Sayfa 10 / 22 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 318 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Tinme,

Siemens Music PRo SP ve DIR modelleri ile ilgili sorunuzun cevabını http://www.audiologyonline.com/News/...p?news_id=1391 sayfasında buldum, olduğu gibi aktarıyorum.

MUSIC Pro … SuperPower, Directionality and More
    Two new BTEs join the MUSIC Pro family of superior digital hearing solutions…MUSIC Pro SuperPower (SP) and MUSIC Pro Directional (Dir). For those with severe to profound hearing loss, MUSIC Pro SP offers all the benefits of the fully digital MUSIC Pro instruments including noise reduction by Voice Activity Detection (VAD) and automatic Microphone Noise Reduction (MNR) in a super power BTE. For those with mild to severe hearing loss, MUSIC Pro Dir combines VAD and MNR with a directional microphone system as a standard feature.

Music Pro... Süper Güçlü, Direksiyonel ve fazlası

Üstün seviyedeki dijital işitsel çözümlerinde Music Pro ailesine iki yeni üye katıldı....Music Pro Süper Güçlü (SP) ve Music Pro Direksiyonel (DIR) (Direksiyonel =konuşma seslerine odaklanma sağlayan çift mirkrofon uygulaması).

İleri ve çok ileri derecedeki işitme kayıpları için, Music Pro SP İnsan sesinin varlığını ortaya çıkaran(VAD) gürültü azaltımı ve otomatik gürültü azaltımlı mikrofon(MNR) ihtive ederek tam dijital Music Pro cihazlarının tüm faydalarını kulak arkası süper güçlü modeli ile sunar. Orta ve ileri derecedeki işitme kayıplarında Music Pro Dir, VAD ve MNR'yi direksiyonel mikrofon sistemi ile standart bir özellik olarak birleştirir.

Saygılarımla,
    Online Odyoloji

Üye
    tinme Avatarı

Son Giriş
    24.02-2011
    Saat
    22:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ileri ve çok ileri 'nin rakamsal karşılıkları nedir ?

örn: 60 üzeri ileri, 80 üzeri çok ileri mi oluyor
    Heralde kabul görmüş bir skalası vardır

Frekans aralığı da çok önemli olmalı (pek değinilmese de)
    Bunlara bir de frekans değerlerini mi eklemek gerekiyor
    şu bandın üzerini duyamayanlar,
    veya altını....

Teşekkürler.

----
    şimdi şöyle bir tablo buldum

İşitme kaybının dereceleri:
    • 0-25 dB ===== Normal işitme sınırları
    • 26-40 dB ==== Çok hafif işitme kaybı
    • 41-55 dB ==== hafif işitme kaybı
    • 56-70 dB ==== Orta işitme kaybı
    • 71-90 dB ==== İleri işitme kaybı
    • 91 ve ÒdB === Çok ileri işitme kaybı

Frekans aralığının önemini ise siz yazarsanız....

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tinme
    ileri ve çok ileri 'nin rakamsal karşılıkları nedir ?

şimdi şöyle bir tablo buldum

• 0-25 dB ===== Normal işitme sınırları
    • 26-40 dB ==== Çok hafif işitme kaybı
    • 41-55 dB ==== hafif işitme kaybı
    • 56-70 dB ==== Orta işitme kaybı
    • 71-90 dB ==== İleri işitme kaybı
    • 91 ve ÒdB === Çok ileri işitme kaybı

• 0-25 dB ===== Normal işitme sınırları CİHAZ KULLANILMAZ işitme eşiğidir.
    • 26-40 dB ==== Çok hafif işitme kaybı ÖZEL DURUMLARDA CİHAZ KULLANILIR.
    • 41-55 dB ==== hafif işitme kaybı İŞİTME CİHAZI KULLANILIR.işitme kaybı başlangıcıdır fısıltının duyulması sorunludur.
    • 56-70 dB ==== Orta işitme kaybı İŞİTME CİHAZI KULLANILIR.konuşma ve duyma sorunludur..

• 71-90 dB ==== İleri işitme kaybı İŞİTME CİHAZI KULLANILIR.yüksek ses ve bağırma duyulur ama anlaşılmaz.

• 91 ve ÒdB === Çok ileri işitme kaybıİŞİTME CİHAZINA EK OLARAK KONUŞMA DUDAK OKUMA EĞİTİMİDE ALINMALIDIR.

frekanslar 125-250- 500-1000-2000 -4000-8000
    konuşmayı anlamada en önemli frekanslar - 500-1000-2000 - dir.

İşitme seviyesi ölçülecek kişi, ses geçirmez bir özel odaya oturtulur ve kulaklıklar takılır. 250-500-1000-2000-4000-8000 Hz frekanslarındaki saf ton sesler sırasıyla dinletilir. Her sesin son işitilebildiği düzeyi o frekanstaki "işitme eşiği"dir. Bu işitme eşiklerinin bir grafik üzerine noktalar şeklinde işaretlenmesi ve yakın noktaların birleştirilmesiyle "odyogram" denilen işitme eğrileri elde edilir. Bu, hava yolu ile işitme ölçümüdür.
    Kulak arkasındaki kemiğe vibratör yerleştirilerek benzer şekilde kemik yolu işitme düzeyi de ölçülür.

FREKANS ARALIĞININ ÖNEMİ derken tam olarak sormak istediğiniz nedir tam anlayamadım.burdaki ÖNEM işitme testi yapılırkenki önemi mi yoksa cihaz programlaması yapılırken ki önemi mi.?aslında ikiside aynı derecede önemlidir.test yaparkende program yaparkende en önemli frekanslar 500-1000-ve 2000 frekanslarıdır.bu frekanslarda bir kayıp varsa konuşma anlaşılamaz ve bu frekanslardaki kayba göre program yapılır.kaybın derecesine göre işitme cihazının bu frekanstaki sesleri ayarlanabilir. azaltılıp çoğaltılabilir.

tam olarak sorunuzun cevabını verebildim mi bilmiyorum ama işitme ile ilgili biraz daha bilgi vermenin okuyucular açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

Kulak, dış, orta ve iç olmak üzere üç bölümden oluşur. Dış kulak, kulak kepçesi ve dış kulak yolundan ibarettir. Orta kulak, kulak zarı ile kulak kemikçiklerini içerir. Ses titreşimlerini iç kulağa iletir. Bir transformatör gibi çalışır, dış kulak yolundaki ses titreşimlerini, iç kulaktaki sıvıya aktararak, sıvı dalgalarına dönüştürür. İç kulak, sıvı içerisinde işitme siniri uçlarına sahiptir. Sıvı dalgaları, bu sinir uçlarını uyarırlar. Uyarılar, ses enerjisinin yorumlandığı yer olan beyine iletilirler.

Dış ve orta kulakta bir sorun olduğu zaman, iletim tipi işitme kaybı ortaya çıkar. İç kulaktaki bir rahatsızlıkta ise,
    sinir tipi (sensörinöral) işitme kaybı görülür. Hem dış ve orta kulak hem de iç kulakta sorun varsa karışık tip işitme kaybı oluşur.

İletim Tipi Kayıp: Dış kulak yolunun kapanması, kulak zarında delik oluşması, orta kulak enfeksiyonları veya orta kulak kemikçikleri rahatsızlıklarında oluşabilir. İletim tipi işitme kaybı olan kimse, sanki kulakları doluymuş veya tıkanıkmış gibi bir duyguya kapılır. İletim tipi işitme kaybına sahip insan, bu rahatsızlığından dolayı hiçbir zaman tam sağır olmaz. Uygun bir operasyon veya işitme cihazı ile rahat duyması sağlanabilir.

Sinir Tipi (Sensörinöral) Kayıp: İç kulak dolaşımının bozulması veya sıvı basıncının yükselmesi ya da sinir iletimindeki bozukluklardan meydana gelir. Bu tip işitme kaybı ortadan kalkmaz, fakat nadiren sağırlığa yol açar.

Sinir tipi işitme kayıplı hasta, konuşmayı duyulabilir fakat net algılayamaz. Sessiz ortamlarda daha rahat duyar. Bas sesleri, tiz seslerden daha rahat algılar, bu yüzden bir erkeğin dediklerini, sesi ince bir bayanın dediklerinden daha anlaşılır bulabilir.

Tek Kulakta İşitme Kaybı: Tek kulakta oluşan işitme kaybı, sesin geldiği yönü tayin etmeye engel olur.

İşitme kaybının erken teşhis ve rehabilitasyonu, eğer mümkün ise tıbbi tedaviyi etkili hale getireceği gibi, işitme cihazı uygulamasından da daha verimli sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Doğru uygulandığı ve doğru kullanıldığı zaman işitme cihazları işitme kaybına neden olmaz. Tam tersine anlamayı kolaylaştırır.

İşitme cihazları alışkanlık yaratmaz. Ama işitme cihazı ile çevremizi daha rahat algıladığımız için, işitme cihazı kullanmayı tercih ederiz.

İşitme cihazları, işitme kaybının özelliğine göre seçilir ve programlanır. Bu nedenle işitme cihazı almadan önce mutlaka işitme testinin yapılması ve kayba uygun işitme cihazı verilmesi gerekir.

insanların işitmeleri düzeldiğinde kendilerine olan güveni artar, kendi başlarına kalmaktan vazgeçip, aile ve toplum hayatına daha rahat katılmaya başlarlar.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar

bu ara biraz siteye girsemde sorularınıza cevap veremeyebilirim.

başka uğraşılarım var.
    dualarınıza ihtiyacım var.

http://www.engelliler.biz/forum/view...hlight=skolyoz
    http://www.engelliler.biz/forum/view...hlight=skolyoz

ben yokken online odyoloji arkadaşımız sorularınıza cevap verecektir.

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Vision,

Çok geçmiş olsun, allah yardımcınız olsun. İnşallah kızınızın bütün ameliyatları çok başarılı olur, ameliyattan sonra daha sağlıklı ve mutlu olur inşallah. Çok üzüldüm.

Allah şifalar versin

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolasın online odyoloji

teşekkür ederim

dualarınızı bekliyorum

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar.

bir aydır yoktum malumunuz.

şimdi tekrar buradayım.

elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadar sorusu alana cevap vermeye devam inşallah...

Üye
    ZERO41 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2008
    Saat
    16:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana yaridim edermisin vision: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=39863

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme cihazı devlet geri ödemeleri ile ilgili son durum http://www.engelliler.biz/forum/view...highlight=2008
    işitme cihazı ödemeleri düştü.

Üye
    Online Odyoloji Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Vision,

Sizi tekrar burada görduğume sevindim, hoşgeldiniz. Umarım çocuğunuz sağlığına kavuşmuştur.

SGK'nın yeni uygulaması ile ilgili verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler.
    Malesef işitme kayıplı insanlarımız için, duymak daha da lüks hale geldi.

Üye
    menzil Avatarı

Son Giriş
    10.11-2008
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    BALİKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaşlar bu siteyi yeni buldum malum bende işitme sorun var aslında işitme keybımda sorunum degil sadece işitme cihazlardan poplemlerden sizlerle paylaşmak istedim. ben 8 yıl analog cihazdan dijital cihaza gectim şu an vivatone entre plus 250 kullanıyorum 2 kanallı hafıza ve özellikle cift mikrofonlu cihaz kullanıyorum biraz alışmam zor oldu bu normal anoloh dan geciş oldugu için marka cihazlardan bilgilenmek ve paylaşmak istedim sizlerle ....

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ZERO41
    bana yaridim edermisin vision: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=39863
    zero 41senin ile özelden mesajla yazışarak inşallah sorularına cevap verebilmişimdir.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Online Odyoloji
    Sizi tekrar burada görduğume sevindim, hoşgeldiniz. Umarım çocuğunuz sağlığına kavuşmuştur.
    teşekkür ederim online odyoloji. kızım çok çok iyi ağrısı sancısı hiç bir şey yok yakında okulunada gidebilecek. ameliyat sonrasını bu linkte yazdım http://www.engelliler.biz/forum/view...lyoz&viewall=1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: menzil
    cihazlardan bilgilenmek ve paylaşmak istedim sizlerle ....
    sevgili menzil senin içinde diğer forumda bir şeyler yazdım. bu linkten okuyabilirsin http://www.engelliler.biz/forum/view...8062&viewall=1

odyometrist42
    Misafir Üye
    odyometrist42 Avatarı

selam dostlar

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam odyometrist42

hoş geldin.

arkadaşlar bakın bir odyometrist arkadaşımız daha geldi. 2 odyometristimiz oldu.ben inanıyorumki onlineodyoloji isimli arkadaşımız gibi odyometrist42 de sorularınıza cevap verecek.

ve bir gün koklear implant hakkında çok detaylı , tam teferruatlı bilgi verecek arkadaşlarda buraya gelecekler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım
    hava sol:105 db sağ:97 db
    kemik sol:68 db sağ:70 db
    işitme cihazı alacam starkey 1200 power plus sizce nasıl yada önere bileceginiz yada tavsiye edeceginiz cihaz varmı?

Sayfa 10 / 22 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon

Başlığın Etiketleri