Sayfa 17 / 22 İlkİlk ... 7131415161718192021 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tinitus Mesajı Gör
    Bende öyle sandım ama bu olayların üzerine 3 ayrı doktora gittim,kesinlikle kulak kuru ve temiz infeksiyon yok.sorun kulak yolu üzerinde tahriş.Defalarca kere aldırdım,kestirdim kalıbı banamısın demedi .Takıyorum iyileşince akşam üzeri gene canım yanarak zor çıkartıyorum.Yokmu iyi bir kalıpçı tavsiye edecek....Bide kalıpsız cihazlar çıkmış bilgisi olan varmı.
    kalıpsız kullanılan işite cihazları var. ama hortumun ucuna takılan bir prop var sonuçta. yani kulağınıza girecek bir madde var. ama bu tarz işitme cihazları işitme sorunu tiz frekanslarda olan kişiler için tercih edilir. yani yüksek ve bütün frekanslarda sorunu olan kişiler için uygun değil. kulak kalıbı konusunda bikaç önerim var. nerde yaptırdığınızı bilmiyorum ama şişli de abide-i hürriyet caddesinin arkasında kocamansur sokak var. o sokak üzerinde Odio-tek işitme merkezi var. kalıbı birde orda yaptırmanı tavsiye ederim

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: odyoyunus Mesajı Gör
    merhaba benim sizlere bi sorum olcaktı.
    Cocukluk yıllarımdam beri kısık sesli konuşmaları duymakta zorluk cekiyordum ve ameliyat gecirdim sağ kulağımdan ve yapay zar takıldı. ve aradan 5 sene geçti hala işitme cihazı takmıyorum en sonunda almaya karar verdim. Suan
    sol 38 db
    sağ 50 db
    ben dip kanal içi işitme cihazı alabilirmiyim varsa önerceğiniz ucuz fakat işimi gececek bi cihaz öneriniz bide cihaz taktıktan sonra kulaklıkla mp3 dinleyebilirmiyim cevaplarınızı tavsiyelerinizi bekliyorum
    merhaba. öncelikle işitme kaybı seviyen cihaz kullanmayı gerektiriyor. eğer kulak kanalın yeterince genişse akıntı, kulak kiri vb. sorunların yok ise kanal içi işitme cihazı kullanabilirsin. birde işitme testindeki grafiği görmek gerekir. yukarıdaki değerler ortalamalardır. tek başına bir anlam ifade etmezz yani. ucuz işitme cihazı hiçbir zaman tavsiye etmedik burda. o yüzden ucuz değil de iyi bilenen marka ama ekonomik model cihazlardan düşünebilirsin. tavsiye oldarak: Gnresound, oticon, widex ve sonic innovations. internetten girip araştır önce

Üye
    yakamoz Avatarı

Son Giriş
    11.10-2009
    Saat
    23:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.Oticon sumo dm aldım sonunda .4.5 yaş oğlum için acaba özel kulak kalıbı gerekiyor mu?Eski kalıpları kullanabilir miyim ?Kalıbın sesi alma açısından önemi var mıdır?Sadece ötmemesi yeterlimi? Bu cihazlarda hiç ötme olmuyor diye biliyordum ama elimi cihaza yaklaştırınca yada bişeyle temas edince ötüyor acaba mormal mi? gerekli ayar yapıldı ama bir de sizlerle paylaşmak istiyorum.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba Yakamoz,
    Yeni cihaza yeni kalıp yaptırmanız gerekirdi bence.
    Ve işitme merkezleri işitme cihazını sattıktan sonrada bir kalıbıda eşantiyon niyetine verebilirlerdi.
    Bence yeni cihaza yeni kalıp olması şart.
    Zaten ideal olan kalıpların 6 ayda bir değiştirilmesi.
    Benimkide Sumo DM modeli bende fedback (düdük sesi ötmesi) olmuyor.XP de oluyordu çünkü benim işitme kaybımı karşılayamadığından sesi çok açmam gerekiyordu.
    Ama DM modelinde kesinlikle daha çınlamayı duymadım.(Hele şükür yarabbim)
    Her ne kadar kolay kolayda ötmemesi lazım ama bunu aldığınız yere giderek zamanla tespit etmiş olduğunuz aksaklıkları ileterek program yoluyla halledebilirsiniz.
    Sonuçta çok güzel bir cihaz almışsınız ve bundan max. oranda kullanabilmek için gözlemlediğiniz noktaları program yoluyla halledebilirsiniz.Yeni işitme cihazınız hayırlı olsun.

Üye
    yakamoz Avatarı

Son Giriş
    11.10-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler bulnes, yazmayı unuttum cihaz aldığımız yerden ücretsiz kalıp aldık.Ancak okulumuzun odyoloğu bu kalıpları beğenmedi nedeni kalıpta çift delik açılmış.(onun bi ismi vardı ama unuttum)uygun olmadığını söyledi.Bu çift delik sistemi iyi mi kötü mü anlayamadım. Odyoloğa göre iyi değil tekrar kalıp yaptırsam iyi olacak herhalde.Bir de birinin iyi dediğini diğeri kötü diyor .hangisi doğru? şaştım bu işe.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Rica ederim, valla benimde eski kalıplarda delik yoktu.Son 2 senedir yaptırdığım kalıplarda (3 farklı yerde yaptırdım hem de) hepside delikli idi.Ben hava yapıp işitme cihazını öttürür diye korkarken hiçte umduğum gibi olmamakla beraber kulağımın azda olsa havalanmasına yardımcı olduğundan sorun etmedim. Şu anda da kalıbım delikli, işitme cihazımı son volume kadar getirsemde ötmüyor.Analog cihazlarda volume-3 'e bile getiremeden öterdi.
    Oğlunuzun küçük olduğundan dolayı kendisi karar veremediğinden gerçekten işiniz zor.
    Artık her tür yolu deneyerek ve oğlunuzu gözlemleyerek en iyi sonucu almaya çalışacaksınız.
    Allah yardımcınız olsun.Oğlunuzada benden öpücükler.

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yakamoz Mesajı Gör
    teşekkürler bulnes, yazmayı unuttum cihaz aldığımız yerden ücretsiz kalıp aldık.Ancak okulumuzun odyoloğu bu kalıpları beğenmedi nedeni kalıpta çift delik açılmış.(onun bi ismi vardı ama unuttum)uygun olmadığını söyledi.Bu çift delik sistemi iyi mi kötü mü anlayamadım. Odyoloğa göre iyi değil tekrar kalıp yaptırsam iyi olacak herhalde.Bir de birinin iyi dediğini diğeri kötü diyor .hangisi doğru? şaştım bu işe.
    küçük çocuklarda anormal bir durum yoksa kalıba delik (ventilasyon) açılmaz. eğer kulak zarı yırtıksa veya kulak zarı çökükse ventilasyon açılmalıdır kalıba. bu durum da çocuklarda pek görülen bişey değildir. ventilasyon açılması kalın seslerde cihazın kazancının düşmesine neden olur

Üye
    yakamoz Avatarı

Son Giriş
    11.10-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim odyolgist.Bulnes.İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.Şu anda normal kalıp kullanıyoruz.Ötme sesi yok.Elimizi cihazın üzerine koyduğumuzda ancak bir ötme oluyor bu da normal sanırım.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Rica ederim yakamoz.
    Evet cihazın üzeri el ile kapatılınca cihaz öter o da normaldir.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Odyologist merhaba...
    Bende de çok ileri derecede işitme kaybı var ve Bulnes arkadaşımız gibi Sumo DM kullanıyorum. Cihazın kutusundan içinde yeşil bir filtre olan yedek boynuz çıktı. Bu ne işe yarıyor, bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Hakikaten ya bende de yedek boynuz var yeşil değilde beyaz renk benimki.borumu-filtremi anlayamadım.son gittiğimde soracaktım unuttum

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;
    boynuzun içerisinde filtre olur normalde. ama yeşil demeniz ilginç geldi bana. eğer resmi varsa sizde daha iyi yardımcı olabilirim size

Üye
    line Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 43 yaşındayım. 6 yıl önce sağ kulağımda baş dönmesi bulantı ve denge kaybıyla başlayan süreç iki yıl gibi bir zamanda 92 desibel işitme kaybıyla sonuçlandı. Hemen ardından sol kulağımda diğer kulaktaki belirtiler olmaksızın başlayan süreçte 3 yıl içerisinde 42 desibel kayba ulaştı. Tanı : Bilateral sensörinöral işitme kaybı. Yüksek frekanslarda aşırı kayıp var. Ş- S- T gibi harfleri duyamıyorum. İletişim sorunum iyice artınca kulaklık almaya karar verdim. İnternette araştırırken bu siteyle karşılaştım. Başta vision , onlıne odyolojı olmak üzere bilginin ve yardımlaşmanın havalarda uçuştuğu bu ortamı görünce yalnız olmadığımızı hissettim. Üye olmadan tüm yazışmaları takip ettim. (Eminim üye olmadıkları halde buradaki bilgileri okuyup öğrenen çok insan var) İşitme cihazı almak için firmalara gittiğimde ne aradığını ve ne istediğini bilen bir insan olarak işitme cihazlarını denedim. Hem benim için hem satıcı için iletişim kolay oldu. Bu sitede bilgilerini hiç esirgemeden paylaşan bunun için zaman ayıran tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır sözünün bu site için geçerli olduğunu düşünüyorum. Ankara’da olduğumdan buradaki pek çok firmayı dolaştım ve denediğim ürünler hakkında sizlere bilgi vereceğim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

vısıon hocamıza her zaman duacıyım vısıon, onlıne odyolojı,odyologıst gıbı ınsanlar oldukca karsılık beklemeden bız ısıtme sorunu yasıyanlara boyle bılgılerı fedakarca bızlere sunanlar oldukca ısıtme sorunluların problemlerı daha az sıkıntıları daha cozumlu hayatımız daha yasanası olacaktır
    hep duacıyım bızlerı bu sıtede egıten duymadıgımız ıcın okuyarakogrendıgımız bılgıler ıcın

Üye
    by_kral_06 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2012
    Saat
    15:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yha bende phonak 412 süpero var hemen hemen 5 sene oldu alalı.
    dijital şu an ikisi toplam 10 kere tamire gitmiştir. ve ben 16 yaşındayım cihazım hep terlemekten arıza yapıyor saçlarımı kısa kestirsemde hep yer suyunu içine kapıyor bide ben bu hafta fm cihazı aldım smartlink şu an ürün çok güzel ama ilk aldığımda denedim duydumama ses konuşmacı mikrofonu uzaklaşıncA azalıyor. bide bana fm telsiz gibi dedilerdi. 2 gün aldığım yere gittim geldim
    en son dün gittim. problemimi söledim. baktı konuştu duydum ama fm olmadan da aynı şiddetle duyuyordum. tabii oraya git gel sıkılınca eve gittim fm i rafa koydum. akşam tv izlerken ailem tak die zorladılar. bende taktım. o zaman sağ cizazımda ses fazla geldi alıcıyı babama verdim ben başka odadayım sesleri duydum ama sol cihazıma ses mes gelmedi. fm alıcıların yerlerini (küçük alıcıyı cihaza takılanın daha küçük olanı) değiştirdim. genede aynı sorun sol çalışmıo. ama sağ tarafta mükemmel. hatta ben şu anda fm alıcısı smartlinki pcye bağladım şarkı dinliyorum ama ses sola gelmiyor. ayarını yaptım açma kapoama düğmesinden fme gelio 4 değişik ton duyuyorumama cihaz sesi fmden almıo normal dahili mikrofonundan alıo. İLGİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM MAİL ADRESİMDEN İLETİŞİM İÇİN ( tattoo_06@windowslive.com )
    şunu unuttum ben eskişehirde yaşıom

Sayfa 17 / 22 İlkİlk ... 7131415161718192021 ... SonSon

Başlığın Etiketleri