Sayfa 2 / 22 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sıze nasıl tesekkur edecegımı bılemıyorum vısıon hıc ama hıc bırsey bılmıyormusum ısıtme cıhazları hakkında sayende herseyı cok ıyı anladım bıdaha ısıtme cıhazı alırsam ılk odyometrıst belgesı arıyacagım satıcı fırmadan ondan sonra odyo testı olmayan fırmaya yaklasmayacagım eger tabııkı oyleyse benım aldıgım bayı ankaradan aldım eskısehır mavı hastaneye gıt orda fılanca odyometrıst var ona odyo cektır dıyor ıyımı bıde doktora cıkıp kulak temızletcekmısım ıste deneyımsızlık bendeymıs aydınlattınız artık baya bılınclendım sızın yazdıklarınızı dıkkatle takıp edersem haylı bılgı sahıbı olurum ne olur bızlerı aydınlatmakta devam edın 50 100 mılyonun lafı olmaz cıhaz ıcınde ıyı faydalanırsak

Üye
    hcozalp Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Eline sağlık Vision. Birçok bilgiler bizden saklıyorlar nedense. Sayende bir yaşına daha girdik . Allah Razı Olsun.
    Bu isitme cihazı 27 Ağustos'da aldıydım, bir üst modeli ile değiştirme imkanım var mıdır?

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hcozalp
    Bu isitme cihazı 27 Ağustos'da aldıydım, bir üst modeli ile değiştirme imkanım var mıdır?
    yasal olarak iade veya değişim süresini doldurmuşsun. ama önemli değil bence
    satın aldığın yere git ve elindeki cihazın 2 kanal 3 veya 4 programlı olanını iste eğer cihazının kutusu ambalajı düzgünse içindeki garanti belgesi kullanma klavuzu falan sağlamsa değiştirebilirsin. eğer bunlar da eksikliklerin varsa satıcı belki değiştirmeye bilir. o zamanda cihazın distribütörüne müracat eder falanca yerdeki satıcınız bana yardımcı olmuyor bu cihaz benim için yeterli değil tüketici mahkemesine gidecem demene bile gerek kalmadan cihazın ana distribütörü değiştirir.
    satıcı senden mutlaka fark isteyecektir. bunu ödemen lazım.malisef senden fark almadan sana çok programlı cihaz vermezler.fark olarak 100 ytl den başla en fazla 250 ytl ver.(aramızda :lol: )
    daha cihazın 3 aylık aldığın yer değiştirmezse ana distribütör kesin değiştirir.ama cihazını önce teknik servis inceler her hangi bir hata yoksa cihaza bir zarar vermemişsen (pil kapağı yalama olmamışsa ,kasa veya boynuz terlemeden dolayı kirlenme, veya oksitlenme yoksa,microfon hopörlör enteğre ve diğer kompanentlerinde bir arıza kulak kiri nem oksitlenme yoksa)

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme cihazlarında marka model farkı aranmadan tümünde kdv oranı yüzde sıfıra düşürülmüştür.
    K.D.V Kanununu 17. maddesi 4 nolu fıkrasına 07.07.2005 ten itibaren geçerli olmak üzere 5378 sayılı kanunun 32. maddesi ile eklenen (s) bendi gereği tüm işitme cihazları (hatta özürlülerin günlük yaşamlarında kullandıkları her türlü araç gereç ve özel bilgisayar programları)nın satışı kdv den istisnadır.07.07.2005 ten beri bu kanun var ama uygulama henüz yeni başladı.kimse cihaz alırken kdv ödemesin. ama cihaz tamir ücretlerinde kdv % 18 dir.tamirlerde kdv indirimi yoktur.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ah ulkem vah ulkem ınsanı ne guzel ıyılık yapmıslar engellıye parası cok olan zaten tamırle ugrascagına gıder yenı teknolojı yenı model alır fakır garıbanda eh tamır parasını denklestırsınde bıde kadeveye ayırsın ulkem sakattan aldıgı uc kurus kdvyle zengın olsun

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu özürlülerin günlük yaşamlarında kullandıkları her türlü araç gereç ve özel bilgisayar programlarının satışındaki % 8 olan kdv nin yüzde sıfıra düşürülmesinde büyük çalışmalar yapan başta akp li istanbul milletvekili lokman ayva ya ve diğer milletvekillerine %18 olan yedek parça ve tamir ücretlerinin düşürülmesini talep eden mail lerimizi gönderelim.belki ileride yapılacak mevzuat değişikliklerinde göz önünde bulunduracakları bir not olarak kaydederler.

gerçekten çok saçma mesela işitme cihazını % 8 kdv li alıp % 18 kdv li tamir ettir. bu yanlış de cihazın kdv sini sıfıra düşür tamir ve yedek parça %18 olarak kalsın.
    yapılan iş yarım yapılmıştır. bu işte bir yanlışlık var belki maillerimizle düzeltmelerine vesile oluruz
    saygılarımla

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

valla secım yenı oldu akp ıyıde cogunluk elde ettı artık pasalar pek umudum yokya neyse hep elbırlıgıyle bı deneyelım maıl bombardımanına tutalım

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mail atıpta cevap alan varmı

işte benim aldığım ve yarım saat güldüğüm cevap. aynen aktarıyorum

ilgide kayıtlı yazınızda belirtilen hususlar ileride yapılacak olan mevzuat değişikliği çalışmalarında değerlendirilmek üzere tarafımızca not alınmıştır. başkan adına ahmet ÖĞÜT gelir idaresi grup başkanı. imza

ne kadar mükemmel bir cevap. benim yazdığım yazıya verilebilecek en uygun cevap budur sanırım.başka nasıl cevap verebilirlerdi ki. tamam tamir ve bakımlarda da k.d.v yi yüzde 0 düşürüyorruz mu diyeceklerdi veya düşüremediklerini nasıl anlatacaklardı .

siz olsanız nasıl cevap verirdiniz. :lol:

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

ıyıymıs barı cevap vermeye tennezzul buyurmuslar hazretler yetkılı ve etkılı yelerden bıze o da yok
    bekleyelım secıme daha coook var o zaman dıllerınden bal akar uuu neler neler vadederler

Üye
    semra çetindağ Avatarı

Gerçek Adı
    Semra
    Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vision nihayet sizin sektörden mert yardım sever bir insan evladı çıktı ben izmirli oticon culara kaç kere söyledim ya girin şu siteye insanlara bişiler anlatın reklamınızıda yapın amam genel anlamda yardımcı olun bende analog kullanıyorum bendede yeni her şeye fobi var nasıl geçicem dijitale bilmiyorum şöyle bir yer olsa bi sürü markadan örneklerle radyo tv izleterek sokak seslerini dinleterek beni bir cihaza ikna etse uffffffff ,2001 de aldım ben sanırım bu yıl yenisini alabilirim nasıl alıcaz sağlam ya bu derlermi ? Aramıza hoşgeldin tuşlarına sağlık

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bir yer olsa bi sürü markadan örneklerle radyo tv izleterek sokak seslerini dinleterek beni bir cihaza ikna etse uffffffff ,2001 de aldım ben sanırım bu yıl yenisini alabilirim nasıl alıcaz sağlam ya bu derlermi ? Aramıza hoşgeldin tuşlarına sağlık
    HER İŞİTME CİHAZI SATICISI KENDİ ÇALIŞTIĞI MARKASINI SATMAYA ÇALIŞIR BAŞKA MARKALARI DÜKKANINDAN İÇERİ SOKMAZ.

HER MARKA İŞİTME SATAN BİR SATICIDA EN ÇOK PARA KAZANDIĞI MARKAYI SATMAYA ÇALIŞIR.

GERÇEKTEN KULLANICININ HANGİ CİHAZLA RAHAT EDECEĞİNİ BİLSE BİLE EĞER O CİHAZDAKİ KAZANACAĞI PARA MİKTARI DAHA AZ İSE NE YAPAR EDER SİZİ DAHA FAZLA KAZANDIĞI BİR CİHAZA İKNA EDER.

KÜÇÜK BİR ÖRENEK:

BİR İŞİTME CİHAZI MERKEZİNE GİDEN AHMET BEY KENDİSİ İLE İLGİLENEN SATICIYA DER Kİ :

BEN BİR İŞİTME CİHAZI ALACAM. PARASI ÖNEMLİ DEĞİL. YETERKİ RAHATÇA DUYABİLEYİM. İNSANLARI ANLAYAYIM. BENİ RAHATSIZ ETMESİN.SİZ İŞİTME CİHAZINI ÇOK İYİ BİLİRSİNİZ BEN İLK KEZ ALACAM. BANA EN İYİSİNİ EN GÜZELİNİ EN KİBARINI VERİN.

SATICI GÜLÜMSER BUYRUN DER

1. CİHAZ DENEMESİ DENEME YAPILAN İLK CİHAZ 5000 YTL LİK BİR CİHAZDIR. AMA SATICI CİHAZIN ÜCRETİNİ SÖYLEMEZ. SADECE DENEME YAPAR. AHMET BEY MEMNUN OLUR AMA BAŞKA CİHAZLARDA DENEMEK İSTER.
    2.CİHAZ DENEMESİ CİHAZ 4000 YTL LİK BİR CİHAZDIR. AHMET BEY FARKI PEK ANLAMAMIŞTIR.
    3. CİHAZ DENEMESİ CİHAZ 3000 YTL LİK TİR. AHMET BEY BU DAHA FARKLI BİRDE ŞUNA BAKALIM DER
    4. CİHAZ DENEMESİ 2000 YTL LİK BİR CİHAZDIR. AHMET BEY DİĞERLERİNİDE DENEMEK İSTER.

10 ADET İŞİTME CİHAZI DENENMİŞTİR. HİÇ BİRİNİN FİYATI AHMET BEYE SÖYLENMEMİŞTİR.

10 DENEMEDEN SONRA BU MU ŞU MU O MU DERKEN SONUNDA 100-200 YTL LİK ANALOG BASİT BİR CİHAZIN SESİNİ DAHA ÇOK BEĞENİR AHMET BEY VE . TAMAM BU NU ALIYORUM DER.

ARTIK AHMET BEY KARAR VERDİ CİHAZI ALACAK PARADA ÖNEMLİ DEĞİL.

SATICI DERKİ AHMET BEY SİZ İŞİTME CİHAZININ EN KRALINI SEÇTİĞİNİZ. BU CİHAZ EN İYİSİ EN GÜZELİ İŞİTME CİHAZLARININ BABASI BU CİHAZ. SATEN ÖYLE OLMASA SİZ BEĞENMEZDİNİZ.

BUNUN ŞÖYLE ÖZELLİKLERİ VAR BÖYLE ÖZELLİKLERİ VAR.

AHMET BEY TAM İKNA OLMUŞTUR SORAR SATICIYA TAMAM NE KADAR BUNUN FİYATI
    ALICI CEVAP VERİR 5000 YTL
    AHMET BEYDE UYANIKTIR KENDİNCE PAZARLIK EDERLER AL AŞAĞI VUR YUKARI 4000 YTL YE BİTER PAZARLIK.
    SATICI AHMET BEYE DERKİ BAK SEVİLDİĞİNİ BİL SANA 4000 E VERDİM BÖYLE KRAL CİHAZI

SONUÇ : AHMET BEY ÇOK MUTLU 5000 LİK CİHAZI 4000 E ALDI.
    SATICIDA ÇOK MUTLU 100-200 YTLİK BİR CİHAZI 4000 YTL YE SATTI :lol:

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu soruyu Vision a sormak istiyorum. Kulak içi cihazlarda orta veya biraz üstü işitme kaybı olanlara uygunmu, uygunsa hangi marka cihaz markasını önerirsiniz. Dikkat etmem gereken konular nelerdir. Selam ve sevgiler...

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba MZÇAĞLAYAN kulak içi cihazlar zaten hafif ve orta kayıplı kişler içindir.hafif ve orta kaybı olan birisi kulak arkası cihaz kullanmasada olur. kulak içi cihazla da çok rahat duyabilir cep telefonları ile konuşabilir.
    kulak içi iştime cihazları 3 e ayrılır. birincisi (ITE)kulak içi cihazlar 65-70 desibel bazende işitme kaybının tipine göre 75 desibel kayıplara kadar verilir. ikincisi kanal içi cihazlar(ITC) 55-65 desibel kayıplara kadar verilir.Üçüncüsü (CIC) komple kanal içi cihazlar 550desibel ve altındaki işitme kayıplarına verilir.

HANGİ CİHAZ MARKASINI önerirsiniz sorusuna gelince ben hiç bir zaman insanlara tek bir marka tavsiye etmem.en az 3 marka işitme cihazı dene.

cihazın özelliklerini araştır. teknik katologlarına bak. tavsiyem 2 kanallı 4 programlı bir cihaz almandır. daha fazla özellikler işin süsü aksesuarıdr.devletle anlaşması olan bir marka al.anlaşma listesini mutlaka iste ve gözünle gör. eğer emekli sandığı ile anlaşmaları yoksa bu listeyi sana gösteremezler. gözünle görsen bile hala geçerli olup olmadığını http://www.emekli.gov.tr/bilgi/Malze...uleButon=TAMAM linkine CİHAZ MARKASININ MODEL İSMİ yaz tamam butonunu tıklayarak açılan sayfada cihaz fiyatını görerek daha fazlasını ödeme eğer sağlık karnen varsa hiç ödeme. devletle anlaşması olan bir cihaz alırsan ilerde olabilecek herhangi bir anlaşmazlıkta tüm haklarını savunabilirsin.

ayrıca cihazın CE belgesine bak ve sana verilmek istenen cihaz bu ce belgesinin eki olan listede varmı yokmu buna bak. yoksa alma.
    cihazı sana ne kadar kısa sürede verebileceklerini sor. bir kaç saatte veya aynı gün veren firmadan kesinlikle alma.uyduruk bir montaj yapacaktır.kulak arkasında bu geçerli değildir.birkaç satte teslimat yapılabilir. ama kulak içi cihaz sizin kulak kalıbınıza yapılacak özel bir işçilik gerektiren bir iştir.özenilmeden alel acele yapılan montaj kulağınıza tam oturmaz. kulağınızda yemek yerken veya konuşurken ötme yapabilir..

HANGİ MARKA CİHAZ
    hangisinin sesini beğenirsen ; hangisinde satış sonrası hizmetleri daha iyi alacağına inanırsan ; ve en uygun fiyata hangisi verirse onu tercih et.

eğer bu tavsiyelerime göre hareket edersen sorun yaşamıyacağın bir firmadan kaliteli bir cihaz almış olursun.

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vision beni gerçekten aydınlattın.Çok teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vısıon enderın saygılarımı sunar tesekkurler ederım bu bılgılerı bızler bılmıyoruz ısıtme engellı olmak ıletısımde yetersızlıktır ısıtme cıhazın alırken bu sızın yazdıklarınız bızler ıcın ne kadar degerlı bılgıler
    dılerım allahtan omrun oldukca yasadıkca ısıtmenın en guzelını yasar hep sevınclı seyler duyarsınız

Sayfa 2 / 22 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Başlığın Etiketleri