Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 76 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkants Avatarı

Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    07:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol 80 db sağ 85 db işitme kaybım var. işitme cihazı almak istiyorum
    aklımda 2 marka var Oticon Sumo mu mu Naida V mi, hangisini önerirsiniz

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İkisi de güzel cihazlar. Naida biraz daha yeni bir teknolojiye sahip olmakla birlikte, en doğru kararı ikisini de deneyerek bizzat kendiniz vermelisiniz. Ben Sumo DM kullanıyorum. Memnunum. Ama Naida V'in kimi özelliklerini de beğeniyorum (özellikle iCom'la birlikte kullanabilme vs.)

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

star key almada ne alırsan al )

Üye
    denge işitme Avatarı

Son Giriş
    22.11-2012
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticon da ,naida da danimarka malı .yani ikiside bu işin iyi yapıldığı ülkeye ait.bence hangisi ile daha rahat edersen onu al.Çünkü herkesin işitmesi farklı ancak deneyerek kara verebilirsin.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

deneyerek karar ver... kulağına tak, hangisinden daha güzel daha berrak ses alıyorsan onu al... bu arada ben de oticon sumo dm kullanıyorum...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

denge işitme,
    naida, phonak ag firmasının bir alt markası olup, danimarka değil isviçre menşelidir. tabii, isviçre menşeli olması danimarka yapımlarına göre daha kalitesiz olduğu anlamına gelmez. sadece yanlış bilinen bir hususu düzeltmek istedim. oticon da phonak da son derece kaliteli cihazlar üretmekte.

Üye
    erkants Avatarı

Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgileriniz için çok teşekkürler sizlerin tavsiyesine uyarak her ikisinide denicem

Üye
    erkants Avatarı

Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticon sumo dm kullanan arkadaşlar size birkaç sorum olucak şimdi bu cihazda herhangibi ötme oluyormu bu cihazla herşeyi rahat duyabiliyormusunuz duymadığınız bazı şeyler oluyormu yani otobüsde giderken yankılı yerlerde rüzgar uğultusu vs gibi yerlerde duymanız zorlaşıyormu

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sumo DM'in en iyi yanı "feedback" yapmaması, yani ötmemesi. Sesi en yüksek ayarına getirdiğinizde ya da yemek falan yerken, kulak kalıbı yerinden oynadığında falan dahi en ufak ötme olmuyor.
    Ses yüksekliği çok iyi. Sesleri duyabiliyorum. Ama tabii ki gürültülü ortamlarda anlama oranı düşüyor. Henüz hiç bir işitme cihazı gürültülü ortamlarda anlamayı sağlayamıyor. Ayrıca rüzgar sesis de rahatsız ediyor. Ama bu ayarlanabiliyormuş, rüzgar sesinin karşılık geldiği frekanslarda kazancı kısarak bunun önüne geçilebiliyormuş. Fakat ben ayarlatmadım. Bildiğim kadarıyla Naida'larda rüzgar sesi farklı bir yazılımla filtreleniyor.

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de phonak naida v den memnun değilim.sol kulaklık bir kaç saat çalışmadan sonra güç kaybetmeye başlıyor,açıp kapatınca toparlanıyor.arabada bütün sesleri bastırıyor,kulaklıksız daha iyi anladığımı hissediyorum.ayrıca sol kulaklıkta metalin metale çarpması gibi tiz ve insanın içine işleyen bir ses çıkıyor gürültülü ortamlarda.şimdi 3. defa servise gidecek bundan önceki kulaklık da durduk yere iyi ses verememeye başlamıştı garantiden değişmişlerdi...
    genel olarak memnun değilim.
    ancak rüzgardan bahsetmissiniz,rodosta dışarı çıktım hiç de parazit yapmadı rüzgar.o konuda iyi gibi.

Üye
    Murat81tr Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon sumo şu an için dünyanın en kuvvetli cihazı özellikleri ve gücü tatmin edici ancak Phonak Naida işitme kaybınıza yeterli görünmekle birlikte daha yeni bir teknoloji ve su geçirmez bir yapıya sahip. Benim kişisel tavsiyem Phonak olacakdır.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

naida 9 hakkında bilgisi olan varmı? nasıl bir cihaz? benim sol 83 sağ 93 db kaybım var. naida 9 ihtiyaçlarıma cevap verecekmi sizce? özellikle cep telefonuyla rahat konuşma imkanım olacakmı? arkadaşlar bilgisi olan varsa ALLAH rızası için bilgilerini paylaşsın.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

valla formcu arkadas yeminle sana
    ileri isitme kaybinda isitme cihazinin krali degil koklear implant taktirdim telefonu anliyarak duymak icin hic hic hic telefondan bisi anlamadim degil televizyonu bilem anlamadim sesleri duyuyorama konusmanin ne oldugunu hic anlamiyordum
    sabretceksin sms ile is gorceksin olmadi netten dahada olmazsa tercume ettireceksin duyanlara
    sen isitme cihazi reklamlarina bakma
    git dene bikana kadar
    isine hangisi yariyorsa

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu merhaba...
    naida IX, ileri iştme kayıplılar için phonak'ın en gelişmiş modelidir. son derece gelişmiş özellikleri var. cep telefonuyla da rahatlıkla konuşabilirsiniz ama shukufe'nin de dediği gibi, özellikle konuşmayı ayırdetme skorunuz düşükse, sesleri duysanız dahi, konuşan kişinin dudak hareketlerini ve mimiklerini telefonda göremediğiniz için konuşmaları tam olarak anlayamayabilirsiniz. bu nedenle mutlaka denemenizde fayda var. fakat, diğer taraftan naida'lar i-com adlı bir yardımcı araçla birlikte kullanılabiliyorlar. bu cihaz cep telefonlarıyla da eşleşiyor ve çok net bir şekilde telefonun sesleri işitme cihazına taşınıyor.
    ayrıca size bir tavsiyem de midye kabuğu tabir edilen kapaklı cep telefonları kullanmanız. bunlarda anten aşağıda yer aldığı için işitme cihazlarıyla etkileşim ve cızırtı olmuyor. detaylı bilgi için benim bu forumlarda daha önceden yazmış olduğum işitme cihazı ve telefon konusundaki mesajlarıma bakabilirsiniz.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hunsal;

Evet arkadaşa katılıyorum. Bizim gibi işitme cihazı kullanan kişiler her cep telefonu kullanamaz. Mesela N73 hiç kullanamıyordum. (Oticon SUMO DM kullanıyorum ve çok memnunum) Gidip ayarlarını yaptırdım ama yinede cep telefonu ile görüşmede istediğim randımanı alamıyordum. Gittim 6500 Slide aldım. Mükemmel derecede ve çok rahat bir şekilde görüşebiliyorum.
    Bende işitme cihazı alacağım zaman naida'yı denedim ama malesef onda duyma ve anlamam çok zor geldi bana. Oticon SUMO DM aldım,yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı çekmedim ve çekmiyorumda. Sağolsunlar ilgileniyorlarda, çağırdılar cihazı getirinde bakım yapalım dediler.Bakımını yaptılar. Ne zaman yolum düşse uğrarım, ayarları yaptırırım. Satış sonrası hizmetler konusunda, insani ilişkiler konusunda mükemmel bir yer. (Benim cihazı aldığım ve gittim yer Kadıköy İDİS, İlknur hanım sağolsun çok yardımcı oluyor.)
    Bence gidin buraya deneyin.Size her türlü konuda yardımcı olacaklardır. Selamımı söylersiniz

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon