Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 40 yıldır işitme cihazı kullanıyorum. En son kullandığım cihaz kulak arkası ve analok cihazdır. Bu cihazı yaklaşık 12 yıl kullandım.
    Cihaz arızalanınca, yeniden muayene oldum; sağ kulak 90 db. sol kulak ise 40 db çıktı. Doktor bana illa analog kulak arkası vereceğim diye ısrar etti. Hatta senin cihaza bile ihtiyacın yok dedi. Başka bir doktor dijital yazsa bile ben heyette karşı çıkarım diye tepki gösterdi.
    Duyduğum kadarıyda dünyada analog cihazlar artı üretim bile yapmıyor, dijitale geçerken doktorun bu inadını anlayamadım. Ben ne yapabilirim bilmiyorum.

Selamlar.

Üye
    odyometristESRA Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence doktorunuzu değiştirmek daha doğru ben kütahyadayım ve burada hiç analog yazmıyorlar kaç db kayıp olursa olsun sadece dijital yazdığında yanına bir açıklama yazması gerek okadar dijital tercih sebebi ses kalitesinin yüksek olması vb. gibi okadar sen eğer mümkünse yakın illerden de alabilirsin raporunu ama oradan analog almamanı öneririm

Üye
    odyometristESRA Avatarı

Gerçek Adı
    ESRA
    Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eet fark çıkar çünkü devlet maalesef hem ödemeleri düşürdü hemde analog cihazlara göre dijital cihazlar daha pahalı ama ısrarcı olmanız gerektiğini düşünüyorum çünkü devlet dijital cihaza daha fazla ödeme yapıyor (bence çok az ama en azından analogdan daha fazla) dediğim gibi eğer doktor karşı çıkarsa başka bir devlet hastanesine gidebilirsiniz raporu hangi hastaneden aldığınız önemli deil yakın illerden veya ilçelerden alıp kendi şehrinizden cihaz alabilirsiniz.

Üye
    MEDI TIP Avatarı

Gerçek Adı
    gülsu anıl
    Son Giriş
    07.02-2011
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    BANDIRMA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurum odemesı analog cıhaz olarak yapılmakta ve dıgıtal yazarsa dr bunun nedenlerını belırtmesı gerekıyor buna ıstınaden bırcok bolgede cogu dr analog cıhaz yazıyor dıger arkadasımında dedıgı gıbı farkı cebınızden odeyıp dıgıtal cıhaz alabılırsınız

Üye
    Murat81tr Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Analog cihazlar hala üretiliyor. Hatta analog cihazlar pil konusunda daha cimridir. Digital cihazlar pilin amperi düşmeye başladığı an kapatır kendini. Analog cihazlar ise sonuna kadar kullanır.

Ama şu varki odyo çizginizi trimer ayarı ile cihaza uyarlamak %100 başarılı olmuyor. Digital cihazlarda ise eprom üzerine Noah, Hi-Pro üzerinden yüklemeler test başarılı ise daha sağlıklı.

Yani özün sözü bu saat'den sonra analog cihaz alınmaz.

Üye
    architect Avatarı

Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    17:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mzcaglayan çorum da oturuyormuşsun.
    Bi zahmet gel ankara'ya sana bir yer tavsiye edeceğim.
    çok memnun kalacaksın. hatta raporunu da ankaradan al.
    sağlık önemli duymak güzel. farkını verip digital al.ben işitme cihazı satmıyorum. bende ileri derecede işitme kaybı olan birisiyim.alıp almamakta serbestsin. bu konuda araştırma yap ben de çok araştırma yapıyorum.

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli architect i mail adresimi yazıyorum.Bana söylemek istediklerini yazabilirsin.Selamlar. mzakircaglayan@msn.com