Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selenay35 Avatarı

Gerçek Adı
    selenay
    Son Giriş
    22.12-2010
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 6 yaşından beri işitme cihazı kullanıyorum (sağ65db sol 70db).
    ilk kullandıgım kulak arkasıydı fakat 13-14 yaşlarında büyüklüğünden rahatsız oldum ve kulak içi aldım. 3-4 sene kullandıktan sonra arızalar başladı. yaptırdım ama daha sonra arızalar devam etti ve hiç çalışmadı. maddi olarakta zarar ettim.
    ss'kya yeni bir cihaz almak için müracat ettim (2007 senesinde) ayrıca bana bir kulakiçi cihazı alabileceğim söylendi. geçen yaza kadar gayet iyi çalışıyordu. fakat bir anda ses sistemi bozuldu; sessiz ortamlarda kendı kendıne kapanır oldu, sesli ortamlarda çalıştı. tamir edildi ama 1 kaç ay sonra tekrar aynı problemleri yaşadım.
    cihazlarımı titizlikle kullanıyorum. işitme cihazlarının belli süresi mi var yada böyle durumlarda cihazın mı değişmesi gerekiyor merak ediyorum?
    açıkcası uzun süre kullanabileceğim bir cihaz istiyorum. şuan kullandığım starkey 3-4 aydır bozulup duruyor tamire vermekten sıkıldım. yeni bir işitme cihazı almak istiyorum fakat ssk'dan alamam 5 yıl dolmadı.
    internetten gezeken kampanyalı bir ürün buldum Adept xs 590 ytl ne kadar doğrudur bilemiyorum ama hem uygun hem de kullanışlı cihaz almak istiyorum

bana yardımcı olursanız çok memnun olurum..

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba arkadaşım selenay35,
    Kulak içi cihazlar kulak arkası cihazlardan daha narindir.
    Daha da küçük olmasının dışında sürekli havasız ve nem ortamında kalmasından dolayı kulak içi cihazların sık sık arıza yaptıklarını kullananlardan duydum.
    Ben kulak arkası kullanıyorum.
    Sana şöyle bir tavsiyem olacak. Ben oticon kullanıyorum ama bu demek değildir ki herkes bunu kullanmalı. Aynı işitme kayıplarına sahip olsak ta bana faydalı olan cihaz diğer arkadaşa faydalı olamayabiliyor.
    Diyeceğim şu ki mümkün olduğu kadar bir kaç işitme merkezlerine gidip cihazlarını denemen.Doğruyu ve kendine işe yarayanı ancak böyle bilirsin.
    Unutmaki hangi cihazın senin kulağın için iyi olacağına karar verecek olan karşı taraf değil sensin.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben de bulnes arkadaşımızla aynı fikirdeyim. kulakiçi cihazlar çabuk arızalanırlar. ayrıca, bahsettiğiniz cihazın da şimdiki cihazınızdan daha kaliteli olduğunu sanmayın. size tavsiyem tanınmış markalardan (oticon, phonak, widex gibi) birini tercih etmeniz. fazla gelişmiş özellik aramazsanız, bu markaların da 1000 TL civarında kulakiçi modelleri mevcut. fakat size tavsiyem, kulakarkası kullanmanız. görünümü önemliyse, şimdilerde micropower denen çok küçük kulakarkası cihazlar satılmakta. çok daha rahat edersiniz kulakarkası cihazla.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba;
    bahsedildiği gibi bence kulak içi cihazlar bakımı kullanıcıdan güzel yapılırsa gayet uzun ömürlüdür.
    kulak arkası cihazlar genelde ileri derecede işitme kayıplı olanlara veriliyor.işitme kaybınız çok fazla değilse kulak arkası cihazlar işitme kayıplarını artırabiliyor.titiz seçilmesi gerekiyor.
    starkey marka cihaz bende almıştım 5 yıl önce kadar ssk dan.2 ay kullanmadan çöpe attım.kullanışlı değildi ve 2 ay dolmadan arıza yapmıştı.
    götürdüğümde her defasında sadece size böyle denk geldi normalde cihazlarımız çok temiz ve kullanışlıdır diye uyutuyorlardı.
    servise verdiğim günlerin sayısını unutmuştum.

size tavsiyem temiz,dayanıklı,çok sık tercih edilen marka ve cihazlara yönelenmeniz olacaktır.
    phonak,oticon tavsiye edebilirim.fiyatları biraz yüksektir ama arıza yapmazlar kolay kolay.
    sanırım bu cihazlardan alırsanız faturasını ssk ya ibraz ederseniz cihazın bir kısmını tamamını olamasada karşılıyor.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Evet bende SSk aracılığıyla mecburen starkey kulak arkası almıştım. Tam anlamıyla rezalet başka bir şey demiyorum.
    Bunuda belirteyim dedim de .....

Üye
    selenay35 Avatarı

Gerçek Adı
    selenay
    Son Giriş
    22.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tavsiyeleriniz için teşşekkür ederim arkadaşlar.aslında merak ettiğim çok şey var burda cevaplarını bulacağımı umuyorum.
    oticon yada phonak cihazlarını yurtdışından sipariş edebilir miyim.
    Çünkü yurtdışında elektronık aletlerın daha uygun olduğunu duymustum.
    İşitme testine girip o kağıdı yurt dışındaki kuzenime yollasam ordan birebir aldırma imkanım var mı buraya geldiğindede ses ayarlarını yaptırma olasılığı var mıdır...

----------

starkeye tekrar tamir ettirmek için gittim orda hiçbir yetkiliyi bulamadım seminerdelermiş hani bir yetkili gitti hepsinin gitmesinede hiç anlam veremedımm pes doğrusu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

selenay isitme cihazimizi aldigimizda verilen yuklu paralar aldigimiz cihazlarin 2 senelik garanti belgesi, ses ayarlamalari,egerki hatali malsa iade, tamir,daha cokta seslerin bize gore ayarlanmasi icin odeniyor galiba
    cinku nerden baksan cihaz o kadar maliyete malolamaz.bizim odedigimiz asiri paralar odyometrist icinmis galiba
    yurtdisindan alip burda ucretle ayar yaptiricaksiniz .buda size ekstra masraf
    o marka bu marka valla hepsi birmis gibi dayaniklilik acisindan sansimiza kalmis
    bide ayarlari tam bize gore olmayinca sesi hosumuza gitmeyince duydugumuz sesleri anlamayinca bozulmasada ne yazar
    benim resound canta 3 yildir bozulmuyo hic tamir bakim yaptirmadim guzel calisiyo
    suna bi bakim yaptiriyim diyorum ama aldigim firmadan hicbi yardim yarar gormedim
    bence cihazin markasindan daha onemli olan firmalarin durstce bizlerden sattiklari hizmet yukumluluklerini yerine getiren ciddiyetleri derim

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben kanal içi orl markası kullanıyorum 2004 yılından berii daha bir kötülüğünüü görmedimm istanbuldann almıştımm babmla birlikteee ....

Üye
    selenay35 Avatarı

Gerçek Adı
    selenay
    Son Giriş
    22.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söyluyorsunshukufe tamamen şansa kalmış işimiz.herhalukarda artı masraflar var haram zıkkım olsun bence bu işin hilekarlıgına girenlere..işitme cihazını tamıre götürdükten sonra daha çok zarar üstüne zarar biniyoo.bir keresinde hiç unutmuyorum 600ytl verdim iki cihazım için 10 gun sonra bozuldu ve attım çöpee.çok sinirleniyorum çok.. beyaz geceler şanslıymışsın diyemiyorum çünkü bende phılıpsin kullandım 5 yıl sonra arızalar cıkıoo ve bozuluo içini karartmak istemem ama genelde böyle oluyo... keşke yurt dışında yaşasaydım dediğim oluyor bazen çünkü orda her konuda devlet insanları koruyor kolluyor.

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selanay starkey'den ben ssk ile cihaz aldığımda digital cihaz almıştım.
    cihazı teslim alırken ayar yapmayacakmısınız dedim hayır gerek yok diye gönderdiler.
    yorum sizin.
    dünyanın neresinde görülmüş bir cihaz kullanıcıya yapılmadan satılabiliyor.neden yapılmadığı da cihazın çok sık arıza yapmasından ortaya çıkıyor.biliyorlar ama satarken kesinlikle uyarmıyorlar.
    bilerek arızalı cihazları ssk dolandırıcılığı ile sattıklarını düşünüyorum.
    bizden çıkmasa bile ssk kasasından çıkıyor.ssk kasasına giren para ise bizlerin çalışırken ödediği prim'lerdir.
    yani yine biz mağdur olacağız her türlü.

Üye
    hunsal Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    09:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Selenay,
    Yurtdışında işitme cihazı fiyatları Türkiye'den çok daha pahalı. Bir tek Rusya ve eski Doğu Bloku ülkeleri ile Suriye gibi ülkelerde biraz daha düşük. Ama garanti olayı ve asıl ince ayarlarının yapılamayacak olması sebebiyle astarı yüzünden pahalıya mal olur.
    O nedenle buradan almanız daha uygun olur.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz babam için OTİCON marka kulak içi işitme cihazı aldık ve 15 yıl kullandık. Şayet, kulak içi işitme cihazını almayı düşünürseniz, OTİCON marka kulak içi işitme cihazını öneririm.

Üye
    selenay35 Avatarı

Gerçek Adı
    selenay
    Son Giriş
    22.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oticonun cıc modelini araştırmaya başladım arkadaşlar..peki oticon hangi ülkenin acaba bilen var mııı?

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oticon işitme cihazları Danimarka malıdır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kulak kalibindan cok nefret ediyorum selenay hep kalipsiz cihaz hayalleri kuruyorum bilmem sende oylemisin
    hazir yeni cihaz arayisindasiniz isitme kaybinizda ben gibi cok ileri degil su vivatonenin entre serisinide denemek istermisin
    benim cok ileri oldugundan gittigim firmadan deneme istegimi bana olmas diye denetmediler
    kulak icinde hoperlor. kalip yaptirma derdi yok. diger kulak kalipli cihazlar gibi buson uretmiyo ohhh keka bence bi deneyin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon