Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 76 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    6500 slide nedir. cep telefonumu yoksa işitme cihazımı

6500 slide cep telefonu markasımı

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

forumcu arkadaş 6500 slide nokia nın cep telefonu modelidir

Üye
    Elifcan Avatarı

Gerçek Adı
    Elif
    Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2 tane oticon kulak cihazım kullanıyorum 4 sene oldu ama basım agrıya yapıyorr bilmiyorum :S

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

elifcan ses ayarı yüksek olmasın sakın. aldğın yere bu durumu bildirmedinmi

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kalbiselim;

artık markaların isimlerini söylemez olduk. sadece rakamlarla söyler olduk. :-))
    şaka bi yana bende bi tane 6300. ama duyamıyorum. 6500 sesi daha mı yüksek.

bülent kardeş bilgilerin bana gerçekten yol gösteriyor. ALLAH razı olsun dostum...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu merhaba,

cep telefonu almak istiyorsanız Samsung S3600 modelini mutlaka denemlisiniz. Hem sesi gayet yüksek çıkıyor hem de işitme cihazıyla çok rahat kullanılabiliyor. İşitme cihazının T (telecoil) modunda bile kullanılabiliyor. İşitme kaybı olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Üstelik fiyatı da bu aralar oldukça düştü (230 TL civarı).

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim hunsal kardeş. tavsiyeniz bana yol gösterecektir. ALLAH razı olsun...
    hunsal kardeşim icom nedir. nu konudada bilgi verebilirmisiniz.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Forumcu merhaba...
    Estağfurullah, yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana...

icom, Phonak'ın geliştirmiş olduğu bir işitme cihazı yardımcı aksesuarıdır. Bunu boynunuza kolye gibi takıyorsunuz. Cihaz kablolu veya kablosuz olarak, TV, mp3 player, telefon gibi cihazlardan aldığı sesi direk işitme cihazınıza iletir. Ancak Phonak'ın tüm modelleriyle uyumlu değildir (Naida'larla uyumlu), o nedenle alırken hangi modellerle uyumlu olduğunu mutlaka kontrol edin.

Ayrıntılı bilgi için şu adrese bakabilirsiniz:
    iCom - Aktif Duyu Bireysel

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

elbetteki yardımcı oldun husal kardeşim. ALLAH razı olsun. ben işitme cihazı konusunda araştırdım sordum soruşturdum. özellikle forumdaki dostlarımın görüş ve düşüncelerine dayanarak iki işitme cihazı konusunda karasız kaldım. biri phonak naida 5 diğeri oticon agil. oticon agil bana daha çekici geldi. fiyatı çok pahalı. 6 bin lira olduğunu duydum. phonak naida 5 ise 2500 lira civarında sanırım. şimdi phonak naida yağmurdan etkilenmez. oticon agil için böyle bir özellik varmı bilmiyorum. ama oticon agil işitme cihazının üç boyutlu ses verme özelliği phonak naidadan bir adım ilerde olması anlamına geliyor bana göre. üstelik oticon agil cic power modeli 90 db kadar kaybı karşılıyor mini rite modelleri ise 120 db kadar kaybı karşılıyor. ben sanırım biraz sıkıntıya girsemde oticon agil alacağım. biraz peşin verecem kalanınıda taksitlere böleceğim başka çarem yok. ben iyi duyayım yeter bana. şimdi benim merak ettiğim oticon agil modelleri icom kullanımına uygunmu? bu konuda hünsal kardeşimin ve forumdaki abilerimin ablalarımın kardeşlerimin bilgileri rica ediyorum. ayrıca oticon agil konusunda ne düşünüyorsunuz. sizce alayımmı? ne dersiniz.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu tekrar merhaba...
    Sağol, Allah senden de razı olsun... elbette ki önemli olan en iyi şekilde duymamız, ancak reklamlara kanıp da ne diye gereğinden fazla para verelim ki? oticon agil'in 3 boyutlu ses özelliğinden için söylüyorum bunu. firmalar, mallarını pazarlarken kulağa hoş gelen böyle teknik bazı kavramlar atarlar ortaya; 3 boyutlu, otomatik adaptif mikrofonlu, 32 kanallı gibi... bunların mutlaka bir faydası vardır ama aradaki fiyat farkını hak edecek bir fayda değildir hiç bir zaman. söz konusu özelliğin yararlılığı, bağımsız bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış mı? ne yazık ki çoğu firma buna cevap veremiyor. oticon gerçekten de iyi bir markadır, ben de bu markanın sumo dm model cihazını kullanıyorum ve de memnunum ama reklamlarında bahsedildiği kadar da yüzde yüz fayda elde edemiyorum hiç bir zaman. özellikle gürültülü ortamlarda beklediğim verimi alamıyorum. dolayısıyla bence bu kadar para vermeniz gerekmez. 2000-3000 liraya son derece gelişmiş özelliklere sahip kaliteli bir cihaz alabilirsiniz. widex-phonak ve oticon'un bu fiyat aralığındaki size uygun olan cihazlarını deneyin. özellikle gürültülü ortamlarda mutlaka deneyin. dışarıda denemenize izin verilmiyorsa, mesela oradaki TV veya radyoyu açtırın, sesini de biraz fazlaca açtırın ve o gürültüde karşınızdaki kişiyle sohbet edin, bakın bakalım ne derecede anlayabiliyorsunuz. bu denemelerden sonra en hoşunuza gideni alın.
    son olarak, iCom sadece phonak'ın Core serisi cihazlarıyla uyumludur, oticon'larla kullanamazsınız. ama oticon'un da buna benzer yardımcı araçları var, streamer gibi...

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de kendi deneyimimi aktarayım dedim. (Tabiki sonuçta beni rahat ettiren bir cihazın aynı işitmeye sahip bir başkası için rahat olmayabileceği de unutulmamalı.)

Çok ileri derecede sensorinöral işitme kaybı olan sol kulağıma Naida V UP ve Oticon Sumo'yu denedim. Her ikisiyle de yoğun grup konuşmasının olduğu ortama girdim. Oticon Sumo farkını gürültüyü arka plana alarak dikkate alınan konuşma sesini yükselterek gösterdi. Her iki cihazın özellikleri de birbirine benzer; ama beni rahat ettiren Oticon Sumo oldu. Siz de hunsal arkadaşımın dediği şekilde deneyerek sizin için en iyi olanı seçeceksinizdir. Bu arada Beltone Force'u da denemeden geçmeyin derim.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hunsal;

Esselam... hunsal abim streamerı biraz detaylı şekilde anlatırmısınız. cep telefonuyla uyum için mi bu alet. nerde satılır. nasıl alabilirim. ve nasıl kullanılır. oticon agil için uyumlu mu? inşaALLAH sizi sorularımla yormuyorumdur.
    verdiğiniz ve vereceğiniz her kelime bilgi için RABBİM'den amel defterinize bire bin olarak sevap yazılmasını dilerim...

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticon sumo dm kullanıyorum memnunum ..arkadaşın sıkıntısına gelince her insanın yapısı farklıdır..burdan fikir istemek güzel ama fikirlere bakıpta aa bu iyiymiş deyip almak doğru olmas en iyisi idis satış merkezlerine gidip cihaz denmelerine başlamanızdır.sadece siz karar verebilrisiniz size uygun cihazı.. bence zaman kaybetmeden gidin bakın pişman olmassınız..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

birimiz beltone forceyi ovuyormuyuz
    bizim patron sitemize reklam vermeden reklam yapan saticilardan pek hoslanmasa yeridir adamcagiz butun gununu bu site icin harcamasi belesciler isin olmasa gerek

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    forumcu,
    streamer oticon'un yeni çıkan modelleriyle (bu arada Agil ile de) uyumlu bir kablosuz bağlantı cihazıdır. bunu da tıpkı phonak'ın iCom'u gibi boynunuza kolye gibi takıyorsunuz. Cihazın içinde blutooth alıcısı var. bunu cep telefonu, mp3 player ve bir verici adaptör yardımıyla sabit telefon ve TV gibi cihazlarla eşleştirebiliyorsunuz. Streamer bu cihazlardan aldığı sesleri direkt işitme cihazınıza iletiyor. böylece sesleri çok net ve istediğiniz yükseklikte duyabiliyorsunuz. Çok faydalı bir yardımcı araçtır. Ayrıntılı bilgi için bkz:
    Oticon Streamer

Bunu Oticon'un Türkiye temsilcisi idis'in satış merkezlerinden alabilirsiniz. Fiyatını bilmiyorum ama Phonak iCom'un fiyatı 530 TL+KDV olduğuna göre bu da o civardadır diye düşünüyorum (idis'in yüksek fiyat politikası sebebiyle, belki biraz daha pahalı olabilir.)

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon