞIM İNSANLARA YARDIMCI OLMAK ADINA BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN BURADA BULUNMAK YERİNE REKLAM İÇİN BULUNUYOR OLURUM.

SORUNLARINIZA ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN BURADA DEĞİLİM. BEN OLMASI GEREKENİ SÖYLERİM BİLDİKLERİMİ ANLATIRIM SİZ HANGİ MARKA CİHAZLA ÇÖZÜM BULACAĞINIZA KENDİNİZ KARAR VERİRSİNİZ.

BEN BURADA SADECE BİLGİLERİMİ SİZLERLE ALLAH RIZASI İÇİN PAYLAŞIP SİZLERE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞIM VİSİON VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER. BENİMDEN ANNEM İŞİTME ENGELLİ 25 SENEDİR KULLANIYOR BU AY TEKRARDAN ALACAK KISMET OLURSA EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİ BİZ ANKARADA RİONET MARKA CİHAZ ALDIK SENET İMZALAYARAK ŞİMDİ RAPOR ALACAZ SONRADA FATURA KESTİREREK EMEKLİ SANDIĞINA BAŞVURACAZ SORUM ŞU BU MARKANIN CİHAZINI EMEKLİ SANDIĞI ÖDERMİ SATICI TUTARSIZ KONUŞUYOR BİZDE ALMIŞ BULUNDUK İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM FAKAT KAFAM İYİCE KARIŞTI SANA ZAHMET BU KONUYA BİR AÇIKLIK GETİRMEN HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN SELAMLAR.

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vision izmirdemisniz, bence sizinle yüzyüze yardım almak isteyen izmirlilere ,çalışma yerinizi söylemelisiniz bu reklama girmez diye düşünüyorum en azından dürüst ve teknik ilgisi şahane olan bir engelli dostusunuz kazıklanma korkusu olmadan insanca muamele göreceğimizden emin olucaz valla ben bilmek istiyorum nerede olduğunuzu (yeni bir cihaz için içi kararan bir işitme engelliyim ) selamlar .....

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba h.protez

rionet markasının emekli sandığı protokolü yoktur.

eğer olsaydı satıcı firma siizden senet almaz faturanızı size değil emekli sandığına kendisi keser ödemesini kendisi alırdı.

siz saten cihazı almışsınız. geri ödemesine gelince eğer aldığınız cihaz dijital işitme cihazı ise protokolü olmadığı için ; protokolü bulunan en ucuz cihaz muadili üzerinden ödeme yapılır. bu rakamda döviz kuruna göre 550-600 ytl arasında değişir. birde emekli iseniz ödenecek rakamın %10 u çalışan iseniz %20 side ayrıca kesilir.

ama aldığınız cihaz analog işitme cihazı ise işte o zaman bence rapor ve reçeteyle hastaneyle hiç uğraşmayın. gidin senetinizi kendiniz ödeyin . çünki devlet analog cihaza 128 ytl ödeme yapıyor buda sizin uğraşmalarınıza değecek bir rakam değil.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba semra çetin

malisef izmirde değilim

istanbuldayım

işitme cihazı almadan önce benden bilgi isteyenlere buradan her zaman elimden geldiğince yardımcı olurum. ben işitme cihazı hakkında insanları bilgilendiririm. işitme cihazı hakkında bilinçlenmiş birisi hangi markayı alacak nerden alacak kaç paraya alacak buna kendisi karar verebilir.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim vision verdiğin bilgiler için teşekkürler, sizden ricam biz bu cihazı aldık raporuda aldık emekli sandığı rionet in analog cihazı için 128 de olsa ödeme yaparmı ,ayrıca geri versek bu raporla analog cihaz başka yerden ne şartlarda alabiliriz sizin tecrübelerinize göre bir zahmet yanıtlarsanız minnettar olurum saygı ve selamlar.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili h.protez

emekli sandığı bu raporunuza en az 128 ytl kesin ödeme yapar.

cihazı geri iade etmeniz çok zor olur ama ısrar ederseniz iade edebilirsiniz. cihazı iade etmektense aldığınız yerle görüşüp 800 ytl emekli sandığı ödemesi olan analog cihazlar var.cihazınızın değiştirilmesini isteyebilirsiniz. eğer satıcı aldığınız cihazada 800 ytl ödeme alırsınız diyorsa sizde senetinizin arkasına bu senet emekli sandığından alacağım 800 ytl işitme cihazı bedeline karşılık verilmiştir. eğer emekli sandığı daha az ödeme yaparsa senet miktarı emekli sandığının ödediği rakam kadar kabul edilecektir diye not yazarsınız imzalarsınız satıcıda imzalar. emekli sandığından aldığınız ödemenin dekontu ile gider ne kadar ödeme almışsanız o kadar para öder senetinizi alırsınız. olduya emekli sandığı 128 ytl öderse bu satıcının hatası olduğu için satıcı size bir işlem yapamaz. senetinizin arkasında da böyle bir not olduğu için senetide işleme koyamaz. ama mutlaka senet arkasına bu notu yazdırmanız lazım.
    cihazı iade edebilirseniz küçük bir araştırma ile 800 ytl ödeme alacağınız firmayı ve markayı bulabilirsiniz. emekli sandığı protokolü olan ankarada
    1-medikoses firması size yardımcı olabilir http://www.phonomed.com/tr/bayi.asp?il=06
    2-duysan firması bu konuda size yardımcı olabilir. http://www.duysan.com/iletisim.php
    3- starkey firmasıda size yardımcı olabilir. http://www.starkey.com.tr/images/krokiler/ankara.htm
    bu 3 firmanında emekli sandığı anlaşması vardır.ama 3 ünüde gezip cihaz denemesi ve verilen hizmetleri görmeden karar vermeyin.
    dilerseniz sıfırdan rapor işlemleri başlatarak yeni dijital cihaz raporuda alabilirsiniz.bu raporla istediğiniz yerden istedğiniz markayı alabilirsiniz.bazı markalara fark ücreti öder bazılarına hiç fark ücreti ödemedende alabilirsiniz.
    ama 25 yıl analog cihaz kullanan biri dijitale geçişte çok zorlanır alışamaz. ama kesinlikle dijital cihaz kullanamaz diye bir şey yoktur alışması bir kaç ay zaman alır. bu birazda işitme kaybına bağlıdır.

Üye
    h.protez Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KARDEŞİM VİSİON YARDIMLARIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAĞLICAKLA KAL SELAMLAR.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar kulak arkası dijital iş görür bir işitme cihazını kaça alabilirim vede bildiğiniz iyibir marka varmı ben 3 yıl evvel kulak içi bernofon almıştım( ilk) kez almaz olaydım hiç kullanamadım acayip hışırtı falan yapıyo defalarca ayarlattım kaç kez servise gitti aynı doğru düzgün kullanamadım attım bi kenara duruyo
    şimdi yeni bir kulak arkası düşünüyorum tavsiyesi olan varmı tabi fiatta önemli

Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Başlığın Etiketleri