Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 112 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim anladığım kadarı ile o cihaz senin işitme kaybına göre değil muzo..

sumo dm'nin maksimum çıkış gücü 144 dB
    daha iyi ses gücü şimdilik bir tek sumo xp'de var, o da 146 dB çıkış gücüne sahip..

sen starkey'in modelini yaz çıkış gücüne bakalım...

ayrıca oticon için şu sayfayı incele istersen...

http://www.duyuyorum.com/asp/listgro...pref=11&Page=1

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anti usta sorunumuz hemen hemen aynı gibi.. bendede lise yıllarında hafif vardı salla be dedk gitmedik etmedik aha 10 senedir kulak sifira düşme aşamasında....

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eğer iç kulak sinirlerinden kaynaklanan bir işitme kaybıysa yapacak bir şey yok zaten muzo... ama bende sigara ile başladı diyebilirim...

eğer kalıtımsal bir yatkınlık varsa sigara tetikliyor bence...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanal içi CE model sanırım ustünde öyle yazıyor şu nano teknolojisi ile duyuyorum diyen filiz akının kullandigi cihaz dan ITE modelinden

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Anti Oksidan Mesajı Gör
    eğer iç kulak sinirlerinden kaynaklanan bir işitme kaybıysa yapacak bir şey yok zaten muzo... ama bende sigara ile başladı diyebilirim...

eğer kalıtımsal bir yatkınlık varsa sigara tetikliyor bence...
    himm sigara dedinde aklıma geldi.. özelikle ramzanlarda oruçlu iken kulaklarımın içi uyuşuyor gibi oluyor çekme gibi.. bunun sigaradan oldugnu denemek için sigarayı 1 hafta içmedim ramzandan sonra normal yaşamaya devam ettim 1 hafta içmedim baktım kulaklarım yine uyuşmaya başladi iç kulak tarafı çekme gibi .. evet bana doktorlar iç kulak da sorun beyni uyaran sinirlerin ölmüş dedi... ama günde 2 paketi deviriyorum sigarada

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oooooo muzo senlen buluşalım kendin söyle kendin işit muhabeti olur alaasından....ben ben senı anlarım ne sen beni ooooohhh

ben cıhaz kullanamıyorum
    aynen senın gibiyim
    asıl sorun kelımeleri ayırt etmeydı sonra duymama oldu...durya yarın yazdıklarını ıyıcene okurum...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sigarayı bırak muzo... bak işitmenin daha iyi olduğunu göreceksin.. sigara içtiğin anda tansiyon 1-2 puan yükseliyor.. yani kan basıncına etki ediyor.. iç kulaktaki kılcal damarlarda da kan basıncı önemli birşey... ayrıca o kılcal damarlar sigara ile tıkanınca işitme daha da kötü oluyor.. bırak şunu...

bu arada starkey sayfasına ulaştım ve senin cihazı aratıyorum..
    ama adamlar bir sayfa yapmışlar, cihazı gösteren pdf dosyası açılmıyor..
    bir de sen dene, belki bana açılmıyordur...
    Starkey Laboratories, Inc.

iyi geceler..

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anti oksidan bu resim senın evlilik resminmı?
    sen bayanmısın erkekmı? konuyla ilgili değil ama merak ettim

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erkek olanı anti diğeride yengemiz

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: iremsu Mesajı Gör
    anti oksidan bu resim senın evlilik resminmı?
    sen bayanmısın erkekmı? konuyla ilgili değil ama merak ettim
    Ertuğrul açıklamış iremsu..
    ben de açıklayayım; evet evlilik resmim... CEREN'imle geçen yıl evlendik.. eşim de CEREN nickiyle sitede... nickimin üzerine tıklayıp "açık profil bilgileri"me gitseydin resmimden erkek olduğumu görürdün.. ayrıca site albümünde birçok fotoğrafım da var..

Üye
    mai80 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi akşamlar benim sorunum da aynı. 3 senedir pure-tone kulak içi işitme cihazı kullanıyorum (orta seviyeli işitme kaybım var değerlerimi yarım saattir aramama rağmen bulamadım maalesef ) sesi işitme konusunda sıkıntım yok fakat söylenenleri tam olarak anlamıyorum bu durum bir ortamda muhabbete katılmam konusunda da canımı çok sıkıyor açıkçası. Gazete de maxtone nin ilanını okudum.İnt sayfasında da algılama konusunda da faaliyetleri olduğundan falan bahsetmişler.Bende Ankaradayım yarın bir giteyi düşünüyorum.Bu firma ya da beltone cihazları hakkında bilginiz varmı acaba.(Önceki sayfalarda beltone adı geçiyor ama ...) teşekkürler...

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Reklamlara çok fazla kanmayın; sensorineural tip işitme kayıplarında hiç bir cihaz konuşmaları tam olarak anlamanızı sağlayamaz. bununla birlikte iyi programlanmış kaliteli bir cihaz hayat kalitenizi önemli ölçüde arttırmanıza yardımcı olabilir.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mai80;

Aman kardeş Aman... bende ilk başlarda orta seviyeydi.. işitme sonra cihazı salladım fark etmiyor diye kullanmadım şimdi safirliga geldim %90 düştü..AMAN SEN SEN OL sakın kulllanmamazlık yapma orta seviyede sien asla.. kanal içi alma kulak arkası al iyi bir cihaz duydugunuda anlardın garanti veriyorum... ilk zamanlar bende duydumu anlıyordum.. sen o cihazı geç simens yada aticon al

Üye
    Murat Aslankara Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Aslankara
    Son Giriş
    05.04-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Fındıkzade
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yazılarınız çok hoş bizim halkımız kendi sorununu çözmekte usta zaten. İş cihazlara gelince bır kac arkadasımızın soyledıgı gıbı sinirsel işitme kayıplarında malesef konuşmaları algılamanın cihaz takılsa bile eski haline gelmesi imkansız sadece duyamadığı sesleri yeniden duyacağı için bir kaç kelimede düzelme olur. Ama şu varki cihaz kullanılmadığında algılama dahada düşmektedir. Cihaz kullanmanın amacı sadece algılamak değil aynı zamanda duymakta. etrafınızdaki seslerden mahrum kalmamanız gerekiyor gürültü bile olsa..
    Ve sizlerden ricam lütfen cihaz alacağınız zaman bünyesinde odyometrist çalıştıran ve dünya markası bir cihaz almanız..

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anti Oksidan;

Nasıl girdin çubuklu pamukla zar'ın oraya kadar yav Bak bende sol kulağımda yıllardır zar olmadan yaşadım. Ama benim kulak yıllardır aktı. Bir türlü akıntıyı durduramıyorduk. Doktorların verdiği ilaçlar bir süre sonra etkisini kaybedince geri akıyordu. Akıntı kokusuda kötü bir koku idi. Daha sonra kulak memesinde bezelye büyüklüğü kadar birşey çıktı. Yağmı dediler birşey dediler. Doktor çıkardı filan.

Daha sonra kulak akıntısını bahsettik o arada. Bir ilaç verdi bunu şu kadar kullan filan verdi. İlaci 1 kere içtim. İğrenç acı ilaç dahada içmem dedim. Gel görki yılların akıntısı sadece 1 hap içmemle bitiverdi. Bu akıntı bence zarla alakası yok. Yıllardır akan zarmı olur, akarsu gibi

Ama senin içinde söylüyorum. Bir doktor, kulağında zar yok ve kulaktan giren hava beyin yoluna giderek enfeksiyon kapabilirsin, zar yapalım kulağına dedi. Tamam dedik, zar yapıldı. Yıllardır duymayan kulak bir nebzede olsa duymaya başladı. Sizin kulakta zar yoksa bu durumu doktora danışın bence.

Benimde duymama rağmen anlamadığım çok şeyler oluyor. Ondan sonra kısık sesli birşeyi iyi duyuncada "işine geldiğimi duyuyor" oluyor. Bu duyup anlamama olayı kişiden kişiye değişiyor. Bu sorunu olan arkadaşlar bahsetmemiş ama teyit edeceklerini umuyorum. Heleki tv'de normal bir ses seviyesi olmasına rağmen, duymama rağmen hiç birşey anlamıyorum. Cihaz öneriyorsunuz iyi güzelde televizyonun sesini yüksek açtığımızda yine duymaya rağmen anlamadıklarımız illaki oluyor yine. Ben cihazın faydaları yoktur demiyorum. Telefon sesi, zil sesi ve konuşmalarda tam anlamı ile olmasada kısmen yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Ancak yinede ben ve benim gibi durumları yaşamış olan insanlar derdimizi kimseye net olarak anlatamayacağız. Odyo testine giriyoruz, ufacık odada bangır bangır, sağır sultan duydu hesabı sesleri duyuyoruz. Test bitince sonuçlar ve sen duyuyorsun yallah. Sakatlık raporu olayını anlatmama gerek bile yok.

Türkiye'de ve Dünya'da işitme sorunu bence tam anlamı ile çözülebilmiş değil. Örnek veriyorum, araç kullanırken birisi size arkadan korna çaldı ve siz duymayıp kazaya vs karışırsanız karşınızdaki direkt olaya "Vay efendim o kadar korna çaldım, sağırmısın be adam, niye duymuyorsun vs" Kusura bakmayın kulaklarım ağır işitiyor dediğinizde karşı tarafta, "Kusura bakmayın, düşünemedim vs" Eğer bu işitme sorunu Türkiye'de çok olsa idi, karşı taraf belki duymamış diye düşünebilirdi.

Sol kulak çok hafif duymak üzere sağ kulakta sinirler zarar görmüş benim. Sanırım küçükken kızamık yada su çiçeği geçirdim. Bu hastalık sol kulağı tamamen sağ kulağa ise kısmen zarar vermiş. Cihaz kullanmıyorum ve yıllardır çok şükür duymamda dahada azalmadı. Sorun var evet ama yıllardır aynı derecede devam ediyor. Yinede çalışmaya engel, cihaz taksanız bile duymadığınız birşeyde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ondan sonrada kulakları sağlam zor iş buluyor bu durumda olanlar ne yapsın?

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hyaır öyle değil sesleri duyuyorum 10 yıl öncede herşeyim normaldi.. çook az bir işitme kaybı vardı onu önemsemedim.. derken bugün %90 duymay kayıp ettim son 5 yıldır cihaz kullanıyorum herşeyi duyuyorum ama seslerdeki kelimeleri anlamıyorum.. arkam dönükken muzo dersen tinlamiyorum banamısın demiyor... çünkü muzo dedigini anlamıyorum ama konuştugnu duyuyorum... sorun bu

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon