Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 197 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hangi medikalden ne marka pil aldiniz mavimsiyesil
    baska bir pillerle birlikte pilburdadan siparis etmistim 7 liraya geldi rayovac exstra en cok o pillerden memnunum

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim hastanenin ordaki sıradan bir medikaldi. Siemens marka 13 numaralı pil.

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim bir sorum olacak Kusuruma bakmayın:
    eskiden aldığım piller 2 hafta da bitiyordu ama son bir senedir neden pilerim 1hafta yada bir hafta olmadan bitiyor...İşitme oranı seviyesimi ilerledi bir bilginiz varmı? ben pil olarak Sony 675 pr444 kullanıyorum.

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cihazın, ömrünün son demlerini yasıyor olabilir mi ? basıma gelmedigi için bilemiyorum, sadece tahmin yurutuyorum..

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nihalalver;

Birkaç ihtimal aklıma geliyor:
    1-İşitmen azaldı ya da cihaza alıştın, iyi duymak için cihazın sesini eskisinden daha çok açıyorsun
    2-Cihazın hortumunda tıkanıklık olduğundan sesini daha çok açıyorsun
    3-Eskisine göre daha gürültülü ortamlarda bulunuyorsun
    4-Eskisine göre cihazı akşam daha geç çıkartıyorsun ya da sabah daha erken takıyorsun
    5-Yeni aldığın piller arızalı ya da bayat ya da kötü saklama koşullarından dolayı kapasiteleri düşmüş
    6-Pilleri eskiden nerde saklardın şimdi nerde saklıyorsun? Buzdolabı gibi rutubetli yerler iyi değil. Mümkün mertebe saklı kapaklı yerlerde saklamak iyidir.

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

6 lı pili ben 6 liraya alıyorum pil başına on gün güdüyor şöle çlçtüğümde hani iyi gibi

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Şenol bey.. Yakın zamanda kbb gidip testleri yaptıracağım.Cihazı kullanalı bayağı oldu.(5.yılındayım).Önceden 2007 yılında özel sektörde çalışırken sgk kurumca aldım. 7 yıl cihazı kullanma zorunluluğu var.2010 meb sınavlarında memurluğa geçiş yaptım. Emekli sandığından işitme cihazı almak nasıl oluyor.Kaç yıla kadar kullanma süresi var.

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nihalalver;

Tüm kurumlar tek çatı altında toplandığından SSK / Emekli sandığı farkı olmaması gerek diye biliyorum. Biz geçen gün yeni cihazın parası için gittik, orada sürenin 5 yıl olduğunu söylediler. Ben de 7 yıl biliyordum ama değişmiş olabilir. Bence SGKEya gidip bir sorun. 5 yıl dolmak üzere olduğuna göre yeni bir cihaz alabilirsiniz.
    Ama kötü olan, cihazın parasını siz ödüyorsunuz. SGK çok az bir para veriyor. Piyasadaki en ucuz; dolayısı ile en dandik, hiç bir işe yaramayan cihazın parasını veriyorlar. Onun da %20'sini (çalışan için) ya da %10'unu (emekli için) keserek.
    Sonuçta bir cihaz nerden baksanız 1500-2000 lira ama devletimizin ödediği sadece 336 lira. Çeyreği bile değil yani.

Bir şey dikkatimi cezbetti şu anda:
    Memurluğa geçiş yaptıktan sonra piller daha çabuk bitiyor olabilir mi?
    Memurluk dediğiniz işyeri ortamı, eski işyeri ortamınıza göre daha gürültülü bir ortam olabilir mi?
    Eski yerinizde "sürekli ses" yokken yeni yerinizde "sürekli ses" varsa bu pilin çabuk bitmesinde ciddi bir etken olabilir.
    Mesela kalabalık insanlar gibi.

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eskisi ile aynı ama sanırım benim durum iyiyice ilerlediğinin farkındayım şenol bey,bu arada hep iki kere soru sorar oldum...Daha doğrusu bazı anlamadığım yerlerde de anlamış gibi yapıyorum . Sgk kurumdan verdiği cihaz gerçekden iyi değil malesef üzerine para ödeyerek bir üst modelini aldım.Bana uygun olmayan cihazı ve sesi dahi duymadığım cihazı alıpda ne yapacaktım.Zaten bu şartlarada alışığım. Tek korkum işitme seviyemin ilerlemesi. eskiden %98 falan duymayan ben şuanda %118 oranındayım artık son seviyesine varmak istemiyorum...Her iki kulak duymuyor ama heriki kulağada aynı anda cihaz takamıyorum.2 haftada bir değiştiriyorum.Şuanda bir sorunda kulak kalıpları...Ne zaman yenilesemde hep kulaklarda yara..ilerleyen zamanlarda kulak içinde iltihaplanma oluyor..Sizlerde böyle bir sorun varmı? Sene bazen 3 defa kulaklarımı temizletmek zorunda kalıyorum...Sesi seviyorum..Kalabalığı seviyorum duymak güzel ama bir anlayabilsem! tüm arkadaşlara hayatı boyunca başarılar dilerim....

Üye
    mehmet arslan Avatarı

Son Giriş
    02.03-2011
    Saat
    12:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar reklam yapmak gibi olmasın ama ben yıllardır tahtakaleden alıyorum pillerimi dekalo hanın girişindeki pilciden güler ticaret dükkanın adı 4,5 veya 5 tl ödüyorum 312 ve 10 numara iki çeşit pil kullanıyorum 2005 yılından beri en ufak sorun dahi yaşamadım.şişliden aldım bir defasında mecbur kaldım benden 12 tl aldılar bir paket pil için artık karar sizin.

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@nihalalver
    Eşim sadece tek kulağına takıyor. Çünkü diğerinde kayıp daha yüksek. İyi olan kulağa takıyoruz. Geceleri cihazı çıkartıyor. Siz çıkartmıyor musunuz?
    Mümkün mertebe kalıbı kulakta tutmamak lazım. Dediğiniz olay bizde de var ama kulak içinde iltihaplanacak gibi olunca cihazı mümkün mertebe takmamak ve havalandırmak lazım.

mehmet arslan;
    Zaten Türkiye'de en uygun; yani kaliteli ve ucuz bulma ihtimali olan yer, o cıvarlar. Dükkanların adlarını bilmiyorum ama, söylediğiniz fiyat çok mantıklı ve makul fiyatlar. Aldığınız pil ne marka?

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet geceleri işitme cihazını çıkartıyorum.her iki kulağımın işitme oranları aynı derecede ama genelde daha çok sağ kulağa takıyorum..Sol kulağıma kulak kalıbı kolay uymuyor ve hemen sorun oluyor ( kulak iltihaplanması vb.)ben 6 pil için 12 tl muğla medikaldan alıyorum.hiç 5 tl den paket pil duymadım.Eğer öyle olsaydı 5 veya altı paket hazır alırdım.Sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederim şenol bey.... Sizlere iyi günler dilerim...

Üye
    senoleker Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol EKER
    Son Giriş
    01.12-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Karaköy / Tahtakale cıvarları pilcilerin toptancılarının olduğu yerler. Başka şehirlerde satanlar kalkıp İstanbul'a geliyor, para bağlayıp pilleri alıyor, sonra da bu piller satılsın diye bir dükkan kiralayıp müşteri bekliyor. Yani sonuçta 5 liraya 7 liraya aldığını 10 liraya 12 liraya satması normal. İstanbulda satanın bir saatte sattığı pil miktarını başka bir şehirdeki pilci 1 ayda satamaz. Bu yüzden masraflarını çıkartmak için daha çok kâr koymak zorunda. Sizin aldığınız fiyat da anormal değil yani. Aradaki farkını yanıbaşınızda pil bulabilme lüksünün karşılığı olarak düşünün.
    Eğer çok tüketiyorsanız ya da sizin için uygun oluyorsa siz de Mehmet aslan Arkadaşın bahsettiği yerlere bakabilirsiniz.

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 numara rayovac marka pil kullanıyorum. 6 adetlik olanlarından alıyorum 7,50 TL. 1 pil yaklaşık 15-20 gün gidiyor.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    daha önce bu başlık altında belirtildiği gibi, internet üzerinden de oldukça uygun fiyatlarla işitme cihazı pillerinizi alabilirsiniz. her marka pil mevcut. ben 3 kez sipariş verdim, üçünde de siparişimin ertesi günü piller elime geçti. üstelik sipariş tutarı 50 lirayı geçerse kargo bedeli de ödemiyorsunuz. adresini bir kez daha veriyorum:
    www.pilburada.com

Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri