Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    saygideger hocamiz biz isitme engellileri muhtac oldugumuz bilgilere boyle el ele vererek guzel bir bilgilendirme konusu olan bu basligin onur uyesi baskani olmanizi isminizin buyuk harflerle yazilmasini oturan bogadan rica ediyorum
    oturan bogaya buradan en derin tesekkurlerimi sunuyorum
    burada bizleri bilgilendirmek icin var olan isitme cihazlari hakkinda bilgi sunan saygideger odiometrist firma sahiplerinde tesekkur ediyorum
    duygusalliktan agliyacagim tekrar hepinize tesekkurler

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili shukufe

bu günde duygusal damarın tutmuş. :lol:

daha öncede yazdığım gibi ben odyometrist değilim. diplomam yok. sadece odyometristlerden ve k.b.b doktorlarından ögrendiğim bilgilerim ve tecrübelerim var. ben bu işin okulunu okumadım. o yüzden beni başkan veya onur üyesi ilan etmen çok doğru olmaz. çünki ben bu forumu açtıktan sonra forma katılan arkadaşlarımız var. ve bu arkadaşlarımız bu işin okulunu okumuş, benden daha fazla bilgiye sahip , daha fazla tecrübeye sahip arkadaşlar. bunu zamanla burada herkes görecek. ve eğer bir başkanlık bir onur üyeliği gibi bir hak var ise bu hakkın o arkadaşlara ait olması gerektiğini herkes anlıyacak , görecektir.

sevgiler...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Sevgili vision arkadaşım,
    Dürüst olmam takdire şayan benden kocaman bir alkış.
    Doğrudur diğer arkadaş bu işin bu uzmanlığın okulunu okumuşlardır.
    Ama sizde bu sektörde çalışarak hayat okulunu okudunuz
    Bu gerçeği de göz ardı etmeyelim.

Üye
    ThuncH Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    18:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz okuyim dedim cenk erdur isimli arkadaşımızın problemi gözüme yansıdı

cenk arkadaşım
    çeşitli cihazlar denemişsin ion 200 den memnun kaldığını gördüm fakat fiyatı biraz yüksek gelmiş heralde yarı fiyatına az kullanılmış bi tane ayarlarım ( şaka şaka )

teknik özellikleri belirtilmiş cihazın ama ion 200 daha dorusu sonic innovations ın ion serisi open fit kullanımına uygun üstün feedback özelliklerine sahip neme karşı üstün korumalı, kozmetik, pahalı bi cihazdır
    bu saydığım özellikler özellikle open fit çalışabilme ve kozmetik(aşırı küçük) oluşu fiyatının pahalı olmasının başlıca sebepleridir
    eğer babanız open fit kullanmıcaksa vede kozmetiği çok öenmli deilse
    yine sonic innovations ın en yeni teknoloji velocity adlı cihazının (ki bu cihaz 24 kanallı adaptif yönlülük sağlıyan en üstün cihazıdır yaklaşık 4000 ytl civarında)
    yeni modelleri türkiyeye geldi
    kanal sayısı size önerildiği gibi daha düşük ve fiyatıda arada bi uçurum olacak daha daha az.
    mesela velocity 4 ve velocity 12
    yandaki sayısı kanal sayısını temsil eder..
    bence tekrar bi sonic bayisine gidip bunnarı denemeni öneririm
    ayrıca oticon cihazlar dünyada kendini ispatlamış cihazlardır
    altas power bte demiştin heralde cihazı tanımıorum fakat sana oticonu şöyle anlatayım 98 yılında analog oticon alan bi hastam bu sene cihazını değiştirmek istedi eski cihazınıda ihtiyacı olan birisine bağışlanmak adına bana bıraktı boynuzu kırık sadece cihaz saat gibi çalışıyor...
    velocity ile ilgili fiyat al ve mutlaka bana bilgi ver belki istanbulda sana indirim yaptırırım :wink:

Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    00:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkse selam olsun.
    Aslında kaliteli ve pahalı cihazların az kullanılmış ikinci el olarak bulabilsek çok kişinin işi görülür,başta benim.Bu cihazları alıpta kullanamayanlar olduğu gibi maddi durumu çok iyi olup her yeni çıkan üründen ikişertane alanları da duyduk.Odiometers arkadaşlar böyle de bir bilgi akışı başlatabilirlerse çok olumlu olur kanaatindeyim.
    Ben 3 yıl evvel widex Diva aldım.İşitme kaybım sağ kulak %85-90 sol kulak %25 fakat işin kötü tarafı solda müthiş bir çınlama var ve yüksek frekanslar yok gibi birşey.Bundan dolayı cihazı aldığım yerdeki odiometersler çok zor durumda kaldı bir türlü cihazı kulağıma göre ayarlayamadılar.2 ayrı firmadan en az 15 değişik kalıp yaptırdım ama nafile ne ayar ne de kalıplar istediğim gibi olmadı.Düşünün ki birde bu cihaz piyasanın en gelişmiş cihazlarından biriydi.2 yıl böyle geçti o sırada widex indeo modelini çıkarttı o cihazı denediler ve işitmem daha olumlu oldu.Ama firma çok ısrarlarıma rağmen cihazı değişmedi.Aslında cihaz çok az kullanılmasına rağmen bana 500 dolara geri alıp indeo yu satış fiyatından satabileceklerini söylediler.Tabii ki maduriyet, git gel,eziyet,kalıp yapımı yanıma fazlası ile kar kaldı.
    Şimdi ben ayarsız olarak mecburen widex diva yı kullanıyorum.Tabii hesaplı bir şekilde daha iyi bir alet bulursam almakta isterim.Şaşırdığım şey böyle dünyaca tanınan Widex gibi markanın bir tane işitme cihazını dahi değiştirmeyerek sağlığı ve hasta memnuniyetini ikinci plana atabilme profosyonellikleri.

Üye
    ThuncH Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yeni gördüm vision arkadaşımız beni odyometris yazmış ama deilim.
    Firmacıyım.
    ama bilgilerim iyidir.
    işitme cihazları işine de teknik servis olarak başladım.
    2 firmada teknik servislik yaptım o yüzden hasta sorunlarını ii bilirim...

2. el cihaz işi hem hasta hemde firma açısında riskli ve problemli bi iştir.
    Kimse o işe girmez kullanılmış cihazların iadesi de problemlidir ama bi çok firma cihazını ilk 15 gün içinde geri alır en azından benim ilimde rekabet açısından cihazına güvenen firmalar bunu yapıyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

dogrusu ya parami saydiktan sonra ucuz bile olsa baskasinin kullandigi bir cihazi hic kullanmak istemem :evil: bunu yapabilecek acik acik soylemeli ama kimseler soylemez bence

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ThuncH
    Arkadaşlar yeni gördüm vision arkadaşımız beni odyometris yazmış ama deilim.
    Firmacıyım.
    forum başlığında işitme cihazı satıcısı olarak düzelttim

Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firmalar zaten iyi cihazları 2.el diye satmıyorlar.Formatlayıp dış kapağını değişip yeni cihaz diye satıyorlar.Widex gibi 1.kalite cihazların 2. el ini bulabilsem kullanmaya razıyım.Ama firma zaten 2.el diye cihazı satmak istemez.Taze para varkende hiçbir firma 2.el cihaz satma riskine girmek istemez.Ben farklı düşünmek istedim ama bu forumda da firma elemanları,satıcılar yada işletme sahipleri var.Neticede nerede ihtiyaç varsa orada ticaret var prensibi.widex,simens ve oticon gibi firmaların cihazları hem çok iyi hem de çok pahalı, 3-4-5 bin dolar.İhtiyaç fazlası kullanılmayan yada insanların yenisini alarak boşa çıkan bu gibi değerli ürünlerini değerlendirmek lazım.Bunun gibi sitelerde ticari kaygıdan uzak olabilmek lazım.
    Ayrıca bugün widex Flash FL-19 cihazını denedim.Cihazdan çok iyi verim aldım.Benim 3 sene evvel aldığım Diva'nın yarı fiyatına ve çok daha iyi ses veren bir alet.Ama genede bir inteo değil.Bilgilerinize sunulur.

Üye
    tinitus Avatarı

Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

WİDEX firmasından Korhan Bey'e ve ODİO-TEK firmasından Cengiz bey çok değerli ve işini çok iyi bilen insanlar.Benimle 3 yıldır usanmadan uğraştılar firma olarak değil ama şahıs olarak kendilerine çok teşekkür ederim.Aynı anlayışı firmalarından da beklerdim ama durum tabii ki sadece duygusal. :lol:

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tesekkurlerini birazicik daa tafsilatli yazsana tinnitus

Üye
    ThuncH Avatarı

Son Giriş
    11.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bişi soracam yaa...
    bi arkadaşım var işitme cihazı kullanıyor vede tıpta okuyor.
    steteskop kullanabilmesi için naapması lazım
    çok aradım ses yükselticili steteskop fakat bulamadım en uygun şey özel bi biopor kalıp yapılıp steteskopun ucuna bağlanacak oda cihazın tao microfonuna denk gelicek.
    kanal içi cihaz kullanıo ve 70 dB kaybı var.
    daha iyi bi fikri olan?

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ThuncH,

Aşağıdaki linkte işitme kaybı olanlar için özel olarak üretilmiş stetoskoplar satılıyor. Fiyatları 300-500 dolar arasında ve yaklaşık 50 dolar gibi bir de kargo bedeli alıyorlar.

http://www.hearmore.com/store/ProdLi...y=Stethoscopes

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bn işitme cihazı kullanıyorum yalnız anolog cihaz kullanıyordum önceden digital cihaz aldım gecen sene alışamadım bi türlü 1 sene olcak yaw ayarını yaptırıyrum yapamıyolar ne yapmam lazım benim bilgilendirirsenz sevinirim

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işitme cihazı satıcıları ve işitme merkezlerinin dikkatine

malumunuz SGK 1 ekim 2008 genelgesinde dijital işitme cihazı ödemelerini zorlaştırmıştı.
    genelgede deniliyor ki:
    (3) Raporda işitme cihazının analog ya da dijital olduğu belirtilecek, dijital cihaz önerilmesi durumunda analog cihaz önerilmeme gerekçesi ayrıca belirtilecektir. denilmektedir.

ama bu ifade hastalara ve doktorlara yanlış aktarılıyor, tam olarak anlatılamıyor.

SGK il müdürlüğü dijital cihaz yazılmasının sebebininde yazıldığı bir raporu hastadan almayı kabul etmemiştir. gerekçesi ise bu raporda doktor analog cihaz yazmadığının sebeb ve gerekçesini yazmamış şeklindedir.

doktor rapora şu şu şu sebeblerden dolayı dijital işitme cihazı kullanması gereklidir şeklinde rapor yazarak niçin dijital cihaz yazdığının sebeb ve gerekçelerini yazıyor.

S.G.K. nın istediği niçin dijital cihaz yazıldığı değil,
    tebliğde de açık ve anlaşılır şekilde yazıldığı gibi
    niçin analog yazılmadığını görmek istiyor.

doktor dijital yazdıysa saten yazmış.bunun sebeb ve gerekçelerinin yazılmasına gerek yok. sgk bunu istemiyor.

analog yazılmamasının nedenlerini istiyor.

örneğin:
    1-hastanın işitme kaybına daha uygun frekans ayarlarının bilgisayar program aracılığı ile yapılamaması
    2- cep telefonu ile konuşulamaması
    3- ortam seslerini bütünü ile yükselterek gürültü bastırılamaması
    4- konuşma seslerini süzdürme yapılamaması
    bu maddelerden bir yada bir kaçı yazılarak
    sebeblerinden dolayı dijital cihaz kullanması uygundur.hastanın sağ kulağında ........ tipi işitme kaybı olduğundan sağ kulağında kulak arkası/içi dijital işitme cihazı kulanması uygundur.

şimdi bu en sona eklediğimiz ...sebeblerinden dolayı dijital cihaz uygundur cümlesi yazılması yanlış bu cümlede analog hiç geçmiyor.

doğru şekli ...sebeblerinden dolayı analog cihaz uygun değildir.dijital cihaz uygundur. şeklinde yazılması gereklidir.

Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon

Başlığın Etiketleri