Sayfa 15 / 22 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    00:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vision ben 3-4 yıldır cihaz kullanıyorum.kulak yapısındanmıdır nedir bilmiyorum en az 15 tane kulak kalıbı yaptırmama rağmen hiçbirinden memnun olmadım.şu anda kulağımın içi tahriş olmuş durumda ve 1 saatten fazla cihazı kullanamıyorum.Sertide denedim yumuşağıda her seferinde 30 ytl vermekten bıktığım gibi canım yanıyor ve cihazıda kullanamıyorum.Bana ne önerirsiniz yada nereyi önerirsiniz.İşim geregi cihazı da kullanabilmem gerekiyor.selamlar.

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaşlar.
    tinitus öncelikle kulağını rahatsız eden şey kalıbın şekli mi? bunu öğrenmek lazım. eğer şekli değil de kalıbın maddesinin rahatsız ettiğini düşünüyorsan bir tavsiyem var. lkalıbın dışına sürülen parlatıcı 'lack' rahatsızlık veriyor olabilir. kalıbı yaptırdığın yerden rica et bence. kalıp yapıldığında lack sürmeden teslim etsinler sana. belki işe yarayabilir...

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askibeka, öncelikle tavsiyem cihazı aldığın yere göstermen. 13 yıllık bir cihazın miladı dolmuş diyebiliriz. sorunların devamı gelir muhtemelen. diğer ihtimal ise işitme kaybın artmış olabilir. tekrar bir odyometri yaptır bence. kullandığın cihaz şimdiki işitme kaybın için yetersiz geliyor olabilir...
    aldığınız yere baktırmamak istemenizin özel bir nedeni mi var acaba?

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yılmaz1,
    meraba verdana. söylemiş olduğun markanın hangi modelini söylediğine bağlı tavsiye. özelliklerine bakıp denemen lazım öncelikle cihazı. analog cihazlar pek kullanılmıyor artık. dijital kullanmanın sana olumlu faydaları olacaktır bence. ayrıca eğer imkanın varsa başka markalara da bak ve denettir. söylediğin markanın haricinde tavsiye edeceğim birkaç marka olacak. modeline de deneme yapılan yerde ve maddi imkanlarına göre karar verirsin. oticon, phonak, danavox, sonic innovations, widex

Üye
    rock_Star Avatarı

Son Giriş
    03.01-2009
    Saat
    19:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba iştme cihazı kullanıyorum ssk nın verdiği "RİONET HB-37T" bu cihazı 7 yıldır kullanıyorum sürekli ses çıkarıyor. 7 yıldır herhangi bir bakım yaptırmadım.Cihazım şimdi çalışmıyor ne yapmam lazım acil yardımcı olurmusunuz!!!

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rokc_starr,
    meraba... öncelikler şunu söylemem lazım, rionet alabileceğiniz en kötü markalardan bir tanesi. kötülemek istemezdim ama söyleyebileceğim iyi bir şey yok bu marka adına. eğer yanlış hatırlamıyorsam bu model analog. verim almak istiyorsanız farklı bir marka ve model cihaz almayı düşünün. eğer aynı cihazı kullanmak istiyorsan aldığın yerdeki servise baktır bence.

Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sürülen maddeden değil.Ben yaklaşık 1 yıl sert kalıp kullandım sorun çıkartmadı.Daha sonra zannederim içeride bir tahriş oluştu ondan sonra hem sert hemde yumuşak kalıplarda sorun yaşadım.Günde mecburen işimden dolayı 7-8 saat sürekli takmam gerekiyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Yeni yaptırdığım yumuşak kalıbı yapan arkadaş çaktırmadan kulağıma taktı dükkandan ayrıldım 15 dk olmadı şiddetli bir rahatsızlık ve acıma,çıkartıp bir baktım kı kulak kanalına gelen yer patlak hemde nasıl.Telefon açtım malımızın arkasındayız falan dedi götürdüm ,ayy aceleye gelmiş, kabarcık yapmış, görmemişiz falan.Sonra yenisini yaptılar ama olan olmuş içeride zannederim bayağı bir tahriş var.kulak kanalının derinlerine girmeden kalıp yapılamazmı?Bir hafta kullanmıyorum sonra takıyorum bakıyorum gene acıma ve tahriş.Demek ki yapılan kalıplarla alakalı bir şey.İnanın 15-20 tane kalıp yaptırdım ama ne yazık ki çözüm olmadı.Lütfen acil yardım.Nasıl kullanabilirim bu aleti başka bir hammaddeden yapan varmı.selamlar,teşekkürler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hay allah isitme cihazi icin bu kadar masal anlatmak nerden aklina geldi buyucu
    isitme cihazini tanimadigin ne kadarda belli
    doktor isitme cihazi yazar ama isitme cihazi nasildir ne kadar isitme kaybi var nasil cihaz lazim bilemez
    gece isitme cihazi takipta uyuyan isitme sorunlu daha bu yasima kadar bilmiyorum
    isitme derecemizi odyometrist olcer bizlere nasil bir isitme cihazi alicagimizi o belirler

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

bişi sorucam annemin kulagı iyi duymuyor önceleri kaç defa dr gittik işitme cihazı yazmadılar öncedem biraz bagırınca duyuyordu şimdi hem duymuyor hem yanlış anlıyor.
    annem ssk alı nsl bir yol izliyim bide ssk % kaçını karşılıyor bana bir yol gösterseniz sewinirim...

Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lakoste Mesajı Gör
    bişi sorucam annemin kulagı iyi duymuyor önceleri kaç defa dr gittik işitme cihazı yazmadılar öncedem biraz bagırınca duyuyordu şimdi hem duymuyor hem yanlış anlıyor.
    annem ssk alı nsl bir yol izliyim bide ssk % kaçını karşılıyor bana bir yol gösterseniz sewinirim...
    öncelikle bir hastaneye gidip muayene olması ve işitme testi yaptırması gerekir. tedavi edilemeyecek bir durumu varsa ve işitme kaybı 40dB-100dB(erişkin olduğu için) arasında ise işitme cihazı önerilir. bu sonuçlara göre bir heyet raporu çıkarılması gerekir hastaneden. heyet raporunuzla beraber bir işitme cihazı merkezine gitmeniz gerekir. merkezde cihaz modellerini denemeniz ve ona göre tercih yapmanız gerekir. alabileceğiniz orta özellikelrde cihazların yaklaşık rakamı 1000tl ve 2000tl arasındadır. tercih edeceğiniz model ne olursa olsun SGK size 350tl ödeme yapacaktır(dijital cihazlar için). sgk firmaya ödeme yapmayacağı için ücretin tamamını cihazı aldığınızda frmaya ödemeniz gerekir... tavsiye edebileceğim bir kaç farklı marka var. bunların içerisinden denemeler yapıp ona göre tercih yapabilirsiniz.
    markalar: widex, oticon, sonic innovations, danavox

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

teşekkürler verdigin bilgiler için

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

takacaksın cihazı... Gelmiyim İstanbula kırarım bacaklarını....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tinitus
    her ne kadar isitme cihazi konusunda bilili olmasamda bir kullanan olarak size tavsiyem
    sizin sorununuz enfeksiyon
    kbb doktoruna itmelisiniz onun uyulayacai tedaviye harfiyyen uymali enfeksiyon iyilesmeden isitme cihazinizi takmamalisiniz
    enfeksiyon kronik al alirsa olan isitmenizinde basina corap orer veda edersiniz
    isitme kaybiyla isitmemek ne oldugunu en iyi bizler biliriz degilmi

Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende öyle sandım ama bu olayların üzerine 3 ayrı doktora gittim,kesinlikle kulak kuru ve temiz infeksiyon yok.sorun kulak yolu üzerinde tahriş.Defalarca kere aldırdım,kestirdim kalıbı banamısın demedi .Takıyorum iyileşince akşam üzeri gene canım yanarak zor çıkartıyorum.Yokmu iyi bir kalıpçı tavsiye edecek....Bide kalıpsız cihazlar çıkmış bilgisi olan varmı.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet kulak kalibindan yakiniyorsunuz tinitus iyi bisi degil ama
    ama fayda zarar karsilastirilinca biz isitme zorlugu cekenlere bu kadarcik sikintiya katlanmak gerekiyor isitmemiz agirsa
    online odyoloji arkadasimiz yazmisti sitenin biryerlerinde 80 ds ye kadar ise yariyormus senin istediin kulak kalipsiz tabir edilelen ama sanma hic kalipsiz degil kalip yerine kucuk bir prob yani cihazdan faydalanmak icin kulaga bir sekilde bisi takilicak
    isitmemek cok kotu
    kendine yetebilecek isini yurutebilecek kadar duyabilenler sizlanabilir haklilar
    cunku o insanlar isitme ciazina mutac deildir

Sayfa 15 / 22 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon

Başlığın Etiketleri