Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 112 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özlmknc Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    22.07-2012
    Saat
    00:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya arkadaşlar aynı sorun bendede var sesleri duyuyorum fakat ne dediklerini tam anlayamıyorum bu şekil yaşamaktan sıkılmaya başladım konuşmaları tam anlayabileceğim cihaz varsa söyleyin sensorineral işitme kayıplıyım %90 iki kulağımda da cihaz var phonak supero marka.. iyi duymak için hangi cihazı önerirsiniz?

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özlmknc;
    dostum ben pes ettim çok araştirdim cihaz işitme engelliler için hiç birşey ifade etmiyor. bunu kabullenmemiz lazım... duyacağız ama anlamayacagız .. sinrisel bir durum. ayrıca işitme cihazlarına harcanan paralar yerine bilim araştirma ve çalışma yapmiyor..

işitme cihazı diyen geçiştiriyor... kulak doktolugunu protesto ediyorum ben hiç bir gelişme yok. işitme cihazı hastaların kulaklarını kendine alıştırdığı gibi doktorlarıda tembelleştiriyor.. neden? haa duymuyorsun ok oğlum hemen şurdan güzel bir cihaz al olay bu beyler

ee cihaz da işe yaramıyor tıp'ın çözümü nedir??????????????? kocaman hiç... kalp yapiyolar bilmem organi nakil ediyorlar bilmem organ üretiyorlar ama içine tükürdüğüm bir kulagın kabul etmiyorum KBB bölümünü işe yaramaz gel bende yazam sana cihaz artık bende bir uzmanım :))))

Üye
    meryemmeltem Avatarı

Gerçek Adı
    meryem
    Son Giriş
    20.05-2010
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar bende bunu araştırmasını yapmaya yeni başladım bakalım dünya da neler var...bulduklarımı sizinle paylaşmaya çalışacam...

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar siz duyduğunu anlamama sorununa bir çözüm bulabildiniz mi
    ne yalan söliyim aynı durum bendede var duyuyorum ama kelimeleri yarım yamalak anlıyorum eskiden anlamamda bozukluk yoktu yani iki kulağıma da cihaz takıyordum tek kulağım iyi duymaya başladı die 3-4 sene fln takmadım o kulağımdaki işitme engeli daha da arttı şimdi yine takmaya başladım neredeyse 1 senedir takıyorum onu da ama duyduklarımı anlamama sorunum hala gitmedi ve üni. başlayacağım ygs'ye girdim dün bu sorunumun gitmesini istiyorum her denileni anlamak istiorum (
    eğer bu sorunu giderebilen işitme cihazı yoksa şu ameliyatlardan olabilir miyim die düşünüorum hani koklear implant yada beyin sapı implantı olursam anlayabilir miyim denilenleri
    sanırım benim sinirsel tip işitme kaybım var ameliyat olabilio muyum bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hoşbulduk biraz geç geldim ama olsun =)
    zarlarda problem var mı bilmiorum valla doktora sormadım hiç ztn kulaklarım hakkında çok bilgiye sahip deilim şuan ama öğreneceğim
    liseden henüz mezun olmadım olacağım da bu rapor ne raporu bilmiorum hiç milli eğitimin açtığı sınaw derken lys'yi mi diosun

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında o raporu duymuştum ben ama gerek duymuyorum normal sınawlardan ygsden fln sınawa girerek meslek edinmek istiorum
    cevapların için teşekkür ederim birde

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben memur olmak istemiorum ki ama =/

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yinede düşünürüm bunu
    bir aileme de söleyeyim ne diyecekler bakalım

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet anti ustanın sözünü dinledim starkeye şikayette bulundum. cihaz istanbula gitti geldi çok degişmiş herşeyi.. sesler çok güzel olmuş daha net daha keskin duyuyorum. çok şaşiridm çokda sevindim ..şuan ihtiyacımı karşiliyor tam olarak anlamnın dışında...

anlama konusunda birşey aklaıma geldi. geçen sene ağabeyim bana dediki gel seninle sesleri anlamada çalışalim dedi. 1 saat falan çalıştık 10 kelime üzerine peki bunun bir egitim verimi yokmu acaba? şuan herşeyui duyuyorum.. sonradan iştimesini kaybedenler için normal konuşa bilenler için.. cihazla duydugnu anlamay adönük bir egitim?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

o senin dedigin konsmayi anlama egitim leri koklear implant takilanlara uyguluyorlarmis muzo
    ama ben mederscilere cok gittimdi koklear varken egitim almak istiyorum yolunu gosterin diye
    ersin bey hacettepede arkadaslarla konusuyoruz bakalim dediydi biside cikmadi
    duyan, konusabilen insanlar egitim almazlar demisti yani anlicagin cok dikkat ediceksin, kelimeleri kacirmamaya ugrasacaksin baska yolu yok
    sesleri kaybetmeyelim sesler onemli
    ben bu ara isitme cihazimla bile sesleri pek duyamiyorum
    ses olunca ddak okumaya pur dikkat pek bisi kacirmiyorum
    vay ki vay yeni bir cihaz ama bu kadar kayipla bilemem moralim cok bozuluyo ses duymayinca

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmm anladım çok teşekkürler... sesli kitap oku hmm cidden çok kitpa okuyan biriyim önerinizi dikkate alacagım efendim cihazla nasıl duyamzsın yaw

Üye
    BERATS Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    26.07-2011
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soykan %40 almak için odyo testinin kaç çıkması lazım

Üye
    belin Avatarı

Son Giriş
    13.05-2010
    Saat
    21:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende artık işitmiuyorum duyuyorum ama anlayamıyorum yen iş bir işitme cihazı alkacapğım dijital simens marka bişi beyendim ama en pahalısında bile tam sonuç yok değil mi?
    öğretmenim ve iletişim çok önemli mesleğimde kandinize bu konuda yardımcı nasıl teknikler geliştirdiniz?

paylaşın lütfen benle....

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakın belin hanım.. bende sizin gibi aynı sorunu yaşiyordum... 10 yıldır rahatsızım ben.. son 5 senedir cihaz kullanıyordum .. analog en son dijital alayım dedim aldım hiç bir fayda görmedim.. forumda paylaşirken bu konuyu açarken "ANTİ" ustadım bana git şikayet et dedi.. şikayetten sonra cihaz bir geldiki.. tanıyamadım çok harika olmuştu arızalıymış onu yapmişlar... şuan duydugumu biraz anliyorum her sese tepki veriyorum normale döndüm.. 2 yıl o cihazı ole bozuk bozuk kullanmişim...

neyse şimdi size şunu diyorum... cihaz alırken aldiginiz yer çok önemli.!!! almadna önce mutlaka test edin deneyin.. şuanki dijital cihazlar çok iyi . simens bence alma aticon almanı tavsiye ederim. ben aslinda starkey al derim ama starkeyde sadece istanbul şişliden alınır... neden?? çünkü anadoluda iyi bir teknik elamanları yok.. ama istanbul şişli merkezi bu işin kurdu olmuş...

Üye
    yahyaalbaba Avatarı

Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    18:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bende işitme engelliyim kualk sinirlerimin zarar görmesi nedeiyle %80 oranında her iki kulakta işitme kaybım var.
    ben şu an antalyadayım.antalyadan bu formda olan varsa bana cevap yazabilirmi ? işitme cihazı alacağım. ve antalyayı fazla bilmiyorum elimde raporum var. Bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon