Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 58 mesajın 46-58 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    shukufe'ye hak veriyorum...
    diyelim ki taktırdınız ve bir süre sonra daha ileri teknoloji bir implant yaptırmanız gerekti... çıkartıp yenisini mi taktıracaksınız... ben de senin gibiyim son 1-2 yıldır, shukufe.. ve koklear implant yaptırmaya çekiniyorum.. umarım tıp ve teknoloji daha da gelişir ve implanta bile gerek kalmaz..

Üye
    duyum Avatarı

Son Giriş
    20.05-2010
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe olay şu;

senin işitme kaybın bildiğim kadarıyla doğuştan,sen bu kayıpla dünyaya geldin,ya da hayatının büyük çoğunluğu bu şekilde geçti,seni tanıyan bilen herkes seni bu şekilde tanıdı,herzaman bu kaybına göre hareket ettin,hayatını,eğitimini vs.bu doğrultuda planladın.senin için işitme kaybının olması ve işitme cihazı kullanman çok doğal birşey.

ancak bir de benim gibi bu kaybın farkına 22 yaşındayken varmış,eşi ile,eşinin ailesi ile bu kaybı yokken tanışmış,üniversite eğitimini işitme testi yaptırmadan işe alım yapmayan tekstil sektörü üzerine yapmış dolayısıyla da para kazanması işitmesinin iyi olmasına bağlı olan,kısacası insan hayatının şekillenmeye başladığı,planlamasının yapıldığı yaşlarda kötü bir sürpriz olarak bu kayıpla karşılaşan insanlar da var.
    tabiki beterin beteri var, seninle benim durumum senden daha kötü kavgasına tutşacak değilim ancak herkesin derdi kendisine dünyadaki enbüyük dert gelir,senin işitme kaybın benden daha ileri biliyorum ancak sonuçta ben de ,sendeki işitme kaybı değil desen de tıp bilimine ve kbb mütehassıslarına göre işitme kayıplıyım ve cihaz kullanmam gerekiyor,bu cihazın kullanıcı profiline de uyuyorum

bu arada prof.dr.çağlar batman ülkemizde ilk "çocuklarda" koklear implant uygulamasını yapan kişidir,shukufe haklısın

ayrıca bu retrox denen cihaz istendiğinde çıkarılabiliyor tabiki tutup çekiyosun çıkıyor bu kadar basitzaten çıkaramadığını düşünsene,nasıl uyuyacaksın,nasıl duş alacaksın,nasıl denize gireceksin vs..cihazı yapanlar bizden daha akılsız değillerdir de mi

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

duyum,
    tabiki herkesin rahatsızlığı kendine,
    ama burada çok ileri derecede işitme kaybı olup da koklear implant yaptıran ya da son teknoloji ürünü cihazlardan faydalanmaya çalışan hiçbir arkadaşımın doğuştan işitme kayıplı olduğunu sanmıyorum... örneğin ben de senin gibi 20 yaşımda (1987 yılında) işitme cihazı kullanmaya başladım... analog bir cihazdı ilk kullandığım... ve 2005 yılına kadar onu kullandım... işitme kaybım yıldan yıla artıyordu ancak o cihazla 2005'e kadar çok iyi duydum... sen de 20'li yaşlardasın ve idare edebiliyorsan CIC, CDI ya da kulak arkası modellerle idare et... retrox gördüğüm kadarıyla implant gibi bir şey, cihaz çıkarılıp takılsa da kulak içine kulak arkasından sabitlenen aparat çıkmıyor ve bir nevi implant gibi... bu yüzden shukufe de kulağın örselenmesinden endişe etmiş sanırım... ileride işitme kaybınızın ilerleyip yeni teknolojilere muhtaç olmayacağınızdan eminseniz bu cihazı kullanın aksi halde tereddütle yaklaşın derim...

Üye
    duyum Avatarı

Son Giriş
    20.05-2010
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anti oksidan;

insanlar yeni teknolojilerin çıkacağını bekleyip durmazlar,çıkan teknolojiyi alır,kullanır,yenisiyle değiştirirler,bu herzaman böyledir.eğer sizdeki" o kadarcık kayıp için implantı ne yapacaksınız,bıçak altına yatmaya değmez, yeni teknoloji çıktığında bu cihazı ne yapacaksınız,kulağınızı neden örseleteceksiniz" düşüncesi herkeste olsaydı, kimse koklear implant da yaptırmazdı,başka implantları da yaptırmazdı, bu cihazları üreten,satan insanlar da uğraştıklarıyla,salaklıklarıyla kalırdı,ürün geliştirmek için,üretmek için,piyasaya sürmek için onca parayı boşa harcamış olurlardı,böyle bir mantık yok kusura bakmayın...unutmayın insanlar sırf görüntü olsun diye burunlarını kırdırıp yeniden burun yaptırıyolar,hiç gereksiz yerlerine estetik yaptırıyolar...eğer birşeyler başarmak, istediklerinize ulaşmak istiyorsanız bazı riskleri alabilmelisiniz. insan yapımı hiçbirşey mükemmel değildir,olumlu olumsuz yönleri vardır, size göre olumlu yönleri ağır basıyorsa kabul edersiniz,basmıyosa etmezsiniz,bu kadar basit.

neden olumlu yorum yapamıyosunuz anlamıyorum,olaya biraz da olumlu tarafından baksanız,bardağın dolu tarafını görseniz olmaz mı? paylaştığım her ürünün olumsuz yönlerini ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz,olumlu tarafını görmüyorsunuz....

bu nedenle artık yeni cihaz, ürün paylaşımı yapmayacağım bir daha, faydam olur birilerine belki dedim ama olmazmış...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

yahu duyum neden seni kirmak isteyelimki bak nasil ilgiyle okuyoruz ogreniyoruz ayrica senin gibi kulturlu bilgili arastirici yeniliklerden haber veren biri daha ne olsun
    sahsen ben cok uzulecegim oyle dusunurseniz
    ben 2000 yilinda koklear implant taktirdim 7 yil kullandim kendi kendine atti implant
    simdi durmadan ameliyatlar koleastotama, kulak cinlamalari bas donmeleri berbat haldeyim inanhastanelere aboneyim kokleardan oturu
    kendimi bildim bileli ne telefondan ne radyodan nede televizyondan bisi anlamam
    yani seni kendimle kiyaslamiyorum
    cogu isteyipte olani kaybetmeni istemiyorum sevgili arkadasim
    her zaman yenilikleri sunanalara tesekkur ederim

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DUYUM USTADIM SEN YANLIŞ ANLADIN "anti" abiyi.. birşey demediki gayet iyi gidiyordunuz bu konuda yani anlaşmazlıkta yok ortada kaldıki bende senle aynı sorunu yaşıyorum. şuan maaşim 1500 kulaklarım normal olsaydı yani bozulmazdna önce bugün maaşim en az 5 bin tl idi.

sana hak vermiyoruz değil kaybının bizelere göre çooook düşük olmasından dolayı anlaşamzlık size laızm olanla bize lazım olan arasında buda hiç sorun degil alınma birader....

yardımlarınıza ve paylaşımlarınıza devam edin. lütfen.

Üye
    MZÇAĞLAYAN Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    ÇORUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat Bey imail adresimi yazıyorum.Sizinle görüşmek istiyorum. mzakircaglayan@msn.com selamlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bosver

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

duyum kardeş beni yanlış anladınız sanırım..
    güzel paylaşımlarınızı ben de herkes gibi ilgiyle takip ediyorum..
    ama bazen bana ters gelen ve endişe ettiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum..
    seni rencide etmek gibi bir niyetim yoktu ve bundan sonra asla olamaz da..
    belki 43 yaşın tecrübelerinden yararlanmak istersiniz diye düşünmüştüm..
    bu konuda tabiki son karar sizin.. umarım ve dilerim kendiniz için en güzel kararı verirsiniz..
    yeni paylaşımlarınızı bekliyorum...

Üye
    ibrahimm Avatarı

Son Giriş
    01.12-2013
    Saat
    22:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar lyric işitme cihazıyla ilgili bilgisi olan var mı?
    Dr. Oz Hearing Aid Episode - Watch Lyric on Dr. Oz!

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

vay anassiniiikalp onaricak adam isitme cihazindanda cakarmis

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ileri çok ileri derecede kayıplar için kulak için cihazlar çıktı mı acaba

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: YiRiZMa Mesajı Gör
    ileri çok ileri derecede kayıplar için kulak için cihazlar çıktı mı acaba
    Görünmeyen İşitme Cihazları - Teoman Dal

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234