Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    odyologist Avatarı

Son Giriş
    14.06-2011
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba tamer bey. konuyu şöyle açıklamaya çalışyım size. öncelikle oticon iyi bir markadır. ama fiyatının yüksek olmasının nedeni iyi marka olması değil tabi. yaklaşık 20-30 yıldır oticon türkiye'de satılıyor. yani türkiyede satılmaya başlanan ilk işitme cihazı markalarından biri. bence fiyatının çok yüksek olmasının nedeni bilinen ve bu yüzden daha çok tercih edilen bir marka olması. oticon'un size 1200 ytl demiş olduğu model işitme cihazını aynı kalitede başka bir markadan 800 ytl civarında bir rakama satın alabilirsiniz. maalesef ki oticon'un takdir edemediğim bikaç noktasından bi tanesidir fiyat konusu. bende bir işitme cihazı firmasında çalışıyorum. ve fiyat karşılaştırmaları yapıyorum bazen. uçuk fiyat farkları oluyor bazen. size tavsiyem faklı firmalara gidip danışın. bana fiyat almış olduğunuz marka ve odelllerini yazarsanız yardımcı olurum yine size. bu arada konuşmayı iyi anlamak istiyorum demişsiniz. uzun süreli işitme kaybı yaşayanlarda konuşmayı anlama ve kelimeleri ayırtetme problemi olur. bunun çok ciddi bir çözümü yok. işitme cihazı ne kadar iyi olursa olsun anlamayla ilgili sorunu tam anlamıyla çözemez. ilaç vb. şeylerle de tedavisi yok bunun. sadece farklı cihazlar deneyin firmlarda. deneme yapmadan ve farklı marka ve model seçenekleri çıkarmadan cihaz almayın.

Üye
    Tamer Karaca Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim...sağolun araştırınca görüşünüzü soracağım.

Üye
    brokerr Avatarı

Son Giriş
    11.09-2007
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SUT a göre ssk da emekliş sandığı protokollü cihazlarından verecek..her halükarda piyasa araştırması yapma hakkı vardır ssk nın...
    cebinize zarar gelmemesi için önce kuruma uğrayıp danışmayı unutmayın...

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA duygudercan

BİR ODYOMETRİST OLARAK BU SİTEDEN İNSANLARLA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN SİZE TEŞEKKÜR EDERİM.
    BU SİTEDE VERDİĞİNİZ BİLGİLER İŞİTME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ GERÇEKTEN BİLGİLENDİRECEK, YÖNLENDİRECEK VE KARAR VERME NOKTASINDA ETKİLİ OLACAKTIR.

ACİZANE SİZE TAVSİYEM İŞİTME CİHAZLARINDA BİR MARKANIN İYİ İSE NEDEN İYİ KÖTÜ İSE NEDEN KÖTÜ OLDUĞUNU AÇIKÇA YAZMANIZ YÖNÜNDE OLACAKTIR.
    BİR MARKA SIRF DANİMARKA MALI OLDUĞU İÇİN KALİTELİ ANLAMINA GELMEZ.DANİMARKA MALI OLUPTA KALİTESİZ OLAN CİHAZLARDA MUTLAKA VARDIR.
    BİR MARKA SIRF ÇİN MALI DİYE KALİTESİZ ANLAMINADA GELMEZ ZİRA SİZDE HASTAYA DANAWOX MARKA CİHAZ TAVSİYE ETMİİŞSİNİZ. DANAWOX MARKA CİHAZIN ÇİNDE GNRESAUND FİRMASI TARAFINDAN ÜRETİLDİĞİNİ BİLSEYDİNİZ BELKİDE SIRF ÇİN MALI DİYE TAVSİYE ETMİYCEKTİNİZ. HALBUKİ ÇİNDE ÜRETİLMESİNE RAĞMEN DANAWOX KALİTELİ MARKALARDAN BİRİDİR.

BEN ODYOMETRİS DEĞİLİM AMA ÇOK UZUN SÜRE İŞİTME MERKEZLERİ İŞLETTİM.BİR ÇOK ODYOMETRİST ARKADAŞLAR ÇALIŞTIRDIM.BİR ÇOK KBB PROF. LARI İLE İSTİŞARELER ETTİM BİR ÇOK EĞİTİM VE KONGRELERE KATILDIM. BİR ÇOK MARKA İLE ÇALIŞTIM. OTİCON DANAWOX BERNEFON TONDİ PHONOMED EARNET WİDEX PHONAX GİBİ SATMADIĞIM VEYA GÖRMEDİĞİM NE CİHAZ MODELİ KALDI NEDE MARKASI. SİZ PHONOMED İŞİTME CİHAZINI NE KADAR TANIYORSUNUZ BİLMİYORUM AMA BEN BAZI MODELLERDE PHONOMEDİNDE EN AZ DANAWOX KADAR EARNETİNDE BİR OTİCON KADAR ACONUNDA BİR PHONAX KADAR KALİTELİ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM. DAHA DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE BİR ÇOK MARKANIN BİR ÇOK MODELİ HEMEN HEMEN AYNI DENECEK KADAR BİRBİRİNE BENZER SADECE PROGRAMLARI FARKLIDIR. YOKSA SİZDE BİLİRSİNİZKİ İŞİTME CİHAZLARINDA KULLANILAN HAMMADDELER AYNI YANİ MİCROFON HOPÖRLÖR VE ENTEGRE EN ÖNEMLİ 3 PARÇADIR. OTİCON VEYA DANAWOK VEYA PHONOMED İŞİTME CİHAZLARININ İÇLERİNİ İNCELEDİĞİNİZDE SADECE ENTEGRENİN FARKLI OLDUĞUNU MİKROFON VE HOPÖRLÖRLERİN BİRBİRİNE ÇOK BENZER OLDUĞUNU SADECE BÜYÜK VEYA KÜÇÜK EBATLARININ OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ. ENTEGRE FARKLILIĞININ OLMASI CİHAZIN KALİTESİNİ ORTAYA KOYAR DİYE BİR KURAL YOKTUR . SİZ ODYOMETRİSTSİNİZ SİZE DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEDİĞİNİZ BİR MARKA GELSE PROGRAMINI BİLMEZSENİZ O MARKA CİHAZ NE KADAR KALİTELİ OLURSA OLSUN SİZ O CİHAZLA HASTANIZI MEMNUN EDEMEZSİNİZ. ANCAK BİRAZ UĞRAŞIR PROGRAMI ÇÖZERSENİZ HASTAYA SAĞLIKLI BİR PROGRAM YAPARAK KULLANAMIYACAĞI BİR CİHAZI NE KADARDA RAHAT KULLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.
    BEN NİCE HASTALARIMA FARKLI CİHAZLAR DENEDİM. UCUZ CİHAZ ALMAK İSTEYEN HASTALARIMDA OLDU.PAHALI CİHAZ ALANLARDA. AMA ŞUNU TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLÜYORUM Kİ PHONOMED İŞİTME CİHAZLARI TÜRKİYEDE İŞİTME CİHAZINI KENDİ İMKANLARI İLE ÜRETMEYİ BAŞARMIŞ BİR FİRMA AMA SİZ ÖYLE KÖTÜLEDİNİZKİ SİZİN BU YAZINIZI OKUYAN BİRİ KESİNLİKLE TERCİH ETMEZ. STARKEYİ BİLE ÜSTÜN TUTMUŞSUNUZ PHONOMEDDEN. BEN STARKEY KÖTÜDÜR DİYEMEM AMA STARKEYDEN SSK YOLU İLE CİHAZ ALIPTA MEMNUN OLANI GÖRMEDİM AMA FARKINI VERMİŞ VE SSK NIN VERDİĞİ DEĞİLDE DİĞER CİHAZLARINDAN ALMIŞSA STARKEYİN DİĞER CİHAZLARI GERÇEKTEN KALİTELİ. PROBLEM SSK YA VERİLEN CİHAZLARINDA.AMA BİR TÜRK OLARAK AMERİKALI VEYA DANİMARKALIYA KARŞI HER ZAMAN TÜRKÜ DESTEKLEMEK ADINA TÜRK MARKASI PHONOMEDİ BU KADAR KARALAMAZDIM.BEN PHONOMEDİN ORTAĞI DEĞİLİM AMA BIRAK AMERİKALI KAZANACAĞINA TÜRK KAZANSIN. HAA TÜRKÜN MALI YETERLİ DEĞİLSE CİHAZ ALACAK KİŞİNİN KAYBINI KARŞILAMIYORSA O ZAMAN SATEN YAPACAK BİRŞEY YOK. BUNUDA ANCAK CİHAZ DENEMESİ YAPARAK ANLAYABİLİRİZ. HASTAYA DENEME YAPMASINI İSTEMEDEN DİREK HAYIR BU ÇOK CİDDİ KÖTÜDÜR DEMEK NE KADAR DOĞRU.PHONOMED PPD111 İ 2006 SONUNA DOĞRU ÜRETMEYE BAŞLADI.BENDE ŞİMDİYE KADAR 30 DAN FAZLA HASTAMDA PHONOMED PPD111 MODELİNİ DENEYİP GÖRME ŞANSIM OLDU. ÖZELLİKLE ÇOCUKLARDA ÇOK İYİ SONUÇLAR GÖZLEMLEDİM. İSTERSENİZ BU HASTALARDAN BİR KAÇININ TELEFON VE İSİMLERİNİ SİZİN ÖZELİNİZE GÖNDEREBİLİRİM ( HASTALAR MÜSADE EDERSE)ARAYIP KONUŞURSUNUZ CİHAZ HAKKINDA BİR ŞİKAYETİ VARMI MEMNUN MU DEĞİLMİ ÖĞRENİRSİNİZ.BELKİDE BU KARŞILAŞTIRMA İSTEYEN HASTA PHONOMEDİN PPD111 MODEL CİHAZINDAN MEMNUN KALACAK VE DAHA UCUZA BİR TÜRK MALI ALACAK PARASIDA TÜRKİYEDE KALACAKTI. SİZ BİR ODYOMETRİST OLARAK HASTAYA ÇOK KÖTÜ DİYİNCE HASTANIN KARARINI ETKİLEMİŞ OLDUNUZ.

SONUÇ OLARAK İNSANLARA CİHAZ TAVSİYESİNDE BULUNURKEN MARKALARI KARALAMADAN ACİZANE TAVSİYELERİMİDE DİKKATE ALIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
    AMACIMIZ ELEŞTİRİ DEĞİL BU SİTEDEKİ İNSANLARA DOĞRU BİLGİYİ AKTARMAKSA BENİ ANLAYIŞLA KARŞILAYACAĞINIZI UMAR BİLGİLERİNİZİ ARKADAŞLARIMIZLA PAYLAŞMAYA DEVAM ETMENİZ DİLEĞİYLE SAYGILAR SUNUYORUM. LÜTFEN BU SİTEYİ DAHA SIK ZİYARET EDELİM.

Üye
    ilkerdogan81 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2007
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar,

Belirli konularda sizinle hem fikir olmama rağmen bazen konulara bakış açısı yönünden tezat düştüğümüzü düşünüorum. O ki vision nickli sevgili arkadaşımızın son yazısında netice itibari ile her markanın hoparlör mikrofon ve işlemci kullandığından ve bunların aynı işi yaptığından söz etmiş ve devam ederken demişki o halde bunların kaliteleri de hemen hemen aynıdır. Ben şu kısmı anlayamadım o halde altı üstü tekerlek koltuk ve motordan oluşan arabaların neden biri 20.000YTL iken dieri 220.000 Euro'dur? Ben elektronik mühendisiyim ve sizin de bildiğiniz üzere her elektronik enstrumanı değerli kılan şey işlemcisidir. Bu nedenle bazı markalar vardırki teknolojide lider ve bazı ürünler vardır ki ulaşılamaz!! örneğin OTICON EPOQ!!! sizlerden ricam tüm dünya piyasasını bir kolaçan edip bu ürünün muadilini aramanız. bu ürün 2007 yılının haziran ayında satışa sunuldu. şu an 2008 şubattayız. başka söze ne hacet....

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

haaa ıyı dedın ılkerdogan otıcon epoq ama o her ısıtme kaybına yeterlımıkı ben mesela canta 780 kullanıcısıyım programı bozdu anlayıssız bayı ıkıncı gıdısımde hıc memnun kalmadım dur bı otıcon denıyım dedım sagolsun ısının ehlı bı odyometrıstmıs hıc yuksunmeden sumoyu tavsıye ettı programladı ıyı gıbıydı ama ne yalan soylıyım benım cantaya hııııc yetısemedı ayarı bozuk oldugu halde bıde fecı otuyo kı kulaga takarken benım ayarı bozuk canta bıle ole otmuyo
    hadı bı ıyılık su epog nelerını ovuyosun bızde bılelım

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ilkerdoğan81 kardeşime cevaben

benim anlatımım aşağıdadır.

DAHA DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE BİR ÇOK MARKANIN BİR ÇOK MODELİ HEMEN HEMEN AYNI DENECEK KADAR BİRBİRİNE BENZER SADECE PROGRAMLARI FARKLIDIR. YOKSA SİZDE BİLİRSİNİZKİ İŞİTME CİHAZLARINDA KULLANILAN HAMMADDELER AYNI YANİ MİCROFON HOPÖRLÖR VE ENTEGRE EN ÖNEMLİ 3 PARÇADIR. OTİCON VEYA DANAWOK VEYA PHONOMED İŞİTME CİHAZLARININ İÇLERİNİ İNCELEDİĞİNİZDE SADECE ENTEGRENİN FARKLI OLDUĞUNU MİKROFON VE HOPÖRLÖRLERİN BİRBİRİNE ÇOK BENZER OLDUĞUNU SADECE BÜYÜK VEYA KÜÇÜK EBATLARININ OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ.

buda sizin verdiğiniz örnek

altı üstü tekerlek koltuk ve motordan oluşan arabaların neden biri 20.000YTL iken dieri 220.000 Euro'dur? Ben elektronik mühendisiyim ve sizin de bildiğiniz üzere her elektronik enstrumanı değerli kılan şey işlemcisidir. Bu nedenle bazı markalar vardırki teknolojide lider ve bazı ürünler vardır ki ulaşılamaz

sizin de dediğiniz gibi başka söze ne hacet :lol:

Üye
    mehmettekin Avatarı

Son Giriş
    28.03-2008
    Saat
    14:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb codeyk. ben işitme engeliler öğretmeniyim. 0 - 6 yaş grubu arasında bir çok öğrencim oldu. anladığım kadarıyla oğlunuz doğuştan işitme kayıplı, yapmanız gereken iyi bir cihaz almak, uygun ayarlarla düzenli kullanmasını sağlamak ve eğitim alması. oticon ve phonak almanızı tavsiye ederim. arkadaşların yazdıkları cihaz markalarını çok tanımıyorum iyi de olabilirler kötü de.fakat şuanda oğlunuzun size hangi cihazın daha iyi olduğunu söyleyemeyeceğini düşünürsek, o zaman kaliteli bir cihaz almanızda fayda var. işinizi şansa bırakmayın, kumar oynayabilecek bir konumda değilsiniz. cihazlandırma tek başına yeterli değil.mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. ayrıca oğlunuzu mutlaka anaokuluna kreşe gönderin o zaman cihazlandırmanın bir anlamı olacaktır.
    daha detaylı bilgi isterseniz (isitmetekin@hotmail.com) adrese yazabilirsiniz.

Üye
    faamca Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben senelerdir işitme cihazı kullanmaktayım.Hemen hemen her marka işitme cihazını kullandım. Bence WİDEX marka işitme cihazını bir deneseniz.. Cihaz almadan önce iyi bir ölçüm yaptırmanızı tavsiye ederim. Şayet İstanbul'da oturuyorsanız. İyi bir ölçüm için
    AKUSTİK ODYOLOJI MERKEZİ
    Cumhuriyet Caddesi No:333 Kat :1 Harbiye - İstanbul
    Tel:0212 2318385 -2461753

Uzman Odyolog Zeynep HAYIR hanımın size söyleyeceği tavsiyere göre yönlendirilmeniz sanırım sizin için en faydalı bir yol olacaktır.
    İşitme cihazları arasında da benim tavsiyem WİDEX markadır. Onunda adresi şu ...

ELEKTROMEDİKS
    Receppaşa Cad. No: 12/7 Taksim - İstanbul
    Tel: 0212 2375785 - 2358012
    Rıhtım Cad. Ümit İşhanı No:2 K:1 Kadıköy -İstanbul
    Tel: 0216 3496580

Size yardımcı olabildiysem mutlu olurum...

Üye
    okey Avatarı

Gerçek Adı
    okan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    14:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

starkeyde güzel ama sesi bozuldu tamirci kötü en iyi marka oticon diyorlar ben ekimde aldım güzel değil insanlar konuşunca konuşması farklı ve zızızızızı yapıyor birşey anlaşılmıyor doğru buuu kızdım 4 milyara aldım hem fm kulak digital neden zızızı yapıyor bunu bana söylermisiniz lütfen bana yardım edin alanlar bana söylesin sikayetçiyim

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zızızı deil de ciuwww ciuwww olmasın o. sana cihazı ayarlayan kişi feedback ayarlarını pek onemsememiş sanrım..

Üye
    okey Avatarı

Gerçek Adı
    okan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    14:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanların konuşmaları farklı oluyor ben konuşunca farklı geliyor

farukmu neydi o ayarladı kulağımı soyadını bilen varmı

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

farklı bi idis bayisine gidip baska birisine ayarlatabilirsin, durumunu da acıklamayı unutma..

Üye
    Hüseyin ERTÜRK Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnsanların sağlığından ödün vermeyeceğini bilen satıcılar maalesef uçuk kaçık fiyatlarla cihaz veriyolar onların umrunda değil feedback.konuşmayı ayırt etmesi....çoğu kullanıcılar( %80 i )TEK KULAKTA işitme cihazı kullanıyor iki kulağında kaybı olmasına rağmen.....satıcı tek kulağa göre cihazının en iyi performansını anlatıyor alıcı nın tek kulakta maksimum memnuniyet sağlaması DÜNYANIN EN İYİ CİHAZI DA olsa üst sınıra ulaşmaz ancaK.NORMAL İNSANLAR TEK KULAĞI SAPA SAĞLAM KİŞİLER hem işitme cihazına ihtiyaç duymaz diğer kulak isterse %100 olsun yinede bütün sesleri duyar uzak mesafede biraz zorlanır..işitme cihazına ihtiyaç duymaz ne zamanki sağlam kulağıda işitme azlığı başlar konuşmaları ayırt edemez işte o zaman bu ticaretin içersinde oda yerini alır kapı kapı site site gezer internette o iyimiş bu iyimiş BEN SİZE EN İYİSİNİ SÖYLEYİM.......İKİ KULAKTADA CİHAZ HEMDE 5 PARA ETMEZ CİHAZLARLA MÜTHİŞ DUYARSINIZ PHONAX I SİEMENS İ ODİCON U ZENGİN ETMEZSİNİZ BİRDE AMELİYATTAN SONRA MI İŞİTME KAYBI AMELİYATSIZ Bİ KULAKMI ODA ÖNEMLİ YORUM YAPANLAR CİHAZ KULLANAN LAR AMELİYAT OLMUŞMU BUNLARINDA SÖYLENMESİ GEREKİR BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ AYRINTILARDIR ARKADAŞLAR İŞİTME KAYIPLARI SİNİRSEL Mİ KEMİKSEL Mİ HERKES YAZIYOR ODYOMETRİST İ DE YAZIYOR ALICI DA SATICI DA .....ARTIIIIIIIII YORUMLARINDA LİNK VERENLER ÖZELLİKLE İNTERNETTE ARIYOR ENGELLİ SİTELERİNDE KOL GEZİYOR..İKNA KABİLİYETİ YÜKSEK ODYOMETRİSTLERE SORUYORUM 2 KULAĞINIZ PARMAKLARINIZLA BASTIRARAK YARIM SAAT KONUŞUN İŞKENCE Mİ DEĞİL Mİ DUYMAMMAK VE KONUŞTUĞUNU ANLAMAMAK EL İNSAF DİYORUM DAHA DA BAŞKA Bİ ŞEY DEMİYORUMM...2 AYLIK KURSLARLA SERTİFİKA ALANLAR DAHA SATTIĞI CİHAZI NE OLDUĞUNU BİLMİYOR KİME NE FAYDA SAĞLAYACAĞINI BİLMİYORRRRRRRR....SAYGILARIMLA

Ancak işitme cihazı kullanan bi odyometriste inanırım

yunus aslan
    Misafir Üye
    yunus aslan Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok saçma evert daha önce böyleydi ama artık 5 yılda ödüyor hakkın var yani phonak ve otıcon ile digerlerini bir araya koymayın oticon iyi ücretleri biraz fazla phonak naida serisini önerebilirim 1000 tl başlamakta naida serisini dene sp up kaliteli bir ürün

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon